khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
سلام به دوستان گرامی،
در پی برگزاری مرحله‌ی اول المپیادهای علمی در هفته‌ی گذشته و بررسی سوالات در تاپیک‌هایی که در خبر [دنبالک] اعلام شد،بسیاری از دوستان که خود را گذرکرده از سد مرحله‌ی اول می‌بینند، حالا برای صعود از قله‌ی مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی آماده می‌شوند.

این دانش‌پژوهان به دنبال برنامه‌ریزی و رفع اشکالات مطالعات خود هستند و این موارد را در تاپیک‌های متفرقه پیگیری نموده و با ایمیل و پیغام‌های شخصی از مشاورین و راهبران کمک می‌خواهند. برای جلوگیری از تکرار و ارایه‌ی یک نظر جمعی و جامع، بر آن شدیم تا تاپیک‌های ویژه‌ی برنامه‌ریزی برای مطالعه‌ی مرحله‌دومی را ایجاد نماییم.

قوانین تاپیک:

• فقط مشاورین، مدال‌آوران و افراد باتجربه‌ی سایت برنامه‌ریزی را تایید خواهند کرد. لذا نظرات داوطلبین گرامی به عنوان مشاوره استفاده خواهد شد، اما نظر نهایی را راهبر هر بخش ارایه خواهد نمود.
  • دانش‌پژوهانی که قصد دارند برنامه‌ریزی دریافت نموده یا روند مطالعات خود را اصلاح کنند باید به موارد زیر توجه نمایند:
    • ارایه‌ی مطالبی که تا کنون مطالعه کرده‌اید (ذکر نام کتاب و سرفصل‌های آن بسیار مفید است).
    • درصد نمره‌ی شما در مرحله‌ی اول
    • بخش‌هایی که تصور می‌کنید در آن‌ها ضعف یا قوت دارید.
    • تعداد ساعاتی که در هر هفته به مطالعه‌ی المپیاد اختصاص می‌دهید.
  • بحث دونفره در اینجا فقط به شرط ارایه‌ی پیشنهاد و بهبود برنامه‌ریزی مجاز است.
  • کف‌بینی و پیشگویی و ... در اینجا مجاز نیست.

یاحق :53:

abrang

New Member
لایک ها
748
پاسخ : برنامه‌ریزی تا مرحله‌ی دوم المپیاد ادبی 92-1391

سلام... من با درصد 42 یا قبول نمیشم یا دقیقا رو کفم....

به هر حال واسه مرحله 2 ( یا مرحله 1 سال بعد انشاالله) شروع کردم.

الان دارم بوستان می خونم تا آخر این ماه بوستانو با ادبیات 3 تموم می کنم.... میرم سر بقیه درسیا : زبان فارسی 3 : یه هفته.... تاریخ ادبیات2 رم نمی تونم پیش بینی کنم دقیقا ولی همون یکی دوهفته..... عربی و زبانم نمی خوام بخونم. آرایه های ادبیم خوندم یه روز فقط دوره می کنم....

هرچیم منبع اعلام شه دیگه این دفعه همه رو با این درسیا می خونم! ( آخه مرحله یک فقط بوستان و گلستانو خونده بودم!)

حالا نوبت شماست!؟

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

سلام دوستان خیلی خودتون رو با موضوع کف درگیر نکنید بسته به سطح کیفیت سوالاو دانش دانش آموزان شرکت کننده میتونه کف متغیر باشه حتی من یادمه کف در سالی که خودم آزمون دادم تو مرحله اول حدود30 درصد بود اگر اشتباه نکنم سال 89 میشد.پس ناامید نباشید به خصوص دوستانی که سال دومی هستند و هنوز فرصت زیادی دارند.همه ی اینها میتونه براشون تجربه باشه.مبحثی مثل تاریخ ادبیات رو اصلا دست کم نگیرید و خوب بخونید چون راحت میشه نمره آورد ازش منابع امسالتونم واسه مرحله 2 من هنوز در جریانش نیستم که اعلام شده یا نه اما واسه هر کدوم یک وقت معینی رو بذارید ... به عنوان پیشنهاد میگم خیلی درگیر کلاس های المپیاد نشید مگر برای رفع اشکال یا در موارد ضروری ...چون بیشتر مباحث با کتاب های مرجع و خوب قابل رفعه....

موفق باشید

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام
من سوم تجربی هستم...درصدم 78
میخوام تا قبل عید منابع درسی رو بخونم....توی عید غیر درسیا و بعد عید هم مرور....البته یه جوری که به درسای مرسه هم برسم...به نظر شما همچین برنامه ای عملیه یا خیلی خوش بینانه س؟؟؟؟؟اصلا به نظر شما تا قبل عید منابع رو اعلام میکنن؟؟؟؟

abrang

New Member
لایک ها
748

سلام
من سوم تجربی هستم...درصدم 78
میخوام تا قبل عید منابع درسی رو بخونم....توی عید غیر درسیا و بعد عید هم مرور....البته یه جوری که به درسای مرسه هم برسم...به نظر شما همچین برنامه ای عملیه یا خیلی خوش بینانه س؟؟؟؟؟اصلا به نظر شما تا قبل عید منابع رو اعلام میکنن؟؟؟؟

منابع که احتمالا تا قبل عید اعلام میشه ....

وبه نظر من برنامتون کاملا واقع بینانه س.

emads

New Member
لایک ها
47

سلام من مرحله ی اول رو با احتساب نمره منفی 60 زدم.(بدون اون 70) منابع غیر درسی مرحله ی اول رو کامل خوندم و عربی،ادبیات،آرایه ها و انگلیسی رو هم تقریبا خوندم. نقطه ی ضعفم هم به نظر خودم تاریخ ادبیات،دستور،عربی و زبانه.نقطه ی قوتم هم تا حدی قرابت معناییه. در روز حدودا 3 ساعت وقت دارم واسه المپیاد.تو روز های تعطیل هم حدودا 6 ساعت ممنون می شم درمورد برنامه ریزی به من کمک کنید.

saiedeh

New Member
لایک ها
180

درصدت عین خودمه ......
به نظرت واسه ی مرحله دوم میریم ؟امیدی هست؟:105:

لایک ها
1

سلام دوستان خیلی خودتون رو با موضوع کف درگیر نکنید بسته به سطح کیفیت سوالاو دانش دانش آموزان شرکت کننده میتونه کف متغیر باشه حتی من یادمه کف در سالی که خودم آزمون دادم تو مرحله اول حدود30 درصد بود اگر اشتباه نکنم سال 89 میشد.پس ناامید نباشید به خصوص دوستانی که سال دومی هستند و هنوز فرصت زیادی دارند.همه ی اینها میتونه براشون تجربه باشه.مبحثی مثل تاریخ ادبیات رو اصلا دست کم نگیرید و خوب بخونید چون راحت میشه نمره آورد ازش منابع امسالتونم واسه مرحله 2 من هنوز در جریانش نیستم که اعلام شده یا نه اما واسه هر کدوم یک وقت معینی رو بذارید ... به عنوان پیشنهاد میگم خیلی درگیر کلاس های المپیاد نشید مگر برای رفع اشکال یا در موارد ضروری ...چون بیشتر مباحث با کتاب های مرجع و خوب قابل رفعه....

موفق باشید
چند تا کتاب مرجع معرفی می کنید لطفا؟
مثلا برای عربی چه کتابی خوبه؟
به نظر شما عربی مرحله2 چه جوری می آد؟:7:

mahboobeh

New Member
لایک ها
6

مرحله 2خیلی سخته... پارسال تجربش کردم.... دوم بودم ... عربیشو ک اصلا نزدم.... تا وقتی منابع اعلام نشده نمیخونم... میخوامدرسای مدرسموقوی کنم...

لایک ها
77

مرحله 2خیلی سخته... پارسال تجربش کردم.... دوم بودم ... عربیشو ک اصلا نزدم.... تا وقتی منابع اعلام نشده نمیخونم... میخوامدرسای مدرسموقوی کنم...

بجه ها درصد من شده 55.
به نظزتون قبول میشم یا نه؟
به نظز شما کف قبولی چنده؟
من تا20 اسفند که نتایجو میدن صبر میکنم بعدش شروع می کنم منابع درسی رو می خونم البته اگه قبول بشم

kasra17

New Member
لایک ها
38

منم تا وقتی منابعو اعلام نکنن نمیخونم.....

abrang

New Member
لایک ها
748

حالا که بیس روز گذشته میشه بگید تا کجا پیش رفتید لطفا!؟

خودم .... آخرای ادبیات 3

البته چیز زیادی نفهمیدم!:43:

لایک ها
0

سلام به همگي
كسي ميدونه منابع المپياد ادبي مرحله دو كي اعلام ميشه ؟
يا منابع احتمالي مرحله دومش چيه؟

لایک ها
116

حالا که بیس روز گذشته میشه بگید تا کجا پیش رفتید لطفا!؟

خودم .... آخرای ادبیات 3

البته چیز زیادی نفهمیدم!:43:

شما مگه دوم نیستی ؟

abrang

New Member
لایک ها
748

بله خب..... مگه سوالای مرحله دو برای دوما و سوما فرق می کنه؟

kolang

New Member
لایک ها
1

سلام دوستانمن مرحله اول همینجوری الکی امتحان دادم قبول شدمرشتم تجربیهبنظرتون بخونم؟واسه رشتع های تجربی چجوریه؟

abrang

New Member
لایک ها
748

شما چن روز برای دوره ی منابع وقت می ذارید بچه ها؟

اصن دوره می کنید؟

احساس می کنم به کمبود وقت دچار خواهم شد...:17:

GHAZAL.N

New Member
لایک ها
167

شما چن روز برای دوره ی منابع وقت می ذارید بچه ها؟

اصن دوره می کنید؟

احساس می کنم به کمبود وقت دچار خواهم شد...:17:
بابا اصلا ببین تمومش میکنیم یا نه بعد حرف دوره کردنو بزن

من که شخصا عزای این شاهنامه رو گرفتم:108:

abrang

New Member
لایک ها
748

بابا اصلا ببین تمومش میکنیم یا نه بعد حرف دوره کردنو بزن

من که شخصا عزای این شاهنامه رو گرفتم:108:
دوستای من منابع مرحله اولو که کاملا خوراکشون بود اصلنم نخوندن برای قبولی..... برا مرحله ی دو ام شامنامه و حافظ و اینا رو که کاملا تو تابستون خوردن.... چهار تا چرند و پرند و.. می مونه که تا آخر عید هر کدومو دو دور دوره می کنن.... شما کجای کاری؟!:23:

لایک ها
116

لیدیز اند جنتلمن :
از این شاهنامه نترسین فقط قیافه اش ترسناکه وگرنه خیلی سریع تموم میشه من خودم همینطوری شروع کردم یهو دیدم 300 بیت خوندم

بالا