بررسي سوالات كتاب مباني فيزيولوژي كوشا پايداري

Wight

New Member
لایک ها
888
پاسخ : بررسي سوالات كتاب مباني فيزيولوژي كوشا پايداري

پیوند های بین گلیکوژن 4-1آلفا و 6-1 آلفا است که جانوران آنزیم هایی برای سنتتاز و هیدرولیز پیوند های آلفا را دارند
ولی در سلولز پیوند ها بین گلوکز 4-1 بتا است که جانوران فاقد آنزیم هیدرولیز و سنتتاز آن هاست و در گیاهان و باکتری ها موجود است
من فکر می کنم علت تفاوت این است 1-سلولز برای ساخت دیواره سلولی کاربرد دارد 2-در جانوران سرعت سوخت و ساز بالاست و گلیکوژن راحت تر به گلوکز هیدرولیز می شود3-سلولز باید رشته های منظمی باشد تا حجم زیادی از دانه اشغال نکند و به راحتی در آب حل نشود 4- تاثیر پذیری آنزیم ها از هورمون های مربوط به خود
نشاسته نه سلولز!

m.biology

New Member
لایک ها
319

سلام دوستان!
از اونجاييكه فيزيولوژي كوشا پايداري جواب سوالايي كه توش مطرح شدن رو نداره من اين تاپيكو ايجاد كردم تا سوالاي اين كتاب رو بررسي كنيم!
فقط به دو تا نكته توجه كنين:
1.سوالا به ترتيب بررسي بشن
2.تا به جواب قانع كننده اي واسه ي سوال نرسيديم سراغ سوال بعدي نريم!
تو مغز سيناپس الكتريكي داريم؟؟

Neuron

New Member
لایک ها
68

m.biology

New Member
لایک ها
319

خب چرا داريم؟؟فايدش چيه؟؟
وقتي انتقال در اين سيناپس ها دو طرفس بيشتر ؛ به درد يه جا مثل قلب ميخوره كه با هم ميخواد منقبض شه وگرنه مثلا تو مغز خب همه چيو ميريزه به هم چون اون موقع برعكس هم ميشه(از اكسون به دندريت)كه خب همه چي ميريزه به هم...

Neuron

New Member
لایک ها
68

خب چرا داريم؟؟فايدش چيه؟؟
وقتي انتقال در اين سيناپس ها دو طرفس بيشتر ؛ به درد يه جا مثل قلب ميخوره كه با هم ميخواد منقبض شه وگرنه مثلا تو مغز خب همه چيو ميريزه به هم چون اون موقع برعكس هم ميشه(از اكسون به دندريت)كه خب همه چي ميريزه به هم...
They are often strong enough to mediate close synchronization of subthreshold and spiking activity among clusters of neurons. The most thoroughly studied electrical synapses occur between excitatory projection neurons of the inferior olivary nucleus and between inhibitory interneurons of the neocortex, hippocampus, and thalamus. All these synapses require the gap junction protein connexin36 (Cx36) for robust electrical coupling. Cx36 appears to interconnect neurons exclusively, and it is expressed widely along the mammalian neuraxis, implying that there are undiscovered electrical synapses throughout the central nervous system.

ssasadeghi

New Member
لایک ها
83

سلام . من نظر خودمو اعلام میکنم ولی از اونجاییکه تاچن وقت دیگه راهم اینورا نمیوفته نمیتونم به نظرات مخالفین و موافقین و..... جواب بدم.

گفتم که فقط نظر خودمو بیان میکنم.

توی ج 1 لنینجر گفته که فشار اسمزی به تعداد ذرات حل شده بستگی داره ونه به اندازه ی ذرات. از طرفی میدونیم که انشعابات گلیکوژن از نشاسته بیشتره و از طرف دیگه میدونیم که سلول های گیاهی دیواره دارن و جانوریا ندارن.
خوب حالا از این دوتا چه نتیجه ای می گیریم؟؟؟
اینکه چون سلول های جانوری دیوراه ندارن انشعابات پلی ساکارید ذخیره ایشون باید بیشتر از مال گیاهی ها که دیواره دارن و در مقابل تورژسانس تا حدودی مقاومند باشه تا تعداد ذرات کمتر باشن(که البته جرمشون بیشتر میشه که براساس اون جمله ی لنینجر تعداد مهمه نه جرم).

بالا