Mostafa_

New Member
لایک ها
445
سلام

من هر چی دین و زندگی رو از رو کتاب میخونم هیچی یادم نمیمونه ..... این درسو چطوری باید برای کنکور و هچنین نهایی خوند؟ اگه ممکنه یه کتاب تست خوب در این ضمینه برای کنکور معرفی کنید

یه مشکلی هم تو درس عربی دارم .... وقتی از رو جزوه معلمم میخونم خیلی خوب میفهمم منتها تو تست و درک مطلبای عربی خیلی ضعیفم .... یه کتاب تست عربی برایکنکور معرفی کنی. هم تست قواعد و هم ترجمه

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166
پاسخ : دین و زندگی + عربی

سلام
برای نهایی به نظرم این دو کتاب رو بگیرید :
عربی سوم انتشارات خیلی سبز ( خیلی عالیه ! )
و برای دین و زندگی هم کتاب گاج مشکی که پرسمانه

برای کنکور تو این زمینه ها کتاب های جامع رو باید تهیه کنید و با توجه به اینکه کتابها ممکنه تغییر کنن ، بهتره سال چهارم تهیه کنید.
برای دین و زندگی من از این دو کتاب راضی ام :
نشر الگو و گاج. خودتون ببینین با کدوم کتاب راحت ترین
برای عربی ، هم عربی عمومی گاج ( محسن ماهینی ) کتاب خیلی خوبیه.
هم کتاب عربی های جامع خیلی سبز که سه تا کتابه. من هر سه شو دارم و هرسه کتابای خوبین !
منتهی کتاب سومشون که نویسنده اش خانوم غزالی هستن ( همون نویسنده عربی سوم ) با اینکه تستای کمتری آوردن ، ولی حل تستشون خیلی زیبا تر از بقیه است. یعنی خیلی کنکوری و حرفه ای تموم گزینه هارو بررسی کردن و راه حل های میانبر رو هم ذکر کردن.
یه کتاب جدید هم مهروماه چاپ کرده عربی سیر تا پیاز از آقای ترکمان. من از کتابهای آقای ترکمان راضی ام ولی اینو ندیدم !
یه dvd هم انتشارات گاج با تدریس آقای ماهینی زده که خیلی عالیه. پیشنهاد میکنم حتما تهیه کنین.

react0r

New Member
لایک ها
80

سلام

برای کنکور تو این زمینه ها کتاب های جامع رو باید تهیه کنید و با توجه به اینکه کتابها ممکنه تغییر کنن ، بهتره سال چهارم تهیه کنید.
هم کتاب عربی های جامع خیلی سبز که سه تا کتابه. من هر سه شو دارم و هرسه کتابای خوبین !
منتهی کتاب سومشون که نویسنده اش خانوم غزالی هستن ( همون نویسنده عربی سوم ) با اینکه تستای کمتری آوردن ، ولی حل تستشون خیلی زیبا تر از بقیه است. یعنی خیلی کنکوری و حرفه ای تموم گزینه هارو بررسی کردن و راه حل های میانبر رو هم ذکر کردن.
یه کتاب جدید هم مهروماه چاپ کرده عربی سیر تا پیاز از آقای ترکمان. من از کتابهای آقای ترکمان راضی ام ولی اینو ندیدم !
یه dvd هم انتشارات گاج با تدریس آقای ماهینی زده که خیلی عالیه. پیشنهاد میکنم حتما تهیه کنین.
به شدت تائید می کنم
من 3 تا کتاب عربی تا حالا خوندم
فقط فوت و فن رو نگیرید که از عربی سیر می شید!
کتاب keyboard هم کتاب بسیار خوبی است ولی کتاب جامع جدید خیلی سبز به شدت عالی است
خیلی خلاصه تر و جمع و جور تره

برای دینی هم صبر کنید چون هر سال کتاب دینی داره عوض می شه یعنی اگه نشه قابل تعجبه!
ولی اگه امتحان نهایی می خواهید فقط و فقط کتاب+ سوالات چند سال اخیر که به شدت کمک می کنه

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

سلام

من هر چی دین و زندگی رو از رو کتاب میخونم هیچی یادم نمیمونه ..... این درسو چطوری باید برای کنکور و هچنین نهایی خوند؟ اگه ممکنه یه کتاب تست خوب در این ضمینه برای کنکور معرفی کنید

یه مشکلی هم تو درس عربی دارم .... وقتی از رو جزوه معلمم میخونم خیلی خوب میفهمم منتها تو تست و درک مطلبای عربی خیلی ضعیفم .... یه کتاب تست عربی برایکنکور معرفی کنی. هم تست قواعد و هم ترجمه
برای عربی اگه میخواید قواعد یاد بگیرید ایادفیلی ( مبتکران ) بگیرید ولی برای تست 2 تا کتاب خیلی خوبه آبی قلم چی که کلا تستای کنکوره و اگه تستای سنگین تر از کنکور میخواید نشرالگو عالیه...درضمن برای درک مطلب آبی قلم چی ی قسمت مخصوص درک مطلب داره که درک مطلبای کنکورای سنوات قبل رو معنی کرده که فک کنم خیلی بهتون کمک کنه.
برای دین و زندگیم من خودم نشرالگو کار کردم ولی تعریف گاجم زیاد شنیدم...دیگه انتخاب با خودتون.درضمن برای مرور هم میتونید از فلش کارتای موجود در بازار مثل فلش کارت قلم چی استفاده کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Gabon

New Member
لایک ها
177

سلام
عربی فوت و فن خوبه.تستاشم عالی نیست ولی راضی کنندست.
یکم قاطی توضیح داده ولی اگه با مطالعه سراغش برید فکر کنم بتونید نتیجه ی دلخواه رو ازش بگیرید
موفق باشید:1:

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

من خودم هميشه به بچه هاى المپيادى خصوصا غيرانسانيا فوت و فن رو توصيه مى کنم...گاج ميکرو هم خوبه
واسه دينى هم جامع خيلى سبز به نطرم مناسبه

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

سلام

ضمن تشکر منظورتون از سه تا کتاب عربی اینه؟

عربی جامع کنکور | انتشارات خیلی سبز

اون دو تای دیگش چطوره؟ این ترجمه رو هم پوشش داده؟

به شدت تائید می کنم
من 3 تا کتاب عربی تا حالا خوندم
فقط فوت و فن رو نگیرید که از عربی سیر می شید!
کتاب keyboard هم کتاب بسیار خوبی است ولی کتاب جامع جدید خیلی سبز به شدت عالی است
خیلی خلاصه تر و جمع و جور تره

برای دینی هم صبر کنید چون هر سال کتاب دینی داره عوض می شه یعنی اگه نشه قابل تعجبه!
ولی اگه امتحان نهایی می خواهید فقط و فقط کتاب+ سوالات چند سال اخیر که به شدت کمک می کنه

کتاب کیبورد اینه؟

پرسش‌های چهارگزینه‌ای عربی | انتشارات خیلی سبز

پس یعنی من این عربی رو تا اومدن سال 4 ام نخرم؟ خوب پس تابستون چیکار کنم؟

نظرتون در مورد دین و زندگی جامع خیلی سبز چیه؟

یه سوال جدای از این بحثم دارم .... الان منی که قراره سال 94 کنکور بدم در صورتی که تو سال تحصیللی جدید یکی از کتابای ساله قبل تغییر کنه ما منبعمون کدوم کتاب میشه؟ کتاب سال خودمون یا این کتاب جدیده؟ مثلا اگه امسال شیمی 2 دچار یه تغییر و تحول کلی بشه ما منبعمون برا کنکور کدومه

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

ضمن تشکر منظورتون از سه تا کتاب عربی اینه؟

عربی جامع کنکور | انتشارات خیلی سبز

اون دو تای دیگش چطوره؟ این ترجمه رو هم پوشش داده؟

کتاب کیبورد اینه؟

پرسش‌های چهارگزینه‌ای عربی | انتشارات خیلی سبز

پس یعنی من این عربی رو تا اومدن سال 4 ام نخرم؟ خوب پس تابستون چیکار کنم؟

نظرتون در مورد دین و زندگی جامع خیلی سبز چیه؟

یه سوال جدای از این بحثم دارم .... الان منی که قراره سال 94 کنکور بدم در صورتی که تو سال تحصیللی جدید یکی از کتابای ساله قبل تغییر کنه ما منبعمون کدوم کتاب میشه؟ کتاب سال خودمون یا این کتاب جدیده؟ مثلا اگه امسال شیمی 2 دچار یه تغییر و تحول کلی بشه ما منبعمون برا کنکور کدومه
خیلی سبز سه تا کتاب عربی جامع داره.
فوت و فن ، کیبورد ، و همینی که لینکشو دادین. من هر سه رو دارم و همینی که لینکشو گذاشتین ( خانوم غزالی ) رو پیشنهاد میکنم.
بله ترجمه رو هم پوشش داده.
عربی تغییر نمیکنه. امسال میتونین تهیه کنین ( چون سال بعد ندارین !‌ )
ولی دینی ممکنه تغییر کنه. بذارین سال بعد بخرین.
من خیلی سبز هم داشتم. ولی گاجو نشر الگو رو بیشتر پسندیدم.

در مورد سوال آخرتون هم منبع هرکس برای کنکورش ، کتابیه که بهش تدریس شده. ( البته به جز اونایی که پشت کنکور میمونن برای سال بعد )
برای همین ، کتب جامع بر اساس منابع کنکوری ها نوشته میشن.
مثلا اگه دین و زندگی سوم امسال تغییر کرده باشه و شما دین و زندگی جامع بخرین ، متوجه مطالب جدید میشین که تو دینی پارسال بچه های کنکوری امسال بوده و حذف شده.
یعنی دین و زندگی جامع امسال ، منابعش دینی چهارم امسال ، دینی سوم پارسال ، و دینی دوم دو سال پیشه.
برای همینه که میگم صبر کنین سال بعد بگیرین !

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

اینطور که من شنیدم کتاب عربی سال سوم شما با حذفیاتی روبرو بوده
و دینی هم به طبع عوض میشه!شده حتی با حذف و اضافه کردن تناوبی توحید در مالکیت و توحید در ولایت:4:
اما نترسید که تابستون از دست بره
شما اگر حدود 1 هفته بعد کنکور 93 مراجعه کنید به کتاب فروشی ها میتونید کتابهای چاپ 93 رو پیدا کنید
چون امسال برای رشته تجربی بجز درس زمین که اوایل شهریور اومد سایر دروس قبل کنکور 92 اومده بود کتابهای وزارتیش و ما اصلا دوره ی تابستانه مون قبل کنکور شروع شده بود!

باز هم تاکید میکنم فعلا بیخیال کنکور!!!فقط نهایی!فقط!!!!

موفق باشید لطفاً!همین!:53:

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام

سلام...
دینی رو نمی دونم
ولی برای ترجمه ی عربی من خودم یه کتابچه دارم از نشر مرجع...
به اسم فن ترجمه ی عربی...
تالیف مرتضی محسنی کبیر...
به نظرم کتاب خوبیه
(قیمتش هم 4 هزار تون هست(صرفا جهت اطلاع!!!!...))

luie11

New Member
لایک ها
2

راجع به عربی کتاب خوبی نمیشناسم ولی خیلی سبز رو زیاد تعریف می کنند .

ولی درمورد دین و زندگی من خودم کتاب آبی قلمچی رو دارم واقعا عالیه . گاج رو هم زیاد تعریف می کنن .

لایک ها
251

سلام
کتاب گاج نقره ای که یه کتاب جامع دین و زندگی هستش خیلی خوبه چون:
-آیه هاشو خیلی خوب توضیح داده و تمام تفاصیر آیات که در ارتباط با درس هستن رو توضیح داده
-هر مبحثی رو هم که توضیح داده تمام ارتباطاتش رو با آیات توضیح داده و با توجه به اینکه آیات تو کنکور خیلی مهم هستن از این لحاظ خیلی خوبه
-سوالات مطرح شده داخل درس ها رو با توجه به سوالات کنکور های سالهای قبل به طور کامل توضیح داده
و در آخر اینکه تقریبا تمامی تست های ده سال گذشته کنکور و سازمان سنجش رو به طور کامل در خودش جا داده

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

در رابطه با عربی هم گاج سفید و خیلی سبز هر دو کتابای خوبی هستن اما مطلب مهم درباره عربی که از خود کتاب مهم تره اینه که پاسخنامه تشریحی رو همراه با تست زدن به طور کامل باید خوند در غیر اینصورت ممکنه خیلی چیزای غلط به جای اینکه بعد از تست زدن رفع بشن براتون جا میوفته و ممکنه چندین بار یه غلط رو تکرار کنید
امیدوارم کمکی کرده باشم

بالا