celestial

New Member
لایک ها
326
سلام علیکم خدمت ملت المپیادی و خصوصا المپیاد نجومی.

هدف ما در این تاپیک اینه که یک المپیاد نجوم طراحی کنیم که هر ساله به یک سری دانش آموز مدال بده. اما مشکلاتی رو که الان داره دیگه نداشته باشه و ازش راضی باشیم.
تعداد مرحله ها، نحوه برگزاری مرحله ها، درس های مورد مطالعه، مزایای المپیاد و ... همه رو از نو طراحی کنیم. خلاصه «طرحی نو در اندازیم».

هدف ما حل مشکلات فعلی نیست اما میتونیم از مشکلات استفاده کنیم و طرحی بدیم که این ها رو نداشته باشه. کار نداشته باشید که شدنی نیست. فک کنید شما همه کاره هستید و هر کاری هم از دستتون بر میاد. (تخیلیش نکنید!!!)

راستش قضیه از این قراره که یکی از بزرگان المپیاد نجوم (که اکثرا ایشون رو میشناسید ولی اسم نمی برم) این سوال رو از ما پرسیدن و گفتن که می تونیم با هرکی دوست داریم همفکری کنیم.
البته ایشون این رو هم گفتن که شاید این حرف های ما به هیچ جایی نرسه. اما مهم اینه که ما فکرمون رو به کار انداختیم و درباره یکی از مسائل اطرافمون فکر کردیم و به اصطلاح خودشون «تجربه یک فکر بی قید»

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273
پاسخ : بیایید یک المپیاد نجوم طراحی کنیم!!

سلام میشه منظورتون رو از طراحی المپیاد نجوم بگید منظورتون اینه که روند آموزش یا المپیاد آزمایشی میخواید راه بندازید یا روند برگزاری المپیاد توسط باشگاه مد نظرتون هست

celestial

New Member
لایک ها
326

سلام میشه منظورتون رو از طراحی المپیاد نجوم بگید منظورتون اینه که روند آموزش یا المپیاد آزمایشی میخواید راه بندازید یا روند برگزاری المپیاد توسط باشگاه مد نظرتون هست
ببینید الان یه المپیاد کشوری نجوم داریم که هر سال داره اجرا میشه و به یک سری مدال میده. کم و بیش از مشکلاتی که داره با خبر هستیم. مثلا این که داره کم کم آکادمیک میشه و شهرستانی ها هر سال دارن کمتر میشن و ...
حالا فرض کنید این المپیاد وجود نمی داشت. خودتون رو بذارید جای مسوول باشگاه دانش پژوهان و یا همه کاره کمیته نجوم. به شما دستور دادن یه المپیاد نجوم توی کشور راه بندازید. هدفش فقط تا مرحله مدال کشوری هست (به دوره تیم و اینا کاری نداریم فعلا)
حالا شما برای هر قسمتش پیشنهاد بدید.
مثلا یکی از درس هایی که میشه بهش اضافه کرد هواشناسی هست. (این یه پیشنهاده. لزومی نداره عملی باشه) نحوه آزمون گرفتن ها رو هم تعیین کنید. و خیلی فاکتور های مهمی که به نظر خوتون میتونه مفید باشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

مساله ی جالبیه !
خب نظر خودت چی بوده تا الان ؟

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

خوب به نظر من که اصن باید مرحله 1 نجوم رو بردارن چون بعضی ها شانسی قبول میشن یا برای شرکت در مرحله 1 یک شرط هایی بزارند که بچه هایی که دارن واقعن میخونن المپیادشو بدن و حقشون هست قبول بشن مثل امسال کسی که من دیدم چقدر زحمت کشید خوند قبول نشد ولی یک از همکلاسی های من شانسی قبول شد چون می گفت جواب بیشتر سوال گزینه 2 و 3 هست که این مساله برای کسی که المپیاد نجوم میخونه مهم نیست بعد بیان نجوم رو یک سری جزوه یا مطالبی که خودشون میگن براش بدند برای کسایی که در مرحله 1 شرکت میکنن که لاقل بدونن موضوعش چیه چون خیلی ها نمیدونن و بهشون اطلاع رسانی هم نمیشه سوالای نجوم رو باید خلاقیتی کنن چیه فقط باید 10 تا کتاب رو بخونی که تازه مرحله2 قبول شی قبلن ازشهرستان کسایی که حتی یک کلمه المپیاد نخوندن ولی واقعن باهوش بودند قبول میشدن و این بهتر بود ما امپیاد رو برای خلاقیت میخونیم نه اینکه مثل درسای کنکور باش

celestial

New Member
لایک ها
326

ببینید من گفتم که به وضعیت فعلی اصلا کاری نداریم. شما همین مشکلات رو می بینید. خب یک مرحله یکی طراحی کنید که احتمال شانسی قبول شدن توش کم باشه.حذف مرحله یک کار بدی نیست اما به جای اون نمیشه چیز بهتری جایگزین کرد.

خب من چنتا پیشنهاد دارم:

مرحله ۱ ایده آل من :

سوالات مفهومی (نه حفظی) بیشتر باشند. این کمک می کنه که بچه ها روی شهود خودشون از مسائل مختلف بیشتر کار بکنن. چون یک مشکل عمده ای که در المپ نجومی های فعلی مشاهده میشه اینه که فقط یک سری چیز رو از کتاب ها یاد گرفتن بدون اینکه فکر بکنن از نظر فیزیکی چه فلسفه ای پشتش نهفتس. یه مثال خوب از این قضیه همون چیز معروفه که توی کیهان شناسی بلدیم.«در یک کیهان ه و ه نمیشه برای جهان مرکز تعیین کرد» حالا یه لحظه بهش فکر کنید!!!!

سوال های محاسبه ای در شکل تستی و کوتاه جواب باشن. اما به شکلی که قسمت کوتاه جواب بی تاثیر نباشه. سطح سوالات تا حد ممکن پایین باشه تا کف بالاتر بره. کف پایین احتمال شانس رو بسیار میبره بالا. مثلا یه نگاه به شیمی ها بندازید (البته به اون شدت هم خوب نیست :4: )

سوالات هر سال به صورت همگن بین دروس تقسیم بشه. یعنی هر درسی با یک ضریب مشخصی حضور داشته باشه. یعنی هیچ درسی در هیچ سالی به طور کامل حذف نشه. سوالات نه قابل پیش بینی باشه و نه غیر منتظره.

ازون جایی که علاقه به نجوم ریاضی و تجربی نمی شناسه، دانش آموزای بقیه رشته ها حداقل حق شرکت در مرحله اول رو داشته باشن.

نکته بسیار مهم تر این که مرحله یک در ادامه راه المپیاد یک فرد تاثیر داشته باشه. حتی مدال!!!

کی دوست داره و موافقه؟؟ :)

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام!
به به! طراحی المپیاد!
من با اینکه مرحله یک تاثیر داشته باشه موافق نیستم. دلایلمو جمع و جور میکنم بعدا میگم.
اما بنظر من باید فقط سومی ها حق شرکت توی المپیاد رو داشته باشن (یعنی اول و دوم آزمایشی باشن) تا تو دوره شرایط برای همه یکسان باشه.
المپیادمون رو باید شهودی تر و مفهومی تر کنیم. موافقم کاملا!
بازم فکر میکنم میگم:)

لایک ها
23

من نمیفهمم چرا شما ها میگید که فقط سوما باید بتونن برن دروه؟آخه دومایی که مرحله دو رو قبول شدنم به اندازه ی کافی سطحشون بالا بوده! این برای دومیا یه فرصته...چیش بده مگه؟؟؟

celestial

New Member
لایک ها
326

من نمیفهمم چرا شما ها میگید که فقط سوما باید بتونن برن دروه؟آخه دومایی که مرحله دو رو قبول شدنم به اندازه ی کافی سطحشون بالا بوده! این برای دومیا یه فرصته...چیش بده مگه؟؟؟
آره خب. دوم هایی که مرحله ۲ قبول میشن احتمالا حقشون بوده و سطحشون بالا بوده. اما دوتا مشکل داره. یکی اینکه مرحله ۲ شانس توش دخیل هست و دومی هایی هم که قبول میشن شاید (کم هستن البته) شانسی باشه. مشکل دوم اینه که همین دوم ها سال بعد هم شرکت می کنن و اوضاع دوره به هم میریزه. یعنی عملا مدال های خوب دست همون هاست. هم عدالت آموزشی از بین میره هم روحیه بقیه تضعیف میشه و شاید نتونن به اندازه توانایی شون عمل کنن.

اینکه سال های قبل، دوم ها رو هم قبول می کردن (منظورم چندین سال پیشه!!) به این خاطر بوده که المپیاد نجوم توی جهانی نتیجه خوب بده. کسی که تجربه داره بهتر میتونه عمل کنه. اما در زمان فعلی فرق زیادی بین باتجربه و بی تجربه نیست. وحتی شاید به دلایلی برعکس باشه.

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

اینکه سال های قبل، دوم ها رو هم قبول می کردن (منظورم چندین سال پیشه!!) به این خاطر بوده که المپیاد نجوم توی جهانی نتیجه خوب بده.
مگه الان دوما رو قبول نمی کنن؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بقیه رشته ها حق شرکت در مرحله اول داشته باشن؟؟ منظورتون اینه تو مراحل بعدی نداشته باشن؟؟؟
البته من موافق نیستم. بخش زیادی از نجومی که ما برای المپیاد الان میخونیم رو ریاضی و فیزیک تشکیل میده. و فکر میکنم اگر کسی اینقدر به نجوم (به شیوه المپیادی) علاقه داشته باشه طبعا باید به فیزیک و ریاضی هم علاقه مند باشه و خب اگه واقعا علاقه داشته باشه رشته ی تحصیلیش ریاضی خواهد بود.

celestial

New Member
لایک ها
326

مگه الان دوما رو قبول نمی کنن؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بقیه رشته ها حق شرکت در مرحله اول داشته باشن؟؟ منظورتون اینه تو مراحل بعدی نداشته باشن؟؟؟
البته من موافق نیستم. بخش زیادی از نجومی که ما برای المپیاد الان میخونیم رو ریاضی و فیزیک تشکیل میده. و فکر میکنم اگر کسی اینقدر به نجوم (به شیوه المپیادی) علاقه داشته باشه طبعا باید به فیزیک و ریاضی هم علاقه مند باشه و خب اگه واقعا علاقه داشته باشه رشته ی تحصیلیش ریاضی خواهد بود.
الان دوم ها رو قبول می کنن. اما هدفی که اون زمان ها دنبال می کردن، الان زیاد معنی نداره.
چند سال پیش، المپیاد یه خوبی داشت: هنوز به وضع فعلی دچار نشده بود و افراد شرکت کننده علاقه شدیدی به نجوم و المپیادی بودن داشتن. الان بعضی به خاطر معافیت ها وارد نجوم میشن. خب کسی که به نجوم علاقه نداره، اگه سال دوم بره جهانی، سال سوم دیگه تلاشی نمی کنه و توی جهانی هم نتیجه خوبی نمی گیره. تازه این در صورتیه که طلای کشوری بشه. افرادی که طلا نمیشن سال بعد هم هستن و روحیه بقیه ناخواسته تضعیف میشه.(تجربه دارم:)‌ )
(درکل نظرم اینه که همه باید در یک سطح از توانایی و تجربه باشن.مسلما اگه کسی بتونه سال دوم مرحله دو قبول بشه سال سوم هم میتونه. خب بهتره که همون سال سوم وارد دوره بشه.)

شرکت کردن رشته های دیگه نظر من بود. شاید به قول شما نجومی ها همه ریاضی می خونن. ولی انحصار نجوم کار خوبی نیست. حداقل مرحله اولو شرکت کنن.

لایک ها
23

به نظر من هنوز آدمای زیادی هستند که شدیدا به نجوم علاقه دارند و فقط به خاطر علاقه به خود نجومه که المپیادی شدند ولی متاسفانه خیلی هاشون نمیتونن مرحله دو رو قبول بشن...اینا هم با این مرحله دو گرفتناشون!!! فقط اونی که کلاسای مداوم رفته قبول میشه. اون وقت یکی مثه من که معلم درست و حسابی نداره چی؟

fateme

New Member
لایک ها
175

به نظر من هنوز آدمای زیادی هستند که شدیدا به نجوم علاقه دارند و فقط به خاطر علاقه به خود نجومه که المپیادی شدند ولی متاسفانه خیلی هاشون نمیتونن مرحله دو رو قبول بشن...اینا هم با این مرحله دو گرفتناشون!!! فقط اونی که کلاسای مداوم رفته قبول میشه. اون وقت یکی مثه من که معلم درست و حسابی نداره چی؟
اولا مائده خانوم تو معلم درست و حسابی نداری؟:76: حق آدم ناشکر اینه که با مشت بزنی تو دهنش...

دوما می دونم تاپیک نجومیه ولی سوال خیلی جالب انگیز بود آدم وسوسه میشه بیاد نظر بده.
اصولا فکرم رو مقید به شرایط و محدودیت ها نمی کنم ولی سعی می کنم خیلی هم فضایی حرف نزنم, از اون جایی که خیلی به عدالت آموزشی به معنای واقعی کلمه علاقه مندم به نظرم اول باشگاه باید بیاد بپرسه آقاجون اونایی که می خواید بیاد اول دبیرستان کدوم هاتون به فلان رشته علاقه دارید بیاید به ما بگید و از اون جایی که داشتن یه حداقلی از هوش واسه المپیاد ملاکه یه نفر هم دم در باشگاه وایسه یه تست آی کیو بگیره, نمی خاد کف خیلی بالایی هم داشته باشه در حدی که تو هر رشته دو- سه هزار نفری بمونن کافیه بعد بیاد به این ها منبع بده [نه که فقط معرفی کنه واقعا بده]بگه بچه ها اینارو بخونین و بعد طی یه سری امتحان مکرر و اخطار به اونایی که امتیاز کم میارن هی یه سری رو بندازه تا حدی که هفتصد- هشت صد تا از بچه ها بمونن و توی این مدت هم به آخرای نیمه اول سال تحصیلی رسیده باشیم بعد بیان واسه ی بچه ها کلاس برگزار کنن تو سراسر کشور پنجاه شصت تا مرکز آموزشی بزارن و داوطلبای واجد شرایط رو به عنوان معلم توی این مراکز جا به جا کنه (آره مثلا باشگاه رو گنج تاسیس شده) بعد تا قبل از تابستون سال بعد طبق امتیاز هایی که تو آزمونا کسب کردن و نظر معلما و یه آزمون جامع عملی که در آخر گرفته میشه, صد نفر رو گلچین کنن و به بقیه هم بگن اگه مردین برین خودتون رو این در و اون در بزنین بعدا بهتون اجازه می دیم توی یه آزمون با اینا رقابت کنید, بعد بیان ضمن بر گزاری کلاس ها توی پایتخت یا هر جایی یه مشاور بفرستن بالا سر هرکس که نقاط ضعف و قوتش رو شناسایی کنه و مثلا نزاره چون یه بنده خدایی خیلی استعداد داشته اما درس نمی خونده از بقیه جا بمونه خلاصه این صد نفر رو با زور کتک تا سال سوم هی قوی کنن بعد سال سوم طی یه حرکت انطهاری [انتهاری, انتحاری, انطحاری] اعلام کنن می خوایم تعداد بچه ها و نصف کنیم یه آزمون کلی بگیرن دو سه نفر از اونایی هم که قبلا بیرون کردیم و بهشون بر خورده هم بیارن تو خب این چهل پنجاه نفر که جمع شده همونایی اند که قراره بعدا برن به اولا آموزش بدن اما فعلن باید یه سر آزمون با تم جهانی ازشون بگیرن و تیم جهانی رو جدا کنن.

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

اولا مائده خانوم تو معلم درست و حسابی نداری؟:76: حق آدم ناشکر اینه که با مشت بزنی تو دهنش...

دوما می دونم تاپیک نجومیه ولی سوال خیلی جالب انگیز بود آدم وسوسه میشه بیاد نظر بده.
اصولا فکرم رو مقید به شرایط و محدودیت ها نمی کنم ولی سعی می کنم خیلی هم فضایی حرف نزنم, از اون جایی که خیلی به عدالت آموزشی به معنای واقعی کلمه علاقه مندم به نظرم اول باشگاه باید بیاد بپرسه آقاجون اونایی که می خواید بیاد اول دبیرستان کدوم هاتون به فلان رشته علاقه دارید بیاید به ما بگید و از اون جایی که داشتن یه حداقلی از هوش واسه المپیاد ملاکه یه نفر هم دم در باشگاه وایسه یه تست آی کیو بگیره, نمی خاد کف خیلی بالایی هم داشته باشه در حدی که تو هر رشته دو- سه هزار نفری بمونن کافیه بعد بیاد به این ها منبع بده [نه که فقط معرفی کنه واقعا بده]بگه بچه ها اینارو بخونین و بعد طی یه سری امتحان مکرر و اخطار به اونایی که امتیاز کم میارن هی یه سری رو بندازه تا حدی که هفتصد- هشت صد تا از بچه ها بمونن و توی این مدت هم به آخرای نیمه اول سال تحصیلی رسیده باشیم بعد بیان واسه ی بچه ها کلاس برگزار کنن تو سراسر کشور پنجاه شصت تا مرکز آموزشی بزارن و داوطلبای واجد شرایط رو به عنوان معلم توی این مراکز جا به جا کنه (آره مثلا باشگاه رو گنج تاسیس شده) بعد تا قبل از تابستون سال بعد طبق امتیاز هایی که تو آزمونا کسب کردن و نظر معلما و یه آزمون جامع عملی که در آخر گرفته میشه, صد نفر رو گلچین کنن و به بقیه هم بگن اگه مردین برین خودتون رو این در و اون در بزنین بعدا بهتون اجازه می دیم توی یه آزمون با اینا رقابت کنید, بعد بیان ضمن بر گزاری کلاس ها توی پایتخت یا هر جایی یه مشاور بفرستن بالا سر هرکس که نقاط ضعف و قوتش رو شناسایی کنه و مثلا نزاره چون یه بنده خدایی خیلی استعداد داشته اما درس نمی خونده از بقیه جا بمونه خلاصه این صد نفر رو با زور کتک تا سال سوم هی قوی کنن بعد سال سوم طی یه حرکت انطهاری [انتهاری, انتحاری, انطحاری] اعلام کنن می خوایم تعداد بچه ها و نصف کنیم یه آزمون کلی بگیرن دو سه نفر از اونایی هم که قبلا بیرون کردیم و بهشون بر خورده هم بیارن تو خب این چهل پنجاه نفر که جمع شده همونایی اند که قراره بعدا برن به اولا آموزش بدن اما فعلن باید یه سر آزمون با تم جهانی ازشون بگیرن و تیم جهانی رو جدا کنن.
سلام و ممنون بخاطر نظرتون:)
اما من فکر میکنم با این شیوه ای که شما دارین میگین خیلی از مزایایی که المپیادی بودن داره رو دارین ازش میگیرین!
یکی از مهمترین چیزهایی که خودم از المپیاد یاد گرفتم و خیلی های دیگه هم بهم گفتن که یاد گرفتن این بود که بتونیم روی پای خودمون وایسیم!!! کسی بالای سرمون نایستاده باشه با یه چماق که اگه سرمون رو از روی کتاب بالا اوردیم بزنه تو سرمون بگه درستو بخون بچه! ما یاد گرفتیم خودمون برای خودمون برنامه بریزیم و خودمون حواسمون رو جمع کنیم که اگه تلاش نکنیم عاقبت خوبی نخواهیم داشت. آینده نگری رو یاد گرفتیم.
و همچنین یاد گرفتیم که همه ی تکیه مون فقط به معلم نباشه. (البته اونایی که صبح تا شب کلاس المپیاد داشتن فکر کنم اینو یاد نگرفتن) خودمون بتونیم بخونیم و بفهمیم. و برای این فهمیدنمون خیلی بیشتر از وقتی یه نفر معلم داشته باشه به مغزمون فشار اوردیم و همین فشار اوردن به مغز یه گنج نابه!
یه چیز خیلی مهم دیگه هم اینه که ما یاد گرفتیم با خودمون رقابت کنیم. نه اینکه رقابت با دیگران بد باشه ها نه ولی اصل اینه که آدم با خودش رقابت کنه. چون در این غیر این صورت به محضی که بهترین شد دیگه تلاشی برای بهتر شدن نمیکنه. و این توصیفات شما یکمی المپیاد رو کنکوری میکنه (از نظر رقابتی حداقل) و این خوبی رو اگه هم ازش نگیره، کمتر میکنه.

من در کل با این ایده تون مخالف هستم. چون خیلی از ویژگی های یک المپیادی که بدرد تمام زندگیش و نه فقط المپیاد میخوره رو ازش میگیره. چند تا مثال هم که زدم!

پ.ن: انتحاری درسته:4:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام علیکم خدمت ملت المپیادی و خصوصا المپیاد نجومی.

هدف ما در این تاپیک اینه که یک المپیاد نجوم طراحی کنیم که هر ساله به یک سری دانش آموز مدال بده. اما مشکلاتی رو که الان داره دیگه نداشته باشه و ازش راضی باشیم.
تعداد مرحله ها، نحوه برگزاری مرحله ها، درس های مورد مطالعه، مزایای المپیاد و ... همه رو از نو طراحی کنیم. خلاصه «طرحی نو در اندازیم».

هدف ما حل مشکلات فعلی نیست اما میتونیم از مشکلات استفاده کنیم و طرحی بدیم که این ها رو نداشته باشه. کار نداشته باشید که شدنی نیست. فک کنید شما همه کاره هستید و هر کاری هم از دستتون بر میاد. (تخیلیش نکنید!!!)

راستش قضیه از این قراره که یکی از بزرگان المپیاد نجوم (که اکثرا ایشون رو میشناسید ولی اسم نمی برم) این سوال رو از ما پرسیدن و گفتن که می تونیم با هرکی دوست داریم همفکری کنیم.
البته ایشون این رو هم گفتن که شاید این حرف های ما به هیچ جایی نرسه. اما مهم اینه که ما فکرمون رو به کار انداختیم و درباره یکی از مسائل اطرافمون فکر کردیم و به اصطلاح خودشون «تجربه یک فکر بی قید»
خوب آقای کلستیال نتیجه این بحث چی شد دیگه نمیخواید المپیاد نجوم طراحی کنید؟

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام و ممنون بخاطر نظرتون:)
اما من فکر میکنم با این شیوه ای که شما دارین میگین خیلی از مزایایی که المپیادی بودن داره رو دارین ازش میگیرین!
یکی از مهمترین چیزهایی که خودم از المپیاد یاد گرفتم و خیلی های دیگه هم بهم گفتن که یاد گرفتن این بود که بتونیم روی پای خودمون وایسیم!!! کسی بالای سرمون نایستاده باشه با یه چماق که اگه سرمون رو از روی کتاب بالا اوردیم بزنه تو سرمون بگه درستو بخون بچه! ما یاد گرفتیم خودمون برای خودمون برنامه بریزیم و خودمون حواسمون رو جمع کنیم که اگه تلاش نکنیم عاقبت خوبی نخواهیم داشت. آینده نگری رو یاد گرفتیم.
و همچنین یاد گرفتیم که همه ی تکیه مون فقط به معلم نباشه. (البته اونایی که صبح تا شب کلاس المپیاد داشتن فکر کنم اینو یاد نگرفتن) خودمون بتونیم بخونیم و بفهمیم. و برای این فهمیدنمون خیلی بیشتر از وقتی یه نفر معلم داشته باشه به مغزمون فشار اوردیم و همین فشار اوردن به مغز یه گنج نابه!
یه چیز خیلی مهم دیگه هم اینه که ما یاد گرفتیم با خودمون رقابت کنیم. نه اینکه رقابت با دیگران بد باشه ها نه ولی اصل اینه که آدم با خودش رقابت کنه. چون در این غیر این صورت به محضی که بهترین شد دیگه تلاشی برای بهتر شدن نمیکنه. و این توصیفات شما یکمی المپیاد رو کنکوری میکنه (از نظر رقابتی حداقل) و این خوبی رو اگه هم ازش نگیره، کمتر میکنه.

من در کل با این ایده تون مخالف هستم. چون خیلی از ویژگی های یک المپیادی که بدرد تمام زندگیش و نه فقط المپیاد میخوره رو ازش میگیره. چند تا مثال هم که زدم!

پ.ن: انتحاری درسته:4:
خوب میشه شما بگین برای این که سعی کنیم حداقل افراد لایقتر به دوره راه پیداکنند نظرتون چیه؟

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

خوب میشه شما بگین برای این که سعی کنیم حداقل افراد لایقتر به دوره راه پیداکنند نظرتون چیه؟
خب مطمئنا این به آزمون بستگی داره که تا چه حد افراد لایق میرن دوره. اما منظورتون از افراد لایق چه کسانیه؟ اونایی که بیشتر درس خوندن؟ اونایی که باهوش ترن؟ یا اونایی که نجومی ترن؟

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

خب مطمئنا این به آزمون بستگی داره که تا چه حد افراد لایق میرن دوره. اما منظورتون از افراد لایق چه کسانیه؟ اونایی که بیشتر درس خوندن؟ اونایی که باهوش ترن؟ یا اونایی که نجومی ترن؟
خوب فرد لایق هم میتونه کسی باشه که بیشتر درس خونده بخاطر اینکه به نجوم علاقه داشته و هم اینکه بخواد در این سطح بخونه میبینه میتونه بخونه یا نه که اگر بتونه خوب باهوش هم میتونه باشه

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

خوب فرد لایق هم میتونه کسی باشه که بیشتر درس خونده بخاطر اینکه به نجوم علاقه داشته و هم اینکه بخواد در این سطح بخونه میبینه میتونه بخونه یا نه که اگر بتونه خوب باهوش هم میتونه باشه

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

خب بنظر من تو امتحان باید سوال ایده دار بدن. البته نه ایده های خیییییلی خفن. ولی خب اینکه یه سوال رو از رو یه کتاب کپی کنن و بدن چندان جالب نیست. چون عموما کتابهایی که ما میخونیم برای تدریس در دانشگاه نوشته شده و توی دانشگاه کسی به فکر اینکه دانشجوها ایده بزنن نیست! هم باید سوالایی داشته باشیم که نیاز باشه طرف یه پیش زمینه ای داشته باشه و یه چیزایی خونده باشه تا بتونه حلش کنه، و هم سوالایی که یکم سخت ترن اما پیش زمینه های لازم توی صورت سوال گفته شده باشن. اینا نظر منه! :)

بالا