اکسیژن رسانی سرخرگ وسیاهرگ

Raha24

Active Member
لایک ها
165
اکسیژن رسانی سرخرگ وسیاهرگ از طریق انتشار از بافت پوششی سطح درونی رگ ها انجام میشه ؟؟؟؟؟
یکمی ضخامت و تعداد لایه هاش برای انتشار زیاد نیست؟؟؟؟؟؟

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350
پاسخ : اکسیژن رسانی سرخرگ وسیاهرگ

ما یه سری رگ داریم توی دیواره ی سرخرگای بزرگ که خونو مستقیم در اختیار سلولای درونی دیواره رگ قرار میدن.
یه جورایی رگ تو رگه:):):)

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

اکسیژن رسانی سرخرگ وسیاهرگ از طریق انتشار از بافت پوششی سطح درونی رگ ها انجام میشه ؟؟؟؟؟
سلام من منظورتونو متوجه نشدم درباره انتشار گاز ها در ریه سوال میکنین؟!
تبادل گاز ها و مواد کلا در سطح مویرگی انجام میشه چه در ریه چه در کلیه ممکنه در روده با رگ انجام بشه،
ولی انتشار که شما میگین درباره گاز ها و طبعا ریه است که توسط مویرگ ها انجام میشه

ma.gh

New Member
لایک ها
56

ما یه سری رگ داریم توی دیواره ی سرخرگای بزرگ که خونو مستقیم در اختیار سلولای درونی دیواره رگ قرار میدن.
یه جورایی رگ تو رگه:):):)
ببخشید حس میکنم یکم اطلاعات غلط به دوستمون میدید:| منظورتون از رگ تو رگ چیه؟
در واقع خون از دیواره سرخرگ و سیاهرگ تبادل نمیکنه بلکه از طریق شبکه های مویرگی ک دیواره پوششی دارای قابلیت تبادل دارن تبادل بین خون و بافت ها انجام میشه.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

ما یه سری رگ داریم توی دیواره ی سرخرگای بزرگ که خونو مستقیم در اختیار سلولای درونی دیواره رگ قرار میدن.یه جورایی رگ تو رگه:):):)
سلام منظورتون انشعابات رگ هاست درسته؟!!!

Raha24

Active Member
لایک ها
165

سلام من منظورتونو متوجه نشدم درباره انتشار گاز ها در ریه سوال میکنین؟!
تبادل گاز ها و مواد کلا در سطح مویرگی انجام میشه چه در ریه چه در کلیه ممکنه در روده با رگ انجام بشه،
ولی انتشار که شما میگین درباره گاز ها و طبعا ریه است که توسط مویرگ ها انجام میشه
سلام خیلی ممنون بابت توضیحات و جوابای کاملتون
منظور من اینه ک خود سیاهرگ وسرخرگ با انتشار اکسیژن رسانی میشن ؟؟؟؟چون در هر صورت خون اکسیژن داره ....ولی هرچی فک میکنم شک میکنم ک تو سیاهرگم انجام شه
ی سوال دیگ توی خون چ سرخرگی و چ سیاهرگی اکسیژن هست دیگ بعد اون وقت خود سیاهرگا میتونن با این خون تبادل گازی انجام بدن؟؟؟؟؟؟
نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا ن ؟؟اگ بد توضیح دادم بگین ی بار دیگ بگم
بازم ممنون

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فک کنم منظورشون همین باشه ...........ینی ی انشعاب از همون رگ ب خودش اکسیژن رسانی میکنه ؟؟؟؟؟
وااااااااای ........چی شد پس سیاهرگا چی ؟؟؟؟من ک دیگ ارورم
دوستان راهنمایی کنین لطفا

آخرین ویرایش توسط مدیر

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام خیلی ممنون بابت توضیحات و جوابای کاملتون
منظور من اینه ک خود سیاهرگ وسرخرگ با انتشار اکسیژن رسانی میشن ؟؟؟؟چون در هر صورت خون اکسیژن داره ....ولی هرچی فک میکنم شک میکنم ک تو سیاهرگم انجام شه
ی سوال دیگ توی خون چ سرخرگی و چ سیاهرگی اکسیژن هست دیگ بعد اون وقت خود سیاهرگا میتونن با این خون تبادل گازی انجام بدن؟؟؟؟؟؟
نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا ن ؟؟اگ بد توضیح دادم بگین ی بار دیگ بگم
بازم ممنون

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فک کنم منظورشون همین باشه ...........ینی ی انشعاب از همون رگ ب خودش اکسیژن رسانی میکنه ؟؟؟؟؟
وااااااااای ........چی شد پس سیاهرگا چی ؟؟؟؟من ک دیگ ارورم
دوستان راهنمایی کنین لطفا
خود بافت رگی توسط مویرگ هایی که در انتهاش قرار داره تغذیه میشه یعنی مویرگ تبادل انجام میده و از طریق انتشار بین سلولی به سایر سلول ها منتقل میشه متوجه شدین؟اگه نه بازم توضیح میدم.
همه رو دونه دونه بریم جلو
نه مویرگ و سیاهرگ توانایی تبادل ندارن سوال بعدی تونو هم نفهمیدم

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

ببخشید حس میکنم یکم اطلاعات غلط به دوستمون میدید:| منظورتون از رگ تو رگ چیه؟
در واقع خون از دیواره سرخرگ و سیاهرگ تبادل نمیکنه بلکه از طریق شبکه های مویرگی ک دیواره پوششی دارای قابلیت تبادل دارن تبادل بین خون و بافت ها انجام میشه.
منظورم اینه که توی طول دیواره رگای ضخیمی مثل آورت یه سری انشعابات هست که ضخامت دیواره رو تغذیه میکنه. ببخشید واضح نگفتم.مثل اینه که یه سری رگ باریک تر توی دیواره ی رگ بزرگه هست.
بله منظورم همین بود ممنونم.

biochrist

New Member
لایک ها
80

من فک کنم سیاهرگ هم بتونه تا حد کمی انتشار اکسیژن انجام بده چون اکسیژن با غلظت خیلی کم در اون موجوده یعنی به نظر من مانع قوی ای وجود نداره که بتونه انتشار اکسیژن در سیاهرگ رو به صفر برسونه.

Raha24

Active Member
لایک ها
165

من فک کنم سیاهرگ هم بتونه تا حد کمی انتشار اکسیژن انجام بده چون اکسیژن با غلظت خیلی کم در اون موجوده یعنی به نظر من مانع قوی ای وجود نداره که بتونه انتشار اکسیژن در سیاهرگ رو به صفر برسونه.
دقیقا منم همین نظرو دارم باهاتون موافقم ......ولی خب مطمئن نیستم هنوز

لایک ها
167

منظورشون اینه که ماهیچه های جداره آئورت چطوری تغذیه میشن؟ با اون قطر زیاد!!!
حالا یا منظورشون بود یا نه ! اما سوال برای من پیش اومد!

Carla.Rad

New Member
لایک ها
22

سلام,اکسیژن از مایع بین سلولی به رگ وارد میشه و چون دیواره رگ از سلول های پوششی سنگفرشیه تک لایه است این انتقال انجام میشه ,و برای اینکه تنفس واقعی انجام بشه اکسیژن از مویرگ وارد مایع میان بافتی میشه و هرچه اختاف فشار بین خون و مایع بین سلولی هم بیشتر بشه اکسیژن بیشتری وارد مایع بین سلولی میشه این انتقالا به این دلیل انجام میشه که دیواره رگ ها و مویرگ ها از یه لایه سلول پوششیه سنگفرشیه تک لایه ساخته شده و متناسب با کارش است

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام دوست من،سیاهرگ توانایی تبادل گازی رو نداره بعلت وجود بافت پیوندی عایق و همچنین قطر زیاد

Raha24

Active Member
لایک ها
165

سلام دوست من،سیاهرگ توانایی تبادل گازی رو نداره بعلت وجود بافت پیوندی عایق و همچنین قطر زیاد
سرخرگ آئورت چی ؟؟؟چون قطرش زیاده ........الان دقیقا چی شد اکسیژن رسانی ب رگ ها چ جوری انجام میشه ؟؟توسط انشعاباتی از رگ ها؟؟منظورتونو متوجه نمیشم دقیقا ..میشه دوباره توضیح بدین ؟؟

biochrist

New Member
لایک ها
80

اها حالا درست شد در واقع سه دلیل می تونه برای عدم انتشار وجود داشته باشه :قطر زیاد.بافت پیوندی و

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سرخرگ آئورت چی ؟؟؟چون قطرش زیاده ........الان دقیقا چی شد اکسیژن رسانی ب رگ ها چ جوری انجام میشه ؟؟توسط انشعاباتی از رگ ها؟؟منظورتونو متوجه نمیشم دقیقا ..میشه دوباره توضیح بدین ؟؟
ببینید داخل رگ بافت پیوندی هست پس اینکه مستقیما تبادل داشته باشه رد میشهحرف بنده اینه:از رگ های‌بزرگ رگهای کوچکتر و از رگ های کوچک مویرگ بوجود میاد و این مویرگ ها تبادل مواد رو انجام میدن و ازطریق سلول به سلول مواد به سایر سلول ها میرسن اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بگن مستفیض بشیم

bloodborne

New Member
لایک ها
215

نه اتفاقا بافت پوششی درون رگ ها و مویرگ ها از نوع ساده است.

Raha24

Active Member
لایک ها
165

نه اتفاقا بافت پوششی درون رگ ها و مویرگ ها از نوع ساده است.
منظورم لایه های بیرونیشه .........ممنون

bloodborne

New Member
لایک ها
215

سرخرگ آئورت قطر نیست بلکه بزرکترین سرخرگ حساب میشه.

Raha24

Active Member
لایک ها
165

سرخرگ آئورت قطر نیست بلکه بزرکترین سرخرگ حساب میشه.
ینی چیییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟منظورتونو متوجه نمیشم مگ چی گفتم

بالا