17 مساله هندسه برای حل با اعداد مختلط از Peng Shi

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
پاسخ : 17 مساله هندسه برای حل با اعداد مختلط از Peng Shi

خوب راه حلشونو چطور بدست بیاریم چون هنوز من در سطح اولیه اعداد مختلط هستم.:4:

mmahdit

New Member
لایک ها
174

خوب راه حلشونو چطور بدست بیاریم چون هنوز من در سطح اولیه اعداد مختلط هستم.:4:
جزوه رادووانویچ رو بخون. کلی مساله داره با حل.
اگر میشد کتاب یاگلم رو میگذاشتم که خیلی خوب توضیح داده
حل مسائل هندسه با اعداد مختلط خیلی سرراسته. فقط محاسبه است. ولی خب گاهی محاسباتش خسته کننده میشه.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

جزوه رادووانویچ رو بخون. کلی مساله داره با حل.
اگر میشد کتاب یاگلم رو میگذاشتم که خیلی خوب توضیح داده
حل مسائل هندسه با اعداد مختلط خیلی سرراسته. فقط محاسبه است. ولی خب گاهی محاسباتش خسته کننده میشه.
به امید روزی که به اون سطح برسم به نظرتون چقدر طول میکشه به اون سطح برسم؟ روزیچنتا سوال یا چند ساعت وقت؟
یه چیزی جبرو همون صفا رو بخونم خوبه دیگه؟بعد ترکیبیاتو یکمم راهنمایی کنین ممنون میشم خیلی.:87:

mmahdit

New Member
لایک ها
174

به امید روزی که به اون سطح برسم به نظرتون چقدر طول میکشه به اون سطح برسم؟ روزیچنتا سوال یا چند ساعت وقت؟
یه چیزی جبرو همون صفا رو بخونم خوبه دیگه؟بعد ترکیبیاتو یکمم راهنمایی کنین ممنون میشم خیلی.:87:
یه تاپیک جدید باز کن و هرسوال متفاوتی داشتی مختص همون تاپیک، بنده در خور وسعم کاملا در خدمتم (در مورد جبر صفا یا ترکیبیات)

اما در مورد هندسه من توصیه میکنم روزی یک سوال واقعا دشوار حل کن. ( خود آقای وکیلی به قول خودش دقیقا با همین کار به اینجا رسیده یه سررسید هم داره که هر مساله ای رو که حل میکرده توی همون روز نوشته)
اینجوری تا سال دیگه این موقع حدود 300 تا سوال واقعا سخت حل کردی
مثلا شورتلیست سوالات خیلی سختی داره و فوق العاده قویت میکنه

اما اگه هندسه ات هنوز خیلی خوب نیست همون کتاب احمدپور رو سعی کن کامل بخونی و حل کنی (البته واسه تبدیلات معمولا تا آخر تجانس مارپیچی بیشتر لازم نیست ولی بهتره کل کتاب رو بخونی)
و علاوه بر اون مسائل انتهای کتابش رو حل کنی (سعی کن روزی حداقل یک مساله حل کنی)

یه راه حل دیگه هم وجود داره که به بعضی از دوستان گفتم و اون هم کتاب شاهکار Problems in Plane and Solid Geometry اثر Prasolov هستش (جلد اول هندسه مسطحه)
این کتاب اونقدر در مساله غنیه که اگه باهاش جلو بری به راحتی کسی به گرد پات نمیرسه... جامع تر و کامل تر از این کتاب هم واسه حل مساله در هندسه پیدا نخواهی کرد...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اینجا لینک کتاب و توضیحات مختصری از اون رو گذاشتم
http://www.irysc.com/forum/t20141/#post251302

بالا