وضعیت
موضوع بسته شده است.

FPasha

New Member
لایک ها
128
پاسخ : اتفاقی که رتبه اول کنکور ریاضی ۹۳ را تغیر داد!

[HR][/HR]
دوستان عزیز!

دارید یه اشتباه ظریفی میکنید!:3:

سیستم تخمین رتبه قلمچی( و شاید مال گزینه 2) سیستم کاملا دقیقی هستش و با چیزی که من از آمار و برنامه نویسی سرم میشه ساختنش کار آسونی نیست.

من این سیستم رو خرداد سال 92 تست کردم و کاملا دقیق بود.

مثلا درصدهای رتبه 15 کنکور 91 رو وارد کردم و چیزی که تخمین رتبه بهم گفت این بود که رتبه تون 14 تا 16 میشه! خب این قدر دقیق نوشتن برنامه قابل تقدیره!

اولا هدف از ایجاد این سیستم چی بوده؟

این بوده که وقتی شما تو دوران جمع بندی کنکورهای سالای قبل رو میزنید بیایید و درصدهاش رو وارد کنید و رتبه خودتون رو بر اساس کارنامه های کنکور دانش آموزای سالای پیش کانون مقایسه کنید.

بدیهیه که کانون کارنامه کنکور هر 1 میلیون داوطلب رو نداره و مجبوره گپ های موجود رو با یه سری الگوریتم ریاضی پر کنه که این پر کردن کار آسونی نیست و طبق تستی که من انجام دادم برنامه ش به خوبی نوشته شده.

اشتباه شما اینه که دارید درصدهای کنکور 93 تون رو توی تخمین رتبه 92 وارد میکنید و بعدش میایید و از سیستم ایراد میگیرید!!

توجه کنید که درصدهای رتبه 1 کنکور ریاضی امسال چیزی در حدود رتبه 10 تا 15 پارسال بوده!!( یعنی وحشتناک از پارسال سخت تر بوده!)

پس بدیهیه که وقتی درصدهای کنکور 93 تون رو وارد میکنید و رتبه 5000 تحویل تون میده یعنی رتبه تون حدود 2000 تا 3000 میشه!

خودشون هم نوشتند که آقا این تخمین رتبه بر اساس کارنامه های کنکور 92 هستش !

حالا با این اوصاف من اصلا نمیفهمم این تخمین به ظاهر اشتباه چه ربطی به سیستم داره؟!
آقاي مهران شما منظور منو اصلا متوجه نشدين چون دارين دقيقا حرفايي كه زدم رو به خودم برميگردونيد.(يعني متوجه نشديد كه من
كاملا با شما اتفاق نظر دارم و همين فرمايشاتتون رو هم توي اون پستم گفتم.)
راجع ب قسمت قرمز: اونجا از لفط الكي بودن شايد نبايد استفاده مي كردم ولي منظورم اين نبود كه سيستمشون بدرد نمي خوره يا
برنامه ش مشكل داره و. …
منظورم اين بود كه تخمين رتبه اي كه توي سال n انجام ميشه هيچ چيزي رو راجع ب رتبه ي مربوط ب كنكور شما توي سال n تعيين نمي كنه و به قول خودتون اگه مثلا تو سال 92(سال n) درصدهای رتبه 15 کنکور سال 91 (سال n-1) رو وارد کنيد و چیزی که تخمین رتبه بهتون ميگه این بود که رتبه تون 14 تا 16 میشه!(كه مربوط به سال n-1 هست) و همونجوري كه خودتون گفتيد رتبه رو بر اساس کارنامه های کنکور دانش آموزای سالای پیش مقايسه مي كنه.
من جايي نديدم كه حرفي زده باشم كه غير از اين چيزي كه شما فرموديد باشه حالا نمي دونم!
راجع ب قسمت سبز:من الان متعجبم كه بيان من خيلي مشكل داره يا شما واقعا منظور منو متوجه نشديد كه حرفي كه خودم زدم رو دوباره به خودم بازگو مي كنيد ولي من چيز دوپهلو و مبهمي توي اين قسمت حرفام كه بولدش كردم (و مويد فرمايشات شماست )نديدم حالا نمي دونم!
" [اين سيستم] بر اساس كنكور سال قبل (سال n-1) رتبه هارو تخمين مي زنه كه كاملا مضحكه بيايم بگيم احتمالش زياده يا اينكه اصلا احتمال داره كه تو امسال (سال n) با اين درصدا اين رتبه هارو كسب كنيم!"
من هم هميشه گفتم كه اين سيستم رتبه هايي كه تخمين مي زنه مال سال n-1 هست و تعيين كننده ي چيزي تو سال n نيست! و اينجا از سيستم ايراد نگرفتم بلكه جواب اون دوستي رو دادم كه خيال مي كردن تخمين رتبه توي سال n براي رتبه ي مربوط به كنكور سال n اعتبار داره در صورتي كه رتبه ي مربوط به سال n-1 رو تعيين مي كنه و اتفاقن اينجا دقيقا حرف شما رو قبول دارم!
راجع ب قسمت آبي:اينجا كه اصلا ديگه جاي حرفي باقي نمي مونه چون خودم اون لينكي كه دادم و اون خبري كه از كانون نقل كردم كاملا مويد اين حرف شما بود و قبلش هم گفته بودم كه:خود كانون هم به طور غيرمستقيم گفته كه اين تخمين رتبه [كه توي سال n انجام ميشه ] به درد [كنكور سال n] نمي خوره، حالا اين كه شما چرا دوباره اين هارو نوشتيد نمي دونم چون سراسر پستم كاملا مويد حرف هاي شما بود و نمي دونم شما كجا احساس كرديد من چيزي خلاف گفته هاي شما گفتم!

آخرین ویرایش توسط مدیر

AlcorStar

New Member
لایک ها
73

برای من خیلی عجیبه
مگه ایشون بار اولشون بوده که آزمون دادن؟
خب اگه فیزیک رو به این شکل بدشانسی اوردن و اشتباه وارد کردن
چرا شیمی رو اشتباه کردن؟

این داستان رو من از پسرعموم که تو مدرسه ی همین برادر شما هستند (ماندگار) شنیدم
و خیلی تعجب زده از اینکه چطور ممکنه؟
بعدش به طور معمول ما شماره ی سوال رو همیشه تو تست ها با خودمون مرور میکنیم و بعد گزینه ی مربوطه رو وارد میکنیم

این اشتباه در دو درس !!! و حدود 65 تا سوال پشت سر هم یکم زیادی عجیبه
و باورش سخت

امیدوارم این مشکل برای هیچکسی پیش نیاد و برای ایشون آروزی موفقیت میکنم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

میشه از کارنامشون عکس بگیرین اینجا بزارین:4:؟؟
آفرین .. همینو بگو ..
من که با دلایلی که گفتم اصلا نمیتونم این داستان رو باور کنم

wolf144grz1

New Member
لایک ها
3

بله...باورتون میشه کسی توی کنکور امسال ریاضی رو صد زده باشه...عربی رو صد زده باشه...اما رتبش بشه 12 هزار...
برادر من یه نخبه هست که بدون محاسبه تست های ریاضی رو حل میکنه...اصلا از قلم و خودکار استفاده نمیکنه...باورتون میشه؟
شاید پیش خودتون بگید که دارم دروغ میگم ولی اسنادش موجوده و اگه لازم شد توی سایت منتشر میکنم تا همه بدانند رتبه ی یک حقیقی اینجاست...
اما متاسفانه سازمان سنجش تن به قبول این حقیقت نمیده...اگه از سوال 157 به بعد بیان و یکی یه دونه جواب ها بازی فکری رو به سمت پایین شیفت بدن می بینند که فیزیک رو 97 و شیمی رو هم 97 درصد زده...بله...خانوم یاسمن سعیدی و نگین یغمایی که رتبه ی یک و دو امسال ریاضی بودن درصد های ریاضی شون به نود هم نمیرسه...
این روزا حال من و سجاد خیلی گرفتست...
اتفاقا اون موقع که ما کنکور داشتیم ناظم خوب و زحمت کشی داشتیم که همیشه این نکته رو گوشزد می کرد که به شماره سوال دقت کنید و بعد گزینه رو بزنید.
و می گفت برای یه نفر به همین صورت پیش اومده..
برای اتفاق افتاده واقعا متاسفم.
ولی اینجا که آخر راه نیست. باید از این اتفاق تجربه گرفت و سال بعد ایشالا رتبه اول مال اوست.

آخرین ویرایش توسط مدیر

AlcorStar

New Member
لایک ها
73

بعد شما میدونید که درصد منفی سی و سه ینی شیمی رو حتا یه سوالم درست نزده ! مثل اینکه سوالو حل کرده باشی از قصد گزینه ی غلط رو بزنی یا اینکه دو تا گزینه رو پر کنی ... تماما غلط شده
یا فیزیک رو انگار فقط یکی درست در اورده که شده منفی سی درصد

حالا بر فرض اگر هم واقعا حرف ایشون درست است ( !!!!! )
امیدوارم با اراده ی بیشتر و برای اثبات خودشون سعی کنند حالشون رو خوب کنند و خوب بخونند و نفر اول کنکور94 بشند !

m in m

New Member
لایک ها
11

آقا ما بالاخره نفهمیدیم رتبه یک واقعن تغییر کرد یا نکرد!!!!نمیشه که اینجوری!!

Dimond96

New Member
لایک ها
373

یه سوالی برام پیش اومده اگه فیزیک ایشون بعد از پایین اوردن جوابا 100 شده پس اون سوالی که جواب ندادن چی شده ؟

anahid

New Member
لایک ها
15

اگه این خبر صحت داشته باشه که این فرد واقعا یک نخبه است واگه سازمان سنجش اون رو درست کرد که چه بهتر اما اگه درست نکرد هیچ چیز فابل بازگشت نیست اون که به هر حال استعداد وتوانایی اش رو داره پس میتونه در اینده های نزدیک اگه خودش دوباره از جاش بلند شه یک انسان موفق وبزرگ بشه وشاید هم یک دانشمند کی میدونه اینده چی میشه به هرحال:
شجاعت همیشه به معنای فریاد زدن نیست شجاعت گاهی صدای ارامی است که میگوید فردا شروع تازه ای خواهم داشت
موفق باشید دوست عزیز

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

برای اونایی که تازه دارن این تاپیکو میبینین و فقط میان صفحه آخرو میبینن بگم که ثابت شد که این قضیه کاملا دروغهو بچه های زیرک قشنگ همه چیز رو در اوردن
این تاپیک هم برای این قفل نشد تا از آن عبرت بگیرید
حتی از افسانه ها هم میشه پند گرفت

تازه من سوالات و جواب های شیمی رو ندیدم ولی اینجور که ایشون میگن -33% که یعنی همه رو غلط زدن یعنی حتی دو تا سوال پشت سرهم توی شیمی جوابشون یکی نبوده؟
بازم میگم من کلید رو ندیدم و بر اساس تجربه میگم فقط

shayan-taktaz

New Member
لایک ها
47

مسخرس يه سري اومدن با اين كارا جوسازي كنن و كنكور رو به چالش بكشن ....
اين جوري كه ايشون تعريف كردن انگار اولين بارشون بوده كه كنكور داده يا تست زده باشه
درست مثل يه بچه اي كه ميخواد براي اولين بارش تست بزنه استرس داشته باشه ...
يه اغراق بزرگ هم ديده ميشه كه ميگه 1.5ساعت قبل پايان ازمون تموم ميكرد تازه جالبه
اينجوري 7 تا درسم 100 ميزد (مارو چي فرض كرده ...)

تازه يه چيزه خيلي جالب براي اين دروغ ::::
سوالات فيزيك از سوال 156 شروع ميشه ...
پس يعني يه دونه درست زده و از سوال 157به بعد جابجا زدن(يعني بايد بقيه
سوالاتو همشونو غلط زده باشه ...) در صورتيكه طبق پاسخنامه
سوالات 173 و 174 هردو گزينه 2 جوابشه و سوال 181 و 182
گزينه 4 درسته و سوالات 190 و 191 و 192 همشون گزينه 1 جوابشونه
و 195 و 196 گزينه 4 درسته و سوالات 199 و 200 جوابشون ميشه
گزينه 3 جوابش درسته .... پس بطور عادي 7 تا سوال فيزيكو درست زدن
(باتوجه به اين فرض گفتم كه ايشون گفته بعد از بررسي معلوم شد كه
فيزيك 97 زده، يعني فقط همون سوال 157 رو غلط زده بود يا نزده بود)

تو شيمي هم 8يا9 سوال(2سوال،2سوال) كه پشت سرهم بودن جوابشون
يكي ميشد كه با توجه به گفته ايشون هيچي درست نزدن كه با اين واقعيت
رد ميشه ....

كاشكي اونيكه اين شايعه رو ساخت واردتر بود ... :3:
واقعا متاسفم براش ...

hora salimi

New Member
لایک ها
60

برای من خیلی عجیبه
مگه ایشون بار اولشون بوده که آزمون دادن؟
خب اگه فیزیک رو به این شکل بدشانسی اوردن و اشتباه وارد کردن
چرا شیمی رو اشتباه کردن؟

این داستان رو من از پسرعموم که تو مدرسه ی همین برادر شما هستند (ماندگار) شنیدم
و خیلی تعجب زده از اینکه چطور ممکنه؟e
بعدش به طور معمول ما شماره ی سوال رو همیشه تو تست ها با خودمون مرور میکنیم و بعد گزینه ی مربوطه رو وارد میکنیم

این اشتباه در دو درس !!! و حدود 65 تا سوال پشت سر هم یکم زیادی عجیبه
و باورش سخت

امیدوارم این مشکل برای هیچکسی پیش نیاد و برای ایشون آروزی موفقیت میکنم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آفرین .. همینو بگو ..
من که با دلایلی که گفتم اصلا نمیتونم این داستان رو باور کنم
ببخشید اونوقت ایشون سر کنکور یک ساعت و نیم وقت اضافه نیووردن.این اشتباه بچه گانه و شاید بی دقتی از کسی که ازش انتظار رتبه یک میشه واقعا بعیده.سازمان سنجشم نباید قبول کنه مگر نه یکی میاد میگه من از اون اول یکی رو اشتباه زدم .الکی که نیست!

Crypt!c

New Member
لایک ها
42

من كه باور نمي كنم !
حتي يك صدم درصد هم فك نكنيد اين داستان يه روزي واقعي بوده !
فقط خواستم به اون برادر عزيز(!) اگه اين طوري شده بود به جا اين بين المللي كردن و خراب كردن برادرش تنها كارش اطلاع به سنجش و يا نهايتا پيگيري از طريق نماينده ي مجلس شون و غيره بود !

Mahdi-B25

Well-Known Member
لایک ها
257

سلام...
من علیرضا خواستار متولد شهر قم هستم...بردارم سجاد خواستار امسال کنکور داشت...من خودم مشاوره اختصاصیش بودم...از اول تابستون پارسال با یه برنامه ی منظم شروع به مطالعه کرد و وقتی به عید رسید با 7 تا 100 ،رتبه ی یک گزینه ی دو شد...برادرم رشتش ریاضیه...من خودم از اول تابستون ساعت مطالعش رو چک می کردم...چیه؟تعجب کردید که چجوری 7 تا صد میزد؟داداشم تا عید تمامی درس ها رو بست...تمام ازمون های گزینه ی دو رو تو بعد از عید اول شد اونم نه با درصد های عادی ...
تکرار میکنم...همه ی درس هاشو صد میزد دوستان...حتی یه دونه 98 درصد هم نداشت...بچه هایی که تو گزینه ی دو هستن بارها و بارها با یه همچین کارنامه ای روبه رو شدن و شاید پیش خودشون گفتن این دیگه کیه؟این داداش من که بعد از فاجعه ای که توی کنکور امسالش رخ داد دیگه با کسی حرف نمیزنه و داغون شده...
اون واقعا نخبه هست و توی هر ازمون گزینه ی دو با هفتا 100 اول میشد و تازه چیزی حدود یک ساعت و نیم اضافه می اورد...باورتون میشه؟یک ساعت و نیم زودتر از جلسه بیرون می اومد...اما روز کنکور نحس ترین روزش بود...تا ریاضی رو عالی پیشرفت اما سوال 157 فیزیک رو بلد نبود و به جای اینکه جاشو خالی بذاره اشتباها سوالات رو یکی پس از دیگری به جای هم وارد کرد...به همین دلیل فیزیک و شیمیش رو گند زد...
خواهشا به درصدهای کنکورش توجه کنید...
ادبیات-92
عربی-100
معارف-96
زبان-97
ریاضی-100
اما از اینجا به بعد ورق برگشت ...
فیزیک منفی 30
شیمی منفی 33
بله...باورتون میشه کسی توی کنکور امسال ریاضی رو صد زده باشه...عربی رو صد زده باشه...اما رتبش بشه 12 هزار...
برادر من یه نخبه هست که بدون محاسبه تست های ریاضی رو حل میکنه...اصلا از قلم و خودکار استفاده نمیکنه...باورتون میشه؟
شاید پیش خودتون بگید که دارم دروغ میگم ولی اسنادش موجوده و اگه لازم شد توی سایت منتشر میکنم تا همه بدانند رتبه ی یک حقیقی اینجاست...
اما متاسفانه سازمان سنجش تن به قبول این حقیقت نمیده...اگه از سوال 157 به بعد بیان و یکی یه دونه جواب ها رو به سمت پایین شیفت بدن می بینند که فیزیک رو 97 و شیمی رو هم 97 درصد زده...بله...خانوم یاسمن سعیدی و نگین یغمایی که رتبه ی یک و دو امسال ریاضی بودن درصد های ریاضی شون به نود هم نمیرسه...
این روزا حال من و سجاد خیلی گرفتست...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب. تا اینجا ماجرا از زبان برادر ایشون روایت میشه. قراره که عکسی هم از کارنامه ایشون گرفته بشه که اگه به دستم رسید همین جا قرار میدم.
قابل توجه دوستانی که کنکور ۹۴ دارند. سعی کنید تا می تونید اشتباه بقیه رو تجزیه و تحلیل کنید تا خودتون چنین اشتباهی نکنید.
نکته جالب اینه که ایشون ریاضی رو ۱۰۰ زده در حالی که رتبه ۱ ریاضی امسال طبق گقته کانون ۸۶ زده!

جوابیه سنجش به ایشون: دقت یکی از شروط کنکور هست!
متاسفم برای سنجش!
متن بسیار جذابی بود. ولی یه سوتی گنده دادید و اون این که طبق آمار رسمی سازمان سنجش (که در پایان کتاب دوردنیای گاج اومده) در سال 93 رشته ریاضی کسی عربی و ریاضی رو 100% نزده!!!

only physics

New Member
لایک ها
2,386

متن بسیار جذابی بود. ولی یه سوتی گنده دادید و اون این که طبق آمار رسمی سازمان سنجش (که در پایان کتاب دوردنیای گاج اومده) در سال 93 رشته ریاضی کسی عربی و ریاضی رو 100% نزده!!!

دوست عزیز ، این تاپیک مربوط به حداقل یک سال پیش هست و بحث خیلی وقته که تموم شده .

لطفا دیگه تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید .

موفق باشید .

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

دوست عزیز ، این تاپیک مربوط به حداقل یک سال پیش هست و بحث خیلی وقته که تموم شده .

لطفا دیگه تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید .

موفق باشید .
خانم فضولی نشه ولی شما تاپیکو ببندین بی زحمت ممنون .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا