به نظر خودت چطور برگه امتحان رو تحویل دادی؟

• بهتر از حد انتظارم بودم

رای 0 0.0%
  • مثل همیشه بودم

رای 1 25.0%
  • می‌تونستم بهتر امتحان بدم

رای 3 75.0%

• مجموع رای دهندگان
    4

IRYSC-team

مدیر آیریسک
لایک ها
683
سلام به همه‌ی دوستان گرامی،

سدی بزرگ در راه کسب مدال المپیاد پشت سر گذاشته شد و حالا برخی از دانش‌پژوهان اضطراب دارند که قبول خواهند شد یا نه، مهم نیست از این مرحله بگذری یا نه! مهم این است که تو تلاش خودت را به بهترین شکل انجام داده‌ای و پیش وجدانت روسیاه نیستی.

جزو 40 نفر برتر بودن با جزو 100 نفر یا 1000 نفر بودن تفاوت چندانی ندارد. تفاوت در این است که تو هدف داشته‌ای و در راه آن کوشیده‌ای و اکنون پشتوانه‌ای برای آینده‌ی دانشی که به آن علاقه داری اندوخته‌ای.

از همه‌ی این حرف‌ها که بگذریم، فقط چند ساعت دیگر وقت داری المپیادی باشی و بعد باید با تمام توان به امتحانات خرداد فکر کنی، تفاوت تو و دیگران در همین مدیریت بحران‌ها است و اینکه نباید خودت را ببازی و اسیر اضطراب و ناراحتی بشوی. خیلی از مدال‌آوران نقره و برنز که باید کنکوری بشوند، به خاطر همین ندانم‌کاری و خوشحالی یا ناراحتی بی‌جای خودشان، نهایی را خراب کرده‌اند و امتیاز به دست آمده به خاطر مدال را هدر داده‌اند.

برای کسانی که می‌توانند طبقه‌بندی فکری داشته باشند و حساب درس مدرسه را از المپیاد جدا کنند، این تاپیک ایجاد شده تا در مواقع استراحت درسی، سوالات مرحله‌ی دوم امسال را از نظر محتوا و مباحث علمی بررسی کنند و پاسخ‌ها را به یکدیگر و خودشان بیاموزند.

لطفا موارد زیر را رعایت کنید:

1. پیشنهاد می‌کنیم بحث‌های علمی، بررسی گزینه‌ها، ارایه‌ی کلید و راه حل‌های تشریحی و توضیح مباحث سوالات در این تاپیک قرار گیرد.
  2. کف بینی الکی و غیراصولی ممنوع!
  3. بحث دونفره ممنوع!
  4. ایجاد اضطراب در دیگران ممنوع!
  5. در پاسخ به پرسش علمی یک نفر، حتما از دکمه‌ی "نقل قول" استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید :53:

لایک ها
6
پاسخ : بررسی مرحله دوم المپیاد ادبی 1395

سلام، بالاخره کلید اومد
یه سوال بسیارمهم:
سوال33 کدیک کلید کمیته زده3 ولی فکر نمی کنم«با طاق افتادن» معنی برملا شدن بده یعنی«موم» در گزینه 4 واقعا نهاد نیست؟ یعنی معنی مصرع دوم گزینه 4 اینطوری نیست:«آیا لازم است که موم، گستاخی کند؟» لطفا یکی جواب بده
نمی دونم شاید من دارم اشتباه میکنم

ادیبه

New Member
لایک ها
0

سلام ،گزینه سوم درسته (به شرح برزگر خالقی مراحعه کنید)......شما و بقیه دوستان المپیادی چند درصد زدین ؟؟؟؟

لایک ها
6

منم از خودم نگفتم، به شرح خطیب رهبر مراجعه کرده بودم:)

zahedi

New Member
لایک ها
0

سلام دوستان.
من که جدا گند زدم
17 درصد زدم!!!!!!!!!!!!!!!!
شما چنددرصد زدین؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آخرین ویرایش توسط مدیر

طناز24

New Member
لایک ها
0

من چک نکردم ولی بعید می دونم بالای سی درصد زده باشم. المپیاد خیلی مسیر مزخرفی بود.واقعا پشیمونم.

zahedi

New Member
لایک ها
0

سلام
به نظر شما کی نتایجش میاد؟!
گرچه که مطمئنم قبول نمیشم...

طناز24

New Member
لایک ها
0

یک هفته تا ده روز دیگه.

لایک ها
0

یک هفته تا ده روز دیگه.
نه بابا،شنبه همين هفته ميان نتايج

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه لطفا هر كي مياد لاگين كنه كه بتونه نظر بده،،همه درصداتونو بگين،،خودم ٤٣٪ زدم

soshiant

New Member
لایک ها
107

بیاین یکم دعوا کنیم تا موقعی که نتایج میاد :|
پارسال دو سه نفر بودند، تالار رو گرم نگه داشتن تا اعلام نتایج. جای خالی شون حس میشه :))

طناز24

New Member
لایک ها
0

جای دیگه ای برای بیان این مطلب پیدا نکردم پس همینجا می گم. من درس حسابی ای نخوندم و برای پیچوندن مدرسه سراغ این کار رفتم.اونایی که دودلن یا حتی اونایی که مطمئن هستن بشینن مثل آدم با خودشون فکرکنن آیا معایب این کار به مزایاش می ارزه؟برخلاف چیزی که تاالان شنیدین باید بگم خیر.هرگز نمی ارزه! اگه قبول بشین و بحثای بعدی که هیچی.اما اگه قبول نشین تازه اول ماجراس.نهایی رو از دست دادین،حداقل سه ماه از سوم که سوما مثل آدم می شینن واسه کنکورشون می خونن رو از دست دادین-منظورم در طی سال تحصیلی است نه تابستون-درست وحسابی واسه اون درسا وقت نذاشتین،احتمالا معدل واین برنامه هارو هم ازدست دادین و هیچی هم به دست نیاوردین!!این وسط دیگه واویلاس اگه دو سه میلیون یا بیشتر-تا ده میلیون-ریخته باشین تو جیب کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی.دیگه آب بیار و حوض پرکن. یه چیز دیگه،اونایی که با سنجیدن شرایط هم باز می خوان این کار مسخره رو ادامه بدن به این توصیه های مسخره ی توی اینترنت که فلان کتاب رو بخونین و اون یکی رو بجوید و اینا اهمیت ندید.صدتا کتاب خوندن هم باعث نمی شه شما از پس یک دونه تست توی آزمونا بربیایین.فقط باعث می شه پولتون رو بریزید تو جوب. من وقتی سعدی می خوندم،افسوس می خوردم که تمام این سالها اونو شاعر بزرگی فرض کردم!بحثم راجع به غزلیاته نه بوستان وگلستان که اونارو نخوندم.یه مضمون تکراری رو برداشته تو صدتا غزل تکرار کرده واقعا خسته کننده و نفرت انگیز بود.تازه فهمیدم ادبیات یعنی چی!!!یعنی کسانی که خودشونو استاد فرض می کنن و چیزی جز نظرات شخصیشون تو کتابای مزخرفشون که قیمت هیچکدوم هم زیر سی تومن نیست وجود نداره.یعنی سعدی ای که تا قبل از این "خداوندگار غزل عاشقانه"بود و الان می فهمم جز تکرار چیزی تو حرفاش نیست.شاید از اون همه غزلی که خوندم کلا ده بیست بیت به دردبخور داشت. من الان تغییررشته دادم و می خوام تو یه فیلد کاملا متفاوت ادامه بدم،و کلی کتاب مزخرف ادبیات رو دستم مونده که هی می گم مجانی بدم به کتابخونه بعد با خودم فکرمیکنم اینجوری باعث تشویق یه احمق دیگه مثل خودم می شم!! از طرفی اون همه خرج واسه خریدن اینا آتیشم می زنه.کاش اطرافیان من جای اینکه یکسره بگن برو برو تو موفق می شی یکم واقعیتارو نگاه می کردند.شما واقعیت رو ببینید.آیا معدل نهایی هیچ اهمیتی واسه خانواده تون نداره؟آیا پول باباتون از پارو بالا می ره که هفت میلیون ده میلیون هزینه ی کلاس اضافه بر شهریه مدرسه و هزارکوفت و زهرمار دیگه واسش مسئله ای نباشه؟آیا وقتتون رو از سرراه آوردید؟آیا اصلا فکرکردید جز معاف شدن از کنکور-اونم دربهترین صورت!!- دیگه چه فایده ای داره این آزمون مزخرف؟هیچی!باور کنید هیچی!من خودم فکرمی کردم ادبیاتم خوب می شه تو کنکور هم خوب می زنمش و ازین دست خزعبلات.ولی بعدش دیدم تنهاچیزی که گیرم اومد یه نفرت بی حد و اندازه از ادبیات بود که نمیدونستم باهاش چی کار کنم.یه واقع گرایی بود،این که تو این سن تجربه ی تلخ نفرت و عذاب تا این حد رو پیدا کردم. شما هم ببینید اگه پولش مسئله نیست-شاید بابای خیلیا قارون باشه-اگه زمانی که از دست میدید مسئله نیست، اگه ضربه عاطفی بعدازشکست مسئله نیست،اگه مرفه بی درد هستید و....بازم نمی ارزه!!یه حساب سرانگشتی بکنید، برای یه کنکور موفق،شهریه مدرسه نسبتا خوب،کتاب کمک آموزشی و آزمون چقدر باید خرج کنید.و مقایسه کنید با قیمت سرسام آور کلاسا.اونوقت می فهمیدمن چی می گم. ازاونایی که هم که دراین مسیر دکان دستگاهی به هم زدند و به جایی رسیدند هم مشاوره نگیرید لطفا!!معلومه که اونا تشویقتون می کنن!!برای این که همونا دارن کلاسارو می چرخونن.امسال نشد سال دیگه.اگه شما جیبشون رو پر نکنید پس کی قراره این کارو انجام بده؟! این یه بعد دیگه ی قضیه است که متاسفانه هیچ آدم خیرخواهی پیدا نشد به من بگه.من خودم به اینا رسیدم،بعد از کلی تجربه ی تلخ و عذاب آور.تنها نکته خوبش این بود که هفت میلیون هزینه کلاس رو دوش بابام نذاشتم و این به عقلم رسید.شما به بقیه بگید.شاید اونا مثل من ضرر نکنن.

بالا