Aref Physics

New Member
لایک ها
224
پاسخ : رابطه جرم و سرعت!

منظورتون از این حرف چیه؟ "منظومه ی شمسی ... "
قانون اول نسبیت میگه که هیچ چارچوب لخت مرجحی ( دقت کنید مرجح و نه مرجع) وجود ندارد .
سرعت زاویه ای زمین در هر دستگاه دواری که روی خورشید باشد یه مقدار بدست می آید . این برای هرچارچوب غیر دوار اما شتاب دار هم برقرار است . برای هر چارچوب دوار و شتاب دارو نمی دونم ولی یه مثال نقض براش دارم . اگر در مرکز زمین بشینیم و با آن حرکت کنیم و این دستگاهی دوار با سرعت زاویه ای دلخواه باشد دیگه همه چیز بستگی به سرعت زاویه ای ما داره . یعنی امگایی که در این حالت می بینیم تابع سرعت زاویه ای دستگاه دوار ماست .
میشه بیشتر توضیح بدید؟

لایک ها
314

محاسباتشو در اینجا نمیشه توضیح داد طولانیه

لایک ها
314

در کل می خواست بگه سرعت زاویه ای در این چهارچوب ها یکی هستند و تمامی ناظر های مزبور یک سرعت زاویه ای همونی که الان توی کتاباس میبینن .

zizigooloo77

New Member
لایک ها
20

سلام دوستان عزیز ببخشیداین باموها که توی فیزیک اول دبیرستان هستش چیه خواهشا زود جواب بدید مهمه برام

Hamidrezam

New Member
لایک ها
1

سلام به همگی!

یه سوال خیلیییییییی سریع الواجب الجواب دارم! لطفا اگه ممکنه تا امشب جوابشو بگین!
و اما سوال :

بین جرم و سرعت چه رابطه ای وجود داره؟ :217:

منظورم یه رابطه ی نسبتیه!

یعنی مثلا جرم یه ذره در حال حرکت نصف شه سرعتش دو برابر میشه؟ :217:

اصلا فرق می کنه؟:217:

پیشاپیش ممنون :53:
درباره رابطه سرعت با جرم: این رابطه بسیار جالب است. جواب خیلی از سوالات در باره رفتار ذرات زیر اتمی از طریق این رابطه پیدا می شود. هر چه جرم ذرات کاهش پیدا کند سرعت آنها بیشتر می شود. رابطه ای که اینشتین در این مورد بیان کرده فقط برای ذرات زیر اتمی (از جرم فوتون تا جرم الکترون) کارایی دارد. اما این ارا بطه در ذرات کوچک تر از فوتون نیز وجود دارد که من الان در حال ثبت این بخش از این رابطه می باشم.یعنی رابطه سرعت با جرم در اندازه های کوچک تر از ذرات فتون. در این پروژه چگونگی افزایش سرعت فوتون را نیز توضیح داده ام. یکی از اشکالات رابطه ی جرم با سرعت که اینشتین بیان کرده است محدود بودن آن است. یعنی سرعتی بیشتر از سرعت نور و جرمی کمتر از جرم فوتون را نمی توان با آن اندازه گرفت. در این پروژه این اشکالات را بر طرف کردم. پس از ثبت, پروژه رو در وب سایت خودم قرار میدم. بهتون خبر میدم . دعا کنید که در سطح بین المللی هم مورد قبول قرار بگیره.
متشکرم :)

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174

سلام دوستان عزیز ببخشیداین باموها که توی فیزیک اول دبیرستان هستش چیه خواهشا زود جواب بدید مهمه برام
فکر کنم منظورش "باتری ها" بوده...

لایک ها
6

ببینید من دقیقا دنبال این جوابم که فرض کنید یه ماشین در حال حرکت داریم ، با سرعت v ، حالا اگه یه بسته 10 کیلویی رو در حین حرکت از ماشین پرت کنیم ، سرعتش چقد زیاد میشه؟
سلام
به نظر من برای جواب این سوال یه کم باید سراغ سال دوم بری و از برآیند نیروها و اینجور چیزا استفاده کنی.
اگه اشتباه نکنم باید اول اصطکاک رو بر حسب جرم حساب کنی و از اون طریق نیروی وارد بر جسم رو بدست بیاری ، بعد تغییرات جرم رو ایجاد کنی و نیرو رو ثابت نیگه داری ، بعدش ، شتاب رو میتونی بدست بیاری .
و در نهایت هم فقط میتونی شتاب رو بدست بیاری وگرنه ، در صورت ثابت بودن برآیند نیروهای وارد بر جسم (متناسب با انرژی مکانیکی ) ؛ هیچ وقت سرعت ثانویه ثابت نیست .

ولی بالاخره من فیزیک زیاد استعداد ندارم ، ممکنه اشتباه گفته باشم

بالا