zahra_b

New Member
لایک ها
76
پاسخ : آمادگی برا ی مرحله اول المپياد فيزيک 26

مسلما درسته. هرکی بیشتر بفهمه نتیجه می گیره. منظورم این بود جناب mop دیگه رقیب نداره که بخواد تعدادشون رو کم کنه!!!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

ببینید بهتره زیاد تاپیک منحرف نشه ...

حرفای محسن هم تا حدی به نظرم درسته . ولی خب احتمالا" تا حد زیادی هم تحت تأثیر تجربه ی المپیادی هست که ازش عبور کرده .

خب در کل دوره ی 25 (دوره ی ما) دوره ی عجیبی بود ... از نظر سبک آزمون ها و سوال ها و ... با دوره های قبل تفاوت های زیادی داشت . نمیگم از دوره های قبل بهتر بود یا بد تر ولی به هر حال متفاوت بود .

نکته ای دوست دارم شما بدونید اینه که چیزی که دارید توش شرکت میکنید یه رقابت برابر نیست (درست مثل زندگی ، حتی بهشت رفتن هم برا یه عده آسون تره :d ) ، توش ممکنه اتفاقاتی بیفته که پتانسیل زدن آسیب های شدید به شما رو داشته باشه . ممکنه هر اتفاقی بیفته ... از مریض شدن روز آزمون که ساده ترینشه تا خدای نکرده خیلی چیزای دیگه .

المپیاد یه تابعه که برد این تابع دو تا مقدار بیشتر نداره . شما یا طلا میشید یا طلا نمیشید . از دوره 40 به بعد هم یه چیز فرمالیته ست و یه عده میان رفاقتی دور هم آزمون میدن و یه عده میرن جهانی و ... این سیستم باینری خیلی ترسناکه پس حواستون رو جمع کنید . به قول شاعر : چو عاشق میشدم گفتم که بردم گوهر مقصود ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد

من تو این سه سال کم زحمت نکشیدم . نمیگم خیلی اسطوره ای کار کردم در حد ادیسون، ولی بیکار هم نبودم . تو این مدت هم انواع مشکل ها برام پیش اومد ... اما الآن که نگاه میکنم با این که شکست خوردم ولی به تلاش و اراده ای که اون موقع داشتم (به خصوص تو دوره) غبطه میخورم .

شما ممکنه چیزایی رو که در بالا گفتم رو تجربه کنید (همه یا بخشی یا بیشتر) و یا اصلا" شرایط متفاوت پیدا کنید ... به ایده آل هاتون برسید و بعدش با خودتون من رو سرزنش کنید که یه سری چرت و پرت این جا براتون نوشتم .

آخرین ویرایش توسط مدیر

farshad17ph

New Member
لایک ها
76

من مرحله يك چهارده درصد زدم ولي مرحله دو از ٩تا٧/٥تا رو مثل اب خوردن حل كردم حواستون به مرحله يك باشه گول مرحله يك بودنشو نخوريد از مرحله دو بدتره وبه خاطر تستي بودنش

only physics

New Member
لایک ها
2,386

من مرحله يك چهارده درصد زدم ولي مرحله دو از ٩تا٧/٥تا رو مثل اب خوردن حل كردم حواستون به مرحله يك باشه گول مرحله يك بودنشو نخوريد از مرحله دو بدتره وبه خاطر تستي بودنش

عوضش من مرحله ي يك رو ، 80 درصد زدم

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ببینید بهتره زیاد تاپیک منحرف نشه ...

حرفای محسن هم تا حدی به نظرم درسته . ولی خب احتمالا" تا حد زیادی هم تحت تأثیر تجربه ی المپیادی هست که ازش عبور کرده .

خب در کل دوره ی 25 (دوره ی ما) دوره ی عجیبی بود ... از نظر سبک آزمون ها و سوال ها و ... با دوره های قبل تفاوت های زیادی داشت . نمیگم از دوره های قبل بهتر بود یا بد تر ولی به هر حال متفاوت بود .

نکته ای دوست دارم شما بدونید اینه که چیزی که دارید توش شرکت میکنید یه رقابت برابر نیست (درست مثل زندگی ، حتی بهشت رفتن هم برا یه عده آسون تره :d ) ، توش ممکنه اتفاقاتی بیفته که پتانسیل زدن آسیب های شدید به شما رو داشته باشه . ممکنه هر اتفاقی بیفته ... از مریض شدن روز آزمون که ساده ترینشه تا خدای نکرده خیلی چیزای دیگه .

المپیاد یه تابعه که برد این تابع دو تا مقدار بیشتر نداره . شما یا طلا میشید یا طلا نمیشید . از دوره 40 به بعد هم یه چیز فرمالیته ست و یه عده میان رفاقتی دور هم آزمون میدن و یه عده میرن جهانی و ... این سیستم باینری خیلی ترسناکه پس حواستون رو جمع کنید . به قول شاعر : چو عاشق میشدم گفتم که بردم گوهر مقصود ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد

من تو این سه سال کم زحمت نکشیدم . نمیگم خیلی اسطوره ای کار کردم در حد ادیسون، ولی بیکار هم نبودم . تو این مدت هم انواع مشکل ها برام پیش اومد ... اما الآن که نگاه میکنم با این که شکست خوردم ولی به تلاش و اراده ای که اون موقع داشتم (به خصوص تو دوره) غبطه میخورم .

شما ممکنه چیزایی رو که در بالا گفتم رو تجربه کنید (همه یا بخشی یا بیشتر) و یا اصلا" شرایط متفاوت پیدا کنید ... به ایده آل هاتون برسید و بعدش با خودتون من رو سرزنش کنید که یه سری چرت و پرت این جا براتون نوشتم .

هر تابع ، فقط يك متغير داره.

در المپياد هم ، تنها متغير ، ميزان مطالعه اس (يا بهتره بگم كيفيت مطالعه)

حرف شما كاملا متين و قابل احترام ...

شرايط براي همه فرق ميكنه.

درسته! يه نفر خانوادش نميذارن بخونه ، يه نفر كتاب گيرش نمياد ، يه نفر روز قبل المپياد زبونم لال ميره بيمارستان ، يه نفر صبح المپياد مريض ميشه....

ولي.............................................

بحث اينجاست كه اينا يه جورايي بهونه محسوب ميشه.

به قول دبير رياضي ما كه ميگه :

" وقتي براتون امتحان ميذارن ، ماكسي موم تلاش شما تا سرصبح ، ساعت هفته. (نمونه ش امتحاناي ترم)

شما مطمئنيد كه تلاش تون رو كرديد .

به محض اين كه صبح شد ، راس ساعت هفت ، محكم با خودتون بگيد " من تا اينجا تلاشم رو كردم ، از اينجا به بعد هرچي پيش اومد ، به جهنم"

توي المپياد هم بحث همينه.

ممكنه يه نفر چندسال بخونه ولي يه مشكلي براش پيش بياد و اين همه خوندن ، به آسوني از بين بره.

ولي هستن يه عده كه اينجور مسائل رو صرفا بهونه ميكنن براي اينكه ، شونه خالي كنن.

چون از قبول نشدن ميترسن ، نميتونن قبول كنن كه هرشكست ، مقدمه ي يك پيروزي بزرگه.

به خودشون اطمينان ندارن.

ميخوان پيشگيري كنن.

اما بحث اينجاست كه درالمپياد ، برعكس بقيه ي جاها ، درمان بهتر از پيشگيريه.

چرا؟

چون با قبول نشدن ، آدم بهتر نقطه ضعفهاش رو پيدا ميكنه و تلاش ميكنه براي رفع نقاط ضعف.

اما اوني كه ميزنه زير همه چيز ، يعني نه به درمانش اعتقاد داره ، نه به اينكه بالاخره يه بار بيمار شدن لازمه تا (به قول ما تجربي ها) بدن پادتن و لنفوسيت b خاطره بسازه.:69:

bemoniri

New Member
لایک ها
200

هر تابع ، فقط يك متغير داره.

در المپياد هم ، تنها متغير ، ميزان مطالعه اس (يا بهتره بگم كيفيت مطالعه)

حرف شما كاملا متين و قابل احترام ...

شرايط براي همه فرق ميكنه.

درسته! يه نفر خانوادش نميذارن بخونه ، يه نفر كتاب گيرش نمياد ، يه نفر روز قبل المپياد زبونم لال ميره بيمارستان ، يه نفر صبح المپياد مريض ميشه....

ولي.............................................

بحث اينجاست كه اينا يه جورايي بهونه محسوب ميشه.

به قول دبير رياضي ما كه ميگه :

" وقتي براتون امتحان ميذارن ، ماكسي موم تلاش شما تا سرصبح ، ساعت هفته. (نمونه ش امتحاناي ترم)

شما مطمئنيد كه تلاش تون رو كرديد .

به محض اين كه صبح شد ، راس ساعت هفت ، محكم با خودتون بگيد " من تا اينجا تلاشم رو كردم ، از اينجا به بعد هرچي پيش اومد ، به جهنم"

توي المپياد هم بحث همينه.

ممكنه يه نفر چندسال بخونه ولي يه مشكلي براش پيش بياد و اين همه خوندن ، به آسوني از بين بره.

ولي هستن يه عده كه اينجور مسائل رو صرفا بهونه ميكنن براي اينكه ، شونه خالي كنن.

چون از قبول نشدن ميترسن ، نميتونن قبول كنن كه هرشكست ، مقدمه ي يك پيروزي بزرگه.

به خودشون اطمينان ندارن.

ميخوان پيشگيري كنن.

اما بحث اينجاست كه درالمپياد ، برعكس بقيه ي جاها ، درمان بهتر از پيشگيريه.

چرا؟

چون با قبول نشدن ، آدم بهتر نقطه ضعفهاش رو پيدا ميكنه و تلاش ميكنه براي رفع نقاط ضعف.

اما اوني كه ميزنه زير همه چيز ، يعني نه به درمانش اعتقاد داره ، نه به اينكه بالاخره يه بار بيمار شدن لازمه تا (به قول ما تجربي ها) بدن پادتن و لنفوسيت b خاطره بسازه.:69:

البته توابع چند متغیره هم داریم! مثل:::

only physics

New Member
لایک ها
2,386

من ديگه اونو نميدونستم...

ولي كلا جدا از بحث تابع ، بهونه آوردن زيادخوب نيست.

لایک ها
2,386

دوستان يه سوال؟

اين المپياد آزمايشي كه قراره قبل از مرحله ي اصلي برگزار بشه ، در كل كشور يكسانه سوالاش؟

يا هر استاني براي خودش طرح ميكنه؟

چطوريه قضيه؟

لایک ها
2,386

هيچكي نميدونه؟

bemoniri

New Member
لایک ها
200

اصلا من نمیدونستم همچین چیزی وجود داره.
اگه میشه کلا بگین چی هست و چجوری میشه ثبت نام کرد

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

عوضش من مرحله ي يك رو ، 80 درصد زدم
خواهشا" یه دروغی بگید که اینقدر ضایع نباشه ...

پارسال اگه کسی 80 میزد اسمش تو نفرات برتر آزمون مرحله یک میومد .

zahra_b

New Member
لایک ها
76

بعضی ها که دعوا را می ندازن که چرا مردم الکی تضعیف روحیه می کنن و می خوان رقیباشون نا امید شن، خودشون....

لایک ها
2,386

امسال قراره قبل از المپياد اصلي ، يه المپياد آزمايشي برگزار شه.

از اين المپياد براي هررشته 50 نفر درسطح شهر انتخاب ميشن و در زمان باقيمونده تا مرحله ي اول ، براي اين 50 نفر كلاس المپياد ميذارن.

من همين قدر ميدونم فقط نميدونم آزمون درسطح كشور يكسانه يا هراستاني خودش سوالا رو طرح ميكنه؟

لایک ها
2,386

بعضی ها که دعوا را می ندازن که چرا مردم الکی تضعیف روحیه می کنن و می خوان رقیباشون نا امید شن، خودشون....

خيلي ها هم هستن كه توي تعريف "تضعيف روحيه" مشكل دارن.

من نيومدم بگم كه ، بچه ها من 80 زدم ، من نخبه ي مملكتم ، شما نميتونيد درصد خوب بگيريد و...

اسم اين ميشه تضعيف روحيه؟

لایک ها
2,386

ساكت كه ميماني ، مي گذارند به حساب جواب نداشتنت.

عمرا بفهمند داري جان مي كني كه حرمت ها را نگه داري...

درجواب خيلي ها!

من تجربي ام و امكان شركت توي المپياد فيزيك برام وجود نداشت و نداره.

همه هم ميدونن.

ما توي مدرسه بابچه هاي رياضي از خودمون امتحان گرفتيم ، آخرش دبيرفيزيكمون درصدمون رو حساب كرد ، مال من شد 80.

البته اون چندتا سوال كه جواباش توي گزينه ها نبود رو هم با جواباي درست ، درصد زديم.

حالا حل شد؟

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

ساكت كه ميماني ، مي گذارند به حساب جواب نداشتنت.

عمرا بفهمند داري جان مي كني كه حرمت ها را نگه داري...

درجواب خيلي ها!

من تجربي ام و امكان شركت توي المپياد فيزيك برام وجود نداشت و نداره.

همه هم ميدونن.

ما توي مدرسه بابچه هاي رياضي از خودمون امتحان گرفتيم ، آخرش دبيرفيزيكمون درصدمون رو حساب كرد ، مال من شد 80.

البته اون چندتا سوال كه جواباش توي گزينه ها نبود رو هم با جواباي درست ، درصد زديم.

حالا حل شد؟
خب به این نمیگن 80 درصد زدن.

من میانگین مرحله دو هام 80 بود . ولی امتحان مرحله دو 55 زدم . به این چیزا ربطی نداره .

و ضمنا" امتحان مرحله یک پارسال با سواد اول دبیرستان میشد حداقل 60 50 زد . چون بیشترش نور بود.

negar-shah

New Member
لایک ها
30

امسال قراره قبل از المپياد اصلي ، يه المپياد آزمايشي برگزار شه.

از اين المپياد براي هررشته 50 نفر درسطح شهر انتخاب ميشن و در زمان باقيمونده تا مرحله ي اول ، براي اين 50 نفر كلاس المپياد ميذارن.

من همين قدر ميدونم فقط نميدونم آزمون درسطح كشور يكسانه يا هراستاني خودش سوالا رو طرح ميكنه؟
چطوری میتونیم توی این ازمون شرکت کنیم؟ من اصلا خبر نداشتم!

لایک ها
2,386

من میانگین مرحله دو هام 80 بود . ولی امتحان مرحله دو 55 زدم . به این چیزا ربطی نداره .

و ضمنا" امتحان مرحله یک پارسال با سواد اول دبیرستان میشد حداقل 60 50 زد . چون بیشترش نور بود.

اتفاقا اكثر سوالات نورش با هندسه خيلي راحت حل ميشد...

مشكلي نداشت.

براي شما سخت بوده:89:

لایک ها
2,386

چطوری میتونیم توی این ازمون شرکت کنیم؟ من اصلا خبر نداشتم!

ظاهرا اگر همون المپياد اصلي ثبت نام كنيد ، خود به خود بايد اون المپياد آزمايشي روهم بديد!

شايدهم فرم ثبت نام بهتون بدن.

البته هنوز نه به باره نه به داره!

لایک ها
2,386

چرا ميانگين؟

مگه چندبار مرحله دو امتحان مي گيرن؟

بالا