Alireza M

New Member
لایک ها
13
با سلام و خسته نباشید.
من دانش آموز سال دوم تجربی دبیرستانم(دوم رو تموم کردم) و می خواستم بدونم برای تابستون چه درسایی از سال سوم بخونم؟زیست رو می دونم که حتما باید بخونم برای بقیه درسا باید چه کاری کنم و از چه کتاب کمک درسی ای استفاده کنم؟

Alireza M

New Member
لایک ها
13
پاسخ : درس در تابستان

کسی پاسخگو نیست؟

sorooshz

New Member
لایک ها
90

سلام . فیزیک --> خیلی سبز عالیه - نشر الگو هم هستش ( هم کتاب تست هم آموزش) که من تستش رو دارم , و خوبم هستش ... ولی خیلی سبز به نظرم یکم لولش بالاتره ...
و می تونید صرفا با خوندن خیلی سبز نتیجه ی عالی بگیرید ... ( چون درسنامه های خیلی خوبی هم داره - هر چند نشرالگو هم داره :d ولی من درس نامه های خیلی سبز رو بیشتر ترجیح می دم ... )
شیمی --> مبتکران ( تست )
برای ریاضی من اطلاع دقیق ندارم ... ولی اون دو تا کتاب بالایی عالین ...

آخرین ویرایش توسط مدیر

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

با سلام و خسته نباشید.
من دانش آموز سال دوم تجربی دبیرستانم(دوم رو تموم کردم) و می خواستم بدونم برای تابستون چه درسایی از سال سوم بخونم؟زیست رو می دونم که حتما باید بخونم برای بقیه درسا باید چه کاری کنم و از چه کتاب کمک درسی ای استفاده کنم؟

من اون موقع شيمي ، رياضي مي خوندم
( زماني كه دوم دبيرستان بودم، فيزيك سه رو خونده بودم ! :d)

كتاب درسي ؟
شيمي : مبتكران خيلي خوبه
رياضي : خيلي سبز + گاج
فيزيك : نشر الگو

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

با سلام،شیمی۲و۳ مبتکران رو اگر بتونید تموم کنید فوق العاده است همچنین سعی کنید دروس دوم دبیرستان رو یکبار مرور کنید خوبه

لایک ها
251

سلام
اولا آفرین به تو که میخوای از تابستون شروع کنی که یعنی یه قدم جلو تر از خیلیا هستی
برای تابستون چند تا اصل همیشه یادت باشه
1-هرگز هرگز هرگز به هیچ وجه تابستونتو فدای درس خوندن نکن و اصلا روزی بیشتر از 6 یا 7 ساعت نخون
2-درسایی رو بذار تو برنامت که معمولا باهاشون مشکل داری چون داشتن پیش زمینه برای یه درس فهمش رو در طول سال راحت تر میکنه. این درسا با توجه به هر فرد متفاوته و باید بر اساس توانایی های خودت تصمیم بگیری
3-سعی کن درس خوندنت بیشتر طرف صبح باشه نه شب چون آمادگی مغز بعد از خواب شب خیلی بیشتره
4-سعی کن تا حد ممکن فقط از کتاب های درسی استفاده کنی چون اگر به کتابای تستی تسلت پیدا کنی در طول سال تحصیلی نسبت به مطالعه کتابای درسی هم بی رغبت میشی
5-سعی کن هر روز حتی اگه شده در حد یه نگاه به شکل های کتاب باز هم مطالعه رو توی برنامت داشته باشی
6-سعی کن تا میتونی روش های جدید مطالعه رو اجرا کنی و بهترین روش خودتو پیدا کنی
7-درس بخون تا یاد بگیری نه برای کسب رتبه و نه صرفا برای پر کردن یه تایم مطالعاتی
8-حتما رو تمرکزت تمرین کن چون تو دو سال آینده واقعا به کارت میاد
برای افزایش تمرکز میتونی مدیتیشن کنی یا یوگا تمرین کنی
9-حتما ورزش رو هر روز تو برنامت داشته باش چون واقعا باعث افزایش کیفیت مطالعت میشه
10-از همه مهمتر اینکه از هر چیزی که باعث مشغله ذهنی طولانی مدت میشه دوری کن
11-حتما حتما از تابستونت لذت ببر و اگر تونستی یه مقدار بازی های استراتژیک تمرین کن البته نه در حد اعتیاد
و به هیچ وجه در هیچ زمینه ای شورشو در نیار

موفق باشی

sorooshz

New Member
لایک ها
90

سلام
اولا آفرین به تو که میخوای از تابستون شروع کنی که یعنی یه قدم جلو تر از خیلیا هستی
برای تابستون چند تا اصل همیشه یادت باشه
1-هرگز هرگز هرگز به هیچ وجه تابستونتو فدای درس خوندن نکن و اصلا روزی بیشتر از 6 یا 7 ساعت نخون
2-درسایی رو بذار تو برنامت که معمولا باهاشون مشکل داری چون داشتن پیش زمینه برای یه درس فهمش رو در طول سال راحت تر میکنه. این درسا با توجه به هر فرد متفاوته و باید بر اساس توانایی های خودت تصمیم بگیری
3-سعی کن درس خوندنت بیشتر طرف صبح باشه نه شب چون آمادگی مغز بعد از خواب شب خیلی بیشتره
4-سعی کن تا حد ممکن فقط از کتاب های درسی استفاده کنی چون اگر به کتابای تستی تسلت پیدا کنی در طول سال تحصیلی نسبت به مطالعه کتابای درسی هم بی رغبت میشی
5-سعی کن هر روز حتی اگه شده در حد یه نگاه به شکل های کتاب باز هم مطالعه رو توی برنامت داشته باشی
6-سعی کن تا میتونی روش های جدید مطالعه رو اجرا کنی و بهترین روش خودتو پیدا کنی
7-درس بخون تا یاد بگیری نه برای کسب رتبه و نه صرفا برای پر کردن یه تایم مطالعاتی
8-حتما رو تمرکزت تمرین کن چون تو دو سال آینده واقعا به کارت میاد
برای افزایش تمرکز میتونی مدیتیشن کنی یا یوگا تمرین کنی
9-حتما ورزش رو هر روز تو برنامت داشته باش چون واقعا باعث افزایش کیفیت مطالعت میشه
10-از همه مهمتر اینکه از هر چیزی که باعث مشغله ذهنی طولانی مدت میشه دوری کن
11-حتما حتما از تابستونت لذت ببر و اگر تونستی یه مقدار بازی های استراتژیک تمرین کن البته نه در حد اعتیاد
و به هیچ وجه در هیچ زمینه ای شورشو در نیار

موفق باشی
سلام بر شما ...
در مورد قسمت ۱ من باهاتون مخالفم ... به این دلیل که بسته به هدفی که آدم برای خودش تعیین می کنه ممکنه نیاز باشه که واقعا بیشتر از ۷ ساعت بخونه ...
مثلا من خودم می خوام هم درسای اختصاصی سال رو بعد رو بخونم هم برای المپیاد بخونم ... (البته خوندن درس های سال بعد یه جور محکم کاری هستش , برای اینکه توی ایام مدرسه بیشتر برای المپیاد بخونم :d )
در مورد قسمت ۴ : اگر قرار بر این باشه که فقط بر کتاب درسی تسلط پیدا کنیم که این کارو می شه با روزی ۱-۲ ساعت خوندن هم انجام داد تازه :d
مورد ۱۱ و ۱۰ تون هم با هم تناقض دارن به نظرم ... چون ایشون حتی اگر به بازی اعتیاد هم پیدا نکنن , یه مقدار زیادی از فکرشون مشغول بازیه ... حتی اگر قرار باشه روزی نیم ساعت بازی کنن , اگر واقعا به بازی علاقه پیدا کنن , توی اون ۲۳ ساعت و نیم باقی مونده ( البته مدت زمان خواب رو ازش کم می کنیم ) فکرشون کلا روی اینه که کی برم بازی کنم :d
به نظرم لذت های بهتری هم هستش که فکر آدمو اینجوری مشغول نکنه ( چون خودم دچار این بازی استراتژیکی شدم دارم می گم ها :D)
مثلا می تونن رمان بخونن ... (‌من خودم خیلی دوست دارم)

آخرین ویرایش توسط مدیر

silent hell

New Member
لایک ها
41

دوستان پسر عموی من کلاس اول هست میره دوم درسش خوبه میخواد بدونه تو تابستون چه کتاب هایی و چه درس هایی کار کنه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

یک سوال دیگه کسانی که کنکور آزمایشی ر سال دوم و سوم میدن رتبش ون چی میشه من شنیدم رتبه ها ذخیره میشه و حتی میشه قبول شد درسته

sorooshz

New Member
لایک ها
90

دوستان پسر عموی من کلاس اول هست میره دوم درسش خوبه میخواد بدونه تو تابستون چه کتاب هایی و چه درس هایی کار کنه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

یک سوال دیگه کسانی که کنکور آزمایشی ر سال دوم و سوم میدن رتبش ون چی میشه من شنیدم رتبه ها ذخیره میشه و حتی میشه قبول شد درسته
سلام . من به عنوان یک سال اولی که خودم قراره توی تابستون درسای سال دوم رو بخونم , توصیم اینه که اگر ایشون نمی خوان برای المپیاد بخونن , دلیلی نداره که تابستون رو بشینن درس بخونن:d
ولی با این حال :
هندسه : گاج نقره ای
شیمی : مبتکران
ریاضی : نشر الگو خوبه ( هم تست داره هم آموزش که به نظرم تستش رو بذارن برای مهر به بعد ...) + گاج نقره ای هم خوبه
فیزیک : نشر الگو ( آموزش و تست که بازم بهتره تستش بمونه برای مهر به بعد) --> خیلی راضیم ازش :d

اینایی که معرفی کردم خیلی پیشرفته نیستن ... (در سطح کنکورن دیگه :d ) و به نظرم لزومی هم نداره پیشرفته تر بخونن ....
کتابایی که خودم دارم هم یه تفاوت با بالایی ها دارن : ریاضی نشر الگو رو ندارم ...
و تاکید می کنم که کتاب های الکی هم معرفی نکردم ... فردی رو می شناسم که با خوندن همین کتابا (‌البته به جای فیزیک نشر الگو , ایشون گاج نقره ای داشتن و ریاضی نشر الگو رو هم تازه نداشتن ... و فیزیک پایه ی گاج رو هم داشتن البته) توی کنکور درسای سال دومش رو خیلی خوب جواب داده ...

در ضمن برای فیزیک کتاب فیزیک پایه ی گاج هم هستش که یه جلد پرسشنامه و یه جلد پاسخ نامه داره که توی پاسخ نامش , توی یه سری کادر , نکات مهم رو گفته ...
کتاب خیلی خوبیه ولی اصلا توصیه نمی شه که اگر خواستن اینو بگیرن , کتاب دیگه ای نگیرن ...
چون دو فصل از فیزیک دو رو نداره و اون دو فصل + نکات تکمیلیشون رو توی فیزیک پیش گذاشتن ( که احتمالا خودتون می دونید دو فصلش چی هستن :D و خیلی هم فصول مهمی هستن ...)

آخرین ویرایش توسط مدیر

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

آقا تو رو خدا این کنکور رو بزرگش نکنین.
این تنها توصیه من به سال اولی ها و سال دومی هاست. تنها پیشنهادم به این بچه ها اینه که برن دنبال علاقشون (چه المپیاد چه ورزش چه حفظ قران چه ...) درکنار اون یه سری مطالب پایه رو کارکنن مثل عربی و آرایه ادبیات و قرابت و درس زبان تو برنامشون باشه و کلاس زبان رو حتما برن.
ولی باز میگم این بچه ها فعلا به کنکور فکر نکنن چون باور کنید استرس میگیرید.
خودم با رفتن به قلم چی و ... فقط برای سال چهارم و نهایتا سوم موافقم و بهتون توصیه اکید میکنم سال اول و دوم قلم چی و ... نرید نرید نرید!! فقط از برنامشون استفاده کنید و آزمانوشون رو نرید. چون این سبک کنکوری که من امسال دادم و دیدم مطمئنم اینا برای اینکه بچه هایی مثل شماها به اینجور جاها و یادگیری روش تستی نرید اینجوری دادن سوالارو. بنابراین تا میتونید تشریحی کار کنید و از همین الان روشهای مطالعاتیتون رو تو زمینه ها و درسهای مختلف تمرین کنید چون سال چهارم زمان یادگیری روش مطالعه نیست. روش تست زنی رو هم میتونید سال سوم قشنگ یاد بگیرید.
این توصیه من دنیادیده (!!) بود. هرکس قبول کرد بهش میگم آفرین هرکس هم قبول نکرد بازم میگم آفرین. چون حتما دلیل محکم تری از دلایل من برای قبول نکردن حرفام داشته. ولی اگه به صرف اینکه رتبه تک رقمیا میگن از سال اول برین قلم چی و ... میخواد بره قلم چی و گزینه 2 و ... دیگه من حرفی ندارم و اینجا پیش بینی میکنم چون این آدم از همین اول زندگیش بدون فکر کردن، حرف دیگران رو میپذیره مطمئنا تو سال کنکور گرفتار موسسات دی وی دی و مشاوره نماها و .... میشه.
فقط یاد بگیریذ تو زندگیتون کلیشه ای نباشید. این با برنامه ریزی منافاتی نداره. بلکه منظورم اینه که:
یه نفر بود شبها ملاتونینش ترشح نمیشد و لذا شب اصلا خوابش نمیبرد ولی در عوض روز میخوابید. این نوعی بیماریه که در افراد مختلف فرق داره. اگر این بچه قرار بود به حرف این توصیه گران گرامی گوش کنه که میگن شب اصلا درس نخون و ... این بچه تو عمرش اصلا نباید درس بخونه!!!! اینو بدونید در علم آمار و انسان شناسی و ... همواره درصدی خطا هست. این بچه هم جزو استثنائات بود. جرا من و شما جزو اون استثنائات نباشیم؟؟؟ چه دلیل علمی ثابت میکنه که من جزو اون 1 درصد استثنا در جهان نباشم؟
پس هرچی در توان دارید بگذارید و با برنامه از تمام توانتون استفاده کنید. شاید بتونید در تابستون 12 ساعت بخونید ولی چون به حرف این و اون گوش میدید که میگه 6-7 ساعت تحت هیچ شرایطی بیشتر نونید، ناخودآگاه ذهتون یه حالت تدافعی میگیره و اگه بعد از قبول کردن این حرف که نباید بیش از 7 ساعت بخونید، اگه خودتون رو بکشید هم دیگه نمیتونید بیشتر از 7 ساعت بخونید. چون ذهنتون از اون عدد 7 یه بت ساخته که عبور از اون رو غیرممکن میدونه!
به همین خاطره که به بچه ها میگم به تراز خیلی پیله نکنید. چون اگه فکر کنید واقعا نمیتونید به تراز 7000 برسید، خدا شاهده که نمیرسید. خودم هم اینو تجربه کردم که دارم بهتون میگم.
و من الله توفیق

sorooshz

New Member
لایک ها
90

در جواب به
alibeiginejad ( چون متنتون زیاد بود نخواستم با نقل قول پاسخ بدم :D - شلوغ می شد ...:D)
والله منم با حرف شما شدیدا موافقم ... :D مخصوصا سال اولی هایی که بعد از تابستون دارن می رن سال دوم (مثل خودم :D) دارن شورشو در میارن دیگه :D
یعنی خیلی ها از همین الان دارن می رن کلاس :D می پرسی چرا می گن داریم برای کنکور آماده می شیم دیگه :D یا از الان به فکر نهایی سال سوم هستن :D
دلیل اینکه خود من می خوام توی تابستون , درسای سال دوم رو بخونم , صرفا به خاطر المپیاده ... یعنی می خوام توی دوران مدرسه , از درس ها عقب نیفتم ( فقطم درسای تخصصی رو می خوام توی تابستون بخونم) , تازه انرژی زیادی هم نمی خوام روشون بذارم , صرفا جنبه ی عقب نیفتادن از درسای سال دومه ...

آخرین ویرایش توسط مدیر

silent hell

New Member
لایک ها
41

کسی پیشنهاد دیگه برای ریاضی فیزیک نداره کتاب خوب

لایک ها
251

سلام بر شما ...
در مورد قسمت ۱ من باهاتون مخالفم ... به این دلیل که بسته به هدفی که آدم برای خودش تعیین می کنه ممکنه نیاز باشه که واقعا بیشتر از ۷ ساعت بخونه ...
مثلا من خودم می خوام هم درسای اختصاصی سال رو بعد رو بخونم هم برای المپیاد بخونم ... (البته خوندن درس های سال بعد یه جور محکم کاری هستش , برای اینکه توی ایام مدرسه بیشتر برای المپیاد بخونم :d )
در مورد قسمت ۴ : اگر قرار بر این باشه که فقط بر کتاب درسی تسلط پیدا کنیم که این کارو می شه با روزی ۱-۲ ساعت خوندن هم انجام داد تازه :d
مورد ۱۱ و ۱۰ تون هم با هم تناقض دارن به نظرم ... چون ایشون حتی اگر به بازی اعتیاد هم پیدا نکنن , یه مقدار زیادی از فکرشون مشغول بازیه ... حتی اگر قرار باشه روزی نیم ساعت بازی کنن , اگر واقعا به بازی علاقه پیدا کنن , توی اون ۲۳ ساعت و نیم باقی مونده ( البته مدت زمان خواب رو ازش کم می کنیم ) فکرشون کلا روی اینه که کی برم بازی کنم :d
به نظرم لذت های بهتری هم هستش که فکر آدمو اینجوری مشغول نکنه ( چون خودم دچار این بازی استراتژیکی شدم دارم می گم ها :D)
مثلا می تونن رمان بخونن ... (‌من خودم خیلی دوست دارم)
من از تجربیات یه دانش آموز از کنکور گذشته گفتم
خیلی چیزا هست که شما الان فکر میکنی درسته اما غلطه
مثلا زیاد درس خوندن در تابستان باعث خستگی زیاد بعد از عیده ولی دیگه اون موقع نمیشه کاریش کرد
در ضمن اون بازیا باعث میشن آدم بتونه خودشو راحت تر سر جلسه کنترل کنه

sorooshz

New Member
لایک ها
90

من از تجربیات یه دانش آموز از کنکور گذشته گفتم
خیلی چیزا هست که شما الان فکر میکنی درسته اما غلطه
مثلا زیاد درس خوندن در تابستان باعث خستگی زیاد بعد از عیده ولی دیگه اون موقع نمیشه کاریش کرد
در ضمن اون بازیا باعث میشن آدم بتونه خودشو راحت تر سر جلسه کنترل کنه
آره , منم دقیقا یه فردی رو می شناسم که حتی با خوندن همین ۷ ساعت , بعدا خسته شده ...
ولی همیشه به این حرف معتدقم , که توانایی انسان ها متفاوته و هیچ وقت هم نباید از مقایسه های اینجوری استفاده کرد ...
الان می خوام بگم همین مقایسه ی شما , درباره خود من درست نیست , چون من اصلا قرار نیست بعد از عید درس بخونم ... (چون المپیادم کامپیوتره بعد از عید باید برم توی بخش برنامه نویسی فعالیت کنم , می مونه امتحانای مدرسه , که من درسای اختصاصی رو از قبل خوندم , و درسای عمومی هم که خیلی نیاز به خوندن نداره ... در حدی که برم اونجا یه نمره ای بگیرم قبول بشم :d)
یا مثال دیگه اینکه من حتی برای منابع درسی هم اصلا قبول ندارم باید نظر کسی رو بپرسم که توی این زمینه تجربه داره ... چون شاید من نتونم با کتابایی که بقیه خوندن خوب ارتباط برقرار کنم ...
در ضمن من فقط مباحثی رو می خونم که واقعا علاقه دارم بهشون , حس همون بازی که شما گفتین رو برای من داره ... و المپیاد کامپیوتر هم دقیقا همین حسو برام داره ...
درباره ی درسای سال دوم هم , قرار نیست زیاد بخونمشون ... مراجعه کنید به بالای همین صفحه ...

در مورد بازی هم , باز همین حرف بالا رو می زنم , اصلا مقایسه خوب نیست ... این که برای چند نفر این کار مفید بوده , دلیل نمی شه برای بقیه مفید باشه ...

آخرین ویرایش توسط مدیر

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

بهترین مشاور برای هرکس خودشه!این دیکته نیست بقول دوستمون تجربه است!باید یادبگیریم حرف خوب رو خیلیا میزنن اما کارخوب رو کیا انجام میدن؟اونایی که با تفکر و مشورت تصمیم درستی بگیرن و پیش برن،قرار نیست هر حرفی که فلان شخص گفت درست باشه یا بالعکس...بقول استاد شاهین فرهنگ شکر خدا همه تو کشور ما اولین و برترین و بهترین و...!هستن!!نمیگم حرف کسی رو گوش ندین و خود رأی باشین اما همیشه تفکر خودتونو اصلاح کنین واز روش کسی تقلید نکنین چون بعدا میگین من به حرف فلان شخص گوش دادم موفق نشدم حرف خودم درست بود و...!من سر المپیاد اشتباهم دقیقا همین بود که به حرف دیگران گوش دادم!کاش کسی بود اونموقع اینارو به من میگفت

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

برای فیزیک در وهله اول از کتاب گاج نقره ای استفاده کنید. بعد از عید هم بهترین از کتاب فیزیک آبی قلم چی ۱۰ سال استفاده کنید. فقط سوالات کنکورش رو حل کنید. اگه این کتابارو کامل خوندید و بالای 70 - 80 تو آزمونا زدید میتونید برید سراغ کتاب خیلی سبز. ولی اول همونا رو بخونید. اما سوالات خیلی سبز رو عرض کردم فقط در اون شرایط بزنید. اما سعی کنید برخی از سوالای خیلی سبز رو بزنید. چون فیزیک امسال سخت بود. اما در وهله اول باید همون گاج رو بزنید. اگر از قلم چی خوشتون نیمد برید بجاش خیلی سبز رو بزنید.
برا ریاضی هم کتاب مهروماه میگن خوبه. گاج پایه هم خوبه. اما آبی قلم چی هم قدرتمنده ها:3:
و من الله توفیق

only physics

New Member
لایک ها
2,386

با سلام و خسته نباشید.

سلام .

ببینید اول از همه یه چندتا نکته رو درنظر داشته باشید .

1- خیلی تند و سریع و جوگیرانه درس خوندن رو شروع نکنید . شما هنوز تا کنکور فاصله ی زیادی دارید ، اگه بخواین از الان خودتون رو خسته کنید و با فشار درس بخونید ،

سال پیش دانشگاهی که اوج سختی و فشار هست ، کم میارید و اونجا دیگه نمیشه کاریش کرد پس متعادل درس بخونید .

2- اجازه بدید که مدتی از امتحانات پایان ترم تون بگذره و خستگی تون رو در کنید و بعد برید سراغ درس خوندن .

3- ترجیحا مرور درس های گذشته رو بذارید توی اولویت و در درجه ی بعدی برید سراغ پیش خوانی دروس سال آینده .

و برای کتاب کمک درسی ...

واسه شیمی 2 و 3 بهترین کتاب مبتکران بهمن بازرگانی هست .

برای ریاضی میشه گفت جامع مهر و ماه خوبه .

برای فیزیک از فیزیک جامع میکروطبقه بندی گاج نقره ای استفاده کنید .

برای زیست فعلا کتاب هایی که توی بازار طرفدار زیادی دارن ، کتاب نشرالگو اشکان هاشمی هست و میکروطبقه بندی گاج نقره ای ، منتها چون خودم از

هیچکدومش استفاده نکردم نمیدونم کدومش بهتره ! برای ژنتیک هم ژنتیک تخته سیاه دکتر آرام فر خیلی خوبه .

دینی جامع میکروطبقه بندی گاج نقره ای

عربی جامع نشرالگو خوبه .

زبان واسه سوم مبتکران شهاب اناری نسبتا خوبه .

ادبیات هم موضوعی نشرالگو رو کار کنید ( اگه میخواین کنکوری کار کنید )

ان شاء الله موفق باشید .

silent hell

New Member
لایک ها
41

آقا یکی برای اول بادوم همه دروس کتاب خوب و سطح خیلی بالا بگه که سوال های کنکور و المپیاد هم داره بگید

بالا