pegahmm

New Member
لایک ها
375
سلام دوستان من دارم میرم اول دبیرستان و از اونجاییکه واقا به المپیاد شیمی و خصوصا آزمایشگاه و کارهای عملیش علاقه دارم میخواستم ازتون خواهش کنم اگه میشه بیشتر راجع به المپیاد عملی شیمی واسم توضیح بدین...ممنون

sa1378

New Member
لایک ها
1,077
پاسخ : المپیاد عملی؟؟؟؟

در مرحله اول المپیاد شیمی هر ساله حدود 1000-700 دانش آموز از سراسر ایران انتخاب میشن، و تا کنون امتحان فقط شامل سوالات تستی بوده. قبولی در این مرحله از المپیاد با استفاده از مشاوره و کلاس های مناسب امکان پذیره و منابعش کتابهای درسی دبیرستان هستن. و تا حد زیادی قابل پیش بینی می باشد. مهمترین مرحله المپیاد شیمی گذشتن از سد مرحله دوم المپیاده. در این مرحله حدود 40 نفر از بین افراد منتخب مرحله اول انتخاب میشن، و سوالات تا دوره ی 21 به دو صورت تستی و تشریحی بوده و در دوره ی 22 همه ی سوالات تشریحی بودن. دانش آموزای سال دوم و سوم میتونن به مرحله ی سوم که دوره ی تابستانه هست راه پیدا کنن اما امتحان برای سال اولیها فقط به صورت آزمایشیه و برگه هاشون تصحیح نمیشه.از دو استراتژی برای قبولی در این مرحله میشه استفاده کرد که بستگی به علاقه دانش آموز داره:

الف: اساس این روش برپایه تکرار و تمرینه به اطلاعات فراوانی نیاز نیس. این روش شامل استفاده از کتاب های مشخص که عموما به صورت نمونه سوال های تستی و تشریحی مرحله دوم و مرور چندین بار اوناست. تو این روش دانش آموز طریقه حل مساله و دقت در حل اونها رو یاد میگیره. افراد زیادی بر این اساس هر سال در مرحله دوم قبول میشن. این روش عموما برای افرادی که از شش تا نه ماه قبل از مرحله اول شروع به مطالعه جدی المپیاد شیمی میکنن مناسبه.

ب: در این روش از کتاب های تخصصی تر در کنار منابع معمول استفاده میشه. در این روش دانش آموز اطلاعات بسیار زیادی رو فرا می گیره که در مرحله تابستانی به او کمک می کنه. نکاتی در این روش وجود داره که معمولا دانش آموزان اونُ جدی نمی گیرن. که مهم ترین اونا عدم "دقت" در امتحانه، که این دقت را باید با مرور چندین بار سوالات بدست بیارن. نکته مثبت این روش، اعتماد بنفس و تسلط کامل در روز امتحانه که بسیار مهمه.

مرحله بعد شرکت در دوره تابستانی اردوگاه آموزشی باشگاه دانش پژوهان جوان هست که حدودا 2 ماهه. بعد از اتمام این دوره به 8 نفر اول مدال طلای کشور و به بقیه افراد مدال نقره یا برنز تعلق می گیره. بنابراین اگر جز 40 نفر باشین، یکی از مدال های رنگی کشور نصیب شما خواهد شد.

منبع : سمپادیا

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

پیشنهاد میکنم اول از همه برای اینکه بفهمید واقعا از شیمی خوشتون میاد شیمی 2و 3 رو یه نگاهی بندازید

خیلی بهتون در این رابطه کمک می کند

اگه خوشتون اومد به ما بگید تا بهتون یه برنامه درستو حسابی بدیم

به امید موفقیت شما

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
344

پیشنهاد میکنم اول از همه برای اینکه بفهمید واقعا از شیمی خوشتون میاد شیمی 2و 3 رو یه نگاهی بندازید

خیلی بهتون در این رابطه کمک می کند

اگه خوشتون اومد به ما بگید تا بهتون یه برنامه درستو حسابی بدیم

به امید موفقیت شما :8:

بله اقا طاها.........انشاالله یکی از مدالی های سال بعد و اگه خدا بخواد طلا هستند.

gh_moradi

New Member
لایک ها
183

خب دوست عزیز:)خوشحالم ک ب شیمی علاقه مندید:4:
خب المپیاد شیمی ی سری منابع(زیاد)داره ک باید بخونید.علاقه در این راه حرف اولو میزنه.وگر نه ک روانی میشید:4:
درگذشته ای نه چندان دور رابطه ی بین درس خوندن و موفقیت در شیمی یک رابطه ی خطی بود:)اما اکنون،همه چی خوندن نیس(خودمم نمیدونم چیه پس:4:)ولی سخت شده قبولی.
باید تلاش کرد.
موفق باشید:)

r-shvir

New Member
لایک ها
230

خب دوست عزیز:)خوشحالم ک ب شیمی علاقه مندید:4:
خب المپیاد شیمی ی سری منابع(زیاد)داره ک باید بخونید.علاقه در این راه حرف اولو میزنه.وگر نه ک روانی میشید:4:
درگذشته ای نه چندان دور رابطه ی بین درس خوندن و موفقیت در شیمی یک رابطه ی خطی بود:)اما اکنون،همه چی خوندن نیس(خودمم نمیدونم چیه پس:4:)ولی سخت شده قبولی.
باید تلاش کرد.
موفق باشید:)
شما خودتون قبول شدید؟

pegahmm

New Member
لایک ها
375

علاقه رو که آره خعلی دارم!!!حتی دوم و سوم!!!دی:
ای بابا چرا آدمو میترسونین آقای taha??????????!!!!!!!!!!
حالا اگه من واقا علاقه داشته باشم...لطف میکنین برنامتونو بدین لطفاااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟و میخواستم بدونم من که الان خعلی بیکارم به نظرتون کتابای مرحله اول شیمی(اول )رو بخونم؟؟؟؟مثه کتابای ناب فاطمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

علاقه رو که آره خعلی دارم!!!حتی دوم و سوم!!!دی:
ای بابا چرا آدمو میترسونین آقای taha??????????!!!!!!!!!!
حالا اگه من واقا علاقه داشته باشم...لطف میکنین برنامتونو بدین لطفاااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟و میخواستم بدونم من که الان خعلی بیکارم به نظرتون کتابای مرحله اول شیمی(اول )رو بخونم؟؟؟؟مثه کتابای ناب فاطمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه مگه من چی گفتم که شما رو ترسوندم ؟:168:

دوما من از خودم که نمیشینم یه برنامه براتون بنویسم بلکه بهتون می گم برید تو سایت دور بزنید یه نشریه هست که توش برای همه ی سال ها و همه ی رشته ها یه برنامه جامع گذاشته
نشریه الکترونیکی اسن و مال خود ایریسکه
اگه سوال دیگری داشتید در خدمتم:1:

pegahmm

New Member
لایک ها
375

ببخشید آقای طاها!!!!!!!ولی واقا پیداش نکردم؟؟!!:178:
چجوری کشفش کنم؟؟؟؟!
اگه میشه جواب سوال آخریم رو هم بدین...دیگه واقااا ممنون میشم!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

pegahmm

New Member
لایک ها
375

آهااااااا!!!!!!!!
ولی اینو که فقط برا مدارس میفرستن؟؟؟؟؟؟

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

ببخشید آقای طاها!!!!!!!ولی واقا پیداش نکردم؟؟!!:178:
چجوری کشفش کنم؟؟؟؟!
اگه میشه جواب سوال آخریم رو هم بدین...دیگه واقااا ممنون میشم!!!

عزیز من بشین کتاب های درسیو اول مضغ وهضم کن:90:

بعد برو سراغ های دیگه
مضغ : کتاب ادبیات 2 صفحه .... درس کباب غاز
به معنی جویدن

http://www.irysc.com/downloads-cat63.html

تو لینک زیر مجله رو دانود کن

pegahmm

New Member
لایک ها
375

:21:
مضع؟؟؟؟!!!!!!!!:21:
آخه میدونین کتاب درسی شیمی سال اول واقااااااااااااا مزخرفههه!!!!!!(البته حتما میدونین دیگه!!!!)
منظور شما دوم و سومه؟؟!!!!!!!
آخه من الان علاف محضم برا همین میگم!!!!!!!!

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

:21:
مضع؟؟؟؟!!!!!!!!:21:
آخه میدونین کتاب درسی شیمی سال اول واقااااااااااااا مزخرفههه!!!!!!(البته حتما میدونین دیگه!!!!)
منظور شما دوم و سومه؟؟!!!!!!!
آخه من الان علاف محضم برا همین میگم!!!!!!!!
کاملا موافقم

برو سراغ 2و 3

البته یادت نره که همیشه 4-3 تا سوال مثلا الاینده نوع 1و2 رو میدن از شیمی 1

pegahmm

New Member
لایک ها
375

باشه حنما...
ممنون از راهنمایی هاتون...
امیدوارم طلا بیارین!!
و البته خودم!!!!!