بخش هایی از بدنتون كه به اون ها احتياج نداريد و به قول داروين اندام هاي وستيجيال

لایک ها
251
پاسخ : بخش هایی از بدنتون كه به اون ها احتياج نداريد و به قول داروين اندام هاي وستيجيال

يعني ريش صرفا براي اين است كه ماده بتواند نر را تشخيص دهد ؟

يا جواب اين است كه :

چون ريش يك صفت ثانويه جنسي هست ، و دراثر ترشحات هورمون جنسي مردانه ايجاد مي شود درواقع ملاك ان است كه اين مرد ميزان ترشح هورمون هاي مردانگي خوب و درحد نرم و بالايي دارد پس طي ان عضلات قوي تري و پر زور تري خواند داشت و مي تواند از فرزندان ماده محافظت بهتري به عمل اورد.
درواقع ريش يك الارم هست كه اي ماده اين نرِ هورمون جنسي مناسب و به مقداري دارد و پس عضلات قوي تر و ميزان اسپرم بيشتر با قابليت تحرك بيشتري دارد پس به نفعت هست كه با اين نر اميزش كني.

نظر خودتان چي هست؟ ايا اين دليل ، توضيح بهتري از انتخاب جنسي نيست ؟:)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آیا اینی که گفتید خودش به منزله جذابیت بیشتر نیست؟

Wight

New Member
لایک ها
888
پاسخ : بخش هایی از بدنتون كه به اون ها احتياج نداريد و به قول داروين اندام هاي وستيجيال

انتخاب جنسي ؟
خب سوال من از دست دادن موي بدن انسان نيست كه ! عدم حذف موي صورت و سر انسان هست !!!!!!
براي ان چه دليلي داريد ؟
فکر کنم:

قبلنا (!) این ریش و پشم (شوخی کردم جدی نگیرید!) یه قدرت نمایی بود و نشان دهنده قدرت نر در خانواده که باعث می شد کسی به جنس ماده چپ نگاه نکنه! (که برای ماده های گونه انسان بسیار صفت خوبیه)+ قوی بودن مرد می تونه تضمینی باشه برای تامین مسکن و خوراک و (پوشاک و ...!!!!) + توضیحاتی که آرمین تو پست قبلی داد(با تشکر از ایشون!)

ولی الان دیگه این ویژگی داره (ریش داشتن و داشتن مو های فراوان) تبدیل می شه به یک صفت منفی!!! و .... (خدا به داد برسه!:204:)

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
2,256

يعني ريش صرفا براي اين است كه ماده بتواند نر را تشخيص دهد ؟

يا جواب اين است كه :

چون ريش يك صفت ثانويه جنسي هست ، و دراثر ترشحات هورمون جنسي مردانه ايجاد مي شود درواقع ملاك ان است كه اين مرد ميزان ترشح هورمون هاي مردانگي خوب و درحد نرم و بالايي دارد پس طي ان عضلات قوي تري و پر زور تري خواند داشت و مي تواند از فرزندان ماده محافظت بهتري به عمل اورد.
درواقع ريش يك الارم هست كه اي ماده اين نرِ هورمون جنسي مناسب و به مقداري دارد و پس عضلات قوي تر و ميزان اسپرم بيشتر با قابليت تحرك بيشتري دارد پس به نفعت هست كه با اين نر اميزش كني.

نظر خودتان چي هست؟ ايا اين دليل ، توضيح بهتري از انتخاب جنسي نيست ؟:) 
بنده هم همین رو عرض کردم!:1:
ریش نشانه ژن های برتر و با کیقیت تره(برتر از بی ریش بودن!)
کلا منظورم از همین ژن با کیفیت همین چیز هایی است که شما عرض کردین!

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

فکر کنم:

قبلنا (!) این ریش و پشم (شوخی کردم جدی نگیرید!) یه قدرت نمایی بود و نشان دهنده قدرت نر در خانواده که باعث می شد کسی به جنس ماده چپ نگاه نکنه! + توضیحاتی که آرمین تو پست قبلی داد(با تشکر از ایشون!)

ولی الان دیگه این ویژگی داره (ریش داشتن و داشتن مو های فراوان) تبدیل می شه به یک صفت منفی!!! و .... (خدا به داد برسه!:204:)
اين ريش نشانه ي قدرت به همان ميزان ترشح هورمون هاي جنسي بيشتر و پرزور تر بودن نر برمي گردد كه توضيح دادم.

بنده هم همین رو عرض کردم!:1:
ریش نشانه ژن های برتر و با کیقیت تره(برتر از بی ریش بودن!)
کلا منظورم از همین ژن با کیفیت همین چیز هایی است که شما عرض کردین!
خب حالا نگفتيد علت عدم حذف موي سر چي هست ؟

لایک ها
2,256

خب حالا نگفتيد علت عدم حذف موي سر چي هست ؟
ببینید عرض کردم که!
جذاب به چه معناست؟
هر عاملی که باعث جذابیت میشه به این معنیه که نشان دهنده کیفیت ژن های جنس مقابله!
(که مثلا اینو تو تو نسبت عرض کمر به لگن تو بقیه تاپیکا عرض کردم که مردان زنانی رو میپسندن با whr 0.7 باشن که توی کیفیت زادآوری زن ها بسیار بسیار مفیده...)
حالا موی بلند هم در مرد ها و هم در زن ها یک عامل جذابیت تلقی میشه.پس نشان دهنده کیفیت خوب ژن های اون فرده.
پس دارای ارزش بقا بوده که هنوز موجوده.

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

ببینید عرض کردم که!
جذاب به چه معناست؟
هر عاملی که باعث جذابیت میشه به این معنیه که نشان دهنده کیفیت ژن های جنس مقابله!
(که مثلا اینو تو تو نسبت عرض کمر به لگن تو بقیه تاپیکا عرض کردم که مردان زنانی رو میپسندن با whr 0.7 باشن که توی کیفیت زادآوری زن ها بسیار بسیار مفیده...)
حالا موی بلند هم در مرد ها و هم در زن ها یک عامل جذابیت تلقی میشه.پس نشان دهنده کیفیت خوب ژن های اون فرده.
پس دارای ارزش بقا بوده که هنوز موجوده.
موي سر دقيقا چه نوع كيفيت ژني را مشخص مي كند ؟؟؟؟!!!!
و ان كيفيت ژن جگونه باعث انتخاب نر توسط ماده يا ماده توسط نر مي شود ؟؟؟

لایک ها
2,256

یادم نیست دقیقا چ مزیتی دارد ولی تحقیقات که بکنید میفهمید که در زادآوری یا سلامت نقش مفیدی دارد(اگر این whr رو قبلا به من میگفتن من میگفتم آخه چ ربطی به کیفیت ژن ها داره؟ولی میبینیم که داره!)
قسمت دومتان را نفهمیدم!خب این چیزیه که خیلی زیاد هم میبینیمش...توی جامعه..توی هنر....توی موسیقی....همه افراد موی بلند را جذاب میدانند.
سوالتون رو نفهمیدم اما اینگونه جواب میدم:همانطور که طاووس ماده نر دم بلند را جذاب میداند ما مرد ها نیز موی بلندجنس مقابل را جذاب می دانیم.و همینطور هم زنان موی مردان را جذاب.
نمیدانم چرا علاقه دارین هی بحث رو کش بدین!!!!:13::13:

دختر های امروزی که کچل میبینن به سرعت ازش فرار میکنن!:4:
فکر کنم اجدادشان هم همینطور بوده اند که باعث شدند بی مو ها منقرض شده و مو بلندان باقی بمانند!

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

چرا هنوز كسي ياد نگرفته است جواب سوال را فقط دهد ؟؟؟
چرا همه فكر مي كنند راهنمايي كردن براي رسيدن به جواب درست يعني كش دادن يك مبحث ؟؟؟
چرا فكر مي كنند خودشان با چهارتا كتاب خواندن همه چيز را از بر هستند ؟؟؟
چرا فكر مي كنند عدم حذف هر چيز يعني جذابيت ؟؟؟
چرا اصلا نمي خواهند بدانند كه چه چيزي باعث جذب توسط ماده يا نر مي شود ؟؟؟؟
چرا متوجه نمي شوند كه جذابيت معلول ِ هست نه علت ! كه در جواب هر سؤالي فقط مي گويند جذابيت ؟؟
چرا تا يكي اشتباه كسي را مي گويد به قدرت نمايي محكوم مي كنند ؟؟؟؟

abexamir

New Member
لایک ها
59

پروفسور ریچارد داوکینز یه سری تحقیقات در باره داشته و به نتایج جالبی هم رسیده.متاسفانه کتاب های ایشون ممنوعه چون ایشون یک بیخدا و مبلغ آتئیسم هستن.کتاب های ایشون رو گیر بیارید حتما بخونید.

لایک ها
2,256

چرا هنوز كسي ياد نگرفته است جواب سوال را فقط دهد ؟؟؟
چرا همه فكر مي كنند راهنمايي كردن براي رسيدن به جواب درست يعني كش دادن يك مبحث ؟؟؟
چرا فكر مي كنند خودشان با چهارتا كتاب خواندن همه چيز را از بر هستند ؟؟؟
چرا فكر مي كنند عدم حذف هر چيز يعني جذابيت ؟؟؟
چرا اصلا نمي خواهند بدانند كه چه چيزي باعث جذب توسط ماده يا نر مي شود ؟؟؟؟
چرا متوجه نمي شوند كه جذابيت معلول ِ هست نه علت ! كه در جواب هر سؤالي فقط مي گويند جذابيت ؟؟

چرا تا يكي اشتباه كسي را مي گويد به قدرت نمايي محكوم مي كنند ؟؟؟؟
بله جذابیت معلول هست!!!مثل شیرین دونستن یک قند....
ما به این دلیل قند رو دوس نداریم که چون قند شیرینه....
ما به این دلیل قند رو شیرین میدونیم چون انرژی داره و برامون مفیده!
دنیل دنت درباره جذابیت یک سخنرانی بسیار جالب داره!
میگه هیچ چیز ذاتا جذابی در این خانم های زیبا وجود نداره!اگر وجود داشت مادر طبیعت به مشکل میخورد...چطور میخواست گوریل هارا تشویق به جفت گیری کند؟:4:(اینجا چند تا تصویر هم نشون میده)
برای جذابیت و شیرینی شما هر چقدر هم به مولکول گلوکز نگاه کنید اثری از شیرینی توش نمیبینید....برای اینکه ما چرابعضی چیز هارا شیرین یا جذاب میدونیم باید به مغز انسان مراجعه کرد...
بقیه حرف هاتون هم جوابی ندم راحت ترم!

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
251

یادم نیست دقیقا چ مزیتی دارد ولی تحقیقات که بکنید میفهمید که در زادآوری یا سلامت نقش مفیدی دارد(اگر این whr رو قبلا به من میگفتن من میگفتم آخه چ ربطی به کیفیت ژن ها داره؟ولی میبینیم که داره!)
قسمت دومتان را نفهمیدم!خب این چیزیه که خیلی زیاد هم میبینیمش...توی جامعه..توی هنر....توی موسیقی....همه افراد موی بلند را جذاب میدانند.
سوالتون رو نفهمیدم اما اینگونه جواب میدم:همانطور که طاووس ماده نر دم بلند را جذاب میداند ما مرد ها نیز موی بلندجنس مقابل را جذاب می دانیم.و همینطور هم زنان موی مردان را جذاب.
نمیدانم چرا علاقه دارین هی بحث رو کش بدین!!!!:13::13:

دختر های امروزی که کچل میبینن به سرعت ازش فرار میکنن!:4:
فکر کنم اجدادشان هم همینطور بوده اند که باعث شدند بی مو ها منقرض شده و مو بلندان باقی بمانند!
البته نباید فراموش کنید که جذابیت در فرهنگ ها و کشور های مختلف نمود های متفاوتی داره مثلا کسی که از نظر یه انگلیسی جذابه ممکنه از نظر اکثر ایرانیا بی مزه و زشت باشه
همین الان تو بعضی جاها از قبیل برزیل کچل بودن کرد یه جور جذابیت به حساب میاد

لایک ها
2,256

البته نباید فراموش کنید که جذابیت در فرهنگ ها و کشور های مختلف نمود های متفاوتی داره مثلا کسی که از نظر یه انگلیسی جذابه ممکنه از نظر اکثر ایرانیا بی مزه و زشت باشه
همین الان تو بعضی جاها از قبیل برزیل کچل بودن کرد یه جور جذابیت به حساب میاد
بله درسته....
کلا در روانشناسی تکاملی وقتی میخوان یک چیز رو ربط به ذات افراد بدن از تموم قومیت ها و کشور های جهان تعدادی از افراد رو انتخاب میکنند و از اونا سوال میپرسن و اگر جهان شمول بود رو علتش فکر میکنن!

لایک ها
251

پس یعنی ممکنه این ریش و پشم هم در خیلی کشور ها یه جور جذبه به حساب بیاد
هر چند طبق یک سری تحقیقا که در آمریکا انجام شده بود خانم ها مردایی رو انتخاب کرده بود که شباهت بیشتری به زن ها داشتن
اما ممکنه مربوط به تمام دنیا نباشه
الان در خیلی کشور های اروپایی مثل فرانسه و هلند ته ریش یه جور جذابیته و مده

لایک ها
42

موی سر مغز رو از تغییرات دمایی شدید حفظ میکنه دلیلی نداره حذف بشه.مگه این که مد بشه همه همیشه کلاه بزارن سرشون.بعدشم به نظرم هیچ اندام وستیجالی وجود نداره شاید به نظر بدرد نخور بیاد ولی اگر حتی 1 ثانیه به طول عمر آدم اضافه کنه یا 1 صدم درصد کیفیت زندگیشو بهتر کنه وستیجال نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر

vahid.sh

New Member
لایک ها
7

مرسی جالب بود

البته بد نیست یاداوری کنم که انتخاب طبیعی هیچوقت و هیچ کجا نتوانسته چیزی را به کل حذف و نه خواهد توانست !

j.khanali

New Member
لایک ها
160

در بدن انسان بیشتر از 100 ساختار ویستجیال وجو داره مثل استخوان دنبالچه ،دندان عقل ، یا ماهیچه هایی که گوش هامونو حرکت میدن. فکر نمیکردم کسایی که یک موضوع علمی و تکاملی رو باز کردن طوری حرف بزنن انگار تکاملو قبول ندارن !!! شمایی که راجع به اینکه همه چی تو بدن نقش داره حرف میزنی، میشه نقش باقی مانده ی اندام حرکتی رو در پیتون ها بگی.

j.khanali

New Member
لایک ها
160

خیله خوب آقایون برگردیم سر بحث خودمون درد دلاتونو بزارین واسه ی موقع دیگه!!:230:
حسرتش ب دلمون موند ی بار تو آیریسک ی بحثی باز شه ولی منحرف نشه!!:177: واقعا چرا؟؟:216:
برگردیم سر بحثمون:174:

خوب پس چرا این انداما حذف نمیشن؟بابا این موهای دست وپا خیلی مزخرف واعصاب خورد کنن!!!!!!!!!
ایشالا تو نسلهای بعد حذف بشه حداقل نوادگانمون زجر نکشن!!
خوب چون فشار انتخاب طبیعی برای حذفشون کافی نیست. زمان بدی حذفم میشن.

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

خوب چون فشار انتخاب طبیعی برای حذفشون کافی نیست. زمان بدی حذفم میشن.
کام
لا درست ، یا حتی به قول داروین ، انتخاب طبیعی بین بد و بدتر را انتخاب میکند و هرگز موجودات کاملا اصلاح شده ای نمی افریند !

j.khanali

New Member
لایک ها
160

وقتی فشار انتخاب طبیعی برای حذف چیزی کافی نباشه و یا هنوز زمان کافی برای حذفش داده نشده خوب حذفم نمیشه
این طور نیست هر چی از نظر ما به درد نخور اومد جیک ثانیه حذف بشه که!!!

بالا