سطح سوال این مسابقه برای شما چگونه بود؟

  • ساده و آسان (آب خوردن)

    رای 3 60.0%
  • مشکل و فیتیله‌ای

    رای 2 40.0%

  • مجموع رای دهندگان
    5

khalina

مدیر آیریسک
ارسال ها
2,082
لایک ها
6,497
امتیاز
113
#1
سلام دوستان گرامی،
یازدهمین مسابقه‌ی فیتیلستان شیمی از امروز آغاز شده و تا صبح جمعه‌ی هفته‌ی آینده (28 شهریور) ادامه دارد. برای آشنایی با مسابقه به اینجا بروید. با پاسخ به این سوال، وارد دومین دور از مسابقات فیتیلستان شیمی خواهید شد.

در این دور از مسابقه نیز هر کاربر فقط یک بار می‌تواند پاسخ سوال داده شده را در ادامه‌ی تاپیک بنویسد و در پایان 10 مسابقه‌ی دوم همه‌ی جواب‌ها به همراه امتیازهای تعلق گرفته به آن‌ها منتشر خواهد شد. فقط 11 هفته‌ی دیگر، برندگان سری دوم فیتیلستان شیمی معرفی می‌شوند و جوایز ایشان اهدا خواهد شد.

[HR][/HR]سوال فیتیلستان 11 شیمی

برای هر مورد از زوج‌های داده شده، واکنش ممکن بین مواد (یا یون‌های حاصل از مواد در صورت تفکیک یونی کامل) را بنویسید و ثابت تعادل آن را به دست آورید.
همچنین مشخص کنید که واکنش نوشته شده کمی است یا غیرکمی؟

در همه‌ی ظرف‌های واکنش‌ حلال را آب در نظر بگیرید.

الف)


ب)


ج)


اطلاعات مورد نیاز:


طراح سوال این مسابقه: پیام افتخار جهرمی

[HR][/HR]بهتر است با دلایل کافی، توضیح هر بخش را بنویسید و در صورت نیاز به محاسبه، آن را نیز همین‌جا وارد کنید. دو بخش فرمول نویس (Fx در ادیتور) و آپلودسنتر آیریسک برای گویا و زیبا نوشتن پاسخ‌ها به شما کمک خواهند کرد.توجه: برندگان سری اول مسابقات فیتیلستان شیمی تا جمعه 28 شهریور اعلم خواهد شد. در طول این هفته پاسخ‌هایی که امتیاز کسب کرده‌اند نیز رونمایی می‌شوند :)
 
بالا