وضعیت
موضوع بسته شده است.

miss-zary

New Member
لایک ها
53
سلام
نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم ! بغض بدی توی گلومه ... نه به خاطر اینکه قبول نشدم ... نه ... نمیخوام شیرینی قبول شدن دوستان دیگه رو زهر کنم ... ولی اگه نگم داغش تا آخر عمرم توی دلم میمونه ...
یک ماه و اندی از مرحله دوم میگذره و من و دوستام و بقیه المپیادی ها منتظر نتایج بودیم ... خودمن شخصا خواب نداشتم ....
قبل از آزمون هم خودمون رو کشتیم ... واقعا کشتیم ... 16 نفر بودیم ازیه مدرسه و هر16 نفر قبول شدیم ... خراسان رضوی ... مشهد !!
بله ... و حالا که نتایج اومده میبینیم که هیچکدوم ، نه تنها ما 16 نفر ، بلکه از خراسان فقط یک نفر یا دونفر قبول شدن...قبولی ها همگی تهران .... اصفهان ... تهران ... یزد ... و ما خراسانی ها ... !
بغضم به خاطر قبول نشدنم نیست .. به خاطر اینه که فردوسی و عطار و خیام و همه ی اینها کنار گذاشته شدند ...(شاید هم تهرانی به حساب اومدند!!!!)... به خاطر اینکه ما انسانی ها در المپیاد ادبی از تجربی ها و ریاضی ها ارزشمون کمتر بوده ... البته با همه ی احترامی که به دوستان این رشته دارم !
کاش فرهنگستان یکم به این موضوع رسیدگی کنند ... کاش به جای اینکه سمپادی ها و فرزانگانی های تهران رو ببینن ... نگاهی هم به نمونه های شهرستان می انداختن که با تموم جونشون درس میخوندن ... بلکه افتخاری بشن برای شهرشون ...
ما که گذشتیم ... حداقل از سال های آتی بیشتر به شهرستانی ها توجه کنید ....
کاش ما ادبیاتی ها بهای بیشتری پیدا میکردیم ..
کاش ...
عذر خواهی میکنم از دوستان ... اینها درد دلای بنده و احتمالا خیلی دیگه از دوستان بوده ...
موفق باشید

سامیر

New Member
لایک ها
52
پاسخ : انتقادی از نتایج المپیاد از زبون یه المپیاد ادبیاتی

سلام
در مورد تهران حرفی ندارم (در این مورد MHD Rerza حرف ها را زده!)
ولی خودم که اصفهانی ام این را می توانم بگویم که استانم ربطی به نتیجه ام نداشت(با توجه به این که بعید می دونم امکانات اصفهان و مشهد در این زمینه با هم تفاوتی داشته باشند)
چیزی که باعث بالا رفتن آمار قبولی در چنین جاهایی میشه، وجود جوّ المپیاده .
این نیست که هر کی از اصفهان اومد المپیاد قبول شد. مرحله 1 اصفهان 108 نفر قبولی المپیاد داشت که مرحله دوم ، 6 نفرشون قبول شدند. همه ی 102 نفر دیگه می تونن صحبت شما را داشته باشن.

نکته ی دیگر اینکه کمیته کاری به نوع مدارس نداره . 42 نفر اول از هر مدرسه ای باشند قبول می شوند. دلیل اینکه مدارسی مانند سمپاد آمار قبولی بیشتری دارد همان «جوّ المپیاد» است.

در پایان امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق باشین.

آخرین ویرایش توسط مدیر

miss-zary

New Member
لایک ها
53

گفته ی شما صحیح ولی حرف من حرف امسال نیست !!!
من با چندین المپیادی از سالهای مختلف دوست بودم ... مرحله اول مشکلی نیست ... هرچند بازم نمیگم که خراسان رضوی مرحله اول فقط 74 قبولی داشت توی المپیاد ادبی !
بقیه هم نظر من رو دارن ... حتی اساتید !
نمیدونم ... انقدری حالم خوب نیست که با دلیل و مدرک بهتون بگم که به شهرستان های دیگه بها نمیدن !
من و دوستام خودمون نمونه درس میخوندیم .... پس حداقل اونقدری سعی کردیم که بتونیم بگیم حداقل یه نتیجه ای میگیریم ... ولی اینکه هیچکس قبول نشه .....!

بله بنده هم از همان " جو المپیاد " رنج میبرم !

mt777

Member
لایک ها
17

واقعا درکتون می کنم.همه شهرستانی ها با این مشکلات مواجهن! تو شهرما که اصلا کتاب های المپیاد نیست و برای خرید کتابا باید1 ساعت بکوبی بری مرکز استان و کتابا رو دریافت کنی،کلاس های المپیاد وجود نداره درحالی که تهرانیها خیلی راحت در انبوه امکانات به سر میبرن و با تلاشی کمتر از شهرستانی ها راحتر در المپیاد قبول میشن!ولی چکار کنیم همینه دیگه...کاریش نمیشه کرد.

miss-zary

New Member
لایک ها
53

و این رو هم بگم دوستان !
دو نفر از دوستان من نابینا بودند . المپیاد شرکت کردند و مرحله اول هم قبول شدند
اولین نابیناهای المپیادی .... !
مرحله دوم خودشون رو کشتند ..... واقعا همه ی ما فکر میکردیم اونا جزو اولین نفراتی اند که توی صفحه قبولی میبینیم . ولی اگه بهتون بگم روز آزمون چه بلایی سرشون اوردن اشکتون درمیاد
اینا رو کی میبینه ؟؟؟ آیا مدیران سمپاد و باشگاه میبینن ؟؟؟؟
روز آزمون برای اون دو نفر ، دو تا معلم ادبیاتی حتی نیاوردن ( که سوالات رو براشون بخونن ) و این رو تقلب محسوب کردن !!!!!!!!!
دو تا دبیر زبان .... که حتی نمیتونستن سوالات رو بخونن !!!
باشگاه و مسئول برگذاری المپیاد چه جوابی برای اشکهای این دو تا دوست من داره ؟؟؟
برای رنج های ما شهرستانی ها ؟؟؟
چی بگم ....

سامیر

New Member
لایک ها
52

گفتم که ... درباره ی تهران هیچی نمی گم. واقعا شرایط اونها مخصوصه.
کاری هم که در برخورد با اون دو تا دوستتون کردند واقعا کثیف بوده.
امیدوارم این نا حقی ها برای همیشه نابود بشه.

va.ahmadi

New Member
لایک ها
54

سلام

از چیزی نمیخوام دفاع کنم و چیزی رو هم نمیخوام تایید کنم .

به جای این که بگیم چرا تهران از بقیه شهر ها بیشتر امکانات داره ،بگیم چرا بقیه شهر ها در حد تهران امکانات ندارن !

به جای این که بگیم چرا چند تا مدرسه خاص نتایج خوبی میگیرن ، بیایم رویکرد بقیه مدارسو نسبت به المپیاد عوض کنیم !

بعضی وقت ها یادمون میره که حالت درست و ایده آل چیه و از چی باید دفاع کنیم و از چه چیزی انتقاد !

یا علی؛

miss-zary

New Member
لایک ها
53

سلام
بله حق با شماست ..... مفهوم حرف من هم همینه !
ولی المپیاد مطمئنا برای همون دانش آموزان مدارس عادی هم هست ....

خدا کنه از سال دیگه این مسائل کمتر به چشم بخورن ....

fateme

New Member
لایک ها
175

سلام

از چیزی نمیخوام دفاع کنم و چیزی رو هم نمیخوام تایید کنم .

به جای این که بگیم چرا تهران از بقیه شهر ها بیشتر امکانات داره ،بگیم چرا بقیه شهر ها در حد تهران امکانات ندارن !

به جای این که بگیم چرا چند تا مدرسه خاص نتایج خوبی میگیرن ، بیایم رویکرد بقیه مدارسو نسبت به المپیاد عوض کنیم !

بعضی وقت ها یادمون میره که حالت درست و ایده آل چیه و از چی باید دفاع کنیم و از چه چیزی انتقاد !

یا علی؛
سلام. خو همونطور که هممون می دونیم اگه تقاضا برا یه چیزی باشه در پی اون یه سری آدم که بازار و سود خودشون رو اون جا میبینن عرضه شون رو به سمت متاقاضیا می برن؛ حالا همینو تعمیم بده به المپیاد.
وقتی تو تهران اینقدر مشتاق زیاده [بعضیا ممکنه با این جمله مخالف باشن] طبعا کسایی که میخان در زمینه المپیاد خدمتی ارائه کنن با می شن میان تهران.
حالا ممکنه بعضیا بگن تو تهران مشتاق بیشتره چون روند اطلاع رسانی بهتره، و من می گم تو تهران اطلاع رسانی بهتره چون پتانسیل بالا تره، حالا چرا پتانسیل بالا تره؟ چون طی صد سال گذشته هرچی ژن خفانت (از ریشه ی خفن) بوده تو تهران تجمع پیدا کرده مثلن پنجاه سال بیش شما اگه روستا بودی و بابات میدید که باهوشی میفرستادت تهران درس بخونی یا مثلن تو سی سال گذشته هرکی باهوش و درس خون بوده پاشده اومده دانشگاه تهران و بهشتی و شریف و علم و صنعت غیره (اصن شما نگاه کن بهترین دانشگاه های کشور تو استانایی هستن ک قبولی المپیادشون هم زیاده) خوب حالا این دانشجوی گرامی که درس تموم میشه به نظر شما چن درصد احتمال داره برگرده شهر خودشون, تو بهترین شرایط و با احتساب فرار مغز ها حد اقل هفتاد درصد این نوابغ تو همون پایتخت به حیات خودشون ادامه میدن، خوب حالا که دیدیم تهران شهری هس که محل تجمع یه سری آی کیو بالا و بچه هاشونه به نظرت بهتر نیس جای این که امکانات رو همه جا پخش کنیم بیایم و نابغه های شهرستانی رو بیاریم تو مرکز امکانات؟؟؟؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

دوستای گلم این مسایل همیشه بود
مثلا پارسال که 8 تا طلای شیمی هر 8 تاشون تهرانی بودن یا ما 4-5 تا مازندرانی که هر استادی میومد میگفت حداقل 3 تاتون قبولید و....
هر سال هست و این بحث ها هم تو ایریسک هرسال تکرار میشه و فقط ارامش خودتونو به هم میزنه
الان وظیفه ای که من و شما و امثال ما بر عهده دارن اینه که حداقل تو شهر خودشون تو مدرسه ی خودشون جو المپیادی رو گسترش بدن. هرطوری که میتونن!! حتی اگر کمک گرفتن از یه با تجربه تر و بزرگتر باشه!
توکل به خدا کنید و تلاشتون رو برای کنکور دو چندان کنید و بدونید این دوستانی که قبول شدند حقشون بوده و نمرات بالاتری اوردند هرچند اگر امکانات برابری میکرد شاید تغییری در این لیست ها به وجود میومد اما این رو باور کنید که در حال حاضر این 40 نفر که انتخاب شدند 40 نمره ی برتر رو داشتند مگرینکه یکی 2 نفر به اشتباه از لیست افتاده باشن که مطمین باشید با اعتراض قبول میشن.
اینی که مثلا من و دوستام پارسال از قبول نشدنمون شاکی بودیم میدونستیم نمره ی برگمون کمتر از اون 43 نفر قبولی شده. حالا کاری ندارم که به مازندران 15-20 مین وقت کمتر دادن برای ناهار خوردن مراقبان:4: اما بالاخره نمره ی برگمون کمتر شد و این رو پذیرفتیم و کنکورمونو خوندیم. حالا درسته من هنوز که 10 روز دیگه کنکور دارم باور نکردم کنکور دارم و بیشتر تو جو المپیادم اما بقیه ی بچه ها تونستن بهتر موقعیتشونو درک کنن و حتی رتبه ی 2 رقمی کسب کنن ان شالله.
موفق باشی دوست خوب و سخت کوش من!

miss-zary

New Member
لایک ها
53

فاطمه ی عزیزم شما با جمله ی آخرت یه جورایی توهین کردی به بقیه شهرستانیا که نمیرن تهران !!!!!
یعنی تهران تجمع نابغه هاست ؟؟؟؟؟ بقیه که نمیرن تهران آیکیوی پایینی دارن ؟؟؟؟
امسال سال اقتصاد و فرهنگه .... یعنی علاوه بر پایتخت ، باید کل کشور فرهنگسازی بشه .... مدارس کل کشور باید مثل مدارس پایتخت بشه .... شاید یه بنده خدایی فرزند نابغه داشت ولی هزینه ی فرستادنش به پایتخت رو نداشت !
با توجه به حرف شما آیا این بچه آی کیوش پایینه ؟؟؟؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

دوستای گلم این مسایل همیشه بود
مثلا پارسال که 8 تا طلای شیمی هر 8 تاشون تهرانی بودن یا ما 4-5 تا مازندرانی که هر استادی میومد میگفت حداقل 3 تاتون قبولید و....
هر سال هست و این بحث ها هم تو ایریسک هرسال تکرار میشه و فقط ارامش خودتونو به هم میزنه
الان وظیفه ای که من و شما و امثال ما بر عهده دارن اینه که حداقل تو شهر خودشون تو مدرسه ی خودشون جو المپیادی رو گسترش بدن. هرطوری که میتونن!! حتی اگر کمک گرفتن از یه با تجربه تر و بزرگتر باشه!
توکل به خدا کنید و تلاشتون رو برای کنکور دو چندان کنید و بدونید این دوستانی که قبول شدند حقشون بوده و نمرات بالاتری اوردند هرچند اگر امکانات برابری میکرد شاید تغییری در این لیست ها به وجود میومد اما این رو باور کنید که در حال حاضر این 40 نفر که انتخاب شدند 40 نمره ی برتر رو داشتند مگرینکه یکی 2 نفر به اشتباه از لیست افتاده باشن که مطمین باشید با اعتراض قبول میشن.
اینی که مثلا من و دوستام پارسال از قبول نشدنمون شاکی بودیم میدونستیم نمره ی برگمون کمتر از اون 43 نفر قبولی شده. حالا کاری ندارم که به مازندران 15-20 مین وقت کمتر دادن برای ناهار خوردن مراقبان:4: اما بالاخره نمره ی برگمون کمتر شد و این رو پذیرفتیم و کنکورمونو خوندیم. حالا درسته من هنوز که 10 روز دیگه کنکور دارم باور نکردم کنکور دارم و بیشتر تو جو المپیادم اما بقیه ی بچه ها تونستن بهتر موقعیتشونو درک کنن و حتی رتبه ی 2 رقمی کسب کنن ان شالله.
موفق باشی دوست خوب و سخت کوش من!

ممنونم از شما ....
حیف که هرسال این بحث ها پیش میاد و هیچ اتفاقی نمیفته .... حق بچه های شهرستانی این نیست که به خاطر همون " جو امپیاد " حقوقشون پایمال بشه !!!!

fateme

New Member
لایک ها
175

فاطمه ی عزیزم شما با جمله ی آخرت یه جورایی توهین کردی به بقیه شهرستانیا که نمیرن تهران !!!!!
یعنی تهران تجمع نابغه هاست ؟؟؟؟؟ بقیه که نمیرن تهران آیکیوی پایینی دارن ؟؟؟؟
امسال سال اقتصاد و فرهنگه .... یعنی علاوه بر پایتخت ، باید کل کشور فرهنگسازی بشه .... مدارس کل کشور باید مثل مدارس پایتخت بشه .... شاید یه بنده خدایی فرزند نابغه داشت ولی هزینه ی فرستادنش به پایتخت رو نداشت !
با توجه به حرف شما آیا این بچه آی کیوش پایینه ؟؟؟؟
من بابت هرگونه برداشت توهین مانند شما عذر میخام به هیچ وجه چنین قصدی نداشتم و شاید کلمات منظور منو بد منتقل کردن! درضمن باهوش باهوشه مگه آدم باهوش مغز خر خورده پاشه بره وسط دود و آلودگی زندگی کنه ولی خوب یه سری باهوشا چون فک می کنن در برابر جامعه بشریت مسئولن این سختیا رو به جون میخرن! میرن درس می خونن
درمورد یکسان سازی سطح مدارس:
شما مجبور نیستی به بچه هایی که دلشون میخاد در آینده منشی بشن و بچه هایی که می خوان پزشک بشن آموزش های یکسانی بدی, به این میگن مدیریت جانم به قول اخوان جان "چرا بر خویشتن باید روا داشت رنج آبیاری کردن باغی کزان گل کاغذین روید"!!!

بعله جدا ازین که خیلیا پولشو ندارن بیشتریا فرهنگشو ندارن

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

سلام. خو همونطور که هممون می دونیم اگه تقاضا برا یه چیزی باشه در پی اون یه سری آدم که بازار و سود خودشون رو اون جا میبینن عرضه شون رو به سمت متاقاضیا می برن؛ حالا همینو تعمیم بده به المپیاد.
وقتی تو تهران اینقدر مشتاق زیاده [بعضیا ممکنه با این جمله مخالف باشن] طبعا کسایی که میخان در زمینه المپیاد خدمتی ارائه کنن با می شن میان تهران.
حالا ممکنه بعضیا بگن تو تهران مشتاق بیشتره چون روند اطلاع رسانی بهتره، و من می گم تو تهران اطلاع رسانی بهتره چون پتانسیل بالا تره، حالا چرا پتانسیل بالا تره؟ چون طی صد سال گذشته هرچی ژن خفانت (از ریشه ی خفن) بوده تو تهران تجمع پیدا کرده مثلن پنجاه سال بیش شما اگه روستا بودی و بابات میدید که باهوشی میفرستادت تهران درس بخونی یا مثلن تو سی سال گذشته هرکی باهوش و درس خون بوده پاشده اومده دانشگاه تهران و بهشتی و شریف و علم و صنعت غیره (اصن شما نگاه کن بهترین دانشگاه های کشور تو استانایی هستن ک قبولی المپیادشون هم زیاده) خوب حالا این دانشجوی گرامی که درس تموم میشه به نظر شما چن درصد احتمال داره برگرده شهر خودشون, تو بهترین شرایط و با احتساب فرار مغز ها حد اقل هفتاد درصد این نوابغ تو همون پایتخت به حیات خودشون ادامه میدن، خوب حالا که دیدیم تهران شهری هس که محل تجمع یه سری آی کیو بالا و بچه هاشونه به نظرت بهتر نیس جای این که امکانات رو همه جا پخش کنیم بیایم و نابغه های شهرستانی رو بیاریم تو مرکز امکانات؟؟؟؟
حرفت درسته که اساتید المپیاد تو تهرانن چون دانشجوی تهرانن
اما امسال از استان خودمون یه دختری رفت فرزانگان تهران! مرحله 2 هم قبول نشد. در عوض همکلاس خودش الان مرحله 2 قبول شده!
مهم زیر ساخت هست. وقتی دانش اموز اول و دوم باهاش هیچکاری نکردن تو سوم هم بهش امکانات بدن نمیشه
حالا چند تا دانش اموز دبیرستانی میتونن برای المپیاد خوندن بیان تهران؟
ما تو اتاق خودمونم میخواستیم با یه کتاب بخونیم کل خانواده مخالف بودن چه برسه به اینکه بریم تهران!
حالا حساب کن هر سال از هر رشته فقط 1000 نفر که مرحله 1 قبول میشن المپیادی محسوب کنیم. 7 رشته داریم میشه 7000 نفر در سال بیان تهران!
اونوقت با یه تصاعد میتونی حساب کنی که طی چند سال اینده 80 درصد جمعیت ایران میشه تو تهران!!! همچین چیزی ممکنه؟؟
نخیر!!
کاری که باید کرد اینه که ماها که میتونیم. یا مدال داران تو استان خودشون کمک کنن!
مثلا مدال دار مازندرانی با مدارس مازندران صحبت کنه و اگاهی بده حتی با هزینه ی نصف برای استان خودش کلاس بذاره و....
این راهشه!!
تو هیچ کشور دنیا نمیان همه ی بچه های زرنگ رو ببرن یه شهر!
در ضمن همچینم این نیس که نوابغ تهران باشن. الودگی هوا و کمبود اکسیژن به قدری هست که هر نابغه ای بتونه از بین ببره!

miss-zary

New Member
لایک ها
53

من بابت هرگونه برداشت توهین مانند شما عذر میخام به هیچ وجه چنین قصدی نداشتم و شاید کلمات منظور منو بد منتقل کردن! درضمن باهوش باهوشه مگه آدم باهوش مغز خر خورده پاشه بره وسط دود و آلودگی زندگی کنه ولی خوب یه سری باهوشا چون فک می کنن در برابر جامعه بشریت مسئولن این سختیا رو به جون میخرن! میرن درس می خونن
درمورد یکسان سازی سطح مدارس:
شما مجبور نیستی به بچه هایی که دلشون میخاد در آینده منشی بشن و بچه هایی که می خوان پزشک بشن آموزش های یکسانی بدی, به این میگن مدیریت جانم به قول اخوان جان "چرا بر خویشتن باید روا داشت رنج آبیاری کردن باغی کزان گل کاغذین روید"!!!

بعله جدا ازین که خیلیا پولشو ندارن بیشتریا فرهنگشو ندارن

نباید اونایی که فرهنگشو دارن و نمیخوان به قول شما منشی بشن به پای بقیه بسوزن ، نه ؟؟؟؟

و خیلیا هم هستن که فرهنگشو دارن ولی امکاناتشو ندارن ........... !

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

سلام
نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم ! بغض بدی توی گلومه ... نه به خاطر اینکه قبول نشدم ... نه ... نمیخوام شیرینی قبول شدن دوستان دیگه رو زهر کنم ... ولی اگه نگم داغش تا آخر عمرم توی دلم میمونه ...
یک ماه و اندی از مرحله دوم میگذره و من و دوستام و بقیه المپیادی ها منتظر نتایج بودیم ... خودمن شخصا خواب نداشتم ....
قبل از آزمون هم خودمون رو کشتیم ... واقعا کشتیم ... 16 نفر بودیم ازیه مدرسه و هر16 نفر قبول شدیم ... خراسان رضوی ... مشهد !!
بله ... و حالا که نتایج اومده میبینیم که هیچکدوم ، نه تنها ما 16 نفر ، بلکه از خراسان فقط یک نفر یا دونفر قبول شدن...قبولی ها همگی تهران .... اصفهان ... تهران ... یزد ... و ما خراسانی ها ... !
بغضم به خاطر قبول نشدنم نیست .. به خاطر اینه که فردوسی و عطار و خیام و همه ی اینها کنار گذاشته شدند ...(شاید هم تهرانی به حساب اومدند!!!!)... به خاطر اینکه ما انسانی ها در المپیاد ادبی از تجربی ها و ریاضی ها ارزشمون کمتر بوده ... البته با همه ی احترامی که به دوستان این رشته دارم !
کاش فرهنگستان یکم به این موضوع رسیدگی کنند ... کاش به جای اینکه سمپادی ها و فرزانگانی های تهران رو ببینن ... نگاهی هم به نمونه های شهرستان می انداختن که با تموم جونشون درس میخوندن ... بلکه افتخاری بشن برای شهرشون ...
ما که گذشتیم ... حداقل از سال های آتی بیشتر به شهرستانی ها توجه کنید ....
کاش ما ادبیاتی ها بهای بیشتری پیدا میکردیم ..
کاش ...
عذر خواهی میکنم از دوستان ... اینها درد دلای بنده و احتمالا خیلی دیگه از دوستان بوده ...
موفق باشید
مسولین هیچ وقت به این حرفا گوش نخواهند کرد.دلیلش هم واضحه! 40 نفر مثلن قراره انتخاب شن از کل کشور.بلخره بعضی استانا بیشتر بعضیا کمتر قبولی میدن. و همیشه اونایی که کمتر قبولی میدن همچین چیزایی میگن! پس هر کاری کنند همواره اون استانایی که کم قبولی میدن همچین حرفایی میزنند!! و طبیعی هم هست خب.
و این حرف هم قابل تامل نیست! یعنی چی؟ خوبه بیان سهمیه بزارن از هر استان به طور مساوی قبولی بدن؟؟ خب چه کاریه! اصلن یه سری المپیاد تو استان ها میزارن یه دفه برگزیده های استانی رو انتخاب میکنند دیگه.مثل خیلی مسابقاتی که این طوری هست.
ولی وقتی میخوان چند نفر رو انتخاب کنند که از کنکور معاف شن. بدیهی هست که شهر اون آدما مهم نیست!! عملکردشون تو اون آزمون مهمه.اگه یه موقع از تهران هیچ نفری نبود.. خب نبوده دیگه.بزور نمیان از تهران انتخاب کنند که.و همه شهر ها هم مطمینن مدارس خوب دارن(چه دولتی چه غیر دولتی) و نتیجه هم تا حالا گرفتن .مثلن تو مشهد میدونم شهید اژه ای و بعثت مدارس خیلی خوبین. و کسایی که درسشون خوب باشه میرن اونجا و نتیجه هم گرفتن(پس نمیشه به امکانات خیلی گیر داد). تو المپیاد ادبی هم که اتفاقن تو تهران خیلی خبری نیست! مدرسه ما که اصلن کلاسش رو هم نداره..اصلن (واسه ادبی) من تا حالا "امکاناتی" ندیدم!
ضمن اینکه سهمیه گزاشتن واسه شهرستان هم درست نیست.چون این یعنی خودمون یک بی عدالتی جدید به وجود بیاریم! که یعنی مثلن یه نفر که تو تهران نمرش از یک نفر تو یک شهرستان بیشتر شده قبول نشه (بعلت سهمیه). یعنی همین که تو تهران به دنیا اومده انگار عقب افتاده از بقیه!!تبعیض از این مسخره تر؟خیلیا تو تهران هستن که مدارسشون از شهرستانا هم خیلی کمتره امکاناتش! تعمیم استدلالی که به سهمیه منجر میشه (واسه انتخاب نخبگان و المپیاد و..) نهایتن میرسه به نژاد پرستی.
نباید این که تو چه شهرستانی بدنیا اومدی مهم باشه.فقط باید نمراتت تو آزمون مهم باشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

fateme

New Member
لایک ها
175

حرفت درسته که اساتید المپیاد تو تهرانن چون دانشجوی تهرانن
اما امسال از استان خودمون یه دختری رفت فرزانگان تهران! مرحله 2 هم قبول نشد. در عوض همکلاس خودش الان مرحله 2 قبول شده!
مهم زیر ساخت هست. وقتی دانش اموز اول و دوم باهاش هیچکاری نکردن تو سوم هم بهش امکانات بدن نمیشه
حالا چند تا دانش اموز دبیرستانی میتونن برای المپیاد خوندن بیان تهران؟
ما تو اتاق خودمونم میخواستیم با یه کتاب بخونیم کل خانواده مخالف بودن چه برسه به اینکه بریم تهران!
حالا حساب کن هر سال از هر رشته فقط 1000 نفر که مرحله 1 قبول میشن المپیادی محسوب کنیم. 7 رشته داریم میشه 7000 نفر در سال بیان تهران!
اونوقت با یه تصاعد میتونی حساب کنی که طی چند سال اینده 80 درصد جمعیت ایران میشه تو تهران!!! همچین چیزی ممکنه؟؟
نخیر!!
کاری که باید کرد اینه که ماها که میتونیم. یا مدال داران تو استان خودشون کمک کنن!
مثلا مدال دار مازندرانی با مدارس مازندران صحبت کنه و اگاهی بده حتی با هزینه ی نصف برای استان خودش کلاس بذاره و....
این راهشه!!
تو هیچ کشور دنیا نمیان همه ی بچه های زرنگ رو ببرن یه شهر!
در ضمن همچینم این نیس که نوابغ تهران باشن. الودگی هوا و کمبود اکسیژن به قدری هست که هر نابغه ای بتونه از بین ببره!
اهوم ولی ینی می فرمائید ما 80 درصدمون ارزش داشتن آموزش های عالی رو داریم(چه کمالگرا!)
خط دومت نفهمیدم چه تضادی با حرفام داشت؟ بیشتر بتوضیح
خط پنجم و چهارمم همینطور!!
خو ایده شما هم یه ایدس شاید ایده خیلی درستی هم باشه ولی من که با عقل کنونی کلی دلیل واسه ردش دارم ولی حال تایپ (و احیانا بحث و جدل) ندارم

miss-zary

New Member
لایک ها
53

مسولین هیچ وقت به این حرفا گوش نخواهند کرد.دلیلش هم واضحه! 40 نفر مثلن قراره انتخاب شن از کل کشور.بلخره بعضی استانا بیشتر بعضیا کمتر قبولی میدن. و همیشه اونایی که کمتر قبولی میدن همچین چیزایی میگن! پس هر کاری کنند همواره اون استانایی که کم قبولی میدن همچین حرفایی میزنند!! و طبیعی هم هست خب.
و این حرف هم قابل تامل نیست! یعنی چی؟ خوبه بیان سهمیه بزارن از هر استان به طور مساوی قبولی بدن؟؟ خب چه کاریه! اصلن یه سری المپیاد تو استان ها میزارن یه دفه برگزیده های استانی رو انتخاب میکنند دیگه.مثل خیلی مسابقاتی که این طوری هست.
ولی وقتی میخوان چند نفر رو انتخاب کنند که از کنکور معاف شن. بدیهی هست که شهر اون آدما مهم نیست!! عملکردشون تو اون آزمون مهمه.اگه یه موقع از تهران هیچ نفری نبود.. خب نبوده دیگه.بزور نمیان از تهران انتخاب کنند که.و همه شهر ها هم مطمینن مدارس خوب دارن(چه دولتی چه غیر دولتی) و نتیجه هم تا حالا گرفتن .مثلن تو مشهد میدونم شهید اژه ای و بعثت مدارس خیلی خوبین. و کسایی که درسشون خوب باشه میرن اونجا و نتیجه هم گرفتن(پس نمیشه به امکانات خیلی گیر داد). تو المپیاد ادبی هم که اتفاقن تو تهران خیلی خبری نیست! مدرسه ما که اصلن کلاسش رو هم نداره..اصلن (واسه ادبی) من تا حالا "امکاناتی" ندیدم!

ببخشید ولی اینکه بیان سهمیه بذارن بده ؟؟؟؟؟ حداقل اینه که دیگه یه شهر دوسوم قبولی رو نداره بقیه شهرا ..... !
واینکه شما یک سال رو نام ببرید که از تهران اسم نیومده باشه ؟؟؟ من دوستان تهرانی رو زیر سوال نمیبرم اصلا .... ولی خوب ........
اینی هم که گفتم ، حرف تنها بنده نیست ...... حرف خیلیا هست که من به زبون اوردم !
جالبه ...... شما میگی المپیاد ادبی خبری توی تهران نیست بعد بیشتر قبولیا از تهرانن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بیا .... خود شما جواب خودتو دادی !
دیگه من چی میتونم بگم ؟؟؟؟؟؟

لایک ها
93

شهید اژه ای مال اصفهانه
هاشمی نژاد مال مشهده

fateme

New Member
لایک ها
175

نباید اونایی که فرهنگشو دارن و نمیخوان به قول شما منشی بشن به پای بقیه بسوزن ، نه ؟؟؟؟

و خیلیا هم هستن که فرهنگشو دارن ولی امکاناتشو ندارن ........... !
ها؟؟؟ الان این منشی نماد سطح پایین فرهنگی نبود که؟ چون تو مثال من نبود
تعداد کسایی که فرهنگشو دارن امکاناتش رو ندارن خیلی کمه نمی دونی که چه والدین هایی دیدم که هیچی نداشتن ولی همه چیزشون رو ریختن پای بچه هاشون, چون اونا رو باور دارن, چون می دونن سرمایه اصلی چیه

لایک ها
93

اقا این بحثا فایده نداره و باید قبول کنیم که تبعیض در اموزش در کشورمون موج میزنه و مشکل فقط قبولی یک رشته نیست همه رشته ها همینند

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا