لایک ها
8
یکی از سوالاتی که خیلی مطرح می شه این است که برای مرحله دوم چکار کنیم. علاوه بر زمانبندی درست و صحیح، دانش پژوهان موارد زیر را باید بلد باشند.

1- از مبحث ریاضی باید بر مشتق و انتگرال یک بعدی تسلط کافی داشته باشند و مسأله های مکانیکی و الکتریسیته بر پایه انتگرال و مشتق حل کنند.

2- حل سوالات مرحله دوم سالهاي قبل

3- پایه ترین کتاب، کتاب هالیدی است. تمام مسائل مهم آنرا در مکانیک و الکتریسیته و نور باید یک دور حل کرده باشید.

4- بعد از این مرحله نوبت به حل مسأله می رسه تا آنجاییکه می توانید باید مسأله حل کنید متأسفانه مسائل در یک کتاب خاص جمع نشده است (انشاءالله قصد دارم این کار را انجام دهم) کتابهایی که مسائل خوب در خود دارند به ترتیب اولویت در ذیل لیست شده اند.

1- دوره درسی انتشارات فاطمی
2- ایرودف انتشارات دانش پژوهان جوان
3- مسابقات فیزیک روسیه انتشارات دانش پژوهان جوان
4- مسابقات فیزیک کانادا امریکا هنگ کنگ استرالیا انگلیس
5- مكانيك کلپنر
6- ديناميك ماریون
7- الكتريسيته و مغناطيس گیریفیث و نایفه و جانسون

و
.
.
.
.
.
حال نوبت دوستان است که تجربیات خودشان را به طور کامل با زمان بندی به خصوص در عید مطرح کنند. با تشکر از همگی

Aidin

New Member
لایک ها
2
با تشكر آز شما آقاي متقي پور

folani

New Member
لایک ها
0
سلام

ببخشید سوالات مرحله دوم رو من پیدا کردم منتها جواب هارو ندارم ! جایی پیدا میشه ؟

2- هالیدی من خوندم ولی نمی دونم چرا هالیدی ام مثلاً یکی از پست هارو دیدم نوشته بودین قانون کلمب توی هالیدی هست ، من اصلاً چنین چیزی به گوشم نخورده ! با این که 3 جلد هالیدی رو خوندم (البته مسائل آخر فصل هارو حل نکردم به نظرتون اونارو حل کنم یا ایرودف/دوره درسی بهتره ؟ با توجه به کمبود وقت

لایک ها
8
جوابها رو انتشارات دانش پژوهان می خواد چاپ کنه بعید می دونم به دستتون برسه
گاهی قانون کولمب ، کولن نیز گفته می شه
چرا وقت نیست 1 ماه وقت دارید به خصوص که 15 روزش هم تعطیله :oops:

folani

New Member
لایک ها
0
المپیاد های فیزیک ایران: مرحله دوم

چاپ شده ؟ تعدادش کم هست که میگین به دستم نمی رسه ؟ از کجا گیر بیارم ! :lol:

لایک ها
8
چون در مراحل چاپ هست بدستتان نمی رسه
اگر واقعاً نگران موفقیت خود هستید راه حل هر سال را تحت فایل word برای من بفرستید من اشکالات راه حل شما را می گم و در نهایت راه حل درست در سایت قرار می گیرد به این ترتیب بقیه هم می توانند استفاده کنند. :wink:

در ضمن شما یه سوال در مورد سرعت حد کردید من جواب دادم اما چون سایت در آن ایام خراب بود نمی دانم بدستتان رسید یا نه چون در سایت قرار نگرفت.

folani

New Member
لایک ها
0
ممنون !
بله حتماً !

خیر به دستم نرسید ، سایت دوباره برگشت به زمان قبل پست من هم پاک شده بود دیگه دو باره پست ندادم !

ولی اگر با V^2 ~ F باشد ، در بی نهایت به سرعت حد میرسه فکر کنم !

pico

New Member
لایک ها
0
اگه ممکنه جواب سوالات دوره ی 21-ام رو برام ایمیل کنید

لایک ها
12
سلام منابع مرحله اول المپیاد فیزیک چیه؟(بجز هالیدی)
ما شهرستانی ها هم شانس المپیادی شدن رو داریم؟!!!؟

pico

New Member
لایک ها
0
به نظر شما برای مرحله ی دوم بخونم یا برای امتحان نهایی :eek:

mottaghipour

New Member
لایک ها
8
بستگي به آمادگي و سواد شما دارد. اگر از قبل براي المپياد كاري نكرده ايد بهتر است براي امتحان نهايي بخونيد.

لایک ها
12
سلام اگه خسته نمی شوید یک سر هم به پست نور هندسی بزنید

shahin

New Member
لایک ها
2
ببخشيد واسه مرحله2 مبحث تكانه زاويه اي هم مي آد؟

folani

New Member
لایک ها
0
نه
البته مفهوم سرعت زاویه رو بون

V = wr

همین

shahin

New Member
لایک ها
2
چند تا سوال درمورد مرحله2

1.اينكه نمره ي مرحله1 توي مرحله2 تاثيرداده ميشه تا چه حد صحت داره؟(يعني نمره ي مرحله 1 با يه ضريب مشخص با نمره ي مرحله 2(با يه ضريب ديگه) جمع شه ...)
2.شنيدم تصحيح سوالا اينطوريه كه اول جواب آخرو نگاه ميكنن واگه درست بود ميرن سراغ راه حل وگرنه كه هيچ نمره اي نصيب نميشه!درسته؟!

بالا