mobix

New Member
لایک ها
0
سلام خسته نباشید
از بچه های المپیادی یه سوالی داشتم
به نظرتون خودندن کتاب های المپیاد کمکی به کنکور میکنه یا وقت تلف کردنه؟
اخه من خودم دلیل اصلی شرکتم تو المپیاد یادگیری بیشتره نه رتبه اوردن
حالا میخواستم بدونم فایده ای داره بخونم یا نه ؟

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350
پاسخ : المپیاد و موفقیت در کنکور

سلام خسته نباشید
سلام
من خودم دو سال المپیادی بودم و دوساله که کنکوریم.....
المپیادی که من میخوندم شیمی بود، که خیلی شبیه کنکوره،،، یعنی اول باید کنکورشو بلد شیم، بعدش حرفه ای المپیادی بخونیم
در رابطه با بقیه رشته ها دوستان بهتر میدونن که شباهت کمتره،،، مثلا المپ زیست کلا خیلی جاهای کتاب درسی رونفی میکنه،،، که صد البته اشکال کتاب درسین.... اما خب برای کنکور باید با همونا سوال حل کنیم

اما به نظرم اگه هدفتون المپیاد نیس بهتره وارد این وادی نشین،،، چون مثلا برای رشته ی خودم میگم،،،،، من احتیاج ندارم مکانیسم و تیتراسیون چند پروتونی برای کنکور بدونم....
موفق باشین
یا حق....

لایک ها
54

سلام خسته نباشید
همه بچه های المپیاد میدونن المپیاد در صورتی به کنکور کمک میکنه که واسه مدال بخونی نه واسه کنکور
درسته تیتراسیون و اوربیتال مولکولی و هزار مرگ و درد دیگه خارج از کتابه ولی باعث افزایش درک شیمیایی میشن و تاثیرش علاوه بر شیمی تو بقیه درسا هم معلوم میشه
ختم کلام بگم که اگه هدفت المپیاد باشه شاید به مدال نرسی ولی حداقل واسه کنکورت خیالت از یه درسی که بقیه توش گریه میکنند راحته
اگه واسه کنکور المپ بخونی عمرت رو تلف کردی
شیرینیش به همینه که هدفت مدال باشه و مباحث خارج از کتاب بخونی که هم هوشت زیاد میشه هم قدرت استنباطت هم این که مثه ما مدال نیاری بدتر هار میشی و سعی میکنی کنکور رو جر(اصلنم زشت نیست) بدی������:۱۹۶: :196:
موفق باشیم اگه به صلاحه

ADENINE

New Member
لایک ها
115

سلام خسته نباشید
صددرصد کمک میکنه ولی اگه المپیاد نمیخواین شرکت کنید لازم نیست با خوندن مطالب جدید وقت تلف کنید چون کنکور بیشتر از اونکه نیاز به خوندن مطالب جدید داشته باشه نیاز به تکرار مطالب قبلی داره
من خودم دو سال واسه المپیاد زیست وقت گذاشتم هر چند به اونجایی که میخواستم نرسیدم ولی الآن برای کنکور زیستم شده نقطه قوت حتی با وجود اینکه المپیاد زیست اصلا در سطح کنکور نیست
از اونجایی که برای المپیاد باید همش مطالب خارج از کتاب خونده بشه (لااقل زیست که اینطوریه) دانش و درک آدمو در مورد اون درس فوق العاده افزایش پیدا میکنه

sara_sfkh

New Member
لایک ها
111

ر واضحه که المپیاد خوندن بهترین و لذت بخش ترین کاریه که یه دانش آموز میتونه تو دوران دبیرستانش انجام بده،حالا فارغ از هر نتیجه ای که آخر بدست میاد...!
شما اگه دارین جدی المپیاد میخونید خب لخونید ولی از دروس مدرسه کلا غافل نشین!
ولی اگه دارین کتابای المپیادو برای کمک کردن به کنکور میخونین بنظرم راه جالبی نیست...
ولی در کل اگر المپیادی هستین(واقعیش) تاثیرشو در دوران کنکور میبین نه به این صورت که رشته ی المپیادتونو نخونده خفن بزنین نه!
به اینصورت که درک مفاهیم براتون راحت تره و تحلیلتون قوی تره و ایضا سرعت پیشرفتتون بالاتر!
و من الله توفیق:)

fa.nazarian

New Member
لایک ها
207

سلام
باور کنید پست اول رو که خوندم اصلا قلبم درد گرفت
المپیاد آیا میتونه به کنکور کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا حیف المپیاد و ارزشهای بالا و والاش نیست که در کنار کنکور اسمش رو ببرین؟؟؟

آخ قلبم یکی آب قند بده

PayeDahom

New Member
لایک ها
9

سلام
باور کنید پست اول رو که خوندم اصلا قلبم درد گرفت
المپیاد آیا میتونه به کنکور کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا حیف المپیاد و ارزشهای بالا و والاش نیست که در کنار کنکور اسمش رو ببرین؟؟؟

آخ قلبم یکی آب قند بده
من شدیدا با شما موافقم .
المپیاد یه راه کاملا نوجوانانه و به نظر من خارق العادست. هیچ چیزی یادگیری رو محدود نمیکنه. حالا تو کنکور این رسم کنکوری هاست(90 درصدشون) که 400 صفحه کتاب زیست رو 4 سال خرخونی(منظور بد نگیرید) کنن و بعد 40 درصد بزنن.!!!!!!! واقعا خنده داره. فقط و فقط المپیاد .....:85::85::85::85::85::85::85::85::85:المپیاد

لایک ها
54

من شدیدا با شما موافقم .
المپیاد یه راه کاملا نوجوانانه و به نظر من خارق العادست. هیچ چیزی یادگیری رو محدود نمیکنه. حالا تو کنکور این رسم کنکوری هاست(90 درصدشون) که 400 صفحه کتاب زیست رو 4 سال خرخونی(منظور بد نگیرید) کنن و بعد 40 درصد بزنن.!!!!!!! واقعا خنده داره. فقط و فقط المپیاد .....:85::85::85::85::85::85::85::85::85:المپیاد
المپیاد خوبه خیلی خوبه ولی کنکورم خوبه
المپیاد جدا از شیرینیش و پیچوندن کلاسا و تلاش برای فهمیدن مطالبی که دانشجوی ارشدش بدون استاد نمیفهمه یه بدی بزرگ داره...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
اونم اینه که دوباره تکرار نمیشه������
خرخونی هم خودش استعداد میخواد������

Helia.M

New Member
لایک ها
4

سلام خسته نباشید

منم مثل شما اولش خيلي به مدال اوردن فكر نميكردم و صرفا ميخواستم از وقتم درست تر استفاده كنم ، در مورد درس مورد علاقم بيشتر بخونم و كلا يه انگيزه اي باعث شه يكم درسخون تر شم
برا همين رفتم المپياد
اونم المپ شيمي، كه هم عااااشقش بودم و هم مطالبش بيشترين نزديكي رو ب مطالب درسي داشت

اما الان ك حدود س چهار ماهه المپيادي شدم ، واقعن نميتونم مثل گذشته نسبت بهش صرفا نگاه تفريحي و كمك ب كنكور و چم دونم؛ مطالعه خارج از كتاب داشته باشم

چون هم واااااقعن هدر دادن وخت و سرمايس
فك كن چندددين ساعت تو هفتت ررو ك ميتوني ب هزار تا مدل مختلف بگذروني رو صرف خوندن مطالبي بكني كه شايد تا چندين سال ديگ و اصن هيچوخت ديگ لازمت نشه
و در كنارشم بايد كللي پول كتاب و كلاس و از اين جور چيزا بدي

از طرفي بنظرم خييلي حيييفه، وختي ميتونم بجاي عصرا پنج ساعت خابيدنو اخر هفته هارو ب بطالت(درسته املاش؟؟؟������) گذروندن و سر درساي چرت و پرت نشستن و الكي وخت هدر دادن، از عمرم مفيدتر و عاقلانه تر و درست تر استفاده كنم، استفاده اي ك بعدنم نتيجشو ميبينم؛ چرا ك نه؟؟

و تااازه
المپياد جو خيييلي خوبي هم دارع
خييلي������������������

خلاصه اينكه الان اصلا و ابدا بخاطر كنكور نميخونم،
فقط و فقط المپياد
عاره
درسته ك اگ هيچي هم نشم حداقلش اينه ك شيميمو تو كنكور بالاي هفتاد ميزنم( البت اميدوارم)
اما خب
من براي بالاي هفتاد زدن شيميم، از عربي و ادبياتو ديني و زبانم زدم

چون مسلمه
وختي ك من داشتم برا خوند مطالب خارج از كتاب تو يه درس ديگ مث شيمي وخت ميذاشتم، بقيه داشتن تست عمومي ميزدن و برا كنكور اماده شدن و كلمه ب كلمه زير متن كتاباشون خط ميكشيدن
شايد من تو ي درس قوي ترشدم
اما اين قوي تر شدن همانا، مونده از كللي درس ديگم همانا

پس اين اصلا عاقلانه و منطقي نيس ك صرفا بخاطر كنكور و بالاتر رفتن اطلاعات، بري المپياد
ميتوني بجاش كتاباي كنكور رو بخوني و تو حول و حوش( درست نوشتم!؟!؟������) مطالب درسي مطالعه فراتر داشته باشي، اگ هدفت فقط كنكورع

چون لازمه المپياد وخت گذاشته كه اين وختو بايد از كنار گذاشتن بقيه درسات بدس بياري

اما اگ نظرت عوض شد و مث من يكم متحول شدي، المپيادو از دس ندع كه واقعن حييفه

يا علي ✋

پ ن:
١- عاقا من دروس عموميم اينقدااام ك ميگم بد نيستااا، يكم شىلوغش كردم جو بدم
٢- اين حجم املاي ضعيفمم از اثرات طرف ادبيات نرفتنه، امان از دست اين المپياااااد������

آخرین ویرایش توسط مدیر

mohsen987

New Member
لایک ها
2

سلام کسی که بخواد موفق باشه و واقعا به علم علاقه داشته باشه زمان رو خوب مدیریت میکنه تا به همش برسه .

E.coli

New Member
لایک ها
211

نظر یه باکتری ام مسلما باید متفاوت باشه ، ولی جدا خدا از شوخی ،المپیاد زیست به کنکور کمکی نمیکنه !(زیست گفتم چون از اون مطلعم !)
میشناسم ،المپیاد زیستی رو که سر 3 درصد از دوره 40 تفر مونده ، ولی کنکور 30 درصد زده !!:(
پ.ن: اینایی رو که میگم ،شاید بگین که همش فاز منفی ای و نیمه منفی رو میبینی ، ولی واقعا چون تعداد موفقین در این زمینه خیلی خیلی کمه ، به چشمم نمیاد ، نمیگم اصلا نداریم !:9:

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

سلام خسته نباشید
المپیاد رو باید به خاطر خودش خوند.
پ.ن: منظورم از خودش لزوما مدال نیست بلکه خود مسیر المپیاد و تجربه شیرینی هاش.

لایک ها
0
بعضی از سایت های مرتبط هم مطالب مفیدی دارن میتونی مطالعه کنی مثل سایت دایا اکسیر که مطالب خوبی میذاره همیشه. اینم سایتش dayaexir.com

بالا