AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459
پاسخ : انتخاب پزشکی یا دندون

سلام خدمت دوستان گل کنکوری عزیز
پارسال تقریبا همین موقع ها بود که من این تاپیک رو زدم
گفتم یه بار دیگه یه پست بذارم بیاد بالا شاید برای کسی مفید باشه مطالبش

تنها توصیه من به شما به عنوان یه دانشجوی ترم 4 اینه که واقعا بدونید از زندگی چی می خواید. عاقلانه تصمیم بگیرید. نه به خاطر حرف دیگران. نه به خاطر آرزو و نه به خاطر این که رتبه تون می خوره برید اون رشته. خوب فکر کنید ببینید تا چه حد تو زندگی می خواید خودتون رو وقف درس خوندن کنید. چه قدر می خواید تفریح کنید. شرایط زندگی تون در آینده می خواید چه جور باشه؟
اینا سوالاییه که شاید واقعا خیلیاتون دقیق بهش فکر نکردید. و البته خب الان دید خاصی شاید به این رشته ها نداشته باشید تا وقتی هم یکی دو ترم درس نخونید دانشگاه نمی تونید واقعا بدونید سختی رشته های علوم پزشکی چه قدره.
ولی خوب فکر کنید...
امیدوارم که با توکل به خدا همتون رشته ای رو انتخاب کنید و قبول بشید توش که به صلاحتونه و بهترین آینده ممکن رو برای زندگی تون رقم بزنه
موفق باشید.

moein1234

New Member
لایک ها
19

سلام.3تا موضوع:
1- آهای کسایی که می خواین بروید پزشکی.حواستون باشه خیلی پرمسئولیته.من امسال کنکور دادم(اطلاعاتم را در این سایت هنوز ویرایش نکردم).در تابستان فیزیک 100بود.شیمی ام 100بود.زیستم 80بود.عربی ام100 یا 90 بود.اما مریض شدم.دکترها دیر تشخیص دادن و وقت من2/5ماه رفت.ودرصدهام نصف شد.وهیچ وقت جبران نشد.من از اون پزشک هایی که اشتباه تشخیص دادن به هیچ وجه نمی گذرم.بماند که داروهای اشتباهشان هنوز هم اثراتش روی بدنم هست.

• :mad:
    • :84:

2-یک مقدار درباره ی داروسازی هم صحبت کنید.

• :95:

3- دندون پزشکی ظاهرا سرمایه اولیه می خواد.اما گفتن تسهیلات وام به فارغ التحصیل می دن.

mehrnaaz

New Member
لایک ها
49

بچه ها دیدم بحث درباره ی رشته های پرطرفداره منم گفتم بیام تجربه ی یکی از دانشجو های پزشکی سابق دانشگاه تهران که الآنم پزشک عمومیه رو بهتون بگم.
ازش که درباره رشتش پرسیدم گفتش که غیر از اینکه قبولی توش تلاش و زحمت زیادی میطلبه بعد از ورود به دانشگاه کاملا باید حواستون به وضعیت روحی و درسی و جسمی تون حسابی باشه. چون سال چهارم اکثر بچه ها افسرده میشن چون حدود سه سال و نیم دیگه مونده تازه طرحم هس تازه آزمون تخصص هم هس. خلاصه کسی تو پزشکی موفقه که این 7 سالو صحیح و سالم بگذرونه. بیشتر شبیه ماراتنه باید توش جوری حرکت کرد علاوه بر این که زیاد عقب نیوفتی باید تا رسیدن به خط پایان هم استقامتت هم حفظ شه.
تازه بعد از فارغ التحصیلی موقع کار یه پزشک باید اعصاب فوق العاده قوی داشه باشه با حوصله باشه خوش رو و خوش رفتار باشه. تحمل دیدن مرده علی الخصوص کسی که خودکشی کرده، نوزاد وق وقو ،معتاد، اراذل اوباش و غیره...! رو داشته باشه. البته اینا بیشتر درباره پزشکای عمومی صادقه ولی بالاخره هستش دیگه تو حرفه پزشکی . واسه پسرا که رشته ی خوبیه چون بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی راحت میتونن کار پیدا کنن و درآمدش هم خوبه ولی شاید اولش اینجوری نباشه ولی وقتی جا بیوفتن میون مردم اوضاع بهتر میشه. ولی واسه دخترا پزشکی عمومی زیاد جالب نیست و دخترای پزشکی باید بیشتر به فکر تخصص گرفتن باشن .
من خودم به شخصه به هیچ وجه حاضر نیستم پزشکی بخونم چون حوصله ی اینترنی و رزیدنتی ندارم و واقعا نمیتونم در هر شرایط با مریضا خوش برخورد باشم! و محیط بیمارستان و درمانگاه برام قابل تحمل نیس. پزشکی خوندن و مهم تر از اون پزشک شدن مسئولیت فوق العاده سنگینیه و یه آدم فداکار میخواد که واقعا در عهده ی من نیست!
درباره رشته ی داروسازی معلم شیمیمون میگفتن رشته ی بسیار عالییه واسه خانوما مخصوصا. به قول خودشون " درآمد بالا ،تر و تمیز! (بدون خون و خونریزی منظوره !)"

بالا