shirin7

New Member
لایک ها
0
سلام من دوم دبیرستانی هستم . می خوام سال بعد تو المپیاد( زیست) شرکت کنم . اما یه چیزایی هست که نمی ذاره تصمیم قطعی بگیرم:
1. نمره های درسای دیگه برام مهمه و می ترسم اگه برای المپیاد بخونم تو درسای دیگه پسرفت کنم.
2. منابع رو به طور دقیق نمی دونم.
3. از قبول نشدن می ترسم! :?
ممنون می شم اگه کمکم کنید

friend

New Member
لایک ها
0
salam :!:
in ye fehrest ketabaye khob hast omidvaram be dardet bekhor :arrow: e:
1-biology cample
2-biochemistry leninger
3-ketabhaye danesh pajohan
4-talash
5-takash
6-talash... :wink: :twisted: :oops:

love

New Member
لایک ها
1
المپیاد قلب بزرگی میخواد تو باید چیزی رو ادامه بدی که دوست داری من خودم سال سومی ام و سال دوم همین جوری بودم ولی با خودم کنار اومدم :lol:

afshin

New Member
لایک ها
71
سلام...عزیزم بین دو راهی گیر نکن...
من خودم سال اول بودم که نمره هام به قرار زیر بود:

ریاضی 14
فیزیک 17
شیمی 15 !!!!!

یه روز تو کلاس نشته بودم که .... به وسیله ی یه نفر() تحقیر شدم...
رفتم خیابون و ناراحت از....
یه کتاب شیمی دیدم و خریدمش....
و به خاطر رو کم کنی خوندمش....

من که یه روزی همه بهم مسخره می کردند و حتی() می کردند
من که همیشه کارم این بودم: چه جور باید فکر کنم تا سوالای کنکورو جواب بدم؟؟؟

من که همیشه خرخونی می کردم تا یه 15 بگیرم ...

وقتی اون کتابو (اصول مبانی و کاربردهای شیمی ) رو خوندم...
وقتی یه ساعت واسه دلم خودم..به علاقه ی خودم و به دور از نمره درس خوندم...

وقتی سال دوم شدم نمره هایم این بو:

ریاضی 20 مطلق
فیزیک 20 مطلق
شیمی 20 مطلق

فهمیدم 20 بردن تو امتحاناتی که فقط و فقط (...) هستن چیز پوچیه...

اگه به فکر نمره هستی برات متاسفم (البته بدور از امتحانات نهایی سال سوم) چون ....؟؟؟

من با اون وضع داغونم الان مدعی ...هستم(جو گیر نشم من کنکور رتبه ی 10000000000000000000 هم نمی یارم!)
البته نه من بلکه هزاران من های دیگر که دارن از پشت نمایشگر این سایت رو می بینن...

آخه به نظر تو احتمال قبولی من و .... تو مرحله 2 چنده؟

احتمال قبولی برابر است با : 0.00000000000000000001 %
اعداد غیر حقیقی اند ...لطفا گیر ندید....
تازه اگه پارتی بازی و هزار کثافت کاری دیگه رو هم حساب کنیم احتمال صفر
می شه! 8O :eek:

کسایی هستن که قبل از المپیاد همه ی نمره هاشون 20 بوده
حالا فکر می کنی اگه المپیاد هم بخونن همین طوریه؟؟؟

I DONT THINK SO

پس اگه می خوای کنکورو خوب بدی..(تک رقی )
اگه می خوای........
اگه می خوای..................................................................

JUST STUDY OLYMPIAD

این حرفا رو احتمالا همه ی بچه ها تایید می کنن.....

BYE MY FRIEND

shirin7

New Member
لایک ها
0
salam !Friend babate liste ketaba vaaaaagean mamnon :) ! mishe begi kodom ketab olaviat dare ? bishtar ro kodom focus konam? :wink:

shirin7

New Member
لایک ها
0
biology cample 4 jelde har 4tasho bekhonam ? ba nazare shoma english ro bekhonam ya persian?
asan englishesh dar dasras has?

[hr:60c40d87ab]

اخطار مدیر: در تالارهای گفتمان فقط با حروف و کلمات فارسی تایپ کنید. :roll:

Megan

New Member
لایک ها
6
ببخشید.من تازه واردم!!!

hessam

New Member
لایک ها
2
تو المپیاد باید وقت بذاری البته کیفیت تا حدودی جای کمیت را می گیرد ولی باید علاقه داشته باشی و اگه این جور باشه به یاری خدا حله .
ولی به دلت رجوع کن و اگه واقعا دوست داری ،المپیاد یه در شیرین وتازه پیش روی پاست
نگران نمره بودن بد نیست اما زیادیش خطرناکه ،درس را برای لذتش بخون بدون استرس نمره ، اونوقت هم یاد می گیری هم لذت گرفتن نمره خوب رو می چشی هم اگه نمرت 1در1000 بد شد چیز زیادی رو از دست ندادی خود من هم المپیاد می خونم درسم هم بهتر شد تازه رو اون درس خاص هم لازم نبود مثل قبل وقت بذارم
به نظر من المپیاد به درس لطمه نمیزنه و براش خوبه
در نهایت اگه خودتو گول نمیزنی اگه طوری زمانو تقسیم کنی که در المپیاد جایگاهت خوب باشه درستم لطمه نبینه اونجاست که داری خوب درس می خونی ،دیگه خو د دانی در ضمن : توکل یادت نره :wink:

parmice

New Member
لایک ها
2
سلام
برای المپیاد زیست باید زبان انگلیسیتون در حد عالی باشه. پس به زبان تخصصی خیلی اهمیت بده. بیولوژی کمپبل رو هم اول فارسیشو بخون که یاد بگیری و بفهمی بعد برای تقویت زبان تخصصیت انگلیسیشو بخون.
در ضمن کسی که سال دومه و تازه اول راهه باید از کتاب های دبیرستان و پیش دانشگاهی شروع کنه بعد بره سراغ کتاب های پیشرفته.
اگه می خوای توی المپیاد نتیجه بگیری باید با تمام و جود وقتتو فدای زیست کنی! (حد اقل هفته ای 20ساعت!!!)
موفق باشید

AUG

New Member
لایک ها
8
سلام عزیزم.برای المپیاد زیست باید اول از کتابای دبیرستان شروع کنی.یعنی زیست سه سال و ریاضی سه سال (پیشنهاد می کنم به جای ریاضی سوم دبیرستان حسابان همراه با مبتکران تالیف عباس امیدوار رو بخونی)شیمی سه سال هم که از نون شب واجب تره.(همراه با مبتکران تالیف بهمن بازرگان)وفیزیک سه سال .برای انگلیسی هم واسه شروع کتاب کمبپل خوبه.بعد از این که این کتابارو خوندی می تونی بهتر کتابای سطح بالاتر رو بفهمی.ازجمله:بیو شیمی لنینجر و فیزیولوژی گایتون وفیزیو لوژی کندل(بخش عصب وغشا)وگیاه شناسی رست و زیست سلولی آلبرتس و همو دینامیک burn&lovy وکتاب مقدمه ای بر رفتار شناسی(البته اینا واسه دوره هست)ولی هرگز نمونه سوالای مرحله 1و2 و یادت نره.اون وقت فقط باید امتحانتو خوب بدی تا قبول شی.اگه بیشتر راهنمایی خواستی می تونم شماره ی یه المپیادی رو بهت بدم.موفق باشی.

بالا