javadonline

New Member
لایک ها
0
با سلام به همه دوستان عزیز

من پشت کنکوری هستم و امسالم برای دومین بار به امید خدا کنکور میدیم. ولی یه مشکلاتی دارم و میخوام یه راهنمایی بکنید.

اول از همه بگم چون وقت کمه و من هم اصلا ریاضی و فیریکم خوب نیست (به لطف معلممون)!! و میدونم که اگه بخونم هم احتمالش خیلی کمه که یه چند تستی بزنم. حسابان هم عوض شده اینم از یه طرف. یکی در این باره هست که میخوام نظر بدید.

دوم اینکه من این توان رو در خودم حس میکنم که اگه بشینم 24 ساعت بقیه کتاب ها رو بخونم تو کنکور میتونم نتیجه بگیرم. منظورم این کتاب هاست:

ادبیات دوم،سوم،پیش،
عربی 2 و 3
زبان انگلیسی 2 و3 و پیش
شیمی پیش خیلی خوب بلدم تست هم خوبه
شیمی 2 و 3 بازم معملم خوب نبوده ولی فکر کنم بتونم بخونم و تو کنکور تست بزنم (در این باره راهنمایی کنید)
دین و زندگی هم دیگه باید کامل بخونم اینم میتونم
دیگه فکر نکنم کتاب دیگه ای باشه. فقط گفتم ریاضی و فیزیکم خوب نیست و شاید فیزیک اونم میتوم مفهومش رو یاد بگیریم که مثالش و تست نمی تونم حل کنم.(زمان هم کم)

یه راهنمایی کلی میخوام . ممنون میشم راهنمایی کنید.

موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164
پاسخ : راهنمایی و مشاوره به من پشت کنکوری

اتفاقا به نظر من باید واسه درسای اختصاصی بیشتر وقت بذارین... :68:
عمومی رو میشه تو دو ماه جمع کرد !! به نظر من شما حداقل تا عید ریاضی و فیزیک رو تا جایی که می تونین تقویت کنین، بعد به فکر عمومیا باشین...
البته می گم این نظر شخصی منه!!!:d

javadonline

New Member
لایک ها
0

تا عید که نمیشه هم رباضی 2 هم حسابان هم فیزیک 2 3 و پیش رو تموم کرد تازه منم ضعف دارم.

چطوری بخونم؟ الان تصاعد رو کامل خوندم فقط جون میدونم از اینا میاد 100%

به نظرتون کدوم ها رو بخونم؟

Ali007

New Member
لایک ها
70

سلام
من میگم شما بگیر مبحثارو درآر ببین چنتا مبحث هس...وااسه هر کدومشون متناسب وقتی که داری برنامه ریزی کن و بترکونشون...شما که میگی این حسو داری واقعا" فوق العادس از دستش نده حفظش کن و از این حست نهایت استفاده رو ببر چون خیلیا هستن که درس میخونن و میدونن که نتیجه نمیگیرن!!!شما که این حسو داری یعنی یه قدم،نه،چند قدم از بقیه جلوتری....وقتتم کم نیست! سوالای کنکورم اونقدرام سخت نیست(نمیگم سخت نیست ولی خب یه سیر منطقی داره دیگه مگه نه؟) پس استرس بیخودی به خودت وارد نکن و بشین با حداکثر قوا درس بخون خدا رو فراموش نکن توکل خیلی کمک کننده است.(گر توکل می کنی در کار کن/کشت کن پس تکیه بر جبار کن)
تست های کنکور رو واسه ریاضی و فیزیک بررسی کن ببین چرا اون حسی که تو شیمی داری یا ،یا تو ادبیات داری تو اینا نداری؟
حسشو تو خودت ایجاد کن .موفق میشی........هستی
پایا باشی
میم مثه محسن

*راستی با این "به من پشت کنکوریت" زیاد حال نکردم....یعنی چی؟!چرا اینطور فک نمیکنی که کلی تجربه داری؟چرا فک نمیکنی خیلی از راه هایی که بچه های سال اول دارن میرن تو نرفته میدونی اشتباست؟اینا خیلیه........... تو انرژی مثبت نیار داری مطمئن باش هممون توان بهترین شدن رو داریم ولی فقط چون می ترسیم نمیشیم!به همین سادگی
من نه میشناسمت نه از تواناییهات بهتر از خودت آگاهی دارم....فقط یه چیزی رو خیلی خوب میدونم که اونم اینه : اگه کسی واقعا" چیزی رو بخواد بهش میرسه

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
326

adabiyat matne ketab ro faghat bayad ye bar khond,gheiraz yebar vaght talaf kardane,dar morede shimi 3 fasle 1 ro bikhial shin be nazare man,vali baghiye fasla etefaghan ba khondane ketab khob darsad biyaran,shimi 2 ham matne ketab kheili moheme,vali kollan felen roo ekhtesasia vaght bishtar bezarid:87: movafagh bashid:89:
اگه کتاب مبتکران (تست ) رو بخونید به راحتی میتونید سوالات شیمی رو حل کنید ..................

javadonline

New Member
لایک ها
0

از همه شما دوستان ممنونم به خاطر نظراتشون . کلی کتاب خریدم از جمله شیمی 2 3 و پبش مبتکران که واقعا حال میکنم :دی ولی حجمش زیاد و وقت کم کلی کتاب هست !!!!

دوستان یه چیز دیگه ...

من الان کتاب های کلک معلم رو دارم >>> قرابت معنایی و واژگان و املا و آرایه های ادبی اینا رو بخونم کافیه؟ یا باید تک تک در های خود کتاب رو هم بخونم ممنون میشم نحوه مطالعه اینو بگید.

meghdad73

New Member
لایک ها
1

سلام.
همگی خسته نباشید خدا قوت.
من کنکور سراسری سال 91 دادم و رتبم طوری بود که غیر انتفاعی احرار رشت مندسی مکانیک قبول شدم.
رفتم ثبت نام کردم. اولین سالش هست که کارشناسی پیوسته می گیره.
امروز رفتم دانشگاه دیدم که بچه ها ی داغونی میان. من رتبم 19000 تو منطقه 2. به دلیل کمبود ظرفیت تو دانشگاه سراسری و رتبه بدم نتونستم جای بهتر قبول شم. ولی مثلا این دومین دانشگاه استانه. یعنی بعد از دانشگاه گیلانه. ولی ااااااصلا قابل قیاس نیست(آشغاله. البته استاداش خوبه ).
من متولد اردیبهشت 73 هستم. به نظرتون یه سال دیگه بخونم؟
آیا اصلا از لحاظ قانونی می تونم بمونم؟
ترم دوم رو مرخصی بگیرم یا نه. درس های سبک بردارم؟
این رو بگم که این رتبه حقم نبود. من اشتباه کردم. این حرف رو زدم بابت اینکه بگم بچه ضعیفی نیستم. شاید بتونم رتبه بهتر بیارم
چیکار کنم؟ همگی کمک کنین؟
5 ماه دوره کنم و تست بزنم خوبه؟
تو رو خدا جوابم رو بدین. بدجور دپرس شدم وقتی دیدم به خاطر کاهس ظرفیت دانشگاه گیلان و افزایش ظرفیت غیر انتفاعی من تو خلاء موندم که مجبور شدم با بچه هایی تو این رشته ودانشگاه قبول شم که رتبه ی45000 آوردن!!!
تو رو خدا کمک. نظر...
بعد از قبولی باید واحد های پاس شده رو دوباره بخونم؟

jasem

Well-Known Member
لایک ها
327

مقداد اولا ورودت رو به این سایت خوش امد میگم(یکی نیس بگه جاسم تو سر پیازی ته پیازی....)
در ثانی من نمیدونم میتونی دوباره کنکور بدی یا نه اما اگه میبینی جو اون دانشگاه واسه تو خوب نیس و میتونی کنکور بدی و یه جایی قبول بشی که ارزش اون یه سال زحمت رو داشته باشه (مثلا مکانیک دانشگاههای درجه یک) اینکارو بکن ولی یکسال بخونی بعد فسا قبول شی ارزشش رو نداره.
چون عامل اصلی دانشگاه دانشجوهاشن اگرچه استاداشم مهمن.(حاصل 5 ترم تجربه م. مکانیک شیراز)

meghdad73

New Member
لایک ها
1

مقداد اولا ورودت رو به این سایت خوش امد میگم(یکی نیس بگه جاسم تو سر پیازی ته پیازی....)
در ثانی من نمیدونم میتونی دوباره کنکور بدی یا نه اما اگه میبینی جو اون دانشگاه واسه تو خوب نیس و میتونی کنکور بدی و یه جایی قبول بشی که ارزش اون یه سال زحمت رو داشته باشه (مثلا مکانیک دانشگاههای درجه یک) اینکارو بکن ولی یکسال بخونی بعد فسا قبول شی ارزشش رو نداره.
چون عامل اصلی دانشگاه دانشجوهاشن اگرچه استاداشم مهمن.(حاصل 5 ترم تجربه م. مکانیک شیراز)

ممنون. یه ترم میرم. میبینم که چه طوره!!!
شاید خوب بود!!!!

لایک ها
367

سلام . من یه راهنمایی میخواستم: من الان ترم 11 زبان هستم و سال سوم رشته ریاضی. احتمالا میدونین که امتحانات نهایی امسال 25 درصد توی کنکور تاثیر داره. من نمی دونم با توجه به اهمیت امتحانات ترم دوم , ترم دیگه کلاس زبان هم برم یا نه. اینم بگم که به زبان علاقه دارم و در عین حال هدفم هم رتبه تک رقمی کنکوره. به نظرتون با این وضعیت و با توجه به این که من وقت زیادی برای کلاس زبانم میزارم بهتره بعد عید کلاس زبان برم یا نه؟
مرسی...

H sahar H

New Member
لایک ها
457

سلام . من یه راهنمایی میخواستم: من الان ترم 11 زبان هستم و سال سوم رشته ریاضی. احتمالا میدونین که امتحانات نهایی امسال 25 درصد توی کنکور تاثیر داره. من نمی دونم با توجه به اهمیت امتحانات ترم دوم , ترم دیگه کلاس زبان هم برم یا نه. اینم بگم که به زبان علاقه دارم و در عین حال هدفم هم رتبه تک رقمی کنکوره. به نظرتون با این وضعیت و با توجه به این که من وقت زیادی برای کلاس زبانم میزارم بهتره بعد عید کلاس زبان برم یا نه؟
مرسی...
رتبه تک رقمی واسه زبان یا ریاضی؟؟

لایک ها
367

رتبه تک رقمی واسه زبان یا ریاضی؟؟
ریاضی! زبان رو همین طوری میخونم چون در اینده لازم میشه....

H sahar H

New Member
لایک ها
457

ریاضی! زبان رو همین طوری میخونم چون در اینده لازم میشه....
باتوجه به اینکه میگید وقت زیادی رو واسه زبان میذارید احتمال لطمه خودن به نمره نهاییتون زیاده ولی بازم بستگی به توانایی های خودتون داره...
اگر درطول سال درسهای مدرسه رو کامل فهمیده و حونده باشید به نظرم واسه امتحان نهایی هم مشکلی نخواهید داشت
اگر هم نه بهتر است فعلا به فکر درساتون باشیدو به لطف خدا و با تلاش بعد از کسب رتبه تک رقمی در رشته ریاضی، زبان را ادامه دهید...:88:

لایک ها
367

من خودم هم همین فکر رو کردم ولی چون بقیه همکلاسی هام تصمیم دارن کلاس زبان رو ادامه بدن حس میکنم از بقیه عقب می افتم... به نظر خودم که امتحانات نهایی ساده هستن ولی همین تاثیر 25 درصد خیلی استرس اوره... به هر حال مرسی از این که وقت گذاشتین جواب دادین...:88:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

مرسی...
سلام دوست عزیز
من نمیدونم ترم 11 شما میشه چه سطحی!من تا ترم 26 خوندم و بعدش ادامه ندادم چون به دوره ی تخصصی تر وارد میشدم که واقعا وقت گیر و بی کاربرد بود برای اون زمان من(دوم دبیرستان!)
به هر حال من برای زبان کنکورم هم کلاس رفتم و یکسال کامل وقت گذاشتم!
اما واقعا زبان دنیای وسیعی داره که تمومی نداره!پس فکر نکن که کافیه!
اگر فکر میکنی این زبان خوندن بنا به هر دلیلی باعث پیشرفتت میشه اصلا ولش نکن!من تمام عشقم اینه که بشینم داستان انگلیسی بخونم!و وقتی میخونم کلی انرزی میگیرم و روحیه بدست میارم
اگر کلاس زبان رفتن برای شما همین حکم رو داره من نظرم این هست که رهاش نکنید!
ضمنا دوست عزیزم به عنوان تجربه دار امتحان نهایی(اونم از نوع نسبتا سنگین و فشرده ش مثه شما!و با تاثیر مستقیم باز هم مثه شما!)این اطمینان رو به شما میدم که نهایی واقعا جای نگرانی نداره!
از همین الان قول میدم که سر امتحان دینی تمام تصورت از نهایی عوض میشه و عاشقش میشی!بس که ماهه این امتحان!واقعا تخفیف خوبیه به دانش آموزان!چون نمره گرفتن در نهایی به مراتب آسون تر ازکسب نمره ی خوب در مدرسه و کنکوره!این رو بهتون قول میدم!:1:
راجب کنکور هم بهتره نگرانیتون رو از تابستون شروع کنید
چون شما باید به هر حال این فصل باقیمونده(بهار)رو فقط به دروس سال سوم اون هم بی نگرانی بپردازید!
پس زبان رو فعلا بخاطر کنکور حذف نکنید اگرآنچنان مخرب نیست
اما لازم میدونم توجه شما رو به این نکته جلب کنم : هیچ هیچ هیچ موضوع حاشیه ای ای نباید شما رو از هدف به این بزرگی که تک رقمی شدن هست دور کنه!
پس الزاما به صلاح دید خودتون عمل کنید!:1:
موفق و موید باشید:)
s.ahmadi

لایک ها
367

سلام دوست عزیز
من نمیدونم ترم 11 شما میشه چه سطحی!من تا ترم 26 خوندم و بعدش ادامه ندادم چون به دوره ی تخصصی تر وارد میشدم که واقعا وقت گیر و بی کاربرد بود برای اون زمان من(دوم دبیرستان!)
به هر حال من برای زبان کنکورم هم کلاس رفتم و یکسال کامل وقت گذاشتم!
اما واقعا زبان دنیای وسیعی داره که تمومی نداره!پس فکر نکن که کافیه!
اگر فکر میکنی این زبان خوندن بنا به هر دلیلی باعث پیشرفتت میشه اصلا ولش نکن!من تمام عشقم اینه که بشینم داستان انگلیسی بخونم!و وقتی میخونم کلی انرزی میگیرم و روحیه بدست میارم
اگر کلاس زبان رفتن برای شما همین حکم رو داره من نظرم این هست که رهاش نکنید!
ضمنا دوست عزیزم به عنوان تجربه دار امتحان نهایی(اونم از نوع نسبتا سنگین و فشرده ش مثه شما!و با تاثیر مستقیم باز هم مثه شما!)این اطمینان رو به شما میدم که نهایی واقعا جای نگرانی نداره!
از همین الان قول میدم که سر امتحان دینی تمام تصورت از نهایی عوض میشه و عاشقش میشی!بس که ماهه این امتحان!واقعا تخفیف خوبیه به دانش آموزان!چون نمره گرفتن در نهایی به مراتب آسون تر ازکسب نمره ی خوب در مدرسه و کنکوره!این رو بهتون قول میدم!:1:
راجب کنکور هم بهتره نگرانیتون رو از تابستون شروع کنید
چون شما باید به هر حال این فصل باقیمونده(بهار)رو فقط به دروس سال سوم اون هم بی نگرانی بپردازید!
پس زبان رو فعلا بخاطر کنکور حذف نکنید اگرآنچنان مخرب نیست
اما لازم میدونم توجه شما رو به این نکته جلب کنم : هیچ هیچ هیچ موضوع حاشیه ای ای نباید شما رو از هدف به این بزرگی که تک رقمی شدن هست دور کنه!
پس الزاما به صلاح دید خودتون عمل کنید!:1:
موفق و موید باشید:)
s.ahmadi
خیلی ممنون... توضیحاتتون واقعا مفید بود... :1:
( من جهاد دانشگاهی کلاس میرم که بالاترین سطحش ترم 15 هست...)

آخرین ویرایش توسط مدیر

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

مرسی...
با سلام
با توجه به سال های گذشته امحتحان نهایی بسیار بسیار آسون تر از اونیه که تصورش رو بکنید...ثانیا برای بچه ها بد جا افتاده که این 25% تاثیر چجوریه!
شما میتونید هم کلاستون رو برید و هم به نهایی برسید!
موفق باشید

H sahar H

New Member
لایک ها
457

اگه یه بنده خدایی!! بخواد امسال آزمایشی کنکور شرکت کنه چه مباحثی رو از پیش دانشگاهی بخونه تا احتمال قبول شدنش هم زیاد باشه...ب
عدش اگه ایشالله قبول شد میتونه بره دانشگاه یا...؟؟؟

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

اگه یه بنده خدایی!! بخواد امسال آزمایشی کنکور شرکت کنه چه مباحثی رو از پیش دانشگاهی بخونه تا احتمال قبول شدنش هم زیاد باشه...ب
عدش اگه ایشالله قبول شد میتونه بره دانشگاه یا...؟؟؟
مگه کسی که هنوز سوم رو تموم نکرده می تونه کنکور شرکت کنه؟!

H sahar H

New Member
لایک ها
457

خب تابستون که کنکوره سومم تموم میشه...کارنامه امتحان نهایی هم فکرکنم تا اون موقع بیاد. دیگه مشکلی نداره که بخواد نشه...

بالا