امیر75

New Member
لایک ها
30
با سلام من رتبه 32 کنکور 94 هستم و در این تاپیک میخوام به سوالات شما و همینطور روش درس خوندن و... جواب بدم درضمن من با رتبه های خیلی بهتر از من در ارتباطم اگه سوالی دارید میتونم ازشون بپرسم(مث ساراهمتی که یک تجربیه و همکلاسیمه)و ما وبسایتی به نام هارد کنکور ساختیم که به بررسی کتب کمک درسی و مشاوره به دانش اموزان عزیز میپردازیم حتمن سر بزنید

لایک ها
7
پاسخ : تجربه یه کنکور سخت

سلام جناب امير نصراللهى زاده رتبه 32 منطقه 2 کنکور تجربی 94 :53:
تبریک میگم موفقیت شما را...ممنونیم که به ما داوطلبای کنکور 95 کمک میکنید....:53:
ممکنه لطفا منابع خودتون و پیشنهادیتون برای دینی و زبان و فیزیک و شیمی را معرفی بفرمائید.
...ببخشید در گروهتون رتبه های خوب رشته ریاضی راهم دارید ؟....یا نه فقط رتبه های خوب تجربی حضور دارند در سایت و گروهتون ؟....ببخشید در سایتی که فرمودید شما تنها هستید یا اگر با دوستانتون لطفا افرادی که شما را در گروهتون همراهی میکنند و با ذکر رتبشون در کنکور معرفی میکنید؟....اگر از دوستان و رتبه های خوب رشته ریاضی هم دارید میتوانم خواهش کنم که لطفا بپرسید و بررسی بفرمایند که از بین دو کتاب iq دیف و ریاضی پایه گاج و کتاب دیف و ریاضی پایه پیشرفته خیلی سبز کدومو پیشنهاد میکنند و بنظرشون برای تست مکمل و قوی خوبه؟.......
و سوال دوم بنده اینکه آیا کتاب تست هندسه تحلیلی خیلی سبز چاپ جدید تالیف سروش موئینی و مودب ....آیا برای درسنامه و آموزش و یادگیری بدون دبیر به عنوان کتاب اول کتاب مناسبی است و دوستانتون پیشنهاد میکنند؟ اگر لطف کنید بپرسید و بفرمائید ....
ممنون میشم...مرسی.

*لینک معرفی کتاب دیف و ریاضی پایه IQ گاج:

انتشارات بین المللی گاج|گاج منتشر کرد: IQ دیفرانسیل +دانلود

**لینک صفحه نمونه فایل pdf کتاب IQ دیف و ریاضی پایه گاج:

http://www.filand.ir/?page=major/41&mode=branch&sec=161

***نمونه فایل pdf کتاب دیف و ریاضی پایه پیشرفته خیلی سبز:

http://kheilisabz.com/shop/%D8%AF%DB%8C%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D 9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87?added-to-cart=33218

سایت خیلی سبز.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

**در مورد این کتاب و دو کتاب دیف قبلی میدانم که کتاب جدیده و ممکنه ندیده باشید و سخت باشه برای شما بیان نظر....ولی تجربه شما و دوستانتون بیشتر از بنده داوطلب کنکور است و با تکیه به تجربه موفق شما و دوستانتون در کنکور....با دیدن فایل هم قطعا تا حدود زیادی میتوانید متوجه سطح و حد و اندازه یک کتاب از نظر وضعیت درسنامه و سطح تست ها و پاسخ تشریحی آن در مقایسه با سایر کتاب های انتشارات مختلف و قبلی بازار شوید....

**دانلود فایل pdf کتاب تست هندسه تحلیلی خیلی سبز:

http://kheilisabz.com/wp-content/uploads/2015/09/HendeseTahliliZarbDKh_Opti_Comp.pdf

http://kheilisabz.com/shop/پرسش-های-چهار-گزینه-ای-هندسه-تحلیلی-و-جب

آخرین ویرایش توسط مدیر

امیر75

New Member
لایک ها
30

دینی:جامع خیلی سبز اما شما از انتشارات سفیرخرد استفاده کنید خیلی بهتره /فیزیک:میکرو گاج و الگو سال به سال اما به شما اگه سطحت خوبه چهارجلدی خیلی سبز عالیه/شیمی برای شیمی دو الگو و شیمی 3 خیلیسبز شیمی پیش خیلی سبز/بله ما در گروهمون افراد برتر رشته ریاضی و تجربی هستند.معروفترین فرد گروه ساراهمتی رتبه یک گروه است .تعداد ما سی نفره لیست همشونو بدم.همشون رتبه های برتر هستن

از کتاب هندسه تحلیلی جدید خیلی سبز اطلاعی ندارم. ای کیو بدرد کنکور نمیخوره و سطح بالاتری داره و برای مکمل کتاب ریاضی پایه گاج استفاده میشه.نمیتونم نظر کلی درباره ریاضی پیشرفته بدم اما بررسی اون کتابو تا چند روز دیگه تو سایت میزاریم.

ziba 1

New Member
لایک ها
2

سلام .
موفقیت شما را تبریک میگم . اگه میشه ، درصد های دروسی که در کنکور زدید رو بزارید ، خوش حال میشم اگه میزان درس خوندنتون (مخصوصا کتاب زیست شناسی )و تعداد دفعات مرور این دروس رو بگید .:4:

لایک ها
7

سلام
ببخشید که سوالام زیاده...شرمندم...چیزی که مد نظرمه بیشتر اینه که یک محدوده و حدود درستی در ذهنم شکل بگیره در این موارد و خیلی دقیق لازم نیست اگر خاطرتون نمیاد و بیشتر با توجه به تجربتون پیشنهادتون برای بنده اهمیت داره.... و نه اینکه دقیقا شما اون موقع به چه شکلی عمل میکردید ......همینکه بطور حدودی پیشنهاد بفرمائید بنده جوابمو میگیرم....و بدانم که تقریبا شکل انجام کار به نحوه صحیح از دید شخصی که این راه را همراه با موفقیت طی کرده و الان از این تجربه برخورداره چگونه بوده است.:53:

**ببخشید برای دو هفته آزمون قلم چی ....به عنوان مثال در درس فیزیک مثلا با منبع گاج یا خیلی سبز.... به طور میانگین با توجه به بودجه بندی آزمون حدودا چند جلسه برای مطالعه و چند جلسه برای تست زدن در این دو هفته اختصاص پیشنهاد میکنید؟....اول همه درسنامه ها را در یک فصل با توجه به بودجه بندی آزمون مطالعه بشه و بعد تست زده بشه ؟...یا بعد از هر درسنامه تستای مربوط به آن درسنامه را بزنیم ؟.....یا در یک فصل با چند بخش برای هر بخش اول درسنامه های اون بخش مطالعه و بعد تست هارو بزنیم؟....یا بهتره بپرسم که به کدام شکل را توصیه و پیشنهاد میکنید با توجه به تجربتون ؟....

**در این دو هفته در هر جلسه چند تست فیزیک و شیمی بطور میانگین پیشنهاد میکنید؟ 25 تا 30 تا 35 تا یا.... ؟.....و در طول دو هفته بطور میانگین چند تست فیزیک حدودا پیشنهاد میکنید که بزنیم ؟.....تست هارو زماندار میزدید یا نه ؟ اگر زماندار برای زدن هر تست فیزیک یا ریاضی چه تایمی در نظر میگرفتید برای حل و سپس چقدر زمان برای بررسی پاسخ تشریحی ؟....تست هارو دو نه دونه حل میکردید و جوابشو و پاسخ تشریحی را بررسی میکردید؟.... یا چندتا چندتا مثلا 5 تا 5 تا یا 10 تا 10 تا یا 20 تا 20 تا حل میکردید و بعد جوابشو بررسی میکردید؟....

**برای آزمون قلم چی در دروس عمومی به خصوص عربی و ادبیات و در مرحله بعدی دینی و زبان زدن حدودا چند تست را در هر درس در طول دو هفته مناسب میدانید و پیشنهاد میکنید؟...

*** هر جلسه مطالعه شما حدودا برای درس های عمومی و درس های اختصاصی چند ساعته یا چند دقیقه ای بود و یا پیشنهاد میکنید؟....1/5 یا 2 یا 3 ساعت و بعدش چند دقیقه استراحت مابین دو درس باشه ؟...

***سرعت مطالعه شما برای خواندن و مطالعه در هر ساعت میانگین چند صفحه بوده ؟....و چند صفحه مطالعه در ساعت را پیشنهاد میکنید و بنظر شما خوب و نرماله ؟.....یکی از رتبه های خوب نظرشون اینه که 2 تا 3 صفحه در ساعت خوندن یعنی فاجعه انسانی !!....ولی حدودا 10 صفحه در ساعت میتونه خوب و نرمال باشه....نظر شما چیه؟...

خیلی ممنونم و تشکر میکنم.:53:

امیر75

New Member
لایک ها
30

[TABLE="class: table table-bordered"]
[TR]
[TD]ادبيات فارسي[/TD]
[TD]65.4[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #E9E9E9"]
[TD]عربي[/TD]
[TD]78.7[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]معارف [/TD]
[TD]100[/TD]
[/TR]
[TD]زبان [/TD]
[TD]94.5[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]زمين شناسي[/TD]
[TD]0[/TD]
[/TR]
[TD]رياضيات[/TD]
[TD]65.6[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]زيست شناسي[/TD]
[TD]72.7[/TD]
[/TR]
[TD]فيزيك[/TD]
[TD]72.3[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]شيمي[/TD]
[TD]82[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

زیست شناسی:خوندن زیست و از دوم به صورت جدی شروع کردم.تو کلاس خوب گوش میکردم و جزوه خوب مینوشتم تو همون روز زیستو میخوندم یه بار از رو کتاب یه بار از رو جزوه دبیر یه بار هم از رو درسنامه کتاب زیست خیلی سبز (به شما فاگوزیست رو پیشنهاد میکنم)میخوندم .من جعبه لایتنر و یکم تغییر دادم و برای همه دروس حفظی از اون استفاده میکردم.ینی از متن کتاب سوال در میوردم سوالای کلی.پنج شنبه هم تست های خیلی سبز رو میزدم بعد جمعه یه بار دیگه کتابمو کامل میخوندم و همه نکات متن و تست هارو تو کتاب یادداشت میکردم.البته این تو طول سال تحصیلی بود .سال چهارم هم تقریبا از همین روش استفاده میکردم ولی تست خیلی بیشتر میزدم.جعبه لایتنر خیلی بدردم خورد.کتابای زیست پیشنهاد من به شما:1-فاگوزیست دوم برای درسنامه(اگه چهارمید نخرید)2-زیست و ازمایشگاه 1 و 2خیلی سبز3-تانک زیست شناسی تخته سیاه4-زیست پیش دانشگاهی الگو5-زیست جامع میکرو گاج(من اصلا نمیتونستم زیستو موضوعی بخونم اما بعضی دوستام این کارو میکردن.اگه میخواید موضوعی بخونید کتابای موضوعی مهروماه خوبه)

شیمی:روش خوندن شیمیم دقیقا عین زیست بود ینی اول کتاب بعد جزوه بعد درسنامه اخرهفته تست و خوندن کامل کتاب+لایتنر ولی تو شیمی تست بیشتر حل میکردم.کتابای پیشنهادی:1-شیمی 2 الگو /2-شیمی 3 گاج و خیلی سبز/3-شیمی پیش 1و2خیلی سبز/شیمی جامع گاج برای عید به بعد چهارم/ازمون های شیمی پایه فار برای مرور کتاب های دوم و سوم خیلی خوب بود.

ریاضی:سال دوم کتاب خوشخوان رو میخوندم با تست های ریاضی دو الگو که پنج شنبه ها تستاشو میزدم.خوشخوان سطحش بالا بود و ریاضی پایم قوی بود.تو هندسه هم از کتاب خوشخوان با تست الگو استفاده میکردم.برای سال سوم از تستای شیمی 3 میکرو گاج با ریاضی 3 اموزش خیلی سبز برای سوالای تشریحی و درسنامه.ریاضیات پیش 1و2میکرو گاج هم عالی بود تستاش.از ریاضیات جامع تجربی خیلی سبز هم برای مرور و عید به بعد زیاد استفاده میکردم.یک ماه مونده به کنکور فقط کنکور های سال گذشته رو با زمان و شرایط کنکور حل میکردم.

فیزیک:برای سال دوم فیزیک دو الگو تست+اموزش استفاده میکردم سال چهارم برای مرور فیزیک 2 از میکروگاج استفاده میکردم.سال سوم از فیزیک 3 خیلی سبز استفاده میکردم و برای سوالای تشریحی از مبتکران استفاده میکردم.برای چهارم از فیزیک پیش دانشگاهی خیلی سز استفاده میکردم بعد فیزیک پیش فار هم برای مرور خوب بود.فیزیک جامع خیلی سبز و الگو هم عالی بود.روش خوندن فیزیکم شبیه ریاضی بود ینی درسنامه+سوال تشریحی+تست

فیزیک:برای سال دوم فیزیک دو الگو تست+اموزش استفاده میکردم سال چهارم برای مرور فیزیک 2 از میکروگاج استفاده میکردم.سال سوم از فیزیک 3 خیلی سبز استفاده میکردم و برای سوالای تشریحی از مبتکران استفاده میکردم.برای چهارم از فیزیک پیش دانشگاهی خیلی سز استفاده میکردم بعد فیزیک پیش فار هم برای مرور خوب بود.فیزیک جامع خیلی سبز و الگو هم عالی بود.روش خوندن فیزیکم شبیه ریاضی بود ینی درسنامه+سوال تشریحی+تست

تعداد جلسه های خوندن یک فصل و ساعت خوندن و سرعت خوندن کاملا اختصاصی است و شما با توجه به صبر.علاقه.دقت.تمرکز و....باید به یه استانداردی برسید.من خودم تند میخوندم اما مجبور بودم تعداد دور هامو زیاد کنم.اره من از عید به بعد تستامو زمان دار میزدم .برای شیمی و زیست 50ثانیه.فیزیک 1 دقیقه و 15 ثانیه.برای ریاضی یک و نیم دقیقه برای دروس عمومی 45ثانیه(البته خود کتابا زمان پیشنهادی نوشتن.)تو ساال چهارم از عید به بعد دونه دونه نمیزدم اما سوم و چهارم تک تک میزدم و با پاسخنامه چک میکردم.مطالعه همو با برنامه راهبردی قلم چی هماهنگ میکردم ولی از سوالای گزینه2 و گاج استفاده میکرم(میخریدم).سرعت خوندن خیلی مهم نیست .شما سال چهارمید و باید به یه شناختی از خودتون رسیده باشید براساس اون برای خودتون برنامه ریزی کنید.راستی میتونم بپرسم سطح درسیتون چه جوریه؟؟؟من سطح درسیم خوب بود و دوم و سومم رو از دست نداده بودم خوب میخوندم برای همین چهارم کارم راحت تر بود.

درس هایی که خراب کردم در کنکور:ادبیات من از اول ضعیف بود کلا با ادبیات مشکل داشتم و وقتی درصد ازمونای کانونم به هفتاد رسید جشن میگرفتم.ریاضی:من ریاضی ام عالی بود و درصدای کانونم بالای هفتادو پنج بود اما تو کنکور بخاط استرس معده درد بدی گرفتم و تو ریاضی وقت خیلی کم اوردم و میدونستم ریاضیمو خراب کردم.

من این کتابایی که داشتم حتی یه تست هم جا ننداختم و تازه مرور هم کردم.

این درصدای اخرین ازمون کانونم بود میتونید تفاوت این درسارو با کنکورم ببینید ریاضی:80%/زیست:79%/فیزیک:80%/شیمی:75%/زبان و ادبیات:90%/عربی:89%/دینی:85%/زبان انگلیسی:85%/ترازم7878

لایک ها
141

سلام علیکم و عرض ادب

موفقیت شما رو تبریک می گم

برای زبان انگلیسی چی کار می کردید ؟؟؟چه کتاب هایی رو می خوندید ؟؟

منمر زبان انگلیسیم ضعیفه می خوام تقویتش کنم ولی یه راه مناسب می خوام(خودم که دارم دامنه لغاتم رو تقویت میکنم تاثیر داشته ولی خیلی کم !!)

ma.gh

New Member
لایک ها
56

[TABLE="class: table table-bordered"]
[TR]
[TD]ادبيات فارسي[/TD]
[TD]65.4[/TD]
[/TR]
[TD]عربي[/TD]
[TD]78.7[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]معارف[/TD]
[TD]100[/TD]
[/TR]
[TD]زبان[/TD]
[TD]94.5[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]زمين شناسي[/TD]
[TD]0[/TD]
[/TR]
[TD]رياضيات[/TD]
[TD]65.6[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]زيست شناسي[/TD]
[TD]72.7[/TD]
[/TR]
[TD]فيزيك[/TD]
[TD]72.3[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]شيمي[/TD]
[TD]82[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

زیست شناسی:خوندن زیست و از دوم به صورت جدی شروع کردم.تو کلاس خوب گوش میکردم و جزوه خوب مینوشتم تو همون روز زیستو میخوندم یه بار از رو کتاب یه بار از رو جزوه دبیر یه بار هم از رو درسنامه کتاب زیست خیلی سبز (به شما فاگوزیست رو پیشنهاد میکنم)میخوندم .من جعبه لایتنر و یکم تغییر دادم و برای همه دروس حفظی از اون استفاده میکردم.ینی از متن کتاب سوال در میوردم سوالای کلی.پنج شنبه هم تست های خیلی سبز رو میزدم بعد جمعه یه بار دیگه کتابمو کامل میخوندم و همه نکات متن و تست هارو تو کتاب یادداشت میکردم.البته این تو طول سال تحصیلی بود .سال چهارم هم تقریبا از همین روش استفاده میکردم ولی تست خیلی بیشتر میزدم.جعبه لایتنر خیلی بدردم خورد.کتابای زیست پیشنهاد من به شما:1-فاگوزیست دوم برای درسنامه(اگه چهارمید نخرید)2-زیست و ازمایشگاه 1 و 2خیلی سبز3-تانک زیست شناسی تخته سیاه4-زیست پیش دانشگاهی الگو5-زیست جامع میکرو گاج(من اصلا نمیتونستم زیستو موضوعی بخونم اما بعضی دوستام این کارو میکردن.اگه میخواید موضوعی بخونید کتابای موضوعی مهروماه خوبه)

شیمی:روش خوندن شیمیم دقیقا عین زیست بود ینی اول کتاب بعد جزوه بعد درسنامه اخرهفته تست و خوندن کامل کتاب+لایتنر ولی تو شیمی تست بیشتر حل میکردم.کتابای پیشنهادی:1-شیمی 2 الگو /2-شیمی 3 گاج و خیلی سبز/3-شیمی پیش 1و2خیلی سبز/شیمی جامع گاج برای عید به بعد چهارم/ازمون های شیمی پایه فار برای مرور کتاب های دوم و سوم خیلی خوب بود.

ریاضی:سال دوم کتاب خوشخوان رو میخوندم با تست های ریاضی دو الگو که پنج شنبه ها تستاشو میزدم.خوشخوان سطحش بالا بود و ریاضی پایم قوی بود.تو هندسه هم از کتاب خوشخوان با تست الگو استفاده میکردم.برای سال سوم از تستای شیمی 3 میکرو گاج با ریاضی 3 اموزش خیلی سبز برای سوالای تشریحی و درسنامه.ریاضیات پیش 1و2میکرو گاج هم عالی بود تستاش.از ریاضیات جامع تجربی خیلی سبز هم برای مرور و عید به بعد زیاد استفاده میکردم.یک ماه مونده به کنکور فقط کنکور های سال گذشته رو با زمان و شرایط کنکور حل میکردم.

تعداد جلسه های خوندن یک فصل و ساعت خوندن و سرعت خوندن کاملا اختصاصی است و شما با توجه به صبر.علاقه.دقت.تمرکز و....باید به یه استانداردی برسید.من خودم تند میخوندم اما مجبور بودم تعداد دور هامو زیاد کنم.اره من از عید به بعد تستامو زمان دار میزدم .برای شیمی و زیست 50ثانیه.فیزیک 1 دقیقه و 15 ثانیه.برای ریاضی یک و نیم دقیقه برای دروس عمومی 45ثانیه(البته خود کتابا زمان پیشنهادی نوشتن.)تو ساال چهارم از عید به بعد دونه دونه نمیزدم اما سوم و چهارم تک تک میزدم و با پاسخنامه چک میکردم.مطالعه همو با برنامه راهبردی قلم چی هماهنگ میکردم ولی از سوالای گزینه2 و گاج استفاده میکرم(میخریدم).سرعت خوندن خیلی مهم نیست .شما سال چهارمید و باید به یه شناختی از خودتون رسیده باشید براساس اون برای خودتون برنامه ریزی کنید.راستی میتونم بپرسم سطح درسیتون چه جوریه؟؟؟من سطح درسیم خوب بود و دوم و سومم رو از دست نداده بودم خوب میخوندم برای همین چهارم کارم راحت تر بود.

درس هایی که خراب کردم در کنکور:ادبیات من از اول ضعیف بود کلا با ادبیات مشکل داشتم و وقتی درصد ازمونای کانونم به هفتاد رسید جشن میگرفتم.ریاضی:من ریاضی ام عالی بود و درصدای کانونم بالای هفتادو پنج بود اما تو کنکور بخاط استرس معده درد بدی گرفتم و تو ریاضی وقت خیلی کم اوردم و میدونستم ریاضیمو خراب کردم.

من این کتابایی که داشتم حتی یه تست هم جا ننداختم و تازه مرور هم کردم.

این درصدای اخرین ازمون کانونم بود میتونید تفاوت این درسارو با کنکورم ببینید ریاضی:80%/زیست:79%/فیزیک:80%/شیمی:75%/زبان و ادبیات:90%/عربی:89%/دینی:85%/زبان انگلیسی:85%/ترازم7878
با سلام من خودم برای کنکور از خیلی سبز استفاده کردم و عالی بود و با اون تونستم دینیمو 75زدم که از نظر خودم عالیه اما امسال انتشارات سفیر خرد کتاب تازه ای منتشر کرده و عالیه و بهترین کتاب جامع توی بازاره.راستی من و چندتا ز دوستانم که همگی رتبه های برتر(دو رقمی و یک رقمی)وبسایتی به عنوان کنکور سخت راه اندازی کردیم که به بررسی کتاب های موجود در بازار میپردازیم .حتمن یک سر بزنین.

ببخشید اخرش دینی رو چند زدید؟؟؟
میشه ادرس پیج قلمچیتونو بدید؟؟

ziba 1

New Member
لایک ها
2

یه سوالی که داشتم اینکه چرا بیش تر داوطلبان کنکور ، زمین شناسی رو نمی زنن ؟:43:

امیر75

New Member
لایک ها
30

منظورتونو نمیفهمم؟؟من تو ازمونای کنکور بیشتر75 میزدم ولی ماه های اخر درصدای بیشتر شد و تو کنکور هم 100زدم.تو سایت قلم چی میتونید جستجو بزنید

سلام علیکم و عرض ادب

موفقیت شما رو تبریک می گم

برای زبان انگلیسی چی کار می کردید ؟؟؟چه کتاب هایی رو می خوندید ؟؟

منمر زبان انگلیسیم ضعیفه می خوام تقویتش کنم ولی یه راه مناسب می خوام(خودم که دارم دامنه لغاتم رو تقویت میکنم تاثیر داشته ولی خیلی کم !!)
تو مدرسه ما کتاب oxford word skill

رو کار میکردن و دامنه لغاتم خوب بود .سال چهارم از کتاب جامع زبان انگلیسی خیلی سبز استفاده میکردم

من هدفم پزشکی و دندون پزشکی بود و واقعا وقت نداشتم زمین شناسی بخونم البته سال سوم زمین رو خوب خوندم ومیتونستم حداقل 60روبزنم اما تو جلسه کنکور حالم یکم بد شد(معده درد شدم)و وقت هم کم اوردم و حتی نتونستم ریاضیرو با تمرکز بزنم و درصدم نسبت به اینکه ریاضیم عالی بود خیلی پایین شد برای همین سرجلسه اصن فکر زمین رو نکردم

بررسی کتاب زبان انگلیسی جامع شبقره مولف: دکتر رضا کیاسالار

در بررسی کتاب های دروس عمومی و به ویژه زبان انگلیسی به این نتیجه می رسیم که این منابع شباهت های زیادی به هم دارند و مشابه دروس اختصاصی نمیتوان آنهارا را به صورت دقیق تفکیک کرد . چرا که این منابع شباهت های زیادی به هم دارند.و فقط در بخش های جزئی تفاوت دارند.
گرامر یک مبحث ساده در کنکور است که فقط از بخش های گرامری کتاب درسی سوالات کنکور آن طرح می شوند اما برخی از کتاب ها در این زمینه افراط کرده اند و نکات خارج از سطح کتاب زیادی را ارائه داده اند که هیچ ارزشی در کنکور ندارند . (البته در بخش کلوز تست ها ممکن است این گرامر ها به کار بیایند) و مولف از این موضوع غافل نبوده است و سعی کرده است که گرامر را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد و گرامر این کتاب در چند صفحه خلاصه شده است و خیلی این مبحث حجم زیادی ندارد.
بخش واژگان این کتاب از سطح نسبتا بالایی برخوردار است و تست های تالیفی این کتاب حتی از کنکور های سراسری نیز سطح بالاتری دارند . در این تست ها سعی شده است که هر تست نکته خاصی را منتقل کند و داوطلبان بعد از بررسی تست ها به تسلط زیادی خواهند رسید. تست های این کتاب به دو بخش ترکیبی و درس به درس تقسیم میشوند. به این صورت که تعدادی تست بر اساس لغات یک درس ارائه شده است و تعدادی تست نیز به صورت ترکیبی و مشابه کنکور ارائه شده اند.
پاسخ های تشریحی این کتاب نسبتا سطح خوبی دارند و سعی شده است که فقط به صورت ترجمه صورت سوال نباشند و نکاتی نیز در این پاسخ های تشریحی ارائه شده اند.
بخش کلوز و درک مطلب این کتاب که در درس زبان انگلیسی اهمیت زیادی دارد در این کتاب نیز سطح نسبتا خوبی دارند .این متن ها اکثرا سوالات سراسری و آزاد هستند و میتوان گفت که سطح نسبتا قابل قبولی دارند . برای حل سوالات کنکور در این بخش نیز نکات و تذکرات مفیدی ارائه شده اند که نکات خوب و مفیدی هستند و داوطلبان با بررسی انها مقداری در بخش درک متن ها ارتقا خواهند کرد.متن های کتاب درسی نیز مد نظر مولف بوده اند و متن هایی مشابه انها نیز مطرح کرده است
باید پذیرفت که کنکور آزاد مدتی است که حذف شده است و سوالات این آزمون (به ویژه در دروس عمومی) نه تنها کمک زیادی به داوطلبان نمیکنند بلکه بیشتر آنها را از مسیر اصلی سوالات کنکور منحرف میکنند. با حذف این کنکور بایستی سوالات آن نیز از کتاب های کمک آموزشی نیز حذف میشدند که این کتاب به این موضوع توجه زیادی نکرده است.
از نظر بروز رسانی این کتاب نسبتا ضعیف است و هر ساله به اضافه شدن تعدادی تست کنکور بسنده می شود و ویرایش کلی صورت نمی گیرد.
به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
مزایا: درسنامه گرامر قابل قبول. تست های خوب. پاسخ های تشریحی خوب
معایب: بروز رسانی کم. پرداختن به آزاد ها به مقدار قابل توجه
امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۸.۴

زبان انگلیسی جامع خیلی سبز مولف: علیرضا جابری

آقای جابری ، مولف این کتاب ، با انتشارات اندیشه فائق نیز همکاری دارد و یک کتاب زیپ نیز برای فائق تالیف نموده اند.
در بررسی کتاب های دروس عمومی و به ویژه زبان انگلیسی به این نتیجه می رسیم که این منابع شباهت های زیادی به هم دارند و مشابه دروس اختصاصی نمیتوان آنهارا را به صورت دقیق تفکیک کرد . چرا که این منابع شباهت های زیادی به هم دارند.و فقط در بخش های جزئی تفاوت دارند.
گرامر یک مبحث ساده در کنکور است که فقط از بخش های گرامری کتاب درسی سوالات کنکور آن طرح می شوند اما برخی از کتاب ها در این زمینه افراط کرده اند و نکات خارج از سطح کتاب زیادی را ارائه داده اند که هیچ ارزشی در کنکور ندارند . (البته در بخش کلوز تست ها ممکن است این گرامر ها به کار بیایند) و مولف از این موضوع غافل نبوده است و سعی کرده است که گرامر را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد اما خیلی در این زمینه موفق نبوده است و گرامر کتاب گاج نسبت به این کتاب برتری دارد. از نظر تعداد تست گرامر نیز می توان گفت که تست های این بخش کتاب کم هستند .
واژگان این کتاب نیز به صورت مبحثی تقسیم شده اند (مثلا اعضای بدن در یک بخش) که این تفکیک خیلی مناسب نیست و بهتر است که لغات پراکنده باشند که داوطلبان بهتر در جلسه کنکور آنها را تشخیص دهند . تست های این بخش نسبتا قابل قبول هستند و تست ها متشکل از کنکور های سراسرری و سوالات تالیفی کنکور های اخیر هستند که در کنار هم آورده شده اند.تست های تالیفی این بخش تا حدودی هم سطح با سوالات کنکور هستند.
سوالات کلوز و درک مطلب نیز بصورت درس به درس تفکیک شده اند. به این صورت که در پایان هر درس تعدادی کلوز (۵ کلوز ) و تعدادی مطلب (۶ مطلب) آورده شده اند که تعدادی از آنها تالیفی و تعدادی سوالات کنکور هستند . بهتر بود این متن ها و کلوز ها یکجا آورده می شدند.
پاسخ های تشریحی این کتاب نسبتا ضعیف هستند و معمولا ترجمه صورت سوال هستند که با گزینه مناسب پر شده اند و توضیح زیادی را در این پاسخ ها نمیتوان یافت.
از نظر بروز رسانی این کتاب نسبتا قابل قبول است و هنوز مدت زیادی از ویرایش کلی این کتاب نگذشته است .
به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
مزایا: درسنامه گرامر قابل قبول. تست های خوب. بروز رسانی خوب.
معایب: پاسخ های ضعیف. بخش واژگان نسبتا ضعیف.
امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۸.۶

بررسی کتاب زبان انگلیسی میکرو جامع

مولف: ارشاد عظيمي
مدت زیادی از چاپ اولیه این کتاب نمی گذرد و این یک کتاب جدید است . اما با این وجود ایراد های بسیار کمی دارد و بسیار مناسب برای داوطلبان کنکور است .
گرامر یک مبحث ساده در کنکور است که فقط از بخش های گرامری کتاب درسی سوالات کنکور آن طرح می شوند اما برخی از کتاب ها در این زمینه افراط کرده اند و نکات خارج از سطح کتاب زیادی را ارائه داده اند که هیچ ارزشی در کنکور ندارند . (البته در بخش کلوز تست ها ممکن است این گرامر ها به کار بیایند) ولی این کتاب بخش گرامر را بسیار عالی و دقیق مورد بررسی قرار داده است و فقط گرامری را ارائه داده است که در کنکور به آن احتیاج دارید و برای پاسخگویی به تست های این بخش کافی هستند.
یک کتابچه واژگان همراه با این کتاب به صورت رایگان ارائه می شود که حاوی لغات کتاب های درسی منابع کنکور(سال سوم و پیش دانشگاهی) و تعدادی لغت خارج از کتاب است
تست های این کتاب به دو بخش تالیفی و کنکور تقسیم می شوند به این صورت که ابتدا تست های تالیفی ارائه شده اند و در پایان تست های کنکور ارائه شده اند (بخش گرامر نیز به همین صورت است )
تست های تالیفی تا حدودی مشابه تست های کنکور سراسری هستند ولی سطح آنها پایین تر است (در واقع ساده تر هستند )
در بخش کلوز تست نیز پس از یک راهنما که چگونگی بررسی کلوز ها را نشان داده است سوالات تستی وجود دارد که فقط به کلوز های کنکور بسنده شده است و هیچ کلوز تالیفی ای ارائه نشده است . البته کلوز های کنکور به تنهایی کافی هستند چرا که فقط داوطلب با شیوه سوالات کنکور آشنا می شود و در این بخش و بخش درک مطلب هر قدر هم که به بررسی سوالات مختلف بپردازید باز هر ساله میزان پاسخگویی شما بستگی به کلوز و درک مطلب هایی هست که در ان سال مطرح می شوند ( و معمولا سوال تکراری ندارند)
در بخش درک مطلب نیز مشابه کلوز تست پس از یک راهنما به بررسی مطلب های کنکور های قبلی پرداخته شده است و درک مطلب های تالیفی وجود ندارند . البته این تست ها نیز فقط برای آشنایی با سبک سوالات کنکور هستند و بسته به سلیقه طراح کنکور میزان درصد زبان انگلیسی می تواند متفاوت باشد.
در پایان کتاب نیز یک لیست جامع از لغات کنکور و کتاب درسی با معانی متفاوت آنها قرار داده شده اند و داوطلبان در صورت داشتن وقت کافی می توانند آنها را مطالعه کنند.
پاسخ های تشریحی تا حدودی قابل قبول هستند و میتوان آنها را به درستی فهمید و به اشتباهات خود پی برد
متاسفانه مشاوران و معلمان کتاب هایی را معرفی می کنند که در گذشته شهرت زیادی داشته اند و به کتاب های جدید توجهی ندارند و این یک اشتباه بزرگ است چرا که کنکور سراسری تعیین می کند که یک کتاب ارزشمند است یا خیر و با گذشت زمان ارزش کتاب ها تغییر می کند . به عنوان مثال در درس زبان انگلیسی اکثرا کتاب مبتکران را معرفی می کنند . باید توجه داشت که آن کتاب در سال ها پیش (حدود سال ۸۵ ) تالیف شده است و هر ساله فقط با کنکور های سراسری جدید بروز می شود و ویرایش کلی ندارد. اما ما طبق بررسی هایمان این کتاب را بهتر می دانیم.
درباره بروز رسانی کتاب نمی توانیم حرفی بزنیم چرا که هنوز مدت زیادی از انتشار این کتاب نمی گذرد . البته با توجه به سابقه گاج احتمالا این کتاب بروز رسانی سریع دارد.
به طور کلی مزایا و معیب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
مزایا: درسنامه عالی گرامر. بررسی کامل تست های کنکور. پاسخ های تشریحی مناسب. ارائه کتاب لغت . گمراه نشده از سوالات کنکور
معایب: ضعیف بودن بسیاری از تست های تالیفی
امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۹

اینا بررسی بهترین کتابهای جامع زبان انگلیسی تو بازاره بررسی هارو بخون بهترین کتابو از نظر خودت انتخاب کن.موفق باشی

لایک ها
0

با سلام من رتبه 32 کنکور 94 هستم و در این تاپیک میخوام به سوالات شما و همینطور روش درس خوندن و... جواب بدم درضمن من با رتبه های خیلی بهتر از من در ارتباطم اگه سوالی دارید میتونم ازشون بپرسم(مث ساراهمتی که یک تجربیه و همکلاسیمه)و ما وبسایتی به نام هارد کنکور ساختیم که به بررسی کتب کمک درسی و مشاوره به دانش اموزان عزیز میپردازیم حتمن سر بزنید

سلام
با بی دقتی باید چیکار کنم نابود کرده درصد و ترازامو

ممنون

amir1393

New Member
لایک ها
21

:29::29:مگه کنکور راه خاصی داره:40:
فقط باید منبع خوب گیر بیارین و بخونین :164: همین!!!!!!!
اگه رتبه زیر 100 هم میخاید روزی 6 ساعت تا 19 ساعت بخونین

amir1393

New Member
لایک ها
21

تایپیکم تغیر بدید به کنکور اسان:99:

alibagheri

New Member
لایک ها
3

سلام

من هندسه۱،۲ الگو رو ۲ بار خوندم ولی نمیتونم خوب سوالارو جواب بدم؟؟ کتابش بده یا آیکوی من پایینه؟؟
بنظرتون هندسه جامع گاجو بگیرم و سوالای سطح ۳ رو حل کنم ؟؟؟ یا اگه راهکار دیگه‌ایم دارید بگین لطفن
راستی وبسایتتون واااااقعن فوق عااایه
فقط اگه بررسی کتابای الگو رو هم بهش اضافه کنین خیلی عالی میشه:))

سلام

من هندسه۱،۲ الگو رو ۲ بار خوندم ولی نمیتونم خوب سوالارو جواب بدم؟؟ کتابش بده یا آیکوی من پایینه؟؟
بنظرتون هندسه جامع گاجو بگیرم و سوالای سطح ۳ رو حل کنم ؟؟؟ یا اگه راهکار دیگه‌ایم دارید بگین لطفن
راستی وبسایتتون واااااقعن فوق عااایه
فقط اگه بررسی کتابای الگو رو هم بهش اضافه کنین خیلی عالی میشه:))

alibagheri

New Member
لایک ها
3

ببخشید ی چیزو یادم رفت بگممن چهارم احتمالن غیر حضوری بگیرم واسه همین معلم ندارم اگه میشه برای درس های فیزک۴، دیفرانسیل، هندسه تحلیلی ، کسسته کتاب فقط و فقط آموزشی با سطح سوالات خیلی سخت کنکور معرفی کنیداین کتابایین که تا حالا پرسیدم گفتن واسه آموزش سطح کنکور یا یکم بالاتر دارنفیزیک ذهبی یا آموزش الگو( کودومش بهترع؟؟)دیف آموزش الگوگسسته نشر دریافتتحلیلی نپرسیدماگه شما پیشنهاد دیگریم دارین ممنون میشم بگین

evo_society

Active Member
لایک ها
26

خواهشا جواب بدین خواهش می کنم ضروریه .....من شیمی و فیزیک رو کم میزنم توی ازمون های ازمایشی (قلم چی) چطوری باید این درس ها رو بخونم شیمی اب تبلور رو که کلا بلد نیستم....درباره کتاب های سال سومم اگه کمک کنین خیلی ممنون میشم توی انتشارات مختلف گیج شدم برای خرید کتاب ممنون از راهنمایی

سال دوم تجربیم

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

خواهشا جواب بدین خواهش می کنم ضروریه .....من شیمی و فیزیک رو کم میزنم توی ازمون های ازمایشی (قلم چی) چطوری باید این درس ها رو بخونم شیمی اب تبلور رو که کلا بلد نیستم....درباره کتاب های سال سومم اگه کمک کنین خیلی ممنون میشم توی انتشارات مختلف گیج شدم برای خرید کتاب ممنون از راهنمایی

سال دوم تجربیم
برا شیمی زیاد عیب نداره اگر مشکلت فقط اب تبلوره چون سال سوم استوکیومتریو بخونی راه میوفته.
فیزیک دو هم چیزی نداره . بهتره بگی مشکلاتت از چه مدلیه. مثلا نمیفهمی یا بی دقتی یا ....؟

evo_society

Active Member
لایک ها
26

برا شیمی زیاد عیب نداره اگر مشکلت فقط اب تبلوره چون سال سوم استوکیومتریو بخونی راه میوفته.
فیزیک دو هم چیزی نداره . بهتره بگی مشکلاتت از چه مدلیه. مثلا نمیفهمی یا بی دقتی یا ....؟
راستش رو بخوای شیمی توی ریز لایه و اینا هم مشکل دارم البته نمی دونم سوالای قلم چی اینجورین یا من مشکل دارم توی خونه موقع حل تستا زیاد مشکلی ندارم ولی سر جلسه کپ می کنم و توی سوال میمونم خیلی عجیب غریبن......فیزیک هم درک سوال مشکل دارم نمی دونم از چه فرمولی استفاده کنم مخصوصا مبحث حرکت هر بار سرعت متوسط رو یه جور حل می کنه گیج میشه ادم....

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

راستش رو بخوای شیمی توی ریز لایه و اینا هم مشکل دارم البته نمی دونم سوالای قلم چی اینجورین یا من مشکل دارم توی خونه موقع حل تستا زیاد مشکلی ندارم ولی سر جلسه کپ می کنم و توی سوال میمونم خیلی عجیب غریبن......فیزیک هم درک سوال مشکل دارم نمی دونم از چه فرمولی استفاده کنم مخصوصا مبحث حرکت هر بار سرعت متوسط رو یه جور حل می کنه گیج میشه ادم....
خب اگه دبیر خوبی تو شهر دارین باهاش کلاس رفع اشکال بگیر بگو بهش سوالای کانونو هم بات کار کنه تو اون مباحثو راه بیوفتی.
اگر گفت سوالای کانون استاندارد نیست و فلان هم ولش کن برو سراغ یه دبیر دیگه

بالا