رفع اشکال اخترفیزیک

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

اشکالات اخترفیزیکی خود را اینجا بپرسید.

هر چی گشتم یه تاپیک جامع در این باره پیدا نکردم. هر کی اومده سوالای خودشو تو یه تاپیک جدا پرسیده. بنظرم اگه همه ی اشکالا یه جا جمع باشن و دسته بندی موضوعی هم داشته باشه، نظم تالار بیشتر میشه. این بود که این تاپیک رو زدم:4:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خب خودم شروع میکنم:4:
توی سوالایی مانند این(پایین) چجوری باید بفهمیم کدوم مینیمم مربوط به وقتیه که فقط روشنایی ستاره ی بزرگتر به ما میرسه(کوچیکه پشت بزرگه است) و اینکه کدوم ستاره دمای بیشتری داره؟
آیا جواب قسمت الف به جواب قسمت ب وابسته نیست؟؟
من از یه نفر پرسیدم گفت این سوال مشکل داره نظر شما چیه؟

va.ahmadi

New Member
لایک ها
54
پاسخ : رفع اشکال اخترفیزیک

سلام
ببخشید یکم بد خط شد !:4:

t4

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام!
ممنون بابت جواب دادن سوال بالایی:)
و اما سوال بعد:

الف رو حل کردم توی ب هنگ کردم!! البته یه راهی به ذهنم رسید نمی دونم درسته یا نه.

من فرمول چگالی انرژی رو نوشتم(at^4) و مساوی با انرژی یک فوتون تقسیم بر حجم اتم هیدروژن قرار دادم. آیا راهم درسته> اگه نه چجوری باید حلش کنیم؟

math1998

New Member
لایک ها
224

سلام!
ممنون بابت جواب دادن سوال بالایی:)
و اما سوال بعد:

الف رو حل کردم توی ب هنگ کردم!! البته یه راهی به ذهنم رسید نمی دونم درسته یا نه.

من فرمول چگالی انرژی رو نوشتم(at^4) و مساوی با انرژی یک فوتون تقسیم بر حجم اتم هیدروژن قرار دادم. آیا راهم درسته> اگه نه چجوری باید حلش کنیم؟
البته فکر کنم اشتباهست اما فکر کنم باید از 3/2kt استفاده کنی .

va.ahmadi

New Member
لایک ها
54

سلام

برای کامل بودن جواب ،جوابِ الف هم باشه بد نیست :D
برای ب اون انرژی رو برابر با 3/2 kT بزاریم فکر کنم درست باشه چون مقدار انژی که محیط بهش داده رو میخوایم نه انرژی که خودش داره !

لایک ها
23

کسی اینجا جواب مسئله های نجوم و اخترفیزیک مقدماتی رو داره؟ من سوالاشو حل کردم ولی نمیدونم درسته یا نه . هم جلد یک هم دو.

amir_j

New Member
لایک ها
235

کسی اینجا جواب مسئله های نجوم و اخترفیزیک مقدماتی رو داره؟ من سوالاشو حل کردم ولی نمیدونم درسته یا نه . هم جلد یک هم دو.
سلام ..

اگه اشکالی دارید بپرسید ولی اگه حل کردید و از راحتون مطمئنید زیاد پیش رو نگیرید ، یحتمل درسته .. :4:

بالا