math

New Member
لایک ها
1,096
پاسخ : آمادگی برای مرحله 2 به روشی جالب (المپیاد ریاضی ها ببینند)

سلام

ببشخید من دیروز برام کاری پیش اومد و نتونستم امتحان رو برگزار کنم خیلی ممنون از اقا نیما به خاطر امتحانشون

اگر باز هم مشکلی پیش نیومد یک شنبه ساعت 5:30 امتحانی رو برگزار میکنم ( قوانینش رو با سوالات میگم )

P3YM4N

New Member
لایک ها
63

خیلی ممنون خیلی پیشنهاد عالیی هست
ولی با توجه به اینکه ما در حال حاضر آزمون مرحله اول رو در پیش رو داریم بهتره خودمونو برای اون آماده کنیم
بهتره سوالات در حد مرحله اول باشه
بعد مرحله اول سوالات در حد مرحله دوم باشه:89:

ash1374

New Member
لایک ها
422

با سلام

یک شنبه و سه شنبه(دیروز) یک آزمون آزمایشی توی یک دبیرستان برگزار کردیم که سوالا رو من انتخاب کرده بودم. گفتم شاید به درد این تاپیک بخوره. آزمون کاملا شبیه مرحله دوه و همه ی سوالا حل مقدماتی دارن. به نظر خودم و کسانی که امتحان دادن، آزمون سخته(خصوصا روز دومش). پس اگه بد دادین اصلا ناامید نشین.

سوال 6 رو قبلا توی همین سایت گذاشتم. ممکنه دیده باشین. ببخشید. سوال 5 هم یک هفته پیش از امتحان طرح کردم و ممکنه حل بدیهی داشته باشه. ولی سر جلسه کسی حل بدیهی ارائه نداد.

جواب ها رو هم سعی می کنم اگر زنده بودیم چند روز دیگه بگذارم.

لینک : Download File : آزمون_ریاضی.pdf

math

New Member
لایک ها
1,096

با اجازه ی استاد شاولی ( ash 1374) من یه سری راهنمایی میکنم برای این سوالات :

1 - بدون راهنمایی ( سادست )

2- استقرای قوی بزنید توجه کنید که چون متناهی مربع داریم حتما یک مربع چپ ترین است یا ...

3-( مثل اینگه من سخت حل کردم d: ) ابتدا ثابت کنید اگر عددی به پیمانه هر عدد اولی مانده مربعی باشه انگاه مربع کامل است !!!!

4 - توجه کنید که اگر n جواب باشد 10n نیز جواب است ......

5 - سعی کنید مساله رو در حالت خاص که همه ضریب ها 1 هستند حل کنید ( شهود خوبی میده !!)

6 - قبلا دربارش بحث شده بوده !!!!

بالا