s2mersad

Active Member
لایک ها
128
از اونجا که نتایج شیمی اعلام شده، یکم تأمل روی نتایج لازمه. از 8 نفری که طلا شدن، 6 نفرشون از شهر تهران هستند. یعنی 75% طلاها از شهر تهرانن. و جالبه که طلا4 از شهر همدان پایه ی دوم هستش.
اگه نگاه مختصری به نتایج مرحله 2 شیمی بیندازیم میبینیم که 31 نفر از 45 پذیرفته شده در مرحله2 شیمی،یعنی حدود 70% از شهر تهران هستند.
چه عاملی سبب شده که این اتفاق بیفته؟
آیا خود بچه های تهرانی قوی هستن؟
سرمایه گذاری در المپیاد مهمترین چیزه و تهرانیها سرمایه گذاری زیادی میکنن؟
آیا باشگاه اعمال سهمیه ای برای شهر تهران کرده؟
از دوستان خواهشمندم نظراتشون رو در این زمینه بگن. ممنون.

mop

New Member
لایک ها
111
پاسخ : بررسی مدال های المپیاد شیمی 91

چرا باید بررسی کنیمن به چه دردت می خوره؟

farnaz.kh

New Member
لایک ها
7

اواقعا چرا ميخواي بررسي كني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب خوندن وممكن براي يه مدرسه بودنن واين باعث شده احساس بدي نداشته باشند.

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

به نظر من جواب سوال تون كاملا مشخصه و نياز ب كارشناسي و بررسي نتايج نداره !
خب مسلم هس ك مدرسه اي مثله مدرسه ي ما ك برا المبياد تره هم خورد نمي كنه و تازه مادروبدر هامون هم ب جون ما مي اندازه ك نذارين بجه هاتون تو مسير المب برن و از درس و مدرسه عقب مي افتن و غيره ، طلايي و نقره و برنزي هم نمي ده بيروون!
دركل بكم : كي ب المب اهميت مي ده ك مدرسه هايي امثال مدرسه ي ما بخواد اهميت بده؟؟؟؟
وقتي نتايج كنكور مياد همه جا اعلام مي كنن، اخبارسراسري و20:30 ومجله ها و ...و...ولي الان ك نتايج المب اومده جي؟ اصلن ي اطلاع رساني كردن؟!
هيجي!
دركل ما در وضع اسف باري داريم ب خوندن المب ادامه مي ديم!
من ب شخصه از درون داغوووووووووونم، داغوووووون!

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

به نظر من عامل اصلی مدرسه هست.
سال اول که بودیم 23 نفر گفتند ما میخواییم المپ بخونیم.
الان فقط من موندم و یه دوستم که رشتش ریاضیه! کل مدرسه 2 نفر
چون مدیر هیچ همکاری نمیکنه. بعضی اوقات معلمها میخوان کمک کنن ولی مدیرمون نمیذاره
حاضریم با هزینه ی خودمون برامون کلاس بذارن ولی میگن برا یکی دونفر نمیشه!

م

ماری کوری

Guest

به نظر من به وجود مدرسه های قوی تو تهران میتونه مهم ترین دلیل باشه...
البته بعضی شهرستانها هم ماشین حساب نداشتن یا دیر بدستشون رسیده که اینم میتونه تاثیرگذار باشه.
دلیل اینکه 75%طلاها هم تهرانی بودن اینه که 70 درصد پذیرفته شدگان مرحله 2 تهرانی بودن.

shallaleh

New Member
لایک ها
141

عزيز من!
الان كه همه چي تموم شد! مدال ها هم مشخص شد!!.. جدن اين تاپيك چه سودي داره واسه صاحب تاپيك؟؟!!!!
در ساله** تاپيك زده ميشه راجع به بحثايي در اين رابطه... حالا اين بحث نباشه يه بحث ديگهه!!!
بيخيااال باو...
دوست عزيز! المپياد خوندنت واجب تره يا بري 2 ساعت حساب كني اين درصدارو؟!!!
من خودم يه شهرستانيم... نظرم اينه دليله كم بودم بچه هاي شهرستان تو مرحله دو همين بحثاا*س كه شهرستانيا اكثرن توش شركت ميكنن...انقد ذهنتون رو سوق ندين به چيزايي كه فائده اي نداره...نكنين اين كارو با خودتون...
المپيادتو بخون با انگيزه...توكلت به خدا انشالله كه موفق خواهي شد!

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
207

به نظر من که واقعا تاثیر داره که توی تهران باشی.
من تا چند سال پیش تهران بودم.خیلی بیشتر اهمیت داده میشد.شهرستان ها بیشتر به کنکور اهمیت میدن.
تهرانیا واقعا بهترین معلم ها و مدرسه ها و امکانات رو دارن.من تجربه کردم که دارم میگم.
به نظرم در حق شهرستانی ها ظلم شده.

FMHFMH

New Member
لایک ها
286

یکی از دلایل قبول شدن بیش از تهرانی ها را می توانید در تایپیک «آیا همه یکسان بودند» در بیست و دومین المپیاد شیمی بخونین
حتماً شمارو تحت تاثیر می ذاره

a_sarmayeh

New Member
لایک ها
6

تو اینکه تهرانیها حتما تو آزمون ها بهتر بودن که بهتر نتیجه گرفتن شکی نیست.
حتما اتفاقای سهمیه بندیه چند سال پیش رو یادتون نرفته.
ولی دلیلش قطعا سرمایه گزاریه خوب رو المپیاده. دبیر خوب خیلی موثره!
اینکه دوم دبیرستانی طلا میشه تامل برانگیزه.
یعنی میشه از راهنمایی رو المپیاد سرمایه گزاری کرد و نتیجه گرفت.
ولی اینکه این همه دوم امسال قبول شدن باز هم این نکته تکراری رو میرسونه آزمون مرحله دوم المپیاد شیمی اصلا استاندارد نیست.
و اصلا بچه ها خوب سرت نمی شن.اتفاق ها کاملا تاثیرگزاره!

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

تو تهرانش هم چندتا مدرسه ان که به المپیاد فکر میکنن.......واقعا چرا فکر میکنین ما تو ناز نعمتیم؟؟؟؟
به جای این کارا بخونین که نیاز به این درصد گیریا نباشه
راجع به این بحث شده برین بخونین
تازه هرکی بهتر آزمون بده نتیجه بهتری میگیره و نیگا نمیکنن کجاییه

آخرین ویرایش توسط مدیر

SHAHROKHY

New Member
لایک ها
32

به نظر من مهم ترين عامل تلاش فرد است.نه مدرسه

daryab

New Member
لایک ها
163

به نظر من که واقعا تاثیر داره که توی تهران باشی.
من تا چند سال پیش تهران بودم.خیلی بیشتر اهمیت داده میشد.شهرستان ها بیشتر به کنکور اهمیت میدن.
تهرانیا واقعا بهترین معلم ها و مدرسه ها و امکانات رو دارن.من تجربه کردم که دارم میگم.
به نظرم در حق شهرستانی ها ظلم شده.
البته اهمیت بی اندازه شهرستانی ها به نمره رو فراموش نکنین.

آخرین ویرایش توسط مدیر

s2mersad

Active Member
لایک ها
128

عزيز من!
الان كه همه چي تموم شد! مدال ها هم مشخص شد!!.. جدن اين تاپيك چه سودي داره واسه صاحب تاپيك؟؟!!!!
در ساله** تاپيك زده ميشه راجع به بحثايي در اين رابطه... حالا اين بحث نباشه يه بحث ديگهه!!!
بيخيااال باو...
دوست عزيز! المپياد خوندنت واجب تره يا بري 2 ساعت حساب كني اين درصدارو؟!!!
من خودم يه شهرستانيم... نظرم اينه دليله كم بودم بچه هاي شهرستان تو مرحله دو همين بحثاا*س كه شهرستانيا اكثرن توش شركت ميكنن...انقد ذهنتون رو سوق ندين به چيزايي كه فائده اي نداره...نكنين اين كارو با خودتون...
المپيادتو بخون با انگيزه...توكلت به خدا انشالله كه موفق خواهي شد!

سلام دوست عزیز. بنده چند سال پیش مدال گرفتم . ضمنا تهرانی هم هستم :)
ممنون به خاطر صحبت هاتون. ولی یه آگاه سازی هایی باید بشه. مدیران غیر تهرانی باید یه فکر اساسی به برنامه های جاریشون بکنن. استعدادهایی که در شهرستان ها هست، انقدر زیاده که میشه با ثلث کلاس های تهرانی ها بهتربن نتایج رو درو کنن. ولی متاسفانه شنیده میشه خیلی از مدارس شهرستانها دارن تعطیل میکنن این رقابت بزرگ علمی رو.حتی با وجود اینکه دانش آموزا خودشون حاضرن پول کلاسها رو بدن. این دردها منو به گفتن این حرفها وادار میکنه رفیق.

s2mersad

Active Member
لایک ها
128

تو اینکه تهرانیها حتما تو آزمون ها بهتر بودن که بهتر نتیجه گرفتن شکی نیست.
حتما اتفاقای سهمیه بندیه چند سال پیش رو یادتون نرفته.
ولی دلیلش قطعا سرمایه گزاریه خوب رو المپیاده. دبیر خوب خیلی موثره!
اینکه دوم دبیرستانی طلا میشه تامل برانگیزه.
یعنی میشه از راهنمایی رو المپیاد سرمایه گزاری کرد و نتیجه گرفت.
ولی اینکه این همه دوم امسال قبول شدن باز هم این نکته تکراری رو میرسونه آزمون مرحله دوم المپیاد شیمی اصلا استاندارد نیست.
و اصلا بچه ها خوب سرت نمی شن.اتفاق ها کاملا تاثیرگزاره!
تهرانیها قوی بودن و نتیجه خوب گرفتن. اینکه توش شکی نیست. بحث اینه که چرا قوی تر از بقیه بودن!
سرمایه گذاری و دبیر خوب جزء مهمترین چیزهاست. کاملا موافقم. ولی خیلی از شهرستانها مدیرانشون کلن دارن تعطیل میکنن قضیه رو. بابا به خدا با یه ذره کلاس قدیما شهرستانها کلی طلا میگرفتن.
سال 87، از 8تا مدال طلا، فقط دوتاشون از تهران بودن. آریا سمیعی و جواد علیمحمدی. بقیه از شهرستانها بودن. یعنی 25%"
ولی باید ببینیم چی شده که شهرستانها دارن تعطیل میکنن همون یه ذره کلاسو و کار به جایی رسیده که 75% طلاها از تهرانه.

daryab

New Member
لایک ها
163

موافقم حتی المپیادیای بین المللی هم میرن میان انگار نه انگار به زور یه خبر از اومدنشون میدن ولی فوتبالیستا میرن از هر تیم ناکسی می بازن همه جا هم اسمشونو می گنو کلی تقدیر.البته نمی خوام به کسی توهین کنم ولی واقعیت همینه

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
226

خب دلیل این روند سادس,خیلی مهم هست که تو محیطی تحصیل کنید که حداقل امکان فراهم شدن امکانات وجود داشته باشه!!تو شهرستان ها متاسفانه اینطور نیس,چرا؟؟چون 99.5%(!!!) اساتید خوب المپیاد تو شهر تهران تحصیل میکنند که دلیلش هم واضحه.حتی اگر یه مدرسه تو یه شهرستان یه طلا پرورش بده در انتها این دانش آموزش میره و تو تهران ادامه تحصیل میده.تنها کاری هم که شهرستانی ها در این بابت میتونن انجام بدن اینه که برای یک هفته با یه هزینه ی معمولا غیر معمول فلان استاد رو(حتی اگر شاگرد همون مدرسه باشه) از تهران ببرن و در روز 6زنگ (9ساعت) کلاس برگزار کنن,که بازدهی هم که قابل پیش بینیه!!!
متاسفانه جریان المپیاد هم یک جریان تجاری شده,مثل تیزهوشان و کنکور.با این شرایط سالهای بعد اگر دیدید دوره تابستانه به صورت دوره ای تو چند مدرسه ی تهران برگزار میشه اصلا تعجب نکنید:-؟؟
دوستانی که میگن استاد مهم نیس!بله,اگر مرحله دوم طوری برگزار بشه که یه آزمون خلاقیتی-دانشی استاندارد باشه حرف شما متین,ولی الان اوضاع چیزه دیگری نشون نمیده؟؟؟!!!!!
من خودم تو سمپاد کرج بودم,المپیاد رو مثل یک جریان صرفا علمی دنبال میکردم و این روند 2-3سال ادامه داشت تا بالاخره تونستیم یه استاد خوب(آقای افتخار جهرمی) از تهران بیاریم.وقتی ایشون اومدن 50 60 درصد تفکر من در مورده نحوه ی مطالعه ی المپیاد دگرگون شد!!!!
متاسفانه شرایط اینگونس!!!!:22:

a_sarmayeh

New Member
لایک ها
6

خب دلیل این روند سادس,خیلی مهم هست که تو محیطی تحصیل کنید که حداقل امکان فراهم شدن امکانات وجود داشته باشه!!تو شهرستان ها متاسفانه اینطور نیس,چرا؟؟چون 99.5%(!!!) اساتید خوب المپیاد تو شهر تهران تحصیل میکنند که دلیلش هم واضحه.حتی اگر یه مدرسه تو یه شهرستان یه طلا پرورش بده در انتها این دانش آموزش میره و تو تهران ادامه تحصیل میده.تنها کاری هم که شهرستانی ها در این بابت میتونن انجام بدن اینه که برای یک هفته با یه هزینه ی معمولا غیر معمول فلان استاد رو(حتی اگر شاگرد همون مدرسه باشه) از تهران ببرن و در روز 6زنگ (9ساعت) کلاس برگزار کنن,که بازدهی هم که قابل پیش بینیه!!!
متاسفانه جریان المپیاد هم یک جریان تجاری شده,مثل تیزهوشان و کنکور.با این شرایط سالهای بعد اگر دیدید دوره تابستانه به صورت دوره ای تو چند مدرسه ی تهران برگزار میشه اصلا تعجب نکنید:-؟؟
دوستانی که میگن استاد مهم نیس!بله,اگر مرحله دوم طوری برگزار بشه که یه آزمون خلاقیتی-دانشی استاندارد باشه حرف شما متین,ولی الان اوضاع چیزه دیگری نشون نمیده؟؟؟!!!!!
من خودم تو سمپاد کرج بودم,المپیاد رو مثل یک جریان صرفا علمی دنبال میکردم و این روند 2-3سال ادامه داشت تا بالاخره تونستیم یه استاد خوب(آقای افتخار جهرمی) از تهران بیاریم.وقتی ایشون اومدن 50 60 درصد تفکر من در مورده نحوه ی مطالعه ی المپیاد دگرگون شد!!!!
متاسفانه شرایط اینگونس!!!!:22:
بسیار ممنون از نوع نگاهت.
همه چی در نهایت به مباحث کلان ارتباط داره!!!
بیایید بپاییم رودخانه مرداب نشود...

لایک ها
21

منم یه چیز راجع به کسی که دوم بود ُ طلا شد بگم.
آقای حیدری. ایشون از لحاظ علمی فوق العاده قوی بودن. بنده با پست های علمی ایشون که واقن خیلی خیلی شاخ بودن برخورد داشتم 8-^
حق شون هست طلا :)
+
مشکل شهرستان ها حل نخواهد شد.... :)

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

اینکه در حق شهرستانیا ظلم میشه شکی نیست!
ولی شهرستانیایی هم هستند مثه هیربد که حال تهرانیا رو میگیرن!من بالا ی 90%احتمال تیم شدن هیربد رو میدم!من فک می کردم طلا 1 یا 2 بشه!

بالا