Zakernezhad

New Member
لایک ها
528
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان...! اینم آزمایشگاه. من با استاد خلینا صحبت کردم ایشون گفتن که فعلا آزمایشگاه زیرمجموعه زیست عمومی باشه و اگر متقاضیان و پست ها و موضوعات بالا رفت آزمایشگاه به عنوان یک انجمن جدا شناخته خواهد شد...پس به امید تلاش بیشتر شما دوستان.
من خیلی فکر کردم ولی نتوانستم عنوان مناسب تری برای این بخش انتخاب کنم...اگر پیشنهادی در مورد نام این بخش داشتید به من ارائه دهید.ممنون
موفق باشید

mefmef

New Member
لایک ها
232
پاسخ : آزمایش در خانه!!!

به نضر من نامش خوبه اگر دوست دارید می توانم آزمایش ضرر های چای را برای شما بگویم و امتحان کنید

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

به نضر من نامش خوبه اگر دوست دارید می توانم آزمایش ضرر های چای را برای شما بگویم و امتحان کنید
در هر صورت باید با ی آزمایش شروع کرد...پس بفرمایید
ممنون

mefmef

New Member
لایک ها
232

آزمایش 1: مقدار قطره آهن یا 1قرص آهن در آب حل کنید به رنگ آب توجه کنید بعد از حل کردن در آب مقداری چای در آب بریزید به رنگ محلول جدید نگاه کنید اگره رنگ تیره را دید بدانید که چای آهن را از بین برده
حال فکر کنید اگر غذایی مانند اسفناج (سرشار از آهن) بخورید و همراه آن چایی بخورید چه اتفاقی می افتد؟
آهن یکی از ماده های مورد نیاز ما برای جذب o2 توسط گلبول قرمز است

آخرین ویرایش توسط مدیر

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

مقدار قطره آهن یا 1قرص آهن در آب حل کنید به رنگ آب توجه کنید بعد از حل کردن در آب مقداری چای در آب بریزید به رنگ محلول جدید نگاه کنید اگره رنگ تیره را دید بدانید که چای آهن را از بین برده
حال فکر کنید اگر غذایی مانند اسفناج (سرشار از آهن) بخورید و همراه آن چایی بخورید چه اتفاقی می افتد؟
آهن یکی از ماده های مورد نیاز ما برای جذب o2 توسط گلبول قرمز است
به نظر شما چه ماده ای توی چای هست که باعث از بین رفتن اهن میشه؟
و علت تغییر رنگ ان چیست؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

به نظر شما چه ماده ای توی چای هست که باعث از بین رفتن اهن میشه؟
و علت تغییر رنگ ان چیست؟
ممکنه بخاطر کافئینش باشه؟

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

ممکنه بخاطر کافئینش باشه؟
کافئین باعث از بین رفتن آهن میشه؟
چطوری؟ اگه لطف کنید فرایندش رو توضیح بدید ممنون میشم...!!!

parimah

New Member
لایک ها
71

گیاه چای دارای ماده ای است به نام اگزالیک اسید ، که مسموم کننده بوده و اختلالات متابولیسمی ایجاد می کند و در کلیه رسوب کرده و سنگ های کلیوی را موجب می شود . همچنین جلوگیری از جذب آهن که بسیار مفید است می شود

mefmef

New Member
لایک ها
232

گیاه چای دارای ماده ای است به نام اگزالیک اسید ، که مسموم کننده بوده و اختلالات متابولیسمی ایجاد می کند و در کلیه رسوب کرده و سنگ های کلیوی را موجب می شود . همچنین جلوگیری از جذب آهن که بسیار مفید است می شود
درسته فکر می کنماین ماده موجود در چای باعث واکنش با آهن می شود و باعث جذب نشدن آهن می شود البته باید بگم که ماست شیرین هم جلو گیری از جذب آهن می کند

mefmef

New Member
لایک ها
232

آزمایش 2: 1 سیب زمینی را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید و اندازه و وزن آن ها را در جایی یاداشت کنید و هر کدام را در سه لیوان پر از آب بیاندازید و برای هر لیولن نشانه بگذارید در شماره 1 نمک حل کنید در 2 چیزی نرزید و در 3 شکر بریزید بعد از2 ساعت به اندازه و وزن سیب زمینی ها را با قبل و با یکدیگر مقا یسه کنید حال به پدیده اسمز پی می برید

math7

New Member
لایک ها
586

چطوری میشه واکنش آب با آهن یعنی اکسید شدن آهن سرعت بیشتری پیدا کنه ؟ یه چیز راحت بگین

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

درسته فکر می کنماین ماده موجود در چای باعث واکنش با آهن می شود و باعث جذب نشدن آهن می شود البته باید بگم که ماست شیرین هم جلو گیری از جذب آهن می کند
البته من شنیده بودم ماست به این دلیل از جذب اهن جلوگیری میکنه که کلسیم داره.
یعنی کلسیم ها جایگزین اهن میشن و بجاش کلسیم جذب میشه
برا همین میگن کباب و.... رو با ماست نخورید

mefmef

New Member
لایک ها
232

چطوری میشه واکنش آب با آهن یعنی اکسید شدن آهن سرعت بیشتری پیدا کنه ؟ یه چیز راحت بگین
میشه بیشتر توضیح دهید اگر منظور تان این است که سریع تر آهن را اکسید کنید خوب نیاز به کتالیزور است که برای آکسید میشه رطوبت شدید با اکسیژن و آهن با فلزی دیگر پوشانده نشده باشد یا رنگ نشده باشد دوست عزیز این بخش برای آزمایش های زیستی است اگر در رابطه با شیمی سوال دارید بهتر است یک تاپیکی در انجمن شیمی پیدا کنید

mefmef

New Member
لایک ها
232

درسته البته هر ماستی نه فقط ماست شیرین

math7

New Member
لایک ها
586

یه جایی نوشته بود به این خاطر نباید ماست رو با گوشت خورد که ریز مغذی هایی در ماست وجود داره

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

ممنون که نظرتونو گفتید ولی دلدل اصلیش اینه:
چای دارای ماده ای بنام تانن است که با اهن موجود در منابع گیاهی ایجاد ترکیبی بنام تانات اهن میکند و موجب دفع اهن از بدن میشود...
در ضمن علاوه بر ماست شیر هم اگر به چای اضافه شود باعث از بین رفتن خواص انتی اکسیدانی ان خواهد شد...
در نهایت باید بگم علاوه بر اینا اگر چای را با لیمو ترش هم بخورید باعث از بین رفتن ویتامینc ان میشود...
با این اوصاف فک کنم چای قاتله...:61:

بالا