انعکاس زردپی زیر زانو

amir1393

New Member
لایک ها
21
سلام دوستان
میشه کامل توضیح بدید که در انعکاس زرد پی زیر زانو سیناپس ها کدومان؟کدوما فعالن؟کدوما مهاری اند؟
با تشکر:89:

ناطق1

New Member
لایک ها
22
پاسخ : انعکاس زردپی زیر زانو

با درود . در انعکاس زردپی زیر زانو پنج تا سیناپس داریم . اولین سیناپس مربوط به نورون حسی ماهیچه چهارسر ران و نورون رابط و دومین سیناپس بین نورون حسی و نورون حرکتی ماهیچه چهارسر ران است . سومین سیناپس بین نورون رابط و نورون حرکتی دو سر ران است . چهارمین سیناپس بین نورون حرکتی و ماهیچه چهارسر ران هست و پنجمی بین نورون حرکتی و دوسر ران هست . سیناپس های ۱٬۲٬۳٬۴ فعال هستند و تحریکی . سیناپس ۵ غیر فعال و مهاری . لطفا به هنگام خواندن توضیحات به شکل کتاب نگاه کنید تا در حافظه تصویری شما ثبت شود . کامیاب باشید .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام دوستان
میشه کامل توضیح بدید که در انعکاس زرد پی زیر زانو سیناپس ها کدومان؟کدوما فعالن؟کدوما مهاری اند؟
با تشکر:89:
لطفا به بالا نگاه کنید . :196:

amir1393

New Member
لایک ها
21

با درود . در انعکاس زردپی زیر زانو پنج تا سیناپس داریم . اولین سیناپس مربوط به نورون حسی ماهیچه چهارسر ران و نورون رابط و دومین سیناپس بین نورون حسی و نورون حرکتی ماهیچه چهارسر ران است . سومین سیناپس بین نورون رابط و نورون حرکتی دو سر ران است . چهارمین سیناپس بین نورون حرکتی و ماهیچه چهارسر ران هست و پنجمی بین نورون حرکتی و دوسر ران هست . سیناپس های ۱٬۲٬۳٬۴ فعال هستند و تحریکی . سیناپس ۵ غیر فعال و مهاری . لطفا به هنگام خواندن توضیحات به شکل کتاب نگاه کنید تا در حافظه تصویری شما ثبت شود . کامیاب باشید .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

لطفا به بالا نگاه کنید . ������������������������������������������������������:196:
با درود دوست عزیز:196:
فک کنم اشتب کردید.:173:اولی بین نورون حسی و ماهیچه 4 سر ران،دومی بین نورون حرکتی و نورون حسی(در نخاع)،سومی بین نورون حسی و نورون رابط (در نخاع)،چهارمی بین نورون رابط و نورون حرکتی متصل به ماهیچه 2 سر ران و پنجمی هم بین نورون حرکتی و ماهیچه 4 سر ران است که فقط چهارمی مهاری است و بقیه فعالند
البته این نظره منه.اگه اشتب بود اصلاحش کنید.ممنون میشم:173:

ناطق1

New Member
لایک ها
22

با درود دوست عزیز:196:
فک کنم اشتب کردید.:173:اولی بین نورون حسی و ماهیچه 4 سر ران،دومی بین نورون حرکتی و نورون حسی(در نخاع)،سومی بین نورون حسی و نورون رابط (در نخاع)،چهارمی بین نورون رابط و نورون حرکتی متصل به ماهیچه 2 سر ران و پنجمی هم بین نورون حرکتی و ماهیچه 4 سر ران است که فقط چهارمی مهاری است و بقیه فعالند
البته این نظره منه.اگه اشتب بود اصلاحش کنید.ممنون میشم:173:
نه!!! :218: بین نورون حسی و ماهیچه چهار سر سیناپس نداریم متاسفانه (!!!!) و همون طوری که گفتم پنجمی مهاری و غیر فعال است . حالا دوستان اگه نظر دیگه ای دارن بنویسن . کامیاب باشید .

saideh

New Member
لایک ها
156

دوتاتون اشتباه کردین.من این دستگیرم شد بررسیش کنین با پرسوجو رسیدم بش!
5 سیناپس
سیناپس بین نورون حسی ماهیچه جلو ران و نورون حرکتی ماهیچه جلوی ران (4سر)- فعال کننده
سیناپس بین نورون حسی ماهیچه جلو ران با نورون رابط - فعال کننده
سیناپس بین نورون حرکتی ماهیچه جلو ران با سلول های ماهیچه ی جلو ران - فعال کننده
سیناپس بین نورون رابط با نورون حرکتی ماهیچه عقب ران ( 2 سر) - مهار کننده
سیناپس بین نورون حرکتی ماهیچه ی عقب ران با ماهیچه ی عقب ران ( 2 سر ) - غیر فعال
اگر چه در بعضی کتاب های تست جدید 4 سیناپس فعال ذکر کردن .
:115:

ناطق1

New Member
لایک ها
22

دوتاتون اشتباه کردین.من این دستگیرم شد بررسیش کنین با پرسوجو رسیدم بش!
5 سیناپس
سیناپس بین نورون حسی ماهیچه جلو ران و نورون حرکتی ماهیچه جلوی ران (4سر)- فعال کننده
سیناپس بین نورون حسی ماهیچه جلو ران با نورون رابط - فعال کننده
سیناپس بین نورون حرکتی ماهیچه جلو ران با سلول های ماهیچه ی جلو ران - فعال کننده
دقیقا . کاملا درسته . منم خواستم اصلاحش کنم شما زحمتشو کشیده بودین . ممنون . کاملا تسلیم

saideh

New Member
لایک ها
156

بهله.از اول درست ج بده تا نخای بعدا اصلاحش کنی!;)

بالا