درک مطلب عربی

ALI493

Member
لایک ها
81
سلام
همونطور که میدونید 4 سوال اول متن کنکور مربوط به درک مطلبه من واقعا تو این چهار تا سوال مشکل دارم به گونه ای که سوالای سالای قبل رو از 4 تا سه تاشو غلط جواب میدم:192::192::192:
در واقع میتونم متن رو معنی کنم حتی منظور و هدف نوشته رو بفهمم حتی تست ها رو با استدلال میزنم ولی 75 درصد استدلام غلط از آب در میاد:204::204:
حالا موندم چه کار کنم؟؟؟؟اگه راه حلی بلدین ارائه بدین .
درضمن من تو قسمت های دیگه ی عربی مشکلی ندارم یعنی قواعد و معنی رو نسبتا خوب جواب میدم.
(تا یادم نرفته بگم این مشکلو توی انگلیسی هم دارم.)

Mostafa_

New Member
لایک ها
445
پاسخ : درک مطلب عربی

سلام
همونطور که میدونید 4 سوال اول متن کنکور مربوط به درک مطلبه من واقعا تو این چهار تا سوال مشکل دارم به گونه ای که سوالای سالای قبل رو از 4 تا سه تاشو غلط جواب میدم:192::192::192:
در واقع میتونم متن رو معنی کنم حتی منظور و هدف نوشته رو بفهمم حتی تست ها رو با استدلال میزنم ولی 75 درصد استدلام غلط از آب در میاد:204::204:
درضمن من تو قسمت های دیگه ی عربی مشکلی ندارم یعنی قواعد و معنی رو نسبتا خوب جواب میدم.

من به نظرم دوتا راه میرسه

اول اینکه کتابای مربوط به درک مطلبو تهیه کنید و از رو اون کار کنید

دوم اینکه میتونید اون 4 تا تستو بیخیال شید ... البته این الان پیشنهاد نمیشه ... چون ممکنه سال کنکور شما این 4 تا تست زیاد سخت نباشه و با کمی تمرین بشه اونارو زد و اونوقت شما ضرر کردید

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567
پاسخ : درک مطلب عربی

سلام
سلام دوست عزیز
مبحث درک مطلب که هر ساله هم تعداد زیادی از شرکت کننده ها اون رو پاسخ نمیدن اصلا مبحث دشواری نیست فقط یک سری مهارت ها رو باید یاد بگیری شما در زمینه عربی باید بگم معمولا از 4 تا سوال حداقل 2 تاش رو به راحتی میشه از خود متن پیدا کرد و اصلا چیز سختی نداره حتی گاهی اوقات شده سوال قواعد هم بینش بوده میمونه دو سوال بعدی که این برمیگرده به دانش مازاد شما و اطلاعات جانبی عربی که شامل یک سری لغات نسبتا اسون هست به خاطر همین ما به بچه هایی که میخان رتبه برتر بشن حتما توصیه میکنیم تمام لغات اخر کتاب عربی از سال اول تا پیش رو مطالعه کنن و البته راه حل دوم که در زبان انگلیسی هم خیلی کاربرد داره حدس معنی لغات با توجه به متن و لغات قبل و بعد اون کلمه است که بیشتر افرادی که زبان خیلی خوبی هم دارند حداقل در یک ازمون این راه رو امتحان کردند . تاثیر عکس مطمینا نمیذاره پیشنهادم اینه که چندین کتاب درک مطلب عربی بگیری و کار کنی تا به مرور زمان با این پیشنهاداتی هم که دادم انشاالله که وضع بهتر بشه
موفق باشید

بالا