Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062
پاسخ : سوال؟

منم سال اولی هستم و سر درگم ام که باید با چه کتابی شروع کنم.هفته ای یک جلسه 2 ساعت کلاس می رم.لطفا کمکم کنید که با چه کتابایی می تونم شروع کنم و موفق بشم؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من کلاس اولی هستم و زیستو خیلی دوست دارم.از تابستون 92 هم دارم می رم کلاس المپیاد.2 یا 4 ساعت در هفته.
از هر کسی که در باره المپیاد و اینکه چجوری باید بخونیم می رسم یه جوابی میده.حالا شما بگید مم که سال اولیم با چه کتابای باید شروع کنم و در روز چقدر بخونم که بتونم رتبه بیارم؟
چقدر خوب كه برايتان كلاس المپياد مي گذارند، ان وقت استادتان برايتان توضيح نداده است ؟ :confused:
من از كتب درسي شروع كردم.
بعدش برويد زيست عمومي بخوانيد. (حالا كمببل، سولومون، لايف و...)

لایک ها
164
پاسخ : المپیاد برای اولی ها

آقا یه چیزی منم اولم بعدشم دارم کمپبلو میخونم کلاسم یه چند مدت رفتم که بیشتر حل سوال بود
حالا به نظر شما کلاس حل سوال خوبه یا آموزشی؟ بعد یه مطلب رو بهتره خودت خونده باشی بعد بری کلاس یا همینطوری بری تو کلاس مطلبو یاد بگیری؟
واسه اینکه مطلبی رو که خوندی یادت نره چیکار کنیم؟! ممنون میشم جواب بدید :122::67:

amirreza79

New Member
لایک ها
1

دوستان من امسال می خوام برم اول دبیرستان . قصد دارم از اول دبیرستان تو المپیاد زیست شرکت کنم . به نظرتون برای تابستون با چه کتابایی شروع کنم . خواهش می کنم جواب بدید .:227:

دوستان من امسال می خوام برم اول دبیرستان . قصد دارم از اول دبیرستان تو المپیاد زیست شرکت کنم . به نظرتون برای تابستون با چه کتابایی شروع کنم . خواهش می کنم جواب بدید .:227:

fateme

New Member
لایک ها
175

خیلی خوبه که از الان از بابت رشته المپیادت اینقدر مطمئنی, تابستون قبل از دبیرستان بهترین موقع واسه پیدا کردن یه دید زیستی مناسبه. حالا این دید ممکنه به کمک یه معلم خوب ایجاد بشه یا به کمک یه کتاب خوب یا حتی یه مستند خوب. پیشنهادی که عموما توسط همه ارائه میشه اینه که اول کتابای دبیرستان رو بخونی و بعد یه زیست عمومی (کمپبل, سولومون, لایف و...) و بعد... اما توصیه من اینه که توی این تابستون بیشتر از هر کاری بشین و فکر کن راجع به زیست, المپیاد, هدفت و غیره. و البته خوندن جلد یک کمپبل هم به شدت توصیه میشه. موفق باشی :121:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

آقا یه چیزی منم اولم بعدشم دارم کمپبلو میخونم کلاسم یه چند مدت رفتم که بیشتر حل سوال بود
حالا به نظر شما کلاس حل سوال خوبه یا آموزشی؟ بعد یه مطلب رو بهتره خودت خونده باشی بعد بری کلاس یا همینطوری بری تو کلاس مطلبو یاد بگیری؟
واسه اینکه مطلبی رو که خوندی یادت نره چیکار کنیم؟! ممنون میشم جواب بدید :122::67:
شما مگر اول نيستيد ؟
محور اصلي كارتان را فعلا اموزش بگذاريد و در كنار ان اگر حل سوال هم كار كنيد خوب هست، باعث تثبيت مطالب مي شود و قدرت ايده زني تان را افزايش مي دهد به خصوص در سلولي مولكولي .

اول كتب درسي زيست دبيرستان !
دوم كمپبل يا سولومون !
از وسطاي كمپبل شيمي دبيرستان و بيوشيمي لنينجر !
بعدش تمام رفرنس ها .

amirreza79

New Member
لایک ها
1

به نظرتون تو تابستون چند فصله کمپبل رو بتونم بخونم خوبه .

E.coli

New Member
لایک ها
211

کمپبل تکست بخون ، هر چقدرم میتونی زود تموم کن تا بری سراغ کتابهای باهال :d

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

همشو ، تازه علاوه بر تسلط به کتب وزارتی ! کمپبل مقابل کتابایی که قراره بخونی مثل گایتون و... چیزی نیست که !
تازه باید یه کتاب دیگه رو هم اول شهریور یا اواخر مرداد شروع کنی !!!
نباید حتی یه دقیقه رو از دست بدی!
وفتی تصمیم گرفتی المپیاد بخونی ، دیگه نمیشه یه ادم عادی مثه بقیه باشی :) ( چه تعریف ترسناکی از المیپاد شد :4: )
باید همیشه سعی کنی یه قدم از بقیه جلوتر باشی حتی شده اندازه 10 دقیقه ....!!!
نباید بپرسی چن فصل بخونم خوبه !!!! باید بگی ماکسیمم چقد بوده که من میخوام بیشتر بخونم :99:
از نظر من کنار کتابای وزارتی که میخونی کمپلام بخونم ...مثلا داری بخش حواس زیست3 رو میخونی ار روی کمپبل همین حواسو بخون ف هم به درکت کمک میکنه هم امتحانای مدرسه!

امیدوارم که موفق باشی :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

amirreza79

New Member
لایک ها
1

همشو ، تازه علاوه بر تسلط به کتب وزارتی ! کمپبل مقابل کتابایی که قراره بخونی مثل گایتون و... چیزی نیست که !
تازه باید یه کتاب دیگه رو هم اول شهریور یا اواخر مرداد شروع کنی !!!
نباید حتی یه دقیقه رو از دست بدی!
وفتی تصمیم گرفتی المپیاد بخونی ، دیگه نمیشه یه ادم عادی مثه بقیه باشی :) ( چه تعریف ترسناکی از المیپاد شد :4: )
باید همیشه سعی کنی یه قدم از بقیه جلوتر باشی حتی شده اندازه 10 دقیقه ....!!!
نباید بپرسی چن فصل بخونم خوبه !!!! باید بگی ماکسیمم چقد بوده که من میخوام بیشتر بخونم :99:
از نظر من کنار کتابای وزارتی که میخونی کمپلام بخونم ...مثلا داری بخش حواس زیست3 رو میخونی ار روی کمپبل همین حواسو بخون ف هم به درکت کمک میکنه هم امتحانای مدرسه!

امیدوارم که موفق باشی :)
یعنی به نظر شما کمپبل با وزارتی ها رو با هم بخونم ؟بعد ازکمپبل برم سراغ بیوشیمی یا فیزیولوژی یا گیاهی ؟

بايد تمام ش كنيد !
ترجيحا تا اول شهريور ماه !
منظورت 6 جلدشه ؟؟؟:23:

Wight

New Member
لایک ها
888

یعنی به نظر شما کمپبل با وزارتی ها رو با هم بخونم ؟بعد ازکمپبل برم سراغ بیوشیمی یا فیزیولوژی یا گیاهی ؟
خیلی ها بیوشیمی رو پیشنهاد می کنند (بعضی ها اکولوژی هم پیشنهاد می کنند!!)

من هم همین بیوشیمی رو پیشنهاد میکنم

چون بیشتر نکات مفهومی داره تا حفظی (به نسبت فیزیولوژی و البته گیاهی!!)

گیاهی رو من آخر گذاشتم و نتیجه هم داد!

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

منظورت 6 جلدشه ؟؟؟:23:
كمپبل تكست !! تك جلدي ست !!!!!

درضمن يادتان باشد فيزيولوژي و بيوشيمي از جمله مباحث مهمي هستند كه به بيشترين زمان براي مطالعه نياز دارند !
گياهي را گذاريد اواخر و يا فعلا بر روي فيزيولوژي و بيوشيمي متمركز شويد.

Wight

New Member
لایک ها
888

Marshall

New Member
لایک ها
970

سلام
توضیحات تکمیلی رو دوستان دادند...

همونطور که گفته شد اول کمپبل رو بخونید و به شدت هم توصیه میشه از نسخه اصلی (کمپبل تکست ) بخونید...

هم زبانتون قوی میشه وهم میتونید سوالاتی که به زبان انگلیسی هستند رو جواب بدین...

یه نکته دیگه ای هم هست اینه اکثر افراد (وحتی چند مدال اور) میگویند که اکولوژی بیشتر برای مرحله دوم و دوره بدرد میخوره تا مرحله اول...

زندگیتان سپید...!!!

سلام

همونطور که گفته شد اول کمپبل رو بخونید و به شدت هم توصیه میشه از نسخه اصلی (کمپبل تکست ) بخونید...

هم زبانتون قوی میشه وهم میتونید سوالاتی که به زبان انگلیسی هستند رو جواب بدین...

یه نکته دیگه ای هم هست اینه اکثر افراد (وحتی چند مدال اور) میگویند که اکولوژی بیشتر برای مرحله دوم و دوره بدرد میخوره تا مرحله اول...

زندگیتان سپید...!!!

E.coli

New Member
لایک ها
211

سلام

زندگیتان سپید...!!!

سلام
کاملا حرفتون در مورد اکولوژی رو تایید میکنم ، اکولوژی از درسهای الویت 3 وم هستش !
من خودم چون ب اکولوژی و بخصوص جمعیت زیاد علاقه داشتم زیاد روش وقت گذاشتم ، درحالیکه نباید میذاشتم ،
ولی از کارم راضی ام !
اکولوژی رفتارم مثل کتاب قصه اس دیگه ، شب ها قبل از خواب ی چند صفحه رو تجویز میکنم !:d
تو خواب یا تو دنبال شیر میدویی یا شیر دنبال تو میاد :)

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

سلام

زندگیتان سپید...!!!

سلام

زندگیتان سپید...!!!
البته سوالات اكوو رفتار هميشه جزو مباحث سوال خور مرحله اول هم هستند و تعداد سوالات قابل توجهي را هم دارند !
براي اين ادعا هم كافي ست مراحل اول دوره هاي گذشته را نگاه كنيد !

البته اكو محاسباتي و دياگرام ها مثل ايزوكلاين ها و جمعيت هاي پيوسته و گسسته نمايي و لجستيك و غيره بله در مرحله دوم و بيشتر در دوره به كار مي ايد !

Marshall

New Member
لایک ها
970

البته سوالات اكوو رفتار هميشه جزو مباحث سوال خور مرحله اول هم هستند و تعداد سوالات قابل توجهي را هم دارند !
براي اين ادعا هم كافي ست مراحل اول دوره هاي گذشته را نگاه كنيد !

البته اكو محاسباتي و دياگرام ها مثل ايزوكلاين ها و جمعيت هاي پيوسته و گسسته نمايي و لجستيك و غيره بله در مرحله دوم و بيشتر در دوره به كار مي ايد !
برای ادعا من هم میتونید از اقای زر نشان (مدال برنز زیست) که در همین سایت هم هستند سوال کنید...

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

برای ادعا من هم میتونید از اقای زر نشان (مدال برنز زیست) که در همین سایت هم هستند سوال کنید...
سوالات مرحله ي اول 17 دوره را ول كرديد ان وقت به حرف يك نفر استناد مي كنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا نمي دانم چه بگويم.من ديگه حرفي ندارم.

fateme

New Member
لایک ها
175

بچه های اولی (که دارین می رین دوم), شما در چه سطحی هستین, چه کتابایی خوندین؟ چیا می خواین بخونین؟ واسه تابستون چه برنامه ای چیدین؟

FPasha

New Member
لایک ها
128

كمپبل تكست !! تك جلدي ست !!!!!

درضمن يادتان باشد فيزيولوژي و بيوشيمي از جمله مباحث مهمي هستند كه به بيشترين زمان براي مطالعه نياز دارند !
گياهي را گذاريد اواخر و يا فعلا بر روي فيزيولوژي و بيوشيمي متمركز شويد.
ببخشيد به نظر شما براي خوندن تكستش بايد تا چه حدي به زبان تخصصي مسلط باشيم چون من يه پايه اي نسبتا خوب دارم ولي براي اطمينان نظر شما چيه؟ و سوال ديگه اي كه هست اينه كه به نظر شما براي اينكه يه پايه ي خوبي از زيست (عمومي) داشته باشيم خوندن همون وزارتي ها و كمپبل كافيه يا بايد كنارش يه كتاب كنكوري مثل كتاب هاي خانه ي زيستشناسي مطالعه شه؟

بالا