یه سوال ازijso

narmin

New Member
لایک ها
75
26. A yellow-brown crystalline substance is heated strongly in a test tube at 280ºC. A clear liquid condenses around the mouth of the tube and the crystals gradually lose their yellow color and become dark green powder. Every gram of yellow-brown crystalline substance produces 0.39 g of clear liquid and 0.61 g of dark green powder. The same weight relationships are observed for samples of the crystals taken from many different sources. These observations are consistent with the hypothesis that the yellow-brown crystalline substance is:
a. A Solution
b. A heterogeneous mixture
c. A hydrated salt
d. An element​
لطفا توضیح بدید

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350
پاسخ : یه سوال ازijso

26. A yellow-brown crystalline substance is heated strongly in a test tube at 280ºC. A clear liquid condenses around the mouth of the tube and the crystals gradually lose their yellow color and become dark green powder. Every gram of yellow-brown crystalline substance produces 0.39 g of clear liquid and 0.61 g of dark green powder. The same weight relationships are observed for samples of the crystals taken from many different sources. These observations are consistent with the hypothesis that the yellow-brown crystalline substance is:
a. A Solution
b. A heterogeneous mixture
c. A hydrated salt
d. An element​
لطفا توضیح بدید
فکر میکنم الف بشه چون میتونه یه محلول همگن باشه از اونجایی که با توجه به جرم ها فقط این دوتا ماده تولید میشن و هیچ محصول دیگه ای نداریم احتمالا این فرض درسته، ناهمگن نیست چون گفته کریستالیه.
ب هم نمیشه چون توی دمای ۲۸۰ درجه آب بخاره نه مایع
د هم فکر نیمکنم بشه چون عنصر زرد گوگرده که موقع ذوب مایع شفافی ازش خارج نمیشه و رنگشم سبز تیره نمیشه.
موفق باشین.
جوابشو خودتون دارین؟؟

narmin

New Member
لایک ها
75

فکر میکنم الف بشه چون میتونه یه محلول همگن باشه از اونجایی که با توجه به جرم ها فقط این دوتا ماده تولید میشن و هیچ محصول دیگه ای نداریم احتمالا این فرض درسته، ناهمگن نیست چون گفته کریستالیه.
د هم فکر نیمکنم بشه چون عنصر زرد گوگرده که موقع ذوب مایع شفافی ازش خارج نمیشه و رنگشم سبز تیره نمیشه.
موفق باشین.
جوابشو خودتون دارین؟؟
نه جوابشو ندارم.ولی ممنون از توضیحتون منم فکر میکنم کاملا درست گفتین
:115:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

موفق باشین.
جوابشو خودتون دارین؟؟
پس لطفا جواب اینم بگین دیگه:D
If the pressure of an ideal gas is halved and the absolute temperature of the gas is doubled, the volume of the gas:
a. Will increase by four times its original value
b. Will decrease to one fourth of its original value
c. Will stay the same as its original value
d. Will increase by two times its original value​

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

نه جوابشو ندارم.ولی ممنون از توضیحتون منم فکر میکنم کاملا درست گفتین
:115:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

پس لطفا جواب اینم بگین دیگه:D
If the pressure of an ideal gas is halved and the absolute temperature of the gas is doubled, the volume of the gas:
a. Will increase by four times its original value
b. Will decrease to one fourth of its original value
c. Will stay the same as its original value
d. Will increase by two times its original value​
خوب جواب Aمیشه چون قانون گاز ها است ینی:

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

خوب جواب Aمیشه چون قانون گاز ها است ینی:
آره آفرین...این برای گاز ایده آل توی مسئله کاملا درسته. بچه های ریاضیم توی شیمی فعالنا..ولی فکرکنم به جای نیم تی باید دوتی بزارین توی مخرج..
:221:

خواهش میکنم نرمین خانوم..شما جدی راهنمایی هستین دارین اینارو میخونین؟؟ زود نیست؟؟:196:

آخرین ویرایش توسط مدیر

narmin

New Member
لایک ها
75

آره آفرین...این برای گاز ایده آل توی مسئله کاملا درسته. بچه های ریاضیم توی شیمی فعالنا..ولی فکرکنم به جای نیم تی باید دوتی بزارین توی مخرج..
:221:

خواهش میکنم نرمین خانوم..شما جدی راهنمایی هستین دارین اینارو میخونین؟؟ زود نیست؟؟:196:
امسال میرم نهم یا همون اول دبیرستان.حالا زود یا دیرش فرقی نداره:196::202:

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

امسال میرم نهم یا همون اول دبیرستان.حالا زود یا دیرش فرقی نداره:196::202:
نه،،، ،باریک الله خوشم اومد، آفرین به تلاشتون ادامه بدین ولی مواظب باشین که یه وقت زده نشین چون هنوز راه طولانی دارین...
موفق باشین،،،

بالا