mohsenKh

Well-Known Member
لایک ها
253
پاسخ : رشته ی بیوتکنولوژی

سلام درموردرشته ی بیوتک بایدبگم که دکترای پیوسته اش کلا28نفرظرفیت داره 14نفرریاضی 14نفرتجربی که .....
تا اونجا که من اطلاع دارم 28نفر نیست ظرفیتش(14نفر). امسال حدود 16، 17 نفر برداشتن. المپیادی ها رو هم قبول نکردن.(اونایی که میخواستن از سهمیه استفاده کنن)

venus 76

New Member
لایک ها
14

من بیوتکنوبوژی رو خیلی دوست دارم
ولی فکر نمیکنم بتونم بوسیله المپیاد بدستش بیارم
توی سایتا هم ک سرچ کردم دیدم ک افرادی که تک رقمی یا حتی 2 رقمی شدنگتوانایی تحصیل توی این رشترو دارن
ولی شرط دیگه ای ک لازم بود این بود که حباید تراز بالاتر از 10000 بشه و من تراز پزشکی های تک رقمی رو که میدیدم حداکثر تا 9000 رسیده
پس باید چی کار کرد ک تراز بالای 10000 بشه؟

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

من بیوتکنوبوژی رو خیلی دوست دارم
ولی فکر نمیکنم بتونم بوسیله المپیاد بدستش بیارم
توی سایتا هم ک سرچ کردم دیدم ک افرادی که تک رقمی یا حتی 2 رقمی شدنگتوانایی تحصیل توی این رشترو دارن
ولی شرط دیگه ای ک لازم بود این بود که حباید تراز بالاتر از 10000 بشه و من تراز پزشکی های تک رقمی رو که میدیدم حداکثر تا 9000 رسیده
پس باید چی کار کرد ک تراز بالای 10000 بشه؟
دوست خوبم یکی از کاربرای سایت با رتبه کنکور 2400 سال 93 همین الانش داره دانشگاه الزهرا تهران بیوتک میخونه :) اونجور که گفتین هم نیست!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

پس اینطور که گفتین ریاضیم میگیرن
من کلا همیشه بین تجربی و ریاضی درگیری داشتم.این رشته فکر کنم خیلی به دردم بخوره
امیدوارم سال دیگه بتونم بهش نزدیک بشم

mohadaseh

New Member
لایک ها
330

سلام قابل توجه دوستان دکترای پیوسته ی این رشته امسال کلا برداشته شد از ریاضی و تجربی.....فقط تجربی بیوتکنولوژی کارشناسی داره

venus 76

New Member
لایک ها
14

دوست خوبم یکی از کاربرای سایت با رتبه کنکور 2400 سال 93 همین الانش داره دانشگاه الزهرا تهران بیوتک میخونه :) اونجور که گفتین هم نیست!
دکترای پیوسته قبول شده؟!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

پس یعنی فقط میشه تا کارشناسی خوند؟؟
ارشدو دکتری نداره دیگه؟؟
ای بابا
هر دم ازاین باغ بری میرسد

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

پس یعنی فقط میشه تا کارشناسی خوند؟؟
ارشدو دکتری نداره دیگه؟؟
ای بابا
هر دم ازاین باغ بری میرسد

venus 76

New Member
لایک ها
14

سازمان سنجش آموزش کشور
دوستان توی د3ترچه انتخاب رشته امسال بیوتکنولوژی دکترای پیوسته هم بوده
اینم لیتک سازمان سنجش ک از اون میتونید دفترچه ها رو دانلود کنید
ولی در نهایت من متوجه نشدم اگه بخوایم ترازمون بیشتر از 10000 بشه بابد چیکار کنم؟!!!!!

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

معرفي رشته ي زيست فناوري (بيوتکنولوژي) از ديد يک کارشناس
دوستان یک سوال دارم!
توانايي‌هاي‌ لازم‌ :
رشته‌ بيوتکنولوژي‌ از بين‌ داوطلبان‌ گروه‌ آزمايشي‌ رياضي‌ و فني‌ و علوم‌ تجربي‌ دانشجو مي‌پذيرد چرا که‌ بعضي‌ از گرايش‌هاي‌ اين‌ رشته‌ به‌ علوم‌ پزشکي‌ و بعضي‌ ديگر از گرايش‌ها به‌ رشته‌هاي‌ مهندسي‌ مربوط‌ مي‌شود.گفتني‌ است‌ که‌ دوره‌ دکتراي‌ مستقيم‌ بيوتکنولوژي‌، دوره‌ آموزشي‌ خاصي‌ است‌ که‌ مناسب‌ با توانايي‌هاي‌ دانشجويانِ سرآمد به‌ صورت‌ پيوسته‌ و فشرده‌ تنظيم‌ شده‌ است‌ و با پذيرش‌ دانشجوياني‌ که‌ از نظر بهره‌ هوشي‌، قدرت‌ درک‌ و استدلال‌، توان‌ نوآوري‌ و خلاقيت‌، خودآموزي‌ و استفاده‌ مناسب‌ از وقت‌، علاقه‌ و انگيزه‌ شديد به‌ يادگيري‌ و توانايي‌هاي‌ ذهني‌ و رواني‌ سرآمد همگنان‌ خود هستند، آنان‌ را براي‌ اخذ درجه‌ دکتري‌ در اين‌ رشته‌ آماده‌ ‌مي‌کند.از همين‌رو نيمي‌ از ظرفيت‌ پذيرش‌ اين‌ رشته‌ به‌ داوطلباني‌ اختصاص‌ دارد که‌ در مرحله‌ ماقبل‌ نهايي‌ المپيادهاي‌ دانش‌آموزي‌ رياضي‌،فيزيک‌، شيمي‌، کامپيوتر و زيست‌شناسي‌ پذيرفته‌ شده‌ باشند و نيمي‌ ديگر نيز مخصوص‌ داوطلباني‌ است‌ که‌ از طريق‌ آزمون‌ سراسري‌ وارد شده‌ و نمره‌ کل‌ آزمون‌ سراسري‌ آنها از 000 , 10 کمتر نباشد.در ضمن‌ از پذيرفته‌شدگان‌ اين‌ رشته‌، مصاحبه‌ علمي‌ به‌ عمل‌ مي‌آيد تا دانشجوياني‌ که‌ واقعاً علاقه‌مند بوده‌ و انگيزه‌ علمي‌ لازم‌ را دارند، وارد اين‌ رشته‌ شوند.
یکی این قسمت رو برای من تشریح کنه!
منظورش از مرحله ماقبل نهایی چیه؟! مرحله دوم؟
اینکه گفته نیمی از پذیرششون به این صورته...یعنی شخصی که مثلا مدال نقره داره بدون کنکور میتونه بره بیوتک بخونه؟!:190:
میشه اگر کسی اطلاعات دقیق و رسمی داره صحت این مطلبت رو مشخص کنه؟!

mohsenKh

Well-Known Member
لایک ها
253

معرفي رشته ي زيست فناوري (بيوتکنولوژي) از ديد يک کارشناس
دوستان یک سوال دارم!
توانايي‌هاي‌ لازم‌ :
رشته‌ بيوتکنولوژي‌ از بين‌ داوطلبان‌ گروه‌ آزمايشي‌ رياضي‌ و فني‌ و علوم‌ تجربي‌ دانشجو مي‌پذيرد چرا که‌ بعضي‌ از گرايش‌هاي‌ اين‌ رشته‌ به‌ علوم‌ پزشکي‌ و بعضي‌ ديگر از گرايش‌ها به‌ رشته‌هاي‌ مهندسي‌ مربوط‌ مي‌شود.گفتني‌ است‌ که‌ دوره‌ دکتراي‌ مستقيم‌ بيوتکنولوژي‌، دوره‌ آموزشي‌ خاصي‌ است‌ که‌ مناسب‌ با توانايي‌هاي‌ دانشجويانِ سرآمد به‌ صورت‌ پيوسته‌ و فشرده‌ تنظيم‌ شده‌ است‌ و با پذيرش‌ دانشجوياني‌ که‌ از نظر بهره‌ هوشي‌، قدرت‌ درک‌ و استدلال‌، توان‌ نوآوري‌ و خلاقيت‌، خودآموزي‌ و استفاده‌ مناسب‌ از وقت‌، علاقه‌ و انگيزه‌ شديد به‌ يادگيري‌ و توانايي‌هاي‌ ذهني‌ و رواني‌ سرآمد همگنان‌ خود هستند، آنان‌ را براي‌ اخذ درجه‌ دکتري‌ در اين‌ رشته‌ آماده‌ ‌مي‌کند.از همين‌رو نيمي‌ از ظرفيت‌ پذيرش‌ اين‌ رشته‌ به‌ داوطلباني‌ اختصاص‌ دارد که‌ در مرحله‌ ماقبل‌ نهايي‌ المپيادهاي‌ دانش‌آموزي‌ رياضي‌،فيزيک‌، شيمي‌، کامپيوتر و زيست‌شناسي‌ پذيرفته‌ شده‌ باشند و نيمي‌ ديگر نيز مخصوص‌ داوطلباني‌ است‌ که‌ از طريق‌ آزمون‌ سراسري‌ وارد شده‌ و نمره‌ کل‌ آزمون‌ سراسري‌ آنها از 000 , 10 کمتر نباشد.در ضمن‌ از پذيرفته‌شدگان‌ اين‌ رشته‌، مصاحبه‌ علمي‌ به‌ عمل‌ مي‌آيد تا دانشجوياني‌ که‌ واقعاً علاقه‌مند بوده‌ و انگيزه‌ علمي‌ لازم‌ را دارند، وارد اين‌ رشته‌ شوند.
یکی این قسمت رو برای من تشریح کنه!
منظورش از مرحله ماقبل نهایی چیه؟! مرحله دوم؟
اینکه گفته نیمی از پذیرششون به این صورته...یعنی شخصی که مثلا مدال نقره داره بدون کنکور میتونه بره بیوتک بخونه؟!:190:
میشه اگر کسی اطلاعات دقیق و رسمی داره صحت این مطلبت رو مشخص کنه؟!
همچین چیزی نیست. که نصف از المپیاد نصف از کنکور!
اتفاقا سهمیه مدال رو قبول نمیکنن تا اونجا که اطلاع دارم.

venus 76

New Member
لایک ها
14

نمره ی کل همون ترازه؟!

alibagheri

New Member
لایک ها
3

سلام
من چهارم ریاضیمیخوام بیوتکنولوژی بخونم
ترازای قلمچیمم بین ۷۲۰۰ تا ۷۸۵۰ نوسان داره
اگه بخوام این رشته رو بخونم آیا باید تغییر رشته بدم به تجربی؟؟؟
شنیدم برای ورود باید زبان انگلیسیو فول باشیم تا تو مصاحبش قبول شیم راسته؟؟
بین برق و بیوتک کودوم بهتر و کودوم راحتره

من اگه گرایش بیوتک دارویی رو بخوام برم باید چیکار کنم؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

SAVORA

New Member
لایک ها
0
اگه بخوام این رشته رو بخونم آیا باید تغییر رشته بدم به تجربی؟؟؟
از ریاضی هم می پذیره ولی خیلی کمتر.

++ دوستان یه سوال
مدال المپیاد فیزیک برا رشته بیوتکنولوژی سهمیه داره؟کمکی میکنه یا حتما مدال شیمی و زیست باید داشته باشیم؟

بالا