بررسی اشکالات کتب درسی زیست شناسی

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528
من طی بررسی کتب درسی متوجه اشکالات و تناقضات فراونی شدم و تصمیم گرفتم با کمک بچه ها،کوتاهی مالفان گرامی!!!! رو رفع کنم.
مثلا کتاب دوم دبیرستان قسمت گردش مواد نوشته وقتی بلاسما و دیگر مواد داخل رگ ازش خارج میشه 90%به رگ برمیگرده و10%توسط مویرگ های لنفی به خون برمیگرده.
حالا اگه شکل بایینش رو نگاه کنین از 20 لیتر ماده خارج شده 17لیتر به خون برگشته و 3 لیتر به مویرگ های لنفی برمیگرده یعنی همون 10%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اخه یکی نیست بهشون بگه 10% 20 لیتر میشه 3 لیتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:90::94:

باران

New Member
لایک ها
71
پاسخ : بررسی اشکالات کتب درسی زیست شناسی

من طی بررسی کتب درسی متوجه اشکالات و تناقضات فراونی شدم و تصمیم گرفتم با کمک بچه ها،کوتاهی مالفان گرامی!!!! رو رفع کنم.
مثلا کتاب دوم دبیرستان قسمت گردش مواد نوشته وقتی بلاسما و دیگر مواد داخل رگ ازش خارج میشه 90%به رگ برمیگرده و10%توسط مویرگ های لنفی به خون برمیگرده.
حالا اگه شکل بایینش رو نگاه کنین از 20 لیتر ماده خارج شده 17لیتر به خون برگشته و 3 لیتر به مویرگ های لنفی برمیگرده یعنی همون 10%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اخه یکی نیست بهشون بگه 10% 20 لیتر میشه 3 لیتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:90::94:
کتاب تناقض زیاد داره ولی این یکی جز اشکالش نیست چون این اعداد حدودی هستند یعنی حدودا" 20درصد پس میشه حدودا" 2 لیتر حالا کتاب گفته 3 لیتر
فکر کنم اشکالات جالب تر و سوژه تری بتونین پیدا کنید ولی همه اشکالات کتاب را تو کتاب خیلی سبز نوشته اون جا میتونی پیداشون کنی

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

فك نمي كنم نياز ب ايجاد تابيك برا اين مسله باشه جون در كتاااااااب خيلي سسبز ب اين مقوله ب طور مفصل و با دلايل علمي كامل برداخته..!
دوستاني ك عاشق نقد كتب درسي زيست هستن مي تونن ب كتاب خيلي سبز زيست مراجعه كنند و از خوندن ان لذت ببرند هم جنين مي تونن با ارسال ايراداتي ك تا الان كسي متوجه نشده ب ناشرين خيلي سبز در ب روز رساني مطالب سهيم باشند!:41:

painkillers

New Member
لایک ها
60

انتشارات همگامان یک کتاب جیبی داره تو چاپ جدیدش احتمال داره این تناقضات رو بررسی بشه

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

فك نمي كنم نياز ب ايجاد تابيك برا اين مسله باشه جون در كتاااااااب خيلي سسبز ب اين مقوله ب طور مفصل و با دلايل علمي كامل برداخته..!
دوستاني ك عاشق نقد كتب درسي زيست هستن مي تونن ب كتاب خيلي سبز زيست مراجعه كنند و از خوندن ان لذت ببرند هم جنين مي تونن با ارسال ايراداتي ك تا الان كسي متوجه نشده ب ناشرين خيلي سبز در ب روز رساني مطالب سهيم باشند!:41:
دوست من هیچگاه به یک چیز 100% اعتماد نکن وقتی خودت میتونی تکمیلش کنی!!!
ی مثال برات میزنم برو و صفحه ی 62 زیست2 رو نگاه کن توی شکل5-3 جای عدسی ها رو اشتباه نوشته!!!!!
درضمن نمیخواد به من کتاب معرفی کنی من خیلی سبز رو خوردم!!!
حتما برو نگاه کن.
من قصدم از باز کردن این تاپیک کمک به بچه ها بود چون میخواستم زحمتشون زیاد نشه و مطمئن باش چیزایی میگفتم که نمیدونستی
ولی حالا...
بای

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دوست من هیچگاه به یک چیز 100% اعتماد نکن وقتی خودت میتونی تکمیلش کنی!!!
ی مثال برات میزنم برو و صفحه ی 62 زیست2 رو نگاه کن توی شکل5-3 جای عدسی ها رو اشتباه نوشته!!!!!
درضمن نمیخواد به من کتاب معرفی کنی من خیلی سبز رو خوردم!!!
حتما برو نگاه کن.
من قصدم از باز کردن این تاپیک کمک به بچه ها بود چون میخواستم زحمتشون زیاد نشه و مطمئن باش چیزایی میگفتم که نمیدونستی
ولی حالا...
بای
دوست من من ك نكفتم كتاب زيست دوم ايراد نداره ك ب من صفحه و اشكال اون بخش رو مي كي(!)من ي مرجع ك تونسته با دليل نقد كنه كتاب رو معرفي كردم!
و دوست من برا جندمين بار مي كم ك قبل از جواب دادن تكست مورد نظر رو كامل بخونيد(!)من اخر هم كفتم ك اكه ايراد يا اشكال يا نقدي از كتاب زيست داريد مي تونيد ب اين انتشارات بفرستيد(البته با دليل!)تا كل دانش اموزان ايران متوجه بشن.=====>بنابراين من 100% ب كتاب اعتماد نكردم و از شما و دوستان هم خواستم ك ب تكميلش كمك كنيد!
و ي جيزه ديكه مخاطبم شما نبودي بلكه با عموم بودم حالا اين ك شما اين كتاب رو خوردين...جويدين يا شخم زدين(اصطلاح يكي از دوستان بود!) دليل بر معرفي نكردن اين كتاب نمي شه!
منم از دادن اين تكست كمك ب كل دانش اموزا ، مولفين كتاب زيست و...و...بوده!!!
موفق باشيد!(راستي يادتون نره ي تكست رو كامل بخونيد بعد نقل قول بزنيد!)

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

دیگه بی خیال!!!
راستی اون اصطلاح هم من گفته بودم!!!!
ممنون

painkillers

New Member
لایک ها
60

یه چیز باحال کتاب گفته پدربزرگ داروین نطریه لامارکو قبول کرده
نکتش اینه که
پدربزرگ داروین سال 1803 مرده
لامارک سال 1809 نطریشو داده(طبق کتاب)

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

ازین سوتیا خیلی تو کتاب زیاده...
اشکالات ریاضی،ترجمه رفرنس های بزرگ زیست شناسی و...
کی میخواد اینارو درست کنه معلوم نیست...!!!
خدا عاقبت مارو به خیر کنه.

بالا