afbaghlani

New Member
لایک ها
343
هوالحق
اگر آیریسک عزیز به قولش وفا میکرد و زود تر پاسخنامه ای که وعده اش رو داده بود قرار میداد شاید این اعتراضات وارد نمی‌شد؛ چرا که استاد خلینا گفته بودن که برخی سوالات دارای کژتابی یا غلط و ... هستند و مشخص شده اند. به هرحال به نظرم نه سوالات امسال در حد و اندازه المپیاد بود و نه پاسخ هایش!!

1- در کدام مولکول تعداد پیوند های کووالانسی بیشتر است؟
در کلید NSF[SUB]3 [/SUB]جواب است. در صورتی که دارای 4 پیوند است اما ClF[SUB]5 [/SUB]دارای 5 پیوند است.
(میدانیم که پیوند 3 گانه هم یک پیوند حساب میشود)
در سوال دومی که پرسیدم اشتباه از من بود و حذفش کردم. اما این سوال به قوت خودش باقیه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

bababozorg

New Member
لایک ها
10
پاسخ : اعتراص منطقی به کلید باشگاه دانش پژوهان

آره این دوست ما درست میگه در کلید باشگاه برای سوال دوم درست پاسخ داده شده
یعنی همون سدیم فسفید درسته

آخرین ویرایش توسط مدیر

sherodinger

New Member
لایک ها
17

در مورد سوال 41 هم میشه اعتراض کرد

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

در مورد سوال 41 هم میشه اعتراض کرد

bababozorg

New Member
لایک ها
10

اون سوال به نظر من جوابش درسته
میشه اثبات هم کرد

لایک ها
207

سوال عدد اکسایش N کاملا درست بوده....من به سوال 1 کد 1 اعتراض دارم چون تعداد پیوند clF5 بیشتره....در مورد سوال 11 هم تا اونجا ک یادمه Ti فقط ظرفیت +2،+4 داره نه +3 ....به نظرم بقیه سوالات درست بودن...

bababozorg

New Member
لایک ها
10

منم درمورد سوال 1 هنوز قانع نشدم

amirgitipoor

New Member
لایک ها
19

سوال عدد اکسایش N کاملا درست بوده....من به سوال 1 کد 1 اعتراض دارم چون تعداد پیوند clF5 بیشتره....در مورد سوال 11 هم تا اونجا ک یادمه Ti فقط ظرفیت +2،+4 داره نه +3 ....به نظرم بقیه سوالات درست بودن...
منم کاملا موافقم

khash

New Member
لایک ها
323

تیتانیم 3+ از تیتانیم 2+ شایع تره ... بعد سوال گفته بر اساس جدول ... جای هیچ اعتراضی نیست حتی اگر بر اساس جدول شما هیدروژن 3+ در میاوردید... داده های سوال ملاکه و توانایی استفاده شما از آن ها

لایک ها
13

با سلام
تیتانیوم حالت های اکسایشی پایدارش 3 و 4 است سوال درسته ...........

analysis

New Member
لایک ها
51

خب استاد سوال clf5 چی؟ مطمنم اون سوال clf5 میشه

chimica

New Member
لایک ها
256

دقیقا...
سوال اول کد 1 ClF5 درسته....کلر با افزایش لایه ظرفیت 5 تا پیوند تشکیل میده...هرطور دیگه ای هم حساب کنیم...باز تعداد پیوند ها بیشتر از 4 تا میشه...
کاش زودتر پاسخنامه تشریحی آیریسک میومد...

amirameli

New Member
لایک ها
46

شما پیوند سه گانه رو 1 دونه پیوند حساب میکنی؟؟؟؟؟نمیدونم ولی من 3 تا حساب کردمنگفته که قلمرو!!!!!گفته پیوند

afbaghlani

New Member
لایک ها
343

[MENTION=11159]khash[/MENTION]
والا ما که تو ابتدایی ترین منابع هم خوندیم پیوندهای دوگانه و سه گانه یک پیوند کووالانسی حساب می شوند! حالا اگر اینی که شما میفرمایین درست تره تقصیر از ما نیست که! از کتاب وزارتی، مبتکران و... گرفه تا سطح بالا ترها، همه موید حرف بنده هستند.

Shrshr

New Member
لایک ها
0

البته اتم گوگرد تو ترکیباتش می تونه اوربیتال dsp3 هم داشته باشه که این نوع اوربیتال در سوال برای SF4 و هم NSF3 هستش که یک پیوند داتیو، 3 تا معمولی و یکی هم پای p-d و باتوجه به راهنمایی سوال، می فهمیم که فقط یک ساختار واسه SO2Cl2 وجود داره اونم با 6 تا پیوند. پس جواب باید گزینه ی 1 باشه.

mehran123

New Member
لایک ها
12

دوستان می تونید پاسخنامه تشریحی و جامع رو در سایت شیمی سمپاد مشاهده کنید

سایت شیمی سمپاد

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

@khash
والا ما که تو ابتدایی ترین منابع هم خوندیم پیوندهای دوگانه و سه گانه یک پیوند کووالانسی حساب می شوند! حالا اگر اینی که شما میفرمایین درست تره تقصیر از ما نیست که! از کتاب وزارتی، مبتکران و... گرفه تا سطح بالا ترها، همه موید حرف بنده هستند.
دوست من پس اون ابتدایی ترین منابع رو بندازید دور چون الآن از یه بچه کنکوری هم بپرسید میدونه که دوگانه دو تا و سه گانه 3 تا محسوب میشه!
در مورد این سوال منم بین سولفوریل کلرید و گزینه 3 شک داشتم اما خب از اونجایی که تو مرحله 1 و 2 پیوند پی پای دی پای رو نباید حساب کنیم همون گزینه 3 میشه...در ضمن پاسخ نامه تشریحی آزمون رو دادم به خانم محمدی و قراره تو سایت آیروک قرار بگیره اگه خواستید میتونید به اونجا مراجعه کنید!

ashkan.f

New Member
لایک ها
35

دوستان کسایی که میخوان بابت سوال5 پاسخ کوتاه فیزیک هم اعتراض کنن برن سایت باشگاه قسمت تماس با ما
ysc.ac.ir - تماس با ما

بالا