وضعیت
موضوع بسته شده است.

pozitrone

New Member
لایک ها
21
سلام به همه ی دوستان.اگه یه فنر خیلی درازو یک سال بکشید و هی بکشید بعد یهویی ولش کنید چی میشه؟الان من همون فنرم!
باور نمی کنم این یه سالم تموم شد.انگار همین دیروز بود که داشتم غصه مرحله 2 رو میخوردم.
از همه ی دوستان قدیمی و جدید دعوت میکنم بیان درباره ی کنکور و درصد و...هرچی میخوان بنویسن.سایت دیگه مال ماست! :D
حالا درباره ی کنکور خودم بگم.اولا خدارو شکر اصلا استرس نداشتم.اینقدر به فکر انتخابات بودم که کنکورو فراموش کردم!
به قول کاوش عزیز بسی رنج بردیم دراین سال سی تقلب ندیدیم به این خالصی (حتی طرفدارای اون یارو هم شوکه شدن نتیجه رو دیدن.خوشبینترین طرفداراش میگقتن انتخابات دومرحله ای میشه ولی ... حالا بیان جوونای مردم رو به رگبار ببندن...بگذریم....) :?
دیروز احساس میکردم سنجش یا قلمچی میزنم.هنوزم باور نمی کنم!عامل موفقیتم هم همین نداشتن استرس بود.
سر آژمون آرامش عجیبی داشتم.مثل اینکه خدا آرامششو بر قلبم نازل کرده بود.
باور میکنین میانگین ساعات مطالعه من حدود 40 ساعت در هفته بود!(نه 80 و 90)این هفته های آخرم که گفتم چی کار میکردم!
البته سال سومی ها سعی کنن ساعات مطالعه اش مثل من نشه یه وقت!تا جایی که میتونین زیاد بخونین.
یه وقت مثل من نشینین وقتی واسه کنکور درس میخونین غصه ی المپیادتونو بخورین.
کنکور امسال از نظر من کنکور خوبی بود.اینم درصدای من تو هر درس
ادبیات 60 سخت بود.(باور میکنین من واسه کنکور تقریبا ادبیات نخوندم!همین طوری حسی میزدم!فک کنم شم ادبیم بالاست!)
عربی 68 خوبه دیگه!
دینی 70 (فقط آیات رو خونده بودم!)
زبان 60 ( نامردا دو تا ریدینگ داده بون وقت نکردم بخونم وگرنه بالای 80 بودم)
زمین 36 (اکثر تجربی ها صفر میزنن)
ریاضی 37 (چیه؟اکثر بچه های ما زیر 30 زدن.سخت و وقت گیر بود دیگه.تازه 15 دقیقه وقت ریاضیو دادم شیمی)
زیست 92 (دست معلم زیستمون درد نکنه.استاد منشاری.خیلی خوب با ما کار کرده بود.همه ی سوالا جلوی چشمم بود)
فیزیک 71 (.من فیزیکم ضعیف بود!ولی این اواخر یکم زحمت کشیدم خودمو بالا کشیدم.درصد فیزیک سنجش فروردین ماه من 37 بود ولی درصد فیزیک سنجش خردادمن 70 حتی بخشای دینامیک و جریان الکتریکیو نخونده بودم و 6تا تست این دو بخش نزدم.)
شیمی 96 (ایول ایول خودمو ایول!شیمی خیلی وقت گیر بود.من که المپیادی بودم 50 دقیقه وقت گذاشتم.شیمی گریه ی بچه های ما رو درآورده بود.
بالاترین درصدای بچه های ما 70-80 بود.خیلی ترازمو میکشه بالا.تازه زیرگروه داروسازیم هم خوب میشه.قربون این درس خوشگل برم :p )
تخمین رتبه حول وحوش 200منطقه 2
اشالا اگه خدا بخواد داروسازی تهران چون سال 86 که بومی گزینی مشابه امسال بود با 600 منطقه 2 هم قبول شدن.
توصیه ی مهم
خیلی به زیست و شیمی اهمیت بدین. اگه کسی این دو تا رو بالای 80 بزنه تقریبا قبولیش تو رشته پزشکی و داروسازی قطعیه.(البته اگه بقیه درساش صفر نباشه!) حالا اگه بالای 90 بزنه که دیگه کولاکه(خودمو میگم!) 10 درصد زیست یا شیمی از 30 درصد ریاضی یا فیزیک باارزش تره.
هر سوالی داشتین بپرسین.
هنوز باورم نمیشه تموم شده.فکر میکنم خوابه!
خداروشکر که به ما کمک کرد تا بتونیم این مرحله رو هم با موفقیت بگذرونیم.

pirate17

New Member
لایک ها
40
می شه این جا ما سومی ها(الان پیشای جدید) هم یه سوالایی بپرسیم؟!
مثلا شما که بعضی از ازمون ها رفتید می شه یکم توضیح بدید کدومشون بهتره و نزدیک تر به کنکور؟
واسه ریاضیا توصیه ای ندارید؟ :)

pozitrone

New Member
لایک ها
21
هر کی میتونه بیاد اینجا نظر بده.PIRATE جان شما که تو مدرستون دوتا دو رقمی ریاضی دارین.از اونا بپرسین بهتره.
قلمچی واسه ی درس خوندن و آمادگی واسه کنکور خیلی خوبه.
سنجش بعضی سوالاش زیادی آسونه ولی از نظر دفترچه و فونت سوالات و دوتا ریدینگ دادن و اینها شبیه کنکوره.
شما کلا قلم چی ثبت نام کنید.
سنجش هایی رو که با قلم چی تداخل نداره رو هم ثبت نام کنید
مخصوصا سه آزمون جامع آخر سنجشو حتما ثبت نام کنید.

pirate17

New Member
لایک ها
40
2 تا 2 رقمی ریاضیمون که اصلا نمیان مدرسه!!!من کی ازشون بپرسم؟ 8O

yaldaazadeh

New Member
لایک ها
2
pirate17 من قراره چند روز بعد ببرم تو مدرسه کتابا و دفتراشون رو بهشون پس بدم ....بهت مگم اگه خواستی بیا بپرس.
تازه......فکر کنم تا وقتی که اردبیل هستن میان مدرسه و با بچه ها شیمی کار میکنن المپیاد و ازمایشگاه!!!

pirate17

New Member
لایک ها
40
منظورم از 2 تا 2 رقمی اونا نبودن!
خانم موسوی(شیما) که از وقتی کنکور دادن نیومدن مدرسه
خانم شریفی مقدم(مینا) هم 1 بار اومدن!(تا اونجا که من یادمه)
اگه رفتی فقط می شه ازشون همین ازمونا رو بپرسی که کدوم بهتره؟ :x

parmice

New Member
لایک ها
2
pozitrone گفت
شیمی 96 (ایول ایول خودمو ایول!شیمی خیلی وقت گیر بود.من که المپیادی بودم 50 دقیقه وقت گذاشتم.شیمی گریه ی بچه های ما رو درآورده بود.

هر سوالی داشتین بپرسین.
هنوز باورم نمیشه تموم شده.فکر میکنم خوابه!
سلام
شیمی اون سوالی که ppm داشت رو تونستید حل کنید؟ من که کنکور دادم هنوز فکرم درگیر اون سواله. اگه راه حلش رو بلدید بگید.
عجب اعتماد به نفسی! :roll: چه طور تونستید چک کنید؟

kquran

New Member
لایک ها
18
سلام استاد بزرگ جناب آقای محمد قلی زاده...خفن شیمیست و کنکوریست تجربی
راستش یه انتقاد : فکر کنم بهتره یه ویرایش بکنی نوشتتو...
آخه می دونی همه ی ما تا قبل کنکور که فقط می گیم وای خدا کمک کنه...وای خدای عزیزم من فقط به امید تو دارم میرم کنکور بدم و حتی (المپیاد)
اما وقتی سر جلسه نشستیم و یا حتی بعدش که درصدامونو چک می کنیم همش میگیم آفرین به خودم آفرین به معلمم...خیلی با حالم...من خدای فلان چیزم...قربون بهمان چیز برم و ...
اما کنکور که خیلی خوب بود الحمدلله...
درصدای من که به استاد پوزیترون نمی رسه اما :
ادبیات :50(خدا رو شکر...اما من بر خلاف آقا محمد امسال هر چی خوندم نصفش ادبیات بود...واقعا حبطت اعمالی)
عربی : 78(خدا رو شکر)
دینی : 80(خدا رو شکر)
زبان :62 (الحمدلله)
زمین : 26.66 (اییییییییییییییییییییی....خدا رو شکر)
ریاضی : 41.11 (اینجا هم حبطت اعمالی کلها اما الحمدلله)
زیست : 80 ( خدا رو شکر... دست معلمان زیستمم درد نکنه) اما خیلی خوشحال نباشید...چون من الان با این 80 زدن داغون زدم...چون به شدت زیست آسون بود!
فیزیک : 70 (خدا رو شکر...اما باید 95 میزدم...وقت نکردم)
شیمی : 72 (خدا رو شکر...راستش شیمی پارسال و 100 زدم اما بازم وقت کم)
اما در هر صورت می تونست خیلی بدتر از این بشه...انشاالله هم رشته ی استاد قلی زاده هستم اما تو شهر خودم مثل مرد...شیراز!
توصیه هامم بعدا بهتون می کنم...
اما در مورد آزمون آزمایشی فقط سنجش و بعد از عید قلم چی...
یا حق!

pozitrone

New Member
لایک ها
21
محمد مهدی جون چطوری؟خدارو شکر تو هم خوب زدی.راست میگی الان من پست خودمو نیگا کردم تعجب کردم!فکر کنم بعد یه مدت اینجا پست گداشتم جوگیر شدم!
من آرامشی که سر کنکور داشتم فقط به خاطر کمک خدا بود.همونطور که تو قرآن میگه (الا بذکر الله تطمئن القلوب)
تازه خیلی ها هم واسه من دعا کرده بودن.من شرمنده شدم.
خدا جون ممنونم که کمکم کردی و المپیادی بودنم رو این طوری برام پرفایده کردی.درسته مرحله 2 قبول نشدم.ولی تسلطی که رو شیمی داشتم اینجا باعث موفقیتم قرار دادی.

mshf

New Member
لایک ها
10
من استرس نداشتم از پنجم دبستان کاری جز درس خوندن نداشتم دریغ از کمی تفریح وانمود میکردم همین تفریحمه ولی از اون موقع برا من موفقیتی وجود نداشته

pirate17

New Member
لایک ها
40
ببخشید اینارو وسط شور و شوق و گپ دوستانه ی شما می پرسم و این جا رو کمی خراب می کنم! :evil:
اخه الان که وقت رهایی شماهاست(امیدوارم وقت دادن نتایجم همتون حالتون بهتر از اینم باشه) تازه استرس و دردسر ماها شروع می شه!!!
می شه یکم راهنماییم کنید چه عاملایی باعث می شه ادم وقت کم بیاره؟
باید سر جلسه یا قبل ازمون چی کار کنیم که وقت کم نیاریم؟

(ببخشید که با وجود کنکوری های مدرسمون این جا می پرسم!)این جا راحت تره تازه من اونا رو دیگه نمی بینم یا لاقل کم می بینم! 8O

kavosh

New Member
لایک ها
75
ممنون که درصداتونو گفتین. ولی درصد ریاضیاتون پایینه ! ( ببخشید که رک حرف می‌زنم ! )
درسته که تجربی هستیم. اما باز به نظر من تاثیر و اهمیت ریاضی کمتر از زیست و شیمی نیست ! ( البته با احترام به نظر شماها - من فقط نظرمو گفتم و امیدوارم برداشت بد نکنین )
* لطفا کتابایی رو که برای هر درسی استفاده کردین لیست کنین ! ( یا اینجا یا تو هر تاپیکی که خودتون فکر می‌کنین بهتره )
با تشکر - موفق باشیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــم !

mshf

New Member
لایک ها
10
خوب من در صداتونو ندیده بودم درسته اون چیزی که میخواستم نشد ولی حداقل می تونم تا اومدن نتایج امیدوار میمونم :lol: :lol: :lol: :lol:

pozitrone

New Member
لایک ها
21
کاوش جان.من میتونستم ریاضی رو بالای 60 بزنم حتی ریاضی کنکورهای قبلی رو هم بالای 70 80 میزدم. ولی فکر کردم که کدوم درس مهم تره.دیدم شیمی خیلی مهم تره.الان می بینم اکثر بچه های خرخون ما که من ازشون عقب تر بودم شیمی رو 60 70 زدن.ولی ریاضی رو 50 60 زدن و حالا من با اختلاف زیاد ازشون جلو افتادم.سر کنکور باید تصمیم می گرفتم و الان می بینم خدارو شکر تصمیمم درست بوده.تو هم باید خیلی حواستو جمع کنی. و خودت بر اساس موقعیت تشخیص بدی کدوم کار درست تره.این خیلی مهمه.در واقع من سر آژمون بهینه سازی کردم.منم وقتی میدیدم کسی ریاضی رو 30 40میزنه تعجب میکردم.ولی اونا هم به من همین حرفا رو میزدن.حتی یکی که تو آخرین سنجش سال قبل ریاضی رو 100 زده بود تو کنکور ریاضی رو 52 زد.چون 90 زدن شیمی خیلی آسونتر از 90 زدن ریاضیه.
بذار یه مثال بزنم.مثلا اگه کسی شیمی رو 90 وریاضی رو 40 بزنه بهتره یا کسی که ریاضی رو 70 و شیمی رو 70 بزنه؟اولی صدرصد رتبش بهتر میشه.با اینکه میانگینش کمتره.به هر حال خوشحال شدم این سوالو مطرح کردی تا یه بحث مهمو واسه بروبچز تجربی توضیح بدم.
راستی وقت اعلام رتبه بیشتر معلوم میشه که کدوم کار درست تره.

hmggi

New Member
لایک ها
0
لطفا همه کسایی که امسال کنکور دادن بعد ازاومدن نتایج درصدهاشونو با رتبشون بگن تا ما (کنکوری های جدید :? ) یه ملاک نسبی دستمون بیاد. ممنون می شم. :lol:

kquran

New Member
لایک ها
18
آقای قلی زاده تورو خدا مددی!!! :!:
می بینید دوست گل من چقدر قشنگ داره واسه بچه های رشته ی تجربی یه مبحث مهم رو توضیح میده؟!
چرا بهشون نمی گی نتونستیم حل کنیم؟!!
من باید ریاضی رو حداقل 80 میزدم اما خوب نتونستم سوالارو تو وقت حل کنم و از اونجایی که بهینه سازی آقا محمد رو نداشتم به شیمی هم نرسیدم تازه باید فیزیک رو هم حداقل 95 میزدم که بازم...
در هر صورت دوستان عزیز خودم به شخصه فارغ از نتیجه درس خوندم(البته از 5 ماه قبل کنکور) و خیلی آسوده خیال تا آخر پیش رفتم...
مسلما این تواناییم نبوده اما احتمال خیلی زیاد حقم بوده...
شما هم مارو دعا کنید!!! :)

kavosh

New Member
لایک ها
75
بله آقای قلی‌زاده. بهترین کار صبر کردن تا اومدن نتایج کنکوره! ببینیم کدوم گروه رتبه‌شون بهتر می‌شه تا مام همون راهو پیش بگیریم!

pozitrone

New Member
لایک ها
21
بروبچز تجربی توجه کنن.مخصوصا محمد مهدی.یه برنامه تخمین رتبه پیدا کردم بر اساس اطلاعات 86 که تقریبا شبیه امساله(یعنی بچه های 86 زیستوخیلی خوب و شیمیو بد زدن.).هر کی خواست درصداشو بگه تخمین بزنم هم واسه ریاضی هم تجربی.رتبه ی خودمو تخمین زدم 200 شد.واسه تو هم زیرگره 1 700 زیزگروه 2 600.میگم نمی خوای حداقل تهرانو انتخاب کنی؟انتخاب اول شیراز؟البته کارت درسته.منم اگه تو یه شهر بزرگ با دانشگاه خوب بودم شاید این کارو میکردم.
راستی یه سوال بی ربط.بچه های فعال سال پیش کجا هستند؟

kquran

New Member
لایک ها
18
این کدوم برنامه هست که این قدر مهربونه؟!
خوب یعنی قبول میشم دیگه؟!
با 600 زیرگروه 2 تهرانو میارم آیا؟!
یه کاری بگو بکنیم محمد...من الان اعصابم خورده هی می خوام برم درس بخونم...حوصلم سریده...خیلی حال میداد...
تازه الانم مجبورم کردن که الا و للا باید بری کار پیدا کنی ...حالا بیا درستش کن...
خوب من بناییو جوشکاریو تعمیر ماشین بلد نیستم...
ببین محمد خیالمو راحت کن که داروسازی تهرانو میارم بعد من راحت بشینم کتاب بخونم و کارایی که بچه ها پیشنهاد میدنو بکنم...آخ میای بریم درس بخونیم...من از فردا شروع می کنم :p

pozitrone

New Member
لایک ها
21
محمد مهدی یه جورایی معلوم نیست یعنی لب مرزی .600 700 منطقه 2 حداکثر قبولی دارو سازی تهران(نه شهید بهشتی)سال 86 بوده.ولی تو منطقه یک 600 700 میاری.یعنی کشوری تو حدود 1600 میشه ولی کشوری 600 700 منطقه 2 حدود 1300 میشه.
احتمال شهید بهشتیت بیشتره ولی بازم معلوم نیست.
ولی خیالت راحت به احتمال 200درصد(مثل آمار انتخابات!) شیرازو اصفهان و تبریز و مشهدو میاری.
تهران یه خورده مشکوکه.هم میاری هم نمیاری.
خودمونیم چقدر خیالتو راحت کردم.از قبلم بدتر شد!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا