بررسی مرحله اول بیست و دومین المپیاد زیست شناسی - بهمن 1397

درصد شما در بیست و دومین المپیاد زیست‌شناسی چند است؟

• کمتر از 20 درصد

رای 11 28.9%
  • بین 20 تا 40 درصد

رای 13 34.2%
  • بین 40 تا 60 درصد

رای 9 23.7%
  • بین 60 تا 80 درصد

رای 2 5.3%
  • بین 80 تا 100 درصد

رای 3 7.9%

• مجموع رای دهندگان
    38
لایک ها
8
ولی انصافا کسی که بیوشیمیو و فیزیولوژی بخونم انگاری نصف راهو رفته من که پدرم در اومد............

لایک ها
8
راستی کسی میدونه واسه مرحله دو هم دوره میزارن یا نه؟
اگه اره چه جوریاست ،معلماش، وقتش و ...

لایک ها
8
یه سوال دیگه اینکه زیست شناسی گیاهی رست و از کجا پیدا کنم؟؟؟

لایک ها
8
نه منظورم مراکز استانا بود، اینکه آموزش و پرورش خودش دوره بزاره؟

Darrian

New Member
لایک ها
3
میگم کارنامه ( تعداد درست و غلط و نزده ) برای بچه های پذیرفته نشده روی سایت هست؟؟

Mbn

Member
لایک ها
15
نه منظورم مراکز استانا بود، اینکه آموزش و پرورش خودش دوره بزاره؟
اره به ما مدرسه مون گفت که بعد عید دوره داریم مرکز استان.گفتن از تهران استاد میارن ولی نمی دونم از آموزش و پرورش هست یا نه

لایک ها
8
اره به ما مدرسه مون گفت که بعد عید دوره داریم مرکز استان.گفتن از تهران استاد میارن ولی نمی دونم از آموزش و پرورش هست یا نه
حالا به نظرتون خوبه، اصلا خودتون واسه المپ دارین می خونین

لایک ها
8
من نمیدونم خوبه یا نه.ولی میخوام برم و دارم یه سری مباحث رو مطالعه می کنم...
ممنون، من میرم اگه دیدم اساتید خوب نبود نمیرم چون واقا سخت هر رور یه ساعت تو راه باشی بری تبریز وقت ادم تلف میشه..

Mbn

Member
لایک ها
15
ممنون، من میرم اگه دیدم اساتید خوب نبود نمیرم چون واقا سخت هر رور یه ساعت تو راه باشی بری تبریز وقت ادم تلف میشه..
به ما گفتن اونجا میمونیم.شاید خوابگاه میدن نمیدونم

arian123

New Member
لایک ها
1
سلام برای مرحله دوم فقط کتابهای درسی رو بخونم کافیه یا کتابهای دیگه هم باید بخونم؟

Mbn

Member
لایک ها
15
سلام برای مرحله دوم فقط کتابهای درسی رو بخونم کافیه یا کتابهای دیگه هم باید بخونم؟
قطعا کافی نیست!تا جایی که من میدونم باید حداقل کمپبل (یا سولومون)رو کامل بلد باشیم و کتابهای تکمیلی مثل گایتون و ...در هر مبحث رو اگه تونستیم مطالعه کنیم.چون قراره از بین 10000 نفر،40 نفر انتخاب بشن!#خیلی_سخته!

لایک ها
8
یه سوال به ما زنگ زدن گفتن که رزمندگان اردو برگزار کرده ا میلیون و هفتصد پونصدم قیمتش پنج روز کلا می خواستم ببینم این جور جاها خوبه یا مثلا ایریسک طلایی ها کلا می ارزه رفتن به اینجور جا ها یا نه کلاس های امادگی خود استان کافیه...

Mbn

Member
لایک ها
15
یه سوال دارم من خودم کتاب های مثل کمپبل و گایتونو و... به جای اینکه خلاصه بنویسم (چون وقته ندارم و حوصله هم همین طور) زیر نقاط اصلی و مهم کتاب خط می کشم و کلمات تازه و مهم هم با رنک زرد رنگ می کنم مطالبی مثل مثال ها (البته اگه برای توضیح باشه نه) اطلاعات اضافی و یا توضیحاتی که برای فهم بیشتر بیان میشه رو زیرش خط نمی کشم.
مثال (از سلولی و ممولکولی امیری):
سلول های مالتی پوتنت(به رنگ زرد) می توانند به اناع محدود از سلول ها تمایز پیدا کنند. برای نمونه سلول های خون ساز می توانند با تقسیم و تمایز خود انواع سلول های خونی را ایجاد کنند.
چند تا سوال:
۱- کلا روش خوندن اینجور کتاب ها چه جوری (اگه بشه مال خودتونو هم بگید) مثلا درسته که کتاب های تخصصی چون خیلی مهمه و گرون و آدم در زمان های مختلف می خوندش باید کاملا سفید و تمیز نگهش داره.
۲- ایا این روش می تونه جای خلاصه رو بده(من وقت دوره فقط مطالبی رو که زیرش خط می کشم می خونم)
۳- ایا باید زیر مطالب دیگه هم خط بکشم.
۴-این زیر خط کشیدن ها بعدا برام دردسر ساز نشه (چون رنگ زرد وقتی پاک میشه ردش می مونه) مثلا اگه مرحله دو قبول بشم (که صد درصد نمی شم
) تو دوره اینا به دردم می خوره یا نه باید پاکش کنم یا اونجا روش خوندن طور دیگه ای.
منم با شما موافقم و همینکار رو میکنم و نمیدونم بعدا قراره چجوری از این کتابا استفاده کنم!سایر دوستان هم اگه روشی دارن بگن لطفا.. ..

بالا