sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750
سلام بر شما...
مرحله یک دیگه با تموم حرف و حدیثاش تموم شده و حالا در آغازی جدی تر باید برای مرحله دو آماده شد...
نکته ی بسیار مهمی که در مورد آمادگی برای مرحله دو وجود داره اینه که نباید صبر کنین تامنابع مرحله دو یا حتی نتایج مرحله یک بیاد...در واقع با این کار شما بخش مهمی از زمانتون رو از دست دادین...حتی اگه درمورد قبولی تون در مرحله یک هم مطمئن نیستید،پیشنهاد میدم این شکلی عمل کنین:
بین یه هفته تا 10 روز بعد از مرحله یک وقتتون رو به طور کامل صرف درسای مدرسه کنین تا هم یه کم ذهنتون آزاد بشه و هم بتونین خودتونو به درسای مدرسه برسونین
بعدش خوندن منابع درسی مرحله 2 رو شروع کنین...این منابع ادبیات سوم انسانی،زبان فارسی سوم انسانی،تاریخ ادبیات سوم انسانی،عربی سوم انسانی،زبان انگلیسی 3 و آرایه های ادبی هست...سعی کنین همه ی درسا رو با هم پیش ببرین...البته بچه های غیرانسانی که وقت محدودی دارن می تونن به جای مطالعه ی عربی انسانی از کتاب "فوت و فن عربی" خیلی سبز استفاده کنن...فقط یه کم ریسک داره ولی خودمم همین کارو کردم...سعی کنین تا پیش از اعلام منابع مرحله دو،همه یا بخش عمده ای از منابع درسی رو خونده باشین...این طوری خیلی جلو می افتین
در ضمن رفع اشکال منابع مرحله دو اعم از درسی و غیر درسیا( که بعد اعلام میشه) هم تو همین تاپیک انجام میشه

Labyrinth

New Member
لایک ها
13
پاسخ : رفع اشکال و آمادگی برای مرحله دوم المپیاد ادبی

برای مرحله‌ دوم منابع درسی مرحله‌ یک هم هست علاوه بر جدیدا؟ مث تاریخ ادبیات یک یا قسمتای حفظی زبان فارسی ۱و۲...

saba75

New Member
لایک ها
1,143

برای مرحله‌ دوم منابع درسی مرحله‌ یک هم هست علاوه بر جدیدا؟ مث تاریخ ادبیات یک یا قسمتای حفظی زبان فارسی ۱و۲...
نه ..هیچکدوم... [الحمدلله!]

لایک ها
33

سلام
كتاب"فوت و فن عربي" كه گفتين،ويژه انسانيه؟
تاريخ ادبيات رو درچه حدي بخونيم؟ خط به خطشو حفظ باشيم -بعد از اينكه ياد گرفتيم- ؟ واقعا كار سختيه:207:
آرايه هاي ادبي رو چجوري بايد خوند؟
متشكرم:)

saba75

New Member
لایک ها
1,143

سلام
تاريخ ادبيات رو درچه حدي بخونيم؟ خط به خطشو حفظ باشيم -بعد از اينكه ياد گرفتيم- ؟ واقعا كار سختيه:207:
همه ی نکته های عربی انسانی هارو داره... به درد بچه های ریاضی و تجربی هم میخوره... نکته های انسانی رو اکثراً داخل کادر قرار داده که قابل تشخیص باشن.

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام
سلام
متاسفانه باید بگم در کتاب تاریخ ادبیات هر مطلبی(هرچند فرعی و بی اهمیت به نظر بیاد)ممکنه سوال بشه...بنابراین باید اونو بسیار دقیق بخونین....به این سوال از مرحله دوی پارسال توجه کنین:
نخستین اعزام دانشجویان ایران به اروپا به دستور چه کسی و به کدام کشور بود؟
1)امیرکبیر-فرانسه
2)عباس میرزا-انگلستان
3)ناصر الدین شاه-فرانسه
4)مظفرالدین شاه-انگلستان
اگه کتاب تاریخ ادبیات رو بخونین،متوجه میشین که این سوال نه از یک موضوع اصلی،بلکه از یک قسمت کم اهمیت تر کتاب طرح شده که ارتباط چندانی هم با خود درس تاریخ ادبیات نداره(صفحه ی 80 کتاب درسی)
از آرایه های ادبی بیشتر سوال کاربردی و در ارتباط با منابع میاد...در واقع اعلام کتاب آرایه های ادبی برای اینه که بتونن از منابع درسی و غیر درسی سوال آرایه بدن

faezeh76

New Member
لایک ها
0

سلام توی منابع اعلام شده یکی از موارد گفته خارج از منابع مذکور که در واقع همون اطلاعات ادبیه کتابی که بتونه در این راستا مفید باشه مد نظر دارین؟؟؟؟؟؟

amir_salar

New Member
لایک ها
1

ضمن عرض سلام و خشته نباشید و تبریک نوروز باستانی
میخواستم بدونم برای ثبت نام مرحله دوم باید چکار کنیم من هر چی گشتم نتونستم توی سایت دانش پژوهان جوان چیزی راجع به ثبت نام مرحله دوم پیدا کنم همچینین میخواستم بدونم میتونید یه برنامه ریزی برای دانش آموزان غیر انسانی تدوین کنید که بدونن چجوری بخونن که بیشترین کارایی رو داشته باشن چون هم درسشون بیشتره و سنگینتره هم وقتشون کمتره و هم این که استرس امتحان نهایی هم رو دوششونه چون تاثیر زیادی روی کنکور داره پس وقت گذاشتن صرفا روی المپیاد ریسکه
در ضمن بعضی از منابع در پاورقی هاشون نشانه های اختصاری دارن میخواستم بدونم مهمن یا نه
مثلا ویس و رامین:" اک کل : که باشد از تو"
باز هم از زحمات بی دریغ شما خانم عبد یزدان

آخرین ویرایش توسط مدیر

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

میخواستم بدونم برای ثبت نام مرحله دوم باید چکار کنیم من هر چی گشتم نتونستم توی سایت دانش پژوهان جوان چیزی راجع به ثبت نام مرحله دوم پیدا کنم همچینین میخواستم بدونم میتونید یه برنامه ریزی برای دانش آموزان غیر انسانی تدوین کنید که بدونن چجوری بخونن که بیشترین کارایی رو داشته باشن چون هم درسشون بیشتره و سنگینتره هم وقتشون کمتره و هم این که استرس امتحان نهایی هم رو دوششونه چون تاثیر زیادی روی کنکور داره پس وقت گذاشتن صرفا روی المپیاد ریسکه
در ضمن بعضی از منابع در پاورقی هاشون نشانه های اختصاری دارن میخواستم بدونم مهمن یا نه
این پاورقیا ضبط نسخه های مختلف و بدله

amir_salar

New Member
لایک ها
1

میشه توضیح بیشتری بدید در رابطه با این پاورقی ها و اینکه آیا مهمن یا نه البته محتوای اونا مهمن اما نشانه های اختصاری چی همین که گفتید"این پاورقیا ضبط نسخه های مختلف و بدله"

یعنی چه؟

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام و عيدتون مبارك
حقيقتش من چون از سطح بچه ها شناخت كافي ندارم نمي تونم يه برنامه واسه همه بريزم....به علاوه به نظرم نميشه يه نسخه واسه همه پيچيد چون روش همه مث هم نيس...من مي تونم بخشاي مهم كتابا رو بهتون بگم يا رفع اشكال و حل سوال بكنم اما برنامه ريزي به اون شكلي كه من فك مي كنم مد نظر شماست رو شرمنده ام...با اين حال اگه سوالي به شكل شخصي داشتين من با پيام خصوصي به شما جواب بدم و نهايت سعي ام رو مي كنم كه آنچه در توان دارم انجام بدم...
راجع به نسخه بدل بايد بگم كه چون در گذشته نسخه برداري از روي كتابا دستي بوده،كاتبا بعضي وقتا به سليقه ي خودشون در متن تغييراتي مي دادن يا بعضي چيزا رو اشتباه مي نوشتن...به همين دليل ميان نسخه هاي مختلف يك كتاب تفاوت وجود داره

amir_salar

New Member
لایک ها
1

ممنون و اینکه این نسخ بدل مهمن یا نه ؟ تو امتحان میاد ؟
مثلا بیتی بده بگه این در کدام نسخه متفاوت نوشته شده یا در کدام نسخه وجود دارد

abrang

New Member
لایک ها
748

ممنون و اینکه این نسخ بدل مهمن یا نه ؟ تو امتحان میاد ؟
مثلا بیتی بده بگه این در کدام نسخه متفاوت نوشته شده یا در کدام نسخه وجود دارد
نه مهم نیستن .... ولی کاری که من پارسال کردم این بود که یه نگاه می کردم اگه لغتی بود که معنی شو نمی دونستم فقط معنی هاشونو یاد می گرفتم.

اینکه بیت بده و اینا که اصلا امکان نداره!....خود مصحح کتابم یادش میره! و اصلا اطلاعات مورد نیازی نیست به نظر من.... شما مفهوم بیتا و آرایه هاشون رو بدونید کافیه ان شاالله.:3:

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

ی نگاه ب چاپ خالقی و مل داشته باشید

amir_salar

New Member
لایک ها
1

سلام دوباره
در مثنوی مولوی تال الان دو بار به
ای "ضیا الحق حسام الدین " بر خوردم اما نظور از آن را نفهمیدم تشریحی هم که استفاده میکنم عینا" همین را نوشته
میخواستم بدانم مرجع "ضیا الحق حسام الدین" کیست؟

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام دوباره
در مثنوی مولوی تال الان دو بار به
ای "ضیا الحق حسام الدین " بر خوردم اما نظور از آن را نفهمیدم تشریحی هم که استفاده میکنم عینا" همین را نوشته
میخواستم بدانم مرجع "ضیا الحق حسام الدین" کیست؟
فکر مى کنم منظورش حسام الدين چلبى باشه که از مريدان مولانا و مشوق وى براى نگارش مثنوى بوده

Ali_Mim

New Member
لایک ها
23

سلام توی این منابع ای ک باشگاه اعلام کرده برای ویس و رامین از صفحه 426 تا 467 نوشته
ولی این فایلی ک اپلود کردن از صفحه 392 تا 433 هست
الان تکلیف ما چیه؟ کدومو بخونیم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام توی این منابع ای ک باشگاه اعلام کرده برای ویس و رامین از صفحه 426 تا 467 نوشته
ولی این فایلی ک اپلود کردن از صفحه 392 تا 433 هست
الان تکلیف ما چیه؟ کدومو بخونیم؟
البته من خودم نسخه ی اصلی رو ندیدم اما فک می کنم چون فایلی که آپلود کردن از روی یه نسخه دیگه س صفحاتش فرق داره...جای نگرانی نیست

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

اون چیزی ک باشگاه اعلام کرده معقوله چون کلا مناظرست
ولی این چیزی ک اپ شده نصفه نیمست
معلوم نی چی ب چیه

بالا