only physics

New Member
لایک ها
2,386
ببخشيد...
ازتون ميخوام يه جواب قاطع بهم بديد...
اين راسته كه تجربي ها اجازه ي شركت تو المپياد فيزيك رو ندارن؟
توروخدا جواب درست و راست بديد(اگه مطمئنيد)

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : بي انصافي درحق تجربي ها

چون هر کی میتونه دروس تخصصی رشته ی خودشو بده. برا تجربی ها هم زیست و شیمی دروس تخصصی هستند........... و فیزیک برای ریاضی ها تخصصیه فقط

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

خب شما که فیزیک دوست دارید چرا نرفتید ریاضی؟

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

بعضي سالها محدوديت برداشته ميشه فكر كنم!
خب چرا بي انصافي؟
كسي كه به فيزيك علاقه داشته باشه ميره رياضي فيزيك ديگه!
دروس تخصصي تجربيا همونطور كه مهزاد جون گفت شيمي و زيسته،نه فيزيك!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

بعضي سالها محدوديت برداشته ميشه فكر كنم!
خب چرا بي انصافي؟
كسي كه به فيزيك علاقه داشته باشه ميره رياضي فيزيك ديگه!
دروس تخصصي تجربيا همونطور كه مهزاد جون گفت شيمي و زيسته،نه فيزيك!
جه اتفاقي مي افته ك اين محدوديت برداشته مي شه؟!
جرا دوباره اين محدوديت رو كذاشتن؟!تو اين سال ها اتفاقي افتاده ك منجر ب اين محدوديت شده؟؟!!:39:

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

به نام خداوند دانا و توانا

سلام بر همگی

به نظر من این محدودیت به خاطر این گذاشته شده که تجربی هایی که در المپیاد قبول نمی شن ضرر نکنند.

برای اینکه برای یک کسی که تو ریاضی هست اگرچه توی المپیاد بر فرض فیزیک به مرحله ی پایانی نرسه((دوره ی تابستانی منظورم هست)) با این حال درس فیزیک اون شخص تا یک حدی تضمین هست و می تونه شخص برای کنکور بیشتر رو چیز های دیگه تمرکز کنه

و فیزیک فقط تست بزنه و رفع اشکال کنه. ولی برای یک تجربی اینقدر لزومت نداره که فیزیک رو در حد یک ریاضی بلد باشه(( کما اینکه سوم ریاضی ها یک فصل بیشتر از تجربی ها دارند))

=======================================================

ولی جدا اگر حرفی که من زده باشم دلیل اصلی اشخاصی بوده که برای تجربی ها چنین محدودیت هایی رو گذاشتند. غلط هست. و برای حرفم هم دلیل دارم

اگر قرار هست بر اساس این مدل کار، محدودیت ایجاد کنیم. پس برای تمام رشته ها، اعم از ریاضی و تجربی و... نباید المپیاد نجوم داشته باشن. اگرچه ما در نجوم مباحث اخترفیزیکی مثل انتقال به سرخ داریم که مثل همون اثر دوپلر(بلکه نوعی اثر دوپلر ولی در امواج

مغناطیسی)داریم که در فیزیک چهارم(که دانش آموزان ایران تازه در اون دوره با اثر دوپلر آشنا می شوند) در مورد اثر دوپلر توضیح داده شده(( اگرچه من فیزیک چهارم را نخواندم ولی اینکه می بینم که در فامیلم کسی که فیزیک چهارم را خوانده و اثر دوپلر را می داند این موضوع را

صدق می کند)ولی کجای سال های دبیرستان ما در مورد مباحثی همچون کره ی سماوی مطلب داریم؟ و یا کجای سال های تحصیلی در مورد 3 قانون کپلر صحبت کرده(( حتی بدون فرمول هم توضیح نداده و تا اینجا که من دوم دبیرستان ریاضی را طی کردم. توسط منابع خارج

از درسی با قوانین کپلر آشنا شدم.)) و اگر دلیل اینکه برای ریاضی ها المپیاد نجوم گذاشتن اینکه فیزیک و ریاضیشون قوی تر می شه. اشتباه کردند. برای اینکه اگرچه محاسبات نجومی سخت هستند. ولی ماشین حساب آزاد هست و ما در کنکور ماشین حساب نداریم. و

این به معناست که هرکس که بهتر بلد باشد از فرمول ها استفاده کند در نجوم موفق تر هست. بعد تازه شکایت هم می کنند که چرا المپیاد های نجومی ابتکاری نیست. جدا علمی بدین بزرگی و با این همه وسعت که علوم ریاضی و شیمی و فیزیک و جغرافیا و حتی در

مقاطع پیشرفته تر زیست را در خود در بر می گیرد(( تشخیص حیات بر روی کرات دیگر ملزم به علوم زیست شناسی است)) باید در حد یک فصل چهارم ابتدایی و یک فصل سوم راهنمایی و یک فصل از زمین شناسی پیش دانشگاهی تجربی (( با این اوصاف لااقل برای

تجربی ها باید المپیاد نجوم باز بشه چون یک فصل مربوط به ستارگان دارند و ریاضی ها متسفانه ...)) آموزش داده شود؟ لازم نیست که حالا بخوایم تابع پلانک رو درس بدیم. لااقل در این حد به بچه ها آموزش داده بشه که بدونند هر روز ماه 50 دقیقه دیر از روز قبل طلوع

می کند و بجای حفظ کردن بیابان های آتاکاما در درس جغرافیا. یکم در مورد ستارگان که برای راه یابی می تونند بسیار موثر باشن صحبت کنند. نه اینکه بیان و در حد یک فصل زمین شناسی 4 دبیرستان صحبت کنند(( اگر دو فصل هست حتما بگید))

با تشکر

Golnaz

New Member
لایک ها
784

البته کلا خیلی لوسه ؛ کسی که المپ فیزیک قبول شده می تونه بدون کنکور زیر پزشکیا رو هم بخونه ! :39:

ولی کلا نمی شه دیگه ! تازه از سال سوم خوندن بیشتر به درد باهوشای خفن می خوره ( ببخشید ؛ شوخی کردم )

اگر تجربی می خونید که حتما انگیزه ای براش دارید و می خواید پزشک و داروساز و ... بشید ؛ اگر هم علاقه به فیزیک دارید که حتما علاقه و انگیزه نسبت به فیزیک دارید :4:

پس باید تصمیم بگیرید که می خواید کدوم مسیر رو ادامه بدید اگر فیزیک رو انتخاب کردید دنیا به آخر نرسیده ؛ تغییر رشته حق هر دانش آموز دبیرستانیه !

abrang

New Member
لایک ها
748

تو لینک زیر تمام المپیاد ها رو دسته بندی کرده.
.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک - شرایط شرکت کنندگان و منابع المپیاد مرحله اول سال نود

بچه های انسانی از همه مظلوم ترن. :184: من خودم واقعا ادبیات رو دوس دار فقط به خاطر همون دارم میرم انسانی. ولی می خواستم المپیاد ریاضی رم بدم چون هم ریاضیاتم به نسبت خوبه و هم واقعا برام خستگی نداشت ولی وقتی فهمیدم انسانیا نمی تونن المپاید ریاضی رو بدن.......:184: دقیقا همین شکلی شدم.....:81:

خودمو دارم فدای ادبیات می کنم........ جانم فدایش...:4:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

خب بس مسلما اين دليل اصليش نمي تونه باشه..همانطور ك خودتون با ي مثال نقض اين مسله رو ثابت كرديد....
اكه كسي مي تونه دليلشو ب طور منطقي بكه...خوش حال مي شيم ك بشنويم!

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

ببخشیدا ولی مثلا خود من اینقدر فیزیک رو دوست دارم که با اینکه رشته تجربی ام تو امتحان نهایی بجای زیست فیزیک رو 20شدم!!!!! بعدشم رفتم فیزیک هالیدی تکست رو خوندم ولی خوب چه فایده؟ خوب ما میتونیم تو کنکور 100% بزنیم گریه نداره که!!!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

ببخشیدا ولی مثلا خود من اینقدر فیزیک رو دوست دارم که با اینکه رشته تجربی ام تو امتحان نهایی بجای زیست فیزیک رو 20شدم!!!!! بعدشم رفتم فیزیک هالیدی تکست رو خوندم ولی خوب چه فایده؟ خوب ما میتونیم تو کنکور 100% بزنیم گریه نداره که!!!
مكه من دارم كريه مي كنم؟؟؟؟؟!!!!
منم دارم فيزيك.،رياضي،كامب و نجوم مي خونم!...ولي دوس دارم تو المبش هم شركت كنم دوس دارم ببينم جي كار مي كنم!

Moonlight

New Member
لایک ها
533

ببخشيد...ازتون ميخوام يه جواب قاطع بهم بديد...اين راسته كه تجربي ها اجازه ي شركت تو المپياد فيزيك رو ندارن؟توروخدا جواب درست و راست بديد(اگه مطمئنيد)
به نظر من اصلن بی انصافی نیست .بچه های هر رشته فقط میتونن در المپیاد درسهای تخضیشون شرکت کنن . فیزیک شیمی و ریاضی که درس اختصاصیه بچه های ریاضیه و کامپیوترم که ریاضیه نجوم هم ریاضی و فیزیکه تقریبن!مثله اینه که بگیم بی انصافیه که ما نمیتونیم در المپیاد زیست شرکت کنیم! یا اینکه چرا نمیتونیم در انتخاب رشتمون پزشکیو انتخاب کنیم! اگر کسی به فیزیک علاقه داره میتونه رشته ی ریاضی فیزیکو انتخاب کنه تا هم بتونه المپیاد فیزیک شرکت کنه هم اینکه در دانشگاه هم در زمینه فیزیک ادامه تحصیل بده !

FMHFMH

New Member
لایک ها
286

خب شما که فیزیک دوست دارید چرا نرفتید ریاضی؟
کاش وقت اینو داشتم تا به همه ی اونایی که میگن کسی که می خواد المپیاد فیزیک بده باید بیاد رشته ی ریاضی جواب بدم ، شاید یکی دلش نخواد مهندس بشه و عاشق پزشکی باشه باید از علایقش بگذره

شاید شما بگید اگه تو المپیاد ریاضی و فیزیک طلا بیاره می ره پزشکی ، آخه مگه طلا آوردن به همین راحتیه ،تازه فقط 8نفر طلا میارن

شاید بگید دانش آموزان تجربی توانایی شرکت در المپیاد فیزیکو ندارن چون به قول یکی از بچه ها یه فصلشون کمتره یا درساشون ضعیفتر از ریاضی هاست (منظورم اینه که زیاد برا تجربی ها تو فیزیک سخت گیری نمی شه) ، باید به عرضتون برسونم من همین امسال یه همکلاسی داشتم که با تلاش فراوان تونست از وزارت خونه اجازه ی شرکت در المپیاد فیزیکو بگیره وحتی مرحله اولم قبول شد و در مرحله ی دوم فقط 1 نمره با نفر اخر انتخاب شده فاصله ی امتیاری داشت و موند واسه کنکور ، باید بگم که معلم فیزیک ما «آقای خاکپور عزیز» برای ما که تجربی هستیم همیشه تست های کنکور ریاضی رو بررسی می کنه شاید سوالایی که می ده از سوالای فیزیک ریاضی بیشتر مدرسه ها هم سخت تر باشه ولی ما حلش می کنیم

به نظر من همه باید بتونن تو همه ی المپیادا شرکت کنن (سال قبل حدود 15 نفر از بچه های سال اول ما توی رشته ی کامپیوتر و ریاضی (با هم) مرحله اولو قبول شدن ولی وقتی بیشتر همین بچه ها وقتی سال دوم اومدن تجربی از اون 15 تا قبولی فقط 7نفر قبولی مرحله اول داشتیم ، چه راحت کسایی که می تونستن شانسشون رو برای قبولی در المپیاد امتحان کنن مایوس شدن)
بیایید به همه میدان بدیم تا استعدادا بیشتر شکوفا بشن :154::115:

آخرین ویرایش توسط مدیر

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

اخخخخخخخ...ك حرف دلمو زدي.....
البته من ي راه ديكه اي هم بيدا كردم ك فعلا ...بمااااااااااااااااااااااند!

آخرین ویرایش توسط مدیر

باران

New Member
لایک ها
71

حالا بازم به فیزیک!! یکی نیست بگه چرا بچه های تجربی نمیتونن المپیاد ریاضی بدن! خوبه اساتید ریاضی میگن که ریاضی مادر علومه و به همه چی هم ربط داره و اصلا" پایه تمام درسا ست!
شاید فکر میکنن بچه های تجربی از ترس ریاضی رفتن تجربی والا ما که نرفتیم!!!
اگه دلیل اختصاصی بودنه پس المپیاد ادبی فقط باید مال بچه هاب انسانی باشه نه همه رشته ها!!
تازه اگه بچه های تجربی ریاضی و فیزیک را تو کنکور بالا بزنن خیلی تو رتبشون موثره! خییییییییییییییییییییییلی!!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

کسی که نمیخواد مهندس یا فیزیک/ریاضی پیشه بشه دلیل خاصی نداره بره المپیاد هاشون رو بده ...

لایک ها Aref

Moonlight

New Member
لایک ها
533

کاش وقت اینو داشتم تا به همه ی اونایی که میگن کسی که می خواد المپیاد فیزیک بده باید بیاد رشته ی ریاضی جواب بدم ، شاید یکی دلش نخواد مهندس بشه و عاشق پزشکی باشه باید از علایقش بگذره شاید شما بگید اگه تو المپیاد ریاضی و فیزیک طلا بیاره می ره پزشکی ، آخه مگه طلا آوردن به همین راحتیه ،تازه فقط 8نفر طلا میارنشاید بگید دانش آموزان تجربی توانایی شرکت در المپیاد فیزیکو ندارن چون به قول یکی از بچه ها یه فصلشون کمتره یا درساشون ضعیفتر از ریاضی هاست (منظورم اینه که زیاد برا تجربی ها تو فیزیک سخت گیری نمی شه) ، باید به عرضتون برسونم من همین امسال یه همکلاسی داشتم که با تلاش فراوان تونست از وزارت خونه اجازه ی شرکت در المپیاد فیزیکو بگیره وحتی مرحله اولم قبول شد و در مرحله ی دوم فقط 1 نمره با نفر اخر انتخاب شده فاصله ی امتیاری داشت و موند واسه کنکور ، باید بگم که معلم فیزیک ما «آقای خاکپور عزیز» برای ما که تجربی هستیم همیشه تست های کنکور ریاضی رو بررسی می کنه شاید سوالایی که می ده از سوالای فیزیک ریاضی بیشتر مدرسه ها هم سخت تر باشه ولی ما حلش می کنیمبه نظر من همه باید بتونن تو همه ی المپیادا شرکت کنن (سال قبل حدود 15 نفر از بچه های سال اول ما توی رشته ی کامپیوتر و ریاضی (با هم) مرحله اولو قبول شدن ولی وقتی بیشتر همین بچه ها وقتی سال دوم اومدن تجربی از اون 15 تا قبولی فقط 7نفر قبولی مرحله اول داشتیم ، چه راحت کسایی که می تونستن شانسشون رو برای قبولی در المپیاد امتحان کنن مایوس شدن)بیایید به همه میدان بدیم تا استعدادا بیشتر شکوفا بشن :154::115:
اگر اون هم مدرسه ای هاتون واقعن به ریاضی علاقه داشتن که تجربی نمیرفتن !همه ی بچه های تجربی سوالای رشته ریاضی فیزیکو حل میکنن .البته به نظرم اینکه بچه های تجربی المپیاد فیزیک بدن تا حدی منطقیه ولی دیگه ریاضی و کامپیوتر نه !

Moonlight

New Member
لایک ها
533

حالا بازم به فیزیک!! یکی نیست بگه چرا بچه های تجربی نمیتونن المپیاد ریاضی بدن! خوبه اساتید ریاضی میگن که ریاضی مادر علومه و به همه چی هم ربط داره و اصلا" پایه تمام درسا ست!شاید فکر میکنن بچه های تجربی از ترس ریاضی رفتن تجربی والا ما که نرفتیم!!! اگه دلیل اختصاصی بودنه پس المپیاد ادبی فقط باید مال بچه هاب انسانی باشه نه همه رشته ها!!تازه اگه بچه های تجربی ریاضی و فیزیک را تو کنکور بالا بزنن خیلی تو رتبشون موثره! خییییییییییییییییییییییلی!!
چون میگن ریاضی مادر همه ی علم هاست بچه های ریاضی در همه ی رشته ها جز زیست حق شرکت دارن

لایک ها
71

مختصر و مفید:
رشته هایی که دانش آموزان تجربی می توانند شرکت کنند : 1. زیست 2.شیمی 3.ادبی و تمام!
رشته هایی که دانش آموزان ریاضی می توانند شرکت کنند : 1. ریاضی 2.شیمی 3.ادبی 4. کامپیوتر 5.نجوم 6.فیزیک
رشته هایی که دانش آموزان انسانی می توانند شرکت کنند: 1. ادبی و تمام!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

کسی که نمیخواد مهندس یا فیزیک/ریاضی پیشه بشه دلیل خاصی نداره بره المپیاد هاشون رو بده ...
اهاااااان...الان شما تعيين مي كنيد ك كسي ك نمي خواد بره مهندس بشه نبايد بره المب رياضي و فيزيك و....جون ب نظرتون دليل خاصي نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!:39:
يكمي منطقي فك كنيد بعد نيس !(البته اين ي بيشنهاد بود!)

بالا