sahel7

New Member
لایک ها
17
سلام............
من توی تاپیک های دیگه گشتم.........یه سری بحث ها شده بود درباره ی کتاب ادبیات و اینجور بحث ها ولی ته هیچ کدوم به جواب واحد
و مطمئنی نرسیده بود.........راستش من خودم توی تست ادبیات ضعیفم.......کلا پایه ادبیاتم برخلاف بقیه درسام ضعیفه......ودلم نمیخواد
روی هم جمع بشن یه ماه قبل کنکور تازه یادم بیاد که ادبیات مشکل داشتم.........از الان بهم بگید که بهترین کار و کتاب و تست هایی که میتونم
بزنم کدوما هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر نظرخاصی درباره ی زبان فارسی هم داشتید ممنون میشم که بگید..............
ممنون:53:

abrang

New Member
لایک ها
748
پاسخ : بهترین کتاب برای ادبیات

برای تست فکر می کنم کتابای آبی کانون کلا پیشنهاد خوبی باشه.

یه توضیح خیلی کلی وکوتاه و نکات کلیدی و ریز اول هربخش هستش بقیه اش تستای کنکوراند.

لایک ها
40

به نظر من باید ادبیات و بخش بخش بخونین یعنی واسه هر کدوم از بخشهای قرابت، لغت، املا، زیان فارسی، تاریخ ادبیات و آرایه جدا وقت بذارین. در مورد لغت باید بگم که بهترین منبع واژه نامه های ته کتابا هستن که باید واسه هر کلمه همه معنی هایی رو که نوشته حفظ کنین ممکنه واسه امتحانای نهایی حفظ کردن یکی دوتا از معنی ها کافی باشه اما مطمئن باشین واسه کنکور کافی نیس!
در مورد املا میتونین از کتاب املای خیلی سبز یا کتاب دکتر هامون سبطی از انتشارات دریافت استفاده کنین کتابای خیلی خوبی هستن.
قرابت و آرایه هرکدوم یه کتاب جدا از نشر الگو دارن که خیلی مفیدن همین الگو یه کتاب دیگه هم داره به اسم پنج بحث زبان فارسی (اسمش دقیقا یادم نیس یه چیزی تو همین مایه ها بود:d ) که واسه زبان فارسی خویه
تاریخ ادبیاتم که باز حفظیه و چاره ای جر حفظ کردن نداره! البته پیشنهاد میکنم یه بار از متن کتاب حفظ کنین بعدش برین سراغ دو تا کتاب که یکیش مال رمزینه اس بازم اسمش یادم نیس ولی فک کنم تاریخ ادبیات کنکور بود اسمش اونیکی هم فرهنگ تاریخ ادبیات مال قلمچی! البته یه نکته ای رو بگم در مورد این دو کتاب اونم این که غلط دارن این دو تا کتاب! واسه همین تاکید میکنم اول از کتاب بخونین بعد واسه دوره کردن از اینا استفاده کنین که بتونین اشتباهاشو تشخیص بدین:196: و یه چیز دیگه! این دو تا مکمل همن! یکیش بعضی چیزا رو نداره اون یکی یه سری دیگه رو!
موفق باشین :196:

reih@neh

New Member
لایک ها
4

سلام دوست گلم.
به نظر من کتاب پنج بحث زبان فارسی که برای انتشارات نشر الگو فوق العاده است.
در مورد کتاب ادبیات هم ،هم کتاب آبی کانون و هم کتاب گاج خیلی خوبه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

abrang

New Member
لایک ها
748

از همینام واسه المپیاد بخونیم خوبه دیگه؟ (برای تمرین اضافه مثلا)

جواب می ده ؟:4:

Vbulettin

New Member
لایک ها
3

کتاب سبز گاج (کتاب محوری) هم خیلی خوب هست تمامی تست های سراسری ، آزاذ ، سنجش ، المپیاد و تالیفی داره درس به درس هم کامل توضیح می ده.
واقعا کتاب مفیدی در زمینه کنکور هست.

TOP STUDENT

New Member
لایک ها
74

من فکر کنم کتاب های انتشارات قلم چی از همه بهتره!!

Mohsen K

New Member
لایک ها
12

براي آموزش بهترين كتاب مال كلك معلم هست

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

از همینام واسه المپیاد بخونیم خوبه دیگه؟ (برای تمرین اضافه مثلا)

جواب می ده ؟:4:
پیشنهاد میدم برای المپیاد از کتابای المپیادی استفاده کنین چون تیپ سوال کنکور و المپیاد خیلی باهم متفاوته
حتی خود کتابم مفهومی و دقیق خونده باشی میتونی به سوالای المپیاد جواب بدی

م

ماری کوری

Guest

من از کتابهای گاج سبز محوری استفاده کردم و خیلی راضیم.

sajad5980

New Member
لایک ها
28

کتاب گاج سبز
واسه قرابت هم نشر الگو

chemistry20

New Member
لایک ها
109

قرابت هامون سبطی-آرایه هانشرالگو.گاج سبز هرپایه هم کامله همه چیزش:99:

moghini

New Member
لایک ها
258

من ادبیات جامع مهر و ماه رو میخونم.خیلی جامع و زیاده و توصیه میکنم به جای اینکه خودت رو کتاب بارون کنی یه دفعه بری سراغ اون.

ADABIYAT

New Member
لایک ها
35

اینکه از الان تو فکر ادبیات هستید خیلی خوبه :1:
فکر کنم بخش بخش بررسی کنم بهتر باشه
لفت:همون لغت های انتهای کتاب هارو در اولویت قرار بدید با توجه به اینکه در سوالات لغت کنکور لغاتی دیده می شه که در ته کتاب ها ذکر نشده و تنها در متن آمده خوندن کتاب لغت خیلی سبز رو پیشنهاد می کنم.(اهمیت این لغات در سوالات شمارشی بیشتر می شه)
املا: نکته ی اول اینه که به گروه املایی های کتاب زبان فارسی سوم مسلط بشید بعدم به جز اون گروه املایی ها به نظر من خوندن املا(به این معنی که بخواید شکل کلمات رو به خاطر بسپرید خیلی کارساز نیست با توجه به زمانی که می بره) پس تست زدن بیشتر میتونه کمکتون کنه که کلمات رو هم در حین تست می بینید و به مرور یادتون می مونه(به شرط اینکه برای بررسی تست ها وقت کاقی رو صرف کنید)
نکته ی دوم هم اینه که (البته خودتون بهتر می دونید) در مورد املا کلمات هم آوا اهمیت خاصی دارند پس توجه ویژه ای به اون ها داشته باشید. کتاب تست هم خیلی سبز و الگو تست های خوبی دارند.در کل از تست های املا هراس نداشته باشید با کمی تمرین حل می شه.
زبان فارسی:(قبل از اینکه در مورد کتاب بگم یک پیشنهاد دارم اونم اینه که از الان تکلیف خودتون رو با سوالات زبان فارسی معلوم کنید.بدونید که وقتی می خواید سر جلسه تست های زبان فارسی رو بزنید دقیقا قراره سر کدوم سوالات وقت صرف کنید.یا از الان واقعا بعضی مباحث رو حذف کنید و بگید من نمی خوام این تست رو بزنم.من خودم همیشه با اینکه یک تست رو برای خودم نزده در نظر بگیرم متنفر بودم و می گفتم باید به تمام مباحث زبان فارسی مسلط باشم و بتونم تستش رو بزنم اما با وجود ایکه مبحث تکواژ واژه رو کلی تست زده بودم هیچ وقت توی کنکور آزمایشی ها و توی کنکور های سراسری که هفته های آخر می زدم نمی رسیدم که بزنم توی کنکور هم نرسیدم در نتیجه تمام وقتی که برای کار روی اون مبحث صرف کرده بودم عملا به هدر رفت.) اما در مورد کتاب،کتاب الگو از نظر حجم تست و طبقه بندی معرکه است اما توضیحات کتاب آقای هامون سبطی(نشر دریافت 2 جلدی) خیلی مفصل تر و کامل تره و واقعا خیلی از مشکلات رو حل می کنه و مثل این می مونه که معلم کنارت ایستاده و واست مباحث رو دقیق توضیح می ده اگه حوصله ی این قبیل کتاب هارو دارید حکما براتون مفید خواهد بود البته در این کتاب در مواردی انگشت شمار اختلاف نظر دکتر و طراح سراسری دیده می شود که باید به آن ها هم توجه کنید.
تاریخ ادبیات:به نظر ساده ترین بخش سوالات کنکور رو تشکیل می ده و همون کتاب درسی کفایت می کنه.
آرایه:من کتاب آرایه الگو رو می زدم اما مشکل کتاب های آرایه این هست که خیلی تست ترکیبی (مثل سوالات کنکور) نداره و کتاب الگو هم از این قاعده مستثنی نیست.(کتابی که حجم تست های ترکیبی اون بالا باشه به شخصه سراغ ندارم) آرایه ایهام و ایهام تناسب رو بهش توجه زیادی بکنید در سوالات زیاد دیده می شه و به خاطر اینکه کلماتی که در تست ها مطرح می شوند خیلی زیاد نیست از الان با دقت کردن زیاد بهشون می تونید در حذف گزینه از این آرایه ها کمک بگیرید.گاهی فقط با توجه به 2 یا 3 آرایه تست زده می شه!(پس سعی کنید در زدن تست های آرایه مهارت کسب کنید.)
قرابت معنایی:مشکل قرابت هم فقط با تست زدن اون هم با وقت صرف کردن سر مفهوم گزینه ها و اینکه چرا فلان گزینه انتخاب شدو اون گزینه ای که من زدم حذف شد حل می شه کتاب الگو خوبه اما به نظر من توضیحاتش خوانندرو قانع نمی کنه اما کتاب آقای سبطی مثل زبان فارسی ایشون توضیحات مفصلی داره که کامل قانع می شید.به نظر من خوندن اون بخش توضیحات که ابتدای هر بخش داره خیلی اهمیت نداره. مطالعه ی توضیحات تست ها در تشخیص مفهوم های سایر تست ها راه گشاست.
به نظر من خوندن کتاب های سبز گاچ برای کنکور واقعا کمک شایانی نمی کنه یعنی به من که نکرد.(من کتاب دوم سوم و پیش عمومی رو کامل خونده بودم) شاید برای امتحانات تشریحی خوندن این کتاب ها جواب بده اما برای کنکور شما یک مدت زمان طولانی رو برای خوندن اون ها اختصاص می دی(با توجه به قطور بودن کتاب ها) بعد هم اون نتیجه ای رو که انتظار داری نمی گیری.یعنی وقت و انرژیت رو برای کاری گذاشتی که نتیجه ای رو که باید متناسب با اون وقت و انرزی صرف شده بده نمی ده
توصیه ی آخرمم اینه که به لغات مطرح شده،ابیات آمده،مفاهیم و ابیات سوالات کنکور خیلی خیلی خیلی توجه کنید.(چون خیلی تکرار می شوند)

lady_s

New Member
لایک ها
215
پاسخ : بهترین کتاب برای ادبیات کنکور

گاج عالی بود من استفاده کردم.
اما کتابهای خیلی سبز رو هم امتحان کنین.مخصوصا هفت خوان رو.هم طبقه بندی هاش فوق العادست،هم نگارش.مخصوصا مباحث تاریخ ادبیات،اعلام،املا،زبان شناسی!عاااااااااااااااااااالی بود!
پیشنهاد من اینه و فکر میکنم پشیمون نشین از امتحانش.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

چرا نوشته های پست قبلیم نیست؟:22:

Moonlight

New Member
لایک ها
533

واسه ی قرابت اگر اشکال اساسی دارید بهتره اول کتاب قرابت هامون سبطی رو مطالعه کنید و بعد از الگو تست بزنید ولی اگر دانش ادبی خوبی دارید نیازی به این کار نیست و همون الگو کافیه . برای ارایه هم الگو.املا و لغت هم اگر خیلی ضعیف هستید اول سبطی و بعد الگو .کتاب های درس به درس خیلی سبد هم خیلی خوبن ولی تعداد سوالاتشون خیلی زیاده و نیاظی نیست که همرو حل کنید.دوجلدی زبان فارسی سبطی هم خیلی خوبه به عنوان درسنامه برای کسایی که ضعیفا تو این درس ولی اگر ضعف انچنانی ندارید مطالعه کتاب درسی و 5بحث الگو کافیه

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

سلام
برای آموزش:گاج سبز(‏
ادبیات)‏
/گاج سبز زبان فارسی رونداشتم ولی شنیدم خوبه/ ۵بحث زبان فارسی؛نشر الگو
برای تست:خیلی سبز/ادبیات موضوعی گاج/جامع ادبیات و زبان فارسی الگو/من شنیدم کلک معلم خوبه؛ولی خودم ندیدم
#######
ضمنا دوست عزیز؛سوالتون مشکل داره!چون غیرممکنه ک کسی بتونه بهترین کتاب رو بهتون معرفی کنه
چون بهترین کتاب؛کتابی هستش ک *شما*‏ رو به درصد بالابرسونه
شاید کتابی ک واسه*من*‏ بهترینه؛واسه*شما*بدترین باشه
این یک امر شخصی ست؛گزینه های زیادی بهتون پیشنهادمیشه(درتاپیک های مختلف به کرات اشاره شده!)و درنهایت این شمائید ک کتابتون رو باتوجه به ویژگی ها و سطح تون انتخاب میکنید
باتشکر:)

shallaleh

New Member
لایک ها
141

سلام!

من خودم وقتی کنکور شروع کردم پارسال هییچی از ادبیات و قرابت اینا بارم نیود!!!! !!!

اگه همچین مشکلی دارین(مخصوصن بچه های المپیادی ک مرحلع دو قبول نشدن!) نه اینکه دو سه تا کتاب قرابت بگیرین و بگین من اگه این دو سه تارو بخونم قرابتم خوب میشهاا...سرتونو با کتاب شلوغ نکنین!!

واسه قرابت انرژی اتمی بگیرین! همون سوالای کنکور و سنجشش رو یزنین بعده چند ماه استاددد میشین!!!

آرایه هم با همون تستای کنکور استاد خواهید شد! بشرطی ک هر تست رو خوب بررسی کنین آرایه هاش رو بفهمین چطویه تو هر شعر!

املا چون ب تمرین نیازه.. پیشنهاد میکنم اول هامون سبطی..اون سه ماه آخر انرژی اتمی!

تاریخ ادب هم سعی کنین ی دفترچه درست کنین و تاریخ ادی های ادبیات2 و3و پیش رو توش جمع کنین! چون هی باید تکرار شه یا ملکه ذهن شه!!! واسه جمع یتدی تو هفته آخر خیالتون بابتش راحته!!!!

بالا