bigle

New Member
لایک ها
0
سلام دوستان خسته نباشید. راستش من امسال میرم سوم و میخوام تو المپیاد زیست شرکت کنم. با توجه به اینکه من وقت خیلی کمی دارم ( حدود 5 ماه ) و فقط بر روی کتاب های درسی مسلطم چیکار کنم؟ :65::65: راستی لطفا نگین کمپل رو کامل بخون چون اصلا وقت نیست. خیلی ممنون

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442
پاسخ : راه چاره برای دانش سال سوم

سلام دوستان خسته نباشید. راستش من امسال میرم سوم و میخوام تو المپیاد زیست شرکت کنم. با توجه به اینکه من وقت خیلی کمی دارم ( حدود 5 ماه ) و فقط بر روی کتاب های درسی مسلطم چیکار کنم؟ :65::65: راستی لطفا نگین کمپل رو کامل بخون چون اصلا وقت نیست. خیلی ممنون
به عنوان یه قبول نشده باتجربه بهتون میگم باید کمپبل رو کامل کامل بخونید اصلا قورتش بدید شما میتونید سه کار کنید:
1-به موازات کمپبل تخصصی هم بخونید
2-کمپبل رو خیلی زود تموم کنید وبعد برید سراغ تخصصی ها
3-اصلا المپیاد شرکت نکنید
باید همه جوانب رو درنظر بگیرید مثلا:اگه قبول نشدید خودتون رو نبازید( این مورد بی نهایت مهمه) ومواظب درسهای مدرسه کنکور وامتحان نهایی تون باشید(این یکی بی نهایت تر مهمه)،ممکنه حواشی زیادی پیش بیاد وسردرگم بشید،ممکنه آقایون هرجور دلشون خواست از ناکجا آباد سوال بدن و.....
درکل این رو میگم که شرایط مختلف رو درنظر داشته باشین که مشکلی براتون پیش نیاد
اما همه چیز به اینجا ختم نمیشه وقتی المپیاد میخونید چیزهایی رو یاد خواهید گرفت که خیلی های دیگه نمیدانند،شور وشوق فراوانی درشما به وجود میاد،با افراد المپیادی دیگه ای آشنا میشید و دوستان جدیدی پیدا می کنید و میتونید از نخبگان گذشته بهره ببرید و.....
اگه سوال وراهنمایی بیشتر خواستید در خدمتم.

bigle

New Member
لایک ها
0

خوب میگم زمان ندارم کمپل بخونم . شما خلاصه ای برای کمپل سراغ یا ندارین؟ یا کتاب های کم حجم که جای کمپل رو واسم بگیره؟

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

استاد دوست من که نقره داغ \ارسال بود کم\لو تو ۳ ماه خوند:/

J.Karimi

Active Member
لایک ها
115

فقط كمي همت و برنامه ريزي دقيق و پايبندي به اون

يكي از دوستان سال گذشته در عرض تابستون كل كمپل رو خوند حالا شما از طرفي به كتاب درسي هم مسلط هستيد و شما هم الآن يك ماه از تابستون رو هنوز داريد كه بهترين فرصته درضمن درطول سال هم مي تونيد به تسلط كافي بهش برسيدهمچنين شما تامرحله يك 5 ماه فرصت داريد نه مرحله دو پس چندان هم دير نيس!!!!!

silent hell

New Member
لایک ها
41

راه درست بچسب به کنکور و به بیراهه المپیاد نرو

zizigooloo77

New Member
لایک ها
20

موضوعاتی که مهمن سعی کن کمپبلو بخونی و تستاشم بزنی و بقیشو بیشتر تسلط تستی داشته باشی

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

مطمئنییییی؟؟؟؟
کار سختی درپیش داری.نمیخوام نا امیدت کنم ولی سخته.
کسی بود که حتی سال اول مرحله اول دراومد و سال دوم توی مرحله ۲ سه چهار درصد کم اورد. ولی ادامه نداد. درکمال ناباوری دیگران، همکلاسیای دوره شون و همکلاسیا مدرسه و استاداش، کنار کشید. چرا؟؟؟؟ چون با وجود اینکه ۲ سال خوند و خیلی زحمت کشید و استادش به سواد و هوشش و تلاشش افتخار میکرد،کم اورد....
نه روحش، بلکه جسمش.... اون کاملا مریض شد. وشرایط جسمیش بش اجازه نمیداد که توی سال سوم هم قدرتشو به دست بیاره هم اطلاعاتشو ببره بالا. واسه همین کشید کنار. تا توی دوسال که برای کنکورش فرصت داشت دوباره بشه همون آدم باهوش سابق. با اینکه عاشق رشته ش بود.
خیلیا فکر میکنن کنکور سخته. ولی با تجربه ای که اون داره از همنشینی با برترینای ایران تا خوندن کتابای عجیب و که بزرگتراش با دهن باز نگاش میکردن میتونه توی کنکور بترکونه. که آمار میگه بچه هایی که تجربه ی المپیاد داشتن تو کنکور خیلی خوبن. باوجود اینکه از یه شهر کوچیک زیر پونز نقشه ی ایران اومده بود. خیلی پیشرفت کرد و خیلی فکرش رشد پیدا کرد. دیگه اون بچه ی ساده ی مامانش نبود. بزرگ شده بود.
میخوام بگم المپیاد خیلی سود داره ولی با دید باز برو جلو و تسلیم احساست نشو. ببین چیزایی هست که وقتی وارد این راه میشی ناخواسته سمتت میان. مثل انتظار دیگران. میتونی تحمل کنی که دیگران چه جوری نگات میکنن؟ مخصوصا اگه از یه شهر کوچیکی.و یه نمونه ی جدیدی. تمام جوانبو در نظر بگیر که مبادا یه روز پشیمون بشی،
دوست عزیزم، اون بچه زیر بار فشار خم نشد،،،، زیر بار این خم شد که مدیرش بش میگفت یا طلا یا کنکور.
آدم احمق زیاده. ببین میتونی کاملا نادیده شون بگیری؟
دوتا راه جلوته:
۱. یه اتوبان شلوغ و صاف و صوف که تحت هر شرایطی با یه احتمال بالا به نهش میرسی و البته خسته کننده و طولانی....کنکور.
۲. یه جاده فرعی که میان بره و کوتاه و تمیزو قشنگه ولی آسفالت نیست. چرخای قوی میخواد. خیلیا توش پنچر کردن.و جاموندن. اما یاد گرفتن چه جوری باید رانندگی کنن....المپیاد
قدرت یه ماشین توی دست انداز معلوم میشه....
درنهایت خوب فکراتو بکن و به تواناییهات آگاه شو. و توی هر راهی رفتی با اطمینان برو و تمام تلاشتو بکن.بشو بهترین اون کار.
موفق باشی.

sara_sfkh

New Member
لایک ها
111

راه درست بچسب به کنکور و به بیراهه المپیاد نرو
با چه دلایلی اینو میگید؟؟؟؟؟؟
کی گفته المپیاد بیراهست؟؟؟
اصن کی گفته کنکور راه درسته؟؟؟؟؟؟؟
ببینید این اصولا حرف آدمایی که المپ رو صرفا برا مدال خوندن!
دوست عزیز اول هدفتو مشخص کن
ببین براچی میخای المپیادی شی؟؟؟
که طلاشی و کنکورو دور بزنی؟؟؟قطعا نرو سمت المپیاد!
اما اگه هدفت اینه که عادی نبلشی مثه همه درسای تکراری رو نخونی و از هر نظر دید بهتری داشته باشی برو المپیاد حتی اگه نتونی یه سوال م1جواب بدی!!!

pourymt

New Member
لایک ها
86

د.ست عزیز برای المپیاد حتی اگر مرحله اول رو هم رد کنید مرحله دوم دولا دولا نمیشه.پس حتما سعی کنید تخصصی بخونید:109:

بالا