ayda_st

New Member
لایک ها
0
این درسته که اگه تو مسابقات ازمایشگاهی رتبه کشوری بیاریم بدون کنکور می تونیم رشته مورد علاقه مونو بخونیم؟

لایک ها
75
پاسخ : تاثیر مسابقات ازمایشگاهی در کنکور

نه
تا پارسال که ما بودیم که درست نبود...
خود مسئولین هم درخواست داشتن که یه سهمیه ای واسه مسابقات آزمایشگاهی در نظر گرفته شه،ولی هیچ سهمیه ای نداره...

ayda_st

New Member
لایک ها
0

اخه من تو یکی از وبلاگای بچه های سال های قبل خوندم که می گفت اگه رتبه 1یا2 بشین کنکور نمی دین و....
شما پارسال مرحله کشوری رو می گین؟
چون در سطح استانی کسی هم چین خبری نداره
یکی از مشاورای برتر میگفت تو بخشنامه هستش که کسب رتبه کشوری باعث معافیت از کنکوره؟:2:
الان چی کار کنیم؟

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

من شنیدم نفر اول معافه از کنکور!!

لایک ها
75

الان من افتادم تو شک:106::106:
ولی تا یادمه که هیچ سهمیه ای نداشت،حالا بازم یه نگاهی می کنم،ببینم چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

sanag

New Member
لایک ها
21

سلام به همه اونای که اهل آزمایشگاهند!!!!!
والا اینا چرت و پرتی بیش نیست

ما پارسال رفتیم همدان مسابقه دادیم....نفر اول شیمی سلیمان دهقان که فک کنم نقره المپیاد شیمی داشت
تو کنکور 90 هم شرکت کرده است ...دوستان میتونن اسمشو تو مجله وسایت کانون ببینن(منطقه2-یزد-رشته تجربی)

لایک ها
75

آره من هم بر همین اساس می گم،من هم پارسال رفتم ولی خبری از معافیت از کنکور نبود.چند تا از بچه های طلای المپیاد هم اومده بودن که اونا خودشون همینجوری معاف بودن...

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

مسابقات آزمایشگاهی هیچ معافیت یا درصد کنکوری نداره، مگه این که ییهو تصمیم بگیرن سال دیگه تغییر روییه بدن و سهمیه بذارن واسش...

MUTE

New Member
لایک ها
264

اون آقاهه که مال مسابقات آزمایشگاه استان ما بود گفت که سازمان سنجش موافقت نمی کنه
می گه باید سطح سوالا در حد قابل قبولی باشه !!!!
که نیست !
پس سهمیه ای هم نیست !
منم واسه همین دیگه کشوریشو نرفتم ! :دی

لایک ها
160

آگاهی کیه؟
اساسا سهمیهٔ دانشگاه به نظرم بایستی توی شورای عالیه انقلاب فرهنگی تصویب بشه سازمان سنجش ....!!!

MUTE

New Member
لایک ها
264

من که گفتم اون آقاهه گفته !!!
به من چه !
من فقط ناقل بودم !

لایک ها
160

به هر حال من هم زمانی که هم سن شما بودم همین تصمیم رو گرفتم و در مرحلهٔ نهایی یا کشوری این مسابقات پر هیجان شرکت نکردم
به نظر عاقلانه میاد

لایک ها MUTE
لایک ها
75

چرااااااا؟؟

مسابقات خوبیه که...
به ما که خیلی خوش گذشت...
از لحاظ تفریحی هم که خیلی خوب بود...
کلا من با اینکه کنکور داشتم ولی تابستون خیلی خوبی رو هم پشت سر گذاشتم پارسال...
هی یادش بخیر...

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
75

کاملا موافقم...

خب یه مقدارش به خاطر همینه که مسابقات آزمایشگاهی دستش به جایی بند نیست،اگر سهمیه ای چیزی داشت یه کم جدی تر می شد...
مثلا من خودم چون عشق شیمی بودم توی زمان مسابقات هم یه مقدار شیمی می خوندم ولی بچه های دیگه می گفتن : ((بابا این مسابقات که فایده ای نداره چرا تو واسش تلاش می کنی...))

خلاصه به نظر من اگر می خوان این مسابقات جدی تر برگزار شه باید سطح سوالات رو بالا ببرند و یه سهمیه ی کوچیکی هم واسش لحاظ کنن...

موفق باشید
chemistry_world

لایک ها
160

داستان همش سر همون خواستن هستش، فکر نمیکنم کسی بخواد چیزی جدی تر برگزار بشه یا جدی تر برگزار نشه ، اصلا مسئولین چقدر اهمّیت میدهند؟

mahdiyam

New Member
لایک ها
102

نه داداش این خبرا نیست. من امسال خودم برای کام رفته بودم. داورا درخواست داشتن که یه همچین چیزی بشه ولی نشد!

najafi2020

New Member
لایک ها
195

مسابقات آزمایشگاهی نباید هیچ گونه سهمیه ای در کنکور داشته باشد. مسابقه ای که میگه محلول 2 پی پی ام درست کن و معلوم نمی کنن که محلول نفر کناری من 2000 پی پی ام هستش و به اون نمره ی سرعت می دن به درد... به نظر من مسابقات آزمایشگاهی فقط به درد این می خوره که در چند روز بریم با بچه ها خوش باشیم!همین و دیگر هیچ! مسابقه ای که آزمایشگاهی باشه کاملا سلیقه ای میشه... اصلا یعنی چی؟! من نمی فهمم!کسی که سواد یا علاقه ی آزمایشگاهی(!) داره تو کار مشخص میشه.حداقل خوبیه المپیاد اینه که می گیم شرایط انجام مسابقه برای گرفتن مدال(دوره ی 40 نفر) یکسان بوده.حالا به این کاری ندارم که کی امکانات داشته و کی نداشته!مشکل اینه که اگه شما ماری کوری هم باشید ممکنه تو مسابقات آزمایشگاهی نفر 20ام هم نشید! باور کنید نصف کسانی که رتبه ی خوب میارن نمی دونن فرق پیپت با بورت چیه!(به قول آقای ن...)
شرکت کنید و به امید این که آخر سال یه مقدار... و برای سال تحصیلی جدید آماده باشید.حالا یه 4 تا سکه هم گرفتید بهتر!!!
من که شرکت کردم و خوش گذشت...

داور ها هم دیگه خیلی... که سهمیه می خوان! آخه به چی سهمیه بدن؟! من که نشستم شیمی تجزیه ی کیفی خونم که مثلا برم نفر اول تا سوم بشم! بعد سوال می دن محلول 2 پی پی ام درست کنید!توی همون دوره هم برای کسب مدال طلا ی المپیاد شیمی آزمایشگاه مهم نیست. بالاترین نمره 19.1 و پایین ترین 15 هستش!

آخرین ویرایش توسط مدیر

mahdiyam

New Member
لایک ها
102

من هم با نظر شما موافقم نجفی جان. تنها کسی که سؤال برنامه*نویسی روز دوم رایانه را _کامل_ جواب داد من بودم. با این حال یه سؤال آفیس ت__می(!) هم به همراهش بود که امتیازش با امتیاز این سؤال برابری میکرد ولی به شدت وقت گیر بود. زمان هم به گونه*ای بود که فقط میشد به یه سؤال جواب داد. خب یه نفر که تا حالا فقط بلد بوده کامپیوتر بازی کنه، حداقل میتونه 4 صفحه پر(!) تایپ کنه و امتیازشو بگیره و با یه کسایی مثل ما برابری کنه یا حتی بهتر به نظر بیاد! خلاصه کم نیست ولی کم باید گفت! امیدوارم در عرصه های جدیتر زندگی موفق بشیم!ژ راستی شما امسال توی مسابقه بودی؟(قزوین) نکنه همونی هستی که توی اختتامیه با من اومدی بالای سن آزمایش شیمی انجام بدی؟!

physics

New Member
لایک ها
104

من از نفر اول شیمی امسال شنیدم که فقط این امکان رو بهش دادن که هر مدرسه ای میخواد بره ! یعنی موقعی که نصف تابستون گذشته و بچه های پیش دانشگاهی کلاساشون رسیده به وسطاش ، بهش میگن اگه میخوای مدرسه ات رو عوض کن !

بالا