Rasa.Plus

New Member
لایک ها
3
سلام دوستان

میخواستم بپرسم بهترین کتاب کمک درسی برای فیزیک اول دبیرستان چیه؟

یکی از دوستانم کتاب مبتکران رو پیشنهاد دادند!!

چجوریه مبتکران؟

خیلی متشکر

only physics

New Member
لایک ها
2,386
پاسخ : بهترین کتاب کمک درسی برای فیزیک اول دبیرستان

بستگي به اين داره كه شمابخواين چطوري مطالعه كنيد.

اگر مطالعه تون درسطح دروس معمولي كتابه،خب نشرالگو (ترجيحا تستي) براي تمرين خيلي خوبه اما مبتكران رونميدونم.

ولي اگرمطالعه تون درسطح المپياده،كتاب الفباي نورهندسي،فوق العاده است.

سوال ديگه اي هست من درخدمتم...

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام دوستان

میخواستم بپرسم بهترین کتاب کمک درسی برای فیزیک اول دبیرستان چیه؟

یکی از دوستانم کتاب مبتکران رو پیشنهاد دادند!!

چجوریه مبتکران؟

خیلی متشکر
و اما يك نصيحت...

تمام مباحث موجود دركتاب فيزيك سال اول،در سال هاي آينده،به طور خيلي كامل تر مجددا تكرار ميشه (انرژي-دماوگرما درسال دوم و الكتريسيته درسال سوم)

به همين جهت شماهيچ نيازي نداريدكه خيلي روي فيزيك اول كاركنيد البته بجز 2 فصل آخر كه مربوط ميشه به نوروآينه هاوعدسي ها...

چون مباحث مربوط به نور،درهيچ سالي تكرار نميشه ودركنكورهم اهميت ويژه اي داره پس شما سعي كنيد كه تمركز و وقت تون رو بذاريد روي اين دو فصل و ازهمين الان پايه تون روقوي كنيد.

كتاب الفباي نورهندسي ميتونه كمك خيلي زيادي بهتون بكنه ولي برخي ازمسائلش درسطح المپيادهاي بين الملليه و يه خورده مشكله.

شمااول نشرالگو ياهمون مبتكران روكاركنرد و وقتي كه دستتون بازترشد،ازاين كتاب استفاده كنيد.

امانيازي به خوندن سايرمباحث نداريد چون درسال دوم،همه ي اين مباحث مجددا تكرار ميشن.

آخرین ویرایش توسط مدیر

imooo

New Member
لایک ها
59

به نظر من شما فیزیک 1 خوشخوان بگیر و بخون بعد تا هر جا که خوندی از روی تست الگو تست بزن سوالات خود خوشخوان هم فراموش نکن بعد که این دو تا رو تموم کردی میتونی بری سراغ کتاب های دیگه مثل الفبا

آخرین ویرایش توسط مدیر

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

به نظر من هم نشرالگو خوبه و هم خوشخوان ...
نشرالگو(انرژی اتمی) هم جامع داره برای تست زنی فصل نور اول و هم تستای دوم،سوم و چهارم...همراه اموزش.
البته به صورت سالانه هم داره یعنی دوم،سوم و...جداگانه ولی اموزشش مختصره...
موفق باشی

لایک ها
5

گاج قرمز هم برای کارکردن تشریحی عالیه

Rasa.Plus

New Member
لایک ها
3

و اما يك نصيحت...تمام مباحث موجود دركتاب فيزيك سال اول،در سال هاي آينده،به طور خيلي كامل تر مجددا تكرار ميشه (انرژي-دماوگرما درسال دوم و الكتريسيته درسال سوم)به همين جهت شماهيچ نيازي نداريدكه خيلي روي فيزيك اول كاركنيد البته بجز 2 فصل آخر كه مربوط ميشه به نوروآينه هاوعدسي ها...چون مباحث مربوط به نور،درهيچ سالي تكرار نميشه ودركنكورهم اهميت ويژه اي داره پس شما سعي كنيد كه تمركز و وقت تون رو بذاريد روي اين دو فصل و ازهمين الان پايه تون روقوي كنيد.كتاب الفباي نورهندسي ميتونه كمك خيلي زيادي بهتون بكنه ولي برخي ازمسائلش درسطح المپيادهاي بين الملليه و يه خورده مشكله.شمااول نشرالگو ياهمون مبتكران روكاركنرد و وقتي كه دستتون بازترشد،ازاين كتاب استفاده كنيد.امانيازي به خوندن سايرمباحث نداريد چون درسال دوم،همه ي اين مباحث مجددا تكرار ميشن.
اگه اینجوریه به نظرشما اگه از سال اول پایمو قوی کنم ، برای سال دوم و سوم بهتر نیست؟مبتکران هم می گفتن خیلی سخته کتابش ، برا تابستون بخونی بهترهنظرتون چیه؟

Rasa.Plus

New Member
لایک ها
3

بستگي به اين داره كه شمابخواين چطوري مطالعه كنيد.

اگر مطالعه تون درسطح دروس معمولي كتابه،خب نشرالگو (ترجيحا تستي) براي تمرين خيلي خوبه اما مبتكران رونميدونم.

ولي اگرمطالعه تون درسطح المپياده،كتاب الفباي نورهندسي،فوق العاده است.

سوال ديگه اي هست من درخدمتم...
راستش فکر نکنم مدرسه ای که مامیریم موقع المپیاد خبرمون بدم، حالا اگه دادین میریم

ولی من میخوام فراتر از کتاب وکلاس باشم

نظرتون چیه؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

اگه اینجوریه به نظرشما اگه از سال اول پایمو قوی کنم ، برای سال دوم و سوم بهتر نیست؟مبتکران هم می گفتن خیلی سخته کتابش ، برا تابستون بخونی بهترهنظرتون چیه؟
خب اين مسلمه كه هرچقدر پايه قوي ترباشه،راحت ترميتونيد برين جلو اما اگرنظرمنو ميخوايد،چون تمامي فرمولهاي فيزيك 1 درسال دوم مجددا ازپايه گفته ميشه،زيادلازم نيست وقت تون روصرف خوندن فيزيك1 كنيد.

ازطرفي مباحثي كه درسال اول خونديد،بطورخيلي جامع تروكامل تر درسال دوم وسوم بررسي ميشه ومسائل مفهومي وتستهاي متنوع درسال دوم بيشتره چون مباحث مختلف باهم تلفيق ميشن.

شماالان فرصتي براي كاركردن نداريد،بخاطرهمين اگرفيزيك سال دوم تون روتقويت كنيد،خيلي بهتره ازاينكه وقت تون روصرف فيزيك1 كنيد اماحتما سعي كنيد،فصول مربوط به نور رومسلط باشيد.

امرديگه اي دارين،من درخدمتم.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

راستش فکر نکنم مدرسه ای که مامیریم موقع المپیاد خبرمون بدم، حالا اگه دادین میریم

ولی من میخوام فراتر از کتاب وکلاس باشم

نظرتون چیه؟
همونطوركه كاربرهاي ديگه گفتن نشرالگو (انرژي اتمي) وخوشخوان خيلي كتابهاي خوبي هستن.شماباهمين كتابها شروع كنيد،اگرقصدداشتيد المپيادشركت كنيد،بعدازمسلط شدن روي مباحث،برين سراغ الفباي نورهندسي.

البته اينم بگم كه الفباي نورهندسي،فقط براي مطالعه ي المپيادنيست بجز فصل اولش اما درسايرفصلهاي كتاب فرمولهاومطالب فراتري نسبت به كتاب گفته شده كه ميتونه بهتون كمك كنه ولي بازم تاكيدميكنم كه سطح مسائلش نسبتا بالاست.ولي ميتونه كتاب مفيدي براتون باشه.

سوال ديگه اي اگرهست،من درخدمتم.

لایک ها
5

نه نه نه معلم فیزیک مامیگه مبتکران خیلی سخته و اکثرا اون کتاب رو برای معلم های تازه کار خوبه

sahel7

New Member
لایک ها
17

به نظرم اول جاافتادن مطالب و حل سوالات تشریحی خیلی مهمه چون نکته ی همه نوع سوالی رو پیدا میکنید...من خودم اول همراه با دبیرمون تمام گاج قرمز رو حل کردم((از یک سوال هم نگذشتم))بعد رفتم سراغ کتابایی مثه نشرالگو...
موفق باشید

only physics

New Member
لایک ها
2,386

به نظرم اول جاافتادن مطالب و حل سوالات تشریحی خیلی مهمه چون نکته ی همه نوع سوالی رو پیدا میکنید...من خودم اول همراه با دبیرمون تمام گاج قرمز رو حل کردم((از یک سوال هم نگذشتم))بعد رفتم سراغ کتابایی مثه نشرالگو...
موفق باشید
درسته.مهم ترازهمه جاافتادن و درك عميق مطلبه اما به نظرم گاج قرمز خيلي سطحي كاركرده ولي نشرالگو هم تستهاش سطح نسبتا بالايي داره وهم چيدمان تستهاش خوبه.
اگرنظرمنوبخواين،براي فيزيك1 و 2 همون نشرالگوخوبه ولي براي فيزيك3،بهتره كه خيلي سبز كاركنيد.
البته اگردبيرتون خوب كاركنن چون بعضي سوالاي خيلي سبز،مشكلن.
امرديگه اي هست،من درخدمتم.
انشا...موفق باشيد

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

نه نه نه معلم فیزیک مامیگه مبتکران خیلی سخته و اکثرا اون کتاب رو برای معلم های تازه کار خوبه
مبتکران میپیچونه فقط مطلبو
آخرم کلا یه جوری مطرح میکنه که نمیفهمی چی شد و مجبوری یه بار دیگه بخونیش
برای درسنامه خوشخوان به قول دوستان پیشنهاد میشود(تنوع سوالاتش خیلی خوبه و بخونیدش همه چیزو تووپ میشید) و اگه میخواید تنوع سوال رو ببینید و مبتکران تون هم بلا استفاده نمونه، سوالاتش رو حل کنید
ولی درسنامه هاش زیاد(این نظره منه) عالی نیست.
حالا باز هر جور خودتون راحتید دوست گرام:

kimia af

New Member
لایک ها
86

منم مثه بقیه خوشخوان رو پیشنهاد میکنم واقعا خوبه چون هم درسنامه ی کاملی داره هم اینکه از مبتدی شروع میکنه و تنوع تمریناتش زیاده وادم خسته نمیشه از سوالاش.همچنین هر فصلش هم سوال باپاسخنامه تشریحی داره هم با پاسخ غیرتشریحی وهم تست.
بعضی از تست هاشم ماله کنکور و المپیاد هاست.
موفق باشید:):)

kimia af

New Member
لایک ها
86

مبتکران هم بد نیست.من درمورد فیزیکش اطلاع ندارم اما اصولا مبتکران به قول بقیه میپیچونه تو همه درسا وادم از تکراری بودن سوالاشو زیادیش خسته میشه اما خوشخوان همه جور سوالی در همه سطحی داره و تکراری نیس.

mahdi77

New Member
لایک ها
215

باز بستگی داره در چه سطحی کار میکنی. به طور کلی خوشخوان خیلی عالیه. چون هم تست داره هم تمرین و مسئله. درسنامش هم خوبه. حالا واسه المپیاد کتاب الفبای نور هندسی و بخش نور جلد چهارم فیزیک هالیدی خوبه. در آخر برای کنکور هم تو قسمت نور کتاب فیزیک 1 نور هندسی انتشارات خیلی سبز خوبه.

mahdi77

New Member
لایک ها
215

مبتکران به هیچ وجه سخت نیست.

negin.s

New Member
لایک ها
23

دوستان گفتند كه خوشخوان خوبه من هم باهاشون موافقم اما به نظرم كتاب خوب ديگه در كنار خوشخوان،
( مسايل جامع فيزيك ) نشر سمپاد هست

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا