آیا می دانستید کلمات پارس کردن سگ و نفر و غذا خوردن از کجا آمده اند؟

لایک ها
3,082
دوستان!

لطفا ناراحت نشید. این یه واقعیته من صرفا برای این که یه عده نمی دونن برای آگاهیشون می خوام مطرح کنم.

منو ببخشید.

متاسفانه اولا عرب ها برای توهین به ایرانی ها این کلمات رو به ما نسبت دادند. تا اون جایی که می تونید به کار نبرید.

1. پارس کردن سگ : هیچ موقع سگ پارس نمی کنه ، واق واق می کنه. ما پارس ( فارس ) هستیم. برای توهین به ما گفتند.

2. نفر : نفر واحد شمارش شتر ( ممنون از آقا / خانم tressa ) هست نه آدم ، برای توهین به ما اینو گفتند.

3. غذا خوردن : این خیلی بده ، غذا به معنی فضله حیوان هست...... بقیشو نمی گم خودتون متوجه شدین...

:68::20::68::20:

این مطلب فقط برای آگاهی بود....

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
50
پاسخ : آیا می دانستید کلمات پارس کردن سگ و نفر و غذا خوردن از کجا آمده اند؟

دوستان!

لطفا ناراحت نشید. این یه واقعیته من صرفا برای این که یه عده نمی دونن برای آگاهیشون می خوام مطرح کنم.

منو ببخشید.

متاسفانه اولا عرب ها برای توهین به ایرانی ها این کلمات رو به ما نسبت دادند. تا اون جایی که می تونید به کار نبرید.

1. پارس کردن سگ : هیچ موقع سگ پارس نمی کنه ، واق واق می کنه. ما پارس ( فارس ) هستیم. برای توهین به ما گفتند.

2. نفر : نفر واحد شمارش اسب هست نه آدم ، برای توهین به ما اینو گفتند.

3. غذا خوردن : این خیلی بده ، غذا به معنی فضله حیوان هست...... بقیشو نمی گم خودتون متوجه شدین...

لطفا اینو بخونین:

نخست باید بدانیم کلمه ی غَذا در اصل عربی به صورت غِذاء بر وزن ( فِعال ) و هموزن نِساء تلفظ می شود ولی ما در فارسی به فتح حرف اوّل تلفظ می کنیم و البته ذال را نیز زاء می گوییم یعنی غَذا می نویسیم و غَزا تلفّظ می کنیم که شبیه غَزا به معنی جنگ می شود . اما خود غَذا در عربی کهن نه عربی امروزی بَولُ الجَمَل یعنی ادرار شتر است . ولی غذایی که ما فارسی زبانان می گوییم هرچند در نوشتار دقیقاً همان غذا به معنی ادرار شتر است ولی ما به گونه ی دیگر تلفظ می کنیم .اصولاً در عربی و در هر زبان دیگر واپگان منسوخ بسیارند .یعنی واپه هایی که به تاریخ سپرده شده اند و امروزه کاربردی ندارند و تنها در متون کهن می توان آن ها را دید . پس اینکه برخی می گویند غَذا یعنی ادرار شتر سخنی کاملاً نادرست است. ما غِذاء را در فارسی غَذا خوانده ایم و از این دخل و تصرف ها در واژه های دارای ریشه ی عربی بسیار است . مثلاً شَجاعة را ما شُجاعت تلفظ می کنیم . مستخدَم به فتح دال را مستخدِم به کسر دال می گوییم حال آنکه مستخدِم یعنی استخدام کننده .عنتر جوانمرد است ولی در فارسی بوزینه شده و حتی آن را اَنتَر می نویسیم .جَنوب را جُنوب می گوییم حال آنکه جَنوب است و کلمه ی جُنوب جمع جَنْب است به معنی پهلوها .تسلیة در عربی سرگرمی و شادی است حال آنکه در فارسی معنی دیگر می دهد . حقیر در عربی به معنی خوار و فرومایه است حال آنکه در فارسی برای فروتنی به کار می رود اما در عربی دشنام است .مار افعی می گوییم حال آنکه در عربی افعا خوانده می شود اما افعی می نویسند . زمانی ناجی غریق می گفتند که ناجی یعنی نجات یافته . البته حالا نجات غریق می می گویند که باید مُنجی غریق بگویند و یا مأمور نجات غریق . اما به هر حال این دست بردنها طبیعی است و منحصر به فارسی نیست . در عربی نیز اینگونه است . دولاب ما را گرفته اند و دولاب الهواء به معنی چرخ و فلک به کار می برند . کندک یا کنده ما را از زبان فارسی وارد زبان عربی کرده اند و خندق تلفظ کرده اند اما امروزه خندق را به سنگر می گویند . صدها مثال دیگر در این زمینه وجود دارد که علاقه مندان را دعوت می کنم کتاب استاد خسرو فرشید ورد به نام عربی در فارسی را بخوانند تا در این باره آگاهی کامل به دست آورند .

jasem

Well-Known Member
لایک ها
327

بعد ما یادمونه ابتدایی معلممون گفت عربا گ چ پ ژ نداران حالا چجوری عربا به ما یاد دادن به واق واق سگ بگیم پارس خدا میدونه....
این ها همش چرنده

tressa

New Member
لایک ها
128

البته نفر واحد شمارش شتره ،در مورد اسب اطلاع کاملی ندارم.

لایک ها
3,082

البته نفر واحد شمارش شتره ،در مورد اسب اطلاع کاملی ندارم.

با تشکر از یاداوریتون

من به اشتباه به جای شتر ، اسب نوشتم.

واحد شمارش اسب هم راس هست.

لایک ها
1,804

بابا این عربا پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ ندارن
بفهمین اینو

لایک ها
2,256

اولا که بحث در مورد همچین موردی واقعا بیهوده وقت طلف کردنه.
چه دلیلی هست که چون "پ" ندارن نمیتونن ب ما یک کلمه رو بگن؟
مثلا شما حمله میکنی مغولستان رو فتح میکنی!بعد میفهمی اونا مثلا به یه شهری میگن ukanbiotn!
:4:
حالا چون اینا این کلمه رو میگن شماهم طی مدتها مثلا به عر عر کردن الاغ میگین ukanbiotn (مثال بود)

--------------
من از هیچ دیدگاهی حمایت یا به دیدگاهی حمله نکردم چون نیازی به اینکار نیست و همه چی واضحه...
بلکه از این حرف که پ ندارن پس کار اونا نمیتونه باشه انتقاد کردم.
(شما فقط کافیه بری کتاب درست حسابی تاریخی بخونی بفهمی قضیه تاریخ چه بوده....)

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

پارس ریشش پرثوَ بوده و ما خودمون کم کم کردیمش پارس بعدم فارس
ینی فرایند زبانیه خودمونه
من این رو از یکی از معلم هامون که اتفاقن خیلی رو زبان فارسی متعصبه پرسیدم
مثلا ب جای امتحان زبان فارسی مینویسه زبان پارسی در این حد حساسه
کاملا این قضیه ی چرتیه
خیلی از اسم های لاتین تو زبان ما فحشه!
پس اونام بگن....
یکم این تعصب الکی رو بذارید کنار :)

Wight

New Member
لایک ها
888

دوستان!

منو ببخشید.

2. نفر : نفر واحد شمارش شتر ( ممنون از آقا / خانم tressa ) هست نه آدم ، برای توهین به ما اینو گفتند.

می شه منبع حرفتون رو بگید ؟

sara15

New Member
لایک ها
31

آخه تورو خدا یکی به من بگه عربا پ دارن عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من موندم چطوری گفتن پارس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!جلل الخالق:195::207:

fatimaj

New Member
لایک ها
123

دوستان!

منو ببخشید.

سلام.
شتر تنها حیوونیه که توی عربی نفر رو براش استفاده می کنن بخاظر نزدیکی انسان و شتر در عربستان. مثلا خودمون هم قدیم با اسب نزدیک بودیم و اسمهایی داریم که ویژگی اسب طرفو میگن! مثل طهماسب به معنی اسب قوی!

قبل از ایجاد موج ضد عرب تحقیق کنید دوستان.

در ضمن تاریخ برای عبرته نه پرستش.اگه گذشته تلخی داشتیم قرار نیست اینده هم باشه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آخه تورو خدا یکی به من بگه عربا پ دارن عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من موندم چطوری گفتن پارس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!جلل الخالق:195::207:
:41::94: خیلی خوب بووود

بالا