SAJJADM

New Member
لایک ها
37
سلام . سوالی داشتم در مورد رشته پزشکی گفتم تو انجمن زیست مطرح کنم !؟
بعد از گذروندن دوره ی عمومی پزشکی که 7 سال هست اگر دانشجو در آزمون رزیدنتی قبول شد اول باید طرحش رو در مناطق محروم بگذرونه بعد بره دانشگاه و تخصص بخونه ؟ یا اینکه باید بره دانشگاه و تخصص بخونه و بعدا بره طرح ؟ اگر اینطوری باشه مدت طرح چند سال میشه ؟

S.E.J

New Member
لایک ها
175
پاسخ : رشته پزشکی

سلام دوست عزیز

اول باید طرح بگذرونن

موفق باشین

Crypt!c

New Member
لایک ها
42

سلام . سوالی داشتم در مورد رشته پزشکی گفتم تو انجمن زیست مطرح کنم !؟
بعد از گذروندن دوره ی عمومی پزشکی که 7 سال هست اگر دانشجو در آزمون رزیدنتی قبول شد اول باید طرحش رو در مناطق محروم بگذرونه بعد بره دانشگاه و تخصص بخونه ؟ یا اینکه باید بره دانشگاه و تخصص بخونه و بعدا بره طرح ؟ اگر اینطوری باشه مدت طرح چند سال میشه ؟
فك كنم دو تا سه سال بايد طرح بگذرونه ! [MENTION=8889]mohsen.kh[/MENTION]

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

اگه آزمون رزیدنتی رو قبول بشن اول تخصصشون رو می خونن. بعدش هم طرح عمومی هم تخصص رو باهم می گذرونن. فکر کنم همون 4 سال می شه.

Crypt!c

New Member
لایک ها
42

اگه آزمون رزیدنتی رو قبول بشن اول تخصصشون رو می خونن. بعدش هم طرح عمومی هم تخصص رو باهم می گذرونن. فکر کنم همون 4 سال می شه.
واقعا ؟!
مطمئنين ؟ :225:

من هنوز برام سواله برا تخصص چرا اخه بازم بايد طرح بگذرونيم ؟ :|

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

این که اگه قبول شین می رین تخصص رو می خونین مطمئنم. اینم که طرح جفتشون با هم می شه هم آره مطمئنم. ولی زمان طرح تخصص دقیق یادم نیست که دو سال بود یا بیشتر.

SAJJADM

New Member
لایک ها
37

این که اگه قبول شین می رین تخصص رو می خونین مطمئنم. اینم که طرح جفتشون با هم می شه هم آره مطمئنم. ولی زمان طرح تخصص دقیق یادم نیست که دو سال بود یا بیشتر.

دندانپزشکی هم طرح داره ؟

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

بله دندان پزشکی هم طرح داره. ولی برخلاف پزشکی آزمون تخصص دندان پزشکی رو همه نمی تونن یک بار بعد فارغ التحصیلی بدن. باید برن طرح بعد می تونن آزمون بدن. به جز یه عده که به اصطلاح استریت می شن که شرایطی داره. مثلا متداول ترینش معدل کل بالای 16 و رتبه کشوری زیر 500 کنکوره

SAJJADM

New Member
لایک ها
37

بله دندان پزشکی هم طرح داره. ولی برخلاف پزشکی آزمون تخصص دندان پزشکی رو همه نمی تونن یک بار بعد فارغ التحصیلی بدن. باید برن طرح بعد می تونن آزمون بدن. به جز یه عده که به اصطلاح استریت می شن که شرایطی داره. مثلا متداول ترینش معدل کل بالای 16 و رتبه کشوری زیر 500 کنکوره

سلام . ممنونم از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما میگذارید تا انتخابی درست و منطقی داشته باشیم .
در مورد این استریت شدن که در صحبت هاتون هم اشاره کردین میشه بیشتر توضیح بدین و آیا تو پزشکی هم وجود داره ؟
واینکه چون شما دانشجوی دندانپزشکی هستید و با پزشکی هم در ارتباطید میخواستم بدونم به نظر شما درسته که میگن تو چن سال آینده برای پزشک ها حتی متخصص ها کار وجود نخواهد داشت ؟(اگه اینطوری باشه چرا جوونیمون رو پاش هدر بدیم ؟!!)
و به نظر شما یه دانشجوی دندان یا پزشکی ساعات مطالعه روزانش (بجز در دانشگاه ) در چه حدودی باشه تا نتیجه ی خوبی بگیره ؟

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

سلام . ممنونم از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما میگذارید تا انتخابی درست و منطقی داشته باشیم .
در مورد این استریت شدن که در صحبت هاتون هم اشاره کردین میشه بیشتر توضیح بدین و آیا تو پزشکی هم وجود داره ؟
واینکه چون شما دانشجوی دندانپزشکی هستید و با پزشکی هم در ارتباطید میخواستم بدونم به نظر شما درسته که میگن تو چن سال آینده برای پزشک ها حتی متخصص ها کار وجود نخواهد داشت ؟(اگه اینطوری باشه چرا جوونیمون رو پاش هدر بدیم ؟!!)
و به نظر شما یه دانشجوی دندان یا پزشکی ساعات مطالعه روزانش (بجز در دانشگاه ) در چه حدودی باشه تا نتیجه ی خوبی بگیره ؟
استریت شدن فایده ای که داره برای رشته های دارو و دندونه و اونم اینه که می تونن قبل سربازی رفتن و یا طرح رفتن یه دفعه امتحان تخصص بدن. پزشکیا همین جوری یه دفعه رو می تونن امتحان بدن نیازی به استریت شدن ندارن تا اونجا که من می دونم...
راجع به آینده کاری والا من پیشبینی ای در مورد آینده ندارم... شاید با طرح پزشک خانواده بهتر شه شاید بدتر. از یه پزشکی که تو کاره باید بپرسید اینو.
من که فعلا ساعت مطالعه روزانه نداشتم تو این دو ترم :3: ترم یک یه کم جو گیر بودیم بعضی درسا رو که مثلا سه جلسه درس می دادن یه ساعت می شستیم می خوندیم. ترم 1 معدل الف شدم ترم 2 هم یه کم پایین تر از 17. برای رشته ما علوم پایه اون قدر اهمیت نداره. بعدشم دانش لازم هست ولی مهارت دست سهم بیشتری شاید داشته باشه. مثلا 60 40

بالا