Behrus58

New Member
لایک ها
27
سلام بر شما دوستانه گل آیریسکی ! خوبین ؟
من یه سوالی داشتم که خیلی ذهنمو مشغول کرده و حدس زدم اینجا بتونین جوابمو بدین. چند روز پیش یکی از دوستام به من گفت که یه کلاس شیمی میره که معلمش وعده داده سوالای فصل 1 رو بدونه نیاز به نوشتنه واکنش بهشون یاد بده !!! گفتم مگه میشه ؟؟؟یعنی این روشی کشف کرده که بهمن بازرگانی هم کشف نکرده ؟؟؟ گفت منم شک کردم آخره کلاس ازش پرسیدم.گفت آره بهتون میگم.منم حدس زدم بهش گفتم لابد میخواد ضریبارو 1 در نظر بگیرین بعد مضربشو تو گزینه پیدا کنین.گفت نمیدونم والله !

خیلی کنجکاو شده بودم.با خودم گفتم بیام نت یه سرچی بزنم ! و با روشی به اسمه 3گام مواجه شدم ! اول فکر کردم بسکتباله ولی بعد مطمئن شدم ! این لینک رو ببینین :

لینک

اینم یو آر الش : معرفی روش حل مسائل استوکیومتری به روش سه گام | شیمی دبیرستان و کنکور :: Chem-Pic ::

همونطور که میبینین ، سایته هیچ توضیحی نداده !!! فقط مزیت هاشو نوشته ! گفتم شاید کسی اینجا باشه که چیزی از این شنیده باشه.من که فکر کنم سرکاریه !!! آخه چه جوری میشه با نادیده گرفتنه یه کسر سوالی رو حل کرد که توی گزینه ها ممکنه به عنوانه تله گزینه ای رو هم که با در نظر گرفته کسره یک یکم حل میشه هم گذاشته باشن ؟؟؟

ممنون از همگی

sina16

New Member
لایک ها
313
پاسخ : روش 3 گام برای حل فصل 1 شیمی 3

به!!!چه چیزای عجیبی میشنویم!!!

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

سلام بر شما دوستانه گل آیریسکی ! خوبین ؟
من یه سوالی داشتم که خیلی ذهنمو مشغول کرده و حدس زدم اینجا بتونین جوابمو بدین. چند روز پیش یکی از دوستام به من گفت که یه کلاس شیمی میره که معلمش وعده داده سوالای فصل 1 رو بدونه نیاز به نوشتنه واکنش بهشون یاد بده !!! گفتم مگه میشه ؟؟؟یعنی این روشی کشف کرده که بهمن بازرگانی هم کشف نکرده ؟؟؟ گفت منم شک کردم آخره کلاس ازش پرسیدم.گفت آره بهتون میگم.منم حدس زدم بهش گفتم لابد میخواد ضریبارو 1 در نظر بگیرین بعد مضربشو تو گزینه پیدا کنین.گفت نمیدونم والله !

خیلی کنجکاو شده بودم.با خودم گفتم بیام نت یه سرچی بزنم ! و با روشی به اسمه 3گام مواجه شدم ! اول فکر کردم بسکتباله ولی بعد مطمئن شدم ! این لینک رو ببینین :

لینک

اینم یو آر الش : معرفی روش حل مسائل استوکیومتری به روش سه گام | شیمی دبیرستان و کنکور :: Chem-pic ::

همونطور که میبینین ، سایته هیچ توضیحی نداده !!! فقط مزیت هاشو نوشته ! گفتم شاید کسی اینجا باشه که چیزی از این شنیده باشه.من که فکر کنم سرکاریه !!! آخه چه جوری میشه با نادیده گرفتنه یه کسر سوالی رو حل کرد که توی گزینه ها ممکنه به عنوانه تله گزینه ای رو هم که با در نظر گرفته کسره یک یکم حل میشه هم گذاشته باشن ؟؟؟

ممنون از همگی

سلام.

ببینید.توی حل مسائل شیمی کنکور اصلا و ابدا نباید دنبال راه حل های خاص و عجیب و غریب باشید.الان کامل واستون توضیح میدم چرا.کل مسائل استوکیومتری 1 راه حل خاص داره که الان بهتون میگم.

کلا 35 سوال کنکور داریم و 35 دیقه وقت.

کنکور امسال حدودا 13 سوال مسئله داشت و 22 سوال غیر مسئله که واسه راحتی کار من بهشون میگم حفظی.

واسه زدن 35 تست استراتژی های مختلفی وجود داره که خر کسی بعد عید باید استراتژی خودش رو پیدا کنه.

من چند روش مختلف رو امتحان کردم و واسه خودم به این نتیجه رسیدم.

حداکثر باید توی 40 دیقه کل شیمی رو میزدم.حالا حساب کتاب رو شروع می کنیم.

اگه کسی بخواد هر 22 سوال حفظی رو درست بزنه باید حداکثر توی 17 دیقه بزندشون وگرنه از مساله ها جا می مونه.سوالات حفظی دوسه سال اخیر به شدت وقت گیر شدنداما اگه سوالات مسئله ای دو سه سال اخیر رو بررسی کنید می بینید که هیچ تغییر محسوسی به لحاظ محتوا و زمانگیری نکرده اند.پس اگه مسائل سال 88 به بعد رو از همین الان حل کنید دیگه لازم نیست سراغ سوالات عجیب و غریب بهمن بازرگان و این ور اونور برید.توی کل کنکورا 1 سوال عجیب و غریب اومده بود که فکر کنم سال 88 بود که حتی توی کتاب بهمن هم نبود.پس خودتون رو گیر سوالات سخت نندازید.همه سوالات مسئله ساده هستند.فقط بحث سر اینه که کی توی 23 دیقه می تونه 13 تا مسئله حل کنه.
اگه می خواهید سرعت تون رو توی شیمی افزایش بدید تقریبا دو راه در پیش رو دارید.

1- سرعت تون رو توی سوالات حفظی افزایش بدید.

2- سرعت محاسباتتون رو افزایش بدید.

مورد اول واقعا و واقعا مهمه.اگه متن کتابا رو تقریبا حفظ باشید تقریبا توی کنکور سه یا چهار دیقه سریعتر میتونید سوالات حفظی رو بزنید.

راجع به مسئله ها هم چنتا نکته میگم امیدوارم مفید باشه.

1- این که با روش تناسب حل کنید یا استوکیومتری بستگی به خودتون داره.توصیه من اینه که 90 درصد مسائل رو با استوکیومتری حل کنید و مسائلی مثل محدود کننده و محلولها و اسید و باز رو با تناسب.
(باور کنید رتبه های 1 تا 200 کنکور همین کار رو می کنند و کارای عجیب غریب نمی کنند.فقط تفاوت توی نحوه استفاده از تناسب و استوکیومتری که هرکسی بنا به سلیقش از اونا استفاده می کنه)

2- اون روش خاص رو که گفتم الان میگم.90 درصد واکنشهایی که توی کنکور میدند واکنش دو تا ترکیب یونی یا دو تا اسید و باز یا یه عنصر و یه ترکیب یونیه.اگه سمت چپ واکنش داشته باشیم ماده a با b واکنش میده نسبت ضریب استوکیومتری a به b میشه ک.م.م زیروند های ترکیب یونی b به ک.م.م زیروندهای ترکیب یونی a.خیلیا این موضوع رو نمی دونن و حدود 1 دیقه رو توی کنکور از دست میدند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Behrus58

New Member
لایک ها
27

سلام.

ببینید.توی حل مسائل شیمی کنکور اصلا و ابدا نباید دنبال راه حل های خاص و عجیب و غریب باشید.الان کامل واستون توضیح میدم چرا.کل مسائل استوکیومتری 1 راه حل خاص داره که الان بهتون میگم.

کنکور امسال حدودا 13 سوال مسئله داشت و 22 سوال غیر مسئله که واسه راحتی کار من بهشون میگم حفظی.

واسه زدن 35 تست استراتژی های مختلفی وجود داره که خر کسی بعد عید باید استراتژی خودش رو پیدا کنه.

اگه کسی بخواد هر 22 سوال حفظی رو درست بزنه باید حداکثر توی 17 دیقه بزندشون وگرنه از مساله ها جا می مونه.سوالات حفظی دوسه سال اخیر به شدت وقت گیر شدنداما اگه سوالات مسئله ای دو سه سال اخیر رو بررسی کنید می بینید که هیچ تغییر محسوسی به لحاظ محتوا و زمانگیری نکرده اند.پس اگه مسائل سال 88 به بعد رو از همین الان حل کنید دیگه لازم نیست سراغ سوالات عجیب و غریب بهمن بازرگان و این ور اونور برید.توی کل کنکورا 1 سوال عجیب و غریب اومده بود که فکر کنم سال 88 بود که حتی توی کتاب بهمن هم نبود.پس خودتون رو گیر سوالات سخت نندازید.همه سوالات مسئله ساده هستند.فقط بحث سر اینه که کی توی 23 دیقه می تونه 13 تا مسئله حل کنه.

مورد اول واقعا و واقعا مهمه.اگه متن کتابا رو تقریبا حفظ باشید تقریبا توی کنکور سه یا چهار دیقه سریعتر میتونید سوالات حفظی رو بزنید.

1- این که با روش تناسب حل کنید یا استوکیومتری بستگی به خودتون داره.توصیه من اینه که 90 درصد مسائل رو با استوکیومتری حل کنید و مسائلی مثل محدود کننده و محلولها و اسید و باز رو با تناسب.
(باور کنید رتبه های 1 تا 200 کنکور همین کار رو می کنند و کارای عجیب غریب نمی کنند.فقط تفاوت توی نحوه استفاده از تناسب و استوکیومتری که هرکسی بنا به سلیقش از اونا استفاده می کنه)

2- اون روش خاص رو که گفتم الان میگم.90 درصد واکنشهایی که توی کنکور میدند واکنش دو تا ترکیب یونی یا دو تا اسید و باز یا یه عنصر و یه ترکیب یونیه.اگه سمت چپ واکنش داشته باشیم ماده a با b واکنش میده نسبت ضریب استوکیومتری a به b میشه ک.م.م زیروند های ترکیب یونی b به ک.م.م زیروندهای ترکیب یونی a.خیلیا این موضوع رو نمی دونن و حدود 1 دیقه رو توی کنکور از دست میدند.
واقعا ممنون خیلی مفید و جامع توضیح دادید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اون روش خاص رو که گفتم الان میگم.90 درصد واکنشهایی که توی کنکور میدند واکنش دو تا ترکیب یونی یا دو تا اسید و باز یا یه عنصر و یه ترکیب یونیه.اگه سمت چپ واکنش داشته باشیم ماده a با b واکنش میده نسبت ضریب استوکیومتری a به b میشه ک.م.م زیروند های ترکیب یونی b به ک.م.م زیروندهای ترکیب یونی a.خیلیا این موضوع رو نمی دونن و حدود 1 دیقه رو توی کنکور از دست میدند.
فقط اگه میشه لطفا برای این مورد یه مثالی بزنین که به صورته کاربردی هم به امیده خدا یاد بگیریم! یه دنیا ممنون

Behrus58

New Member
لایک ها
27

دوستان کسی هست راهنمایی کنه ؟؟؟ چند روزه الآن موندم این روشی که آقا مهران یاد دادن چه جوریه !!! آخه مثلا روی یه واکنشی یه مثال میزنم درست در نمیاد !روششو درست بلد نیستم.خواهشا کمک کنید

sina16

New Member
لایک ها
313

میشه مثال بزنین؟؟؟باتشکر.

Behrus58

New Member
لایک ها
27

سلام!من هر 1.5 ساعت دارم سر میزنم بلکه اینجا خبری شه ولی نه ! هیچ خبری نیس ! آقا لطفا یکی یه مثال برای روشی که مهران جان معرفی کرد بزنه چون واقعا من هرچی امتحان میکنم جواب نمیده.خواهشا کمک کنین ! عاشقان شیمی کجایند ؟!

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

سلام!من هر 1.5 ساعت دارم سر میزنم بلکه اینجا خبری شه ولی نه ! هیچ خبری نیس ! آقا لطفا یکی یه مثال برای روشی که مهران جان معرفی کرد بزنه چون واقعا من هرچی امتحان میکنم جواب نمیده.خواهشا کمک کنین ! عاشقان شیمی کجایند ؟!
سلام.

با یه مثال جلو میرم.

فرض کنید واکنش زیر رو داریم.

Mg2CrO4 + KNO3

همون طور که گفتم اکثر سوالات کنکور به فرم بالاست.یکی از دو تا واکنش دهنده رو میده و یه اطلاعات دیگه از اون یکی می خواد.

تذکر مهم:این روش فقط واسه واکنشهایی درسته که دو واکنش دهنده داشته باشیم و این دو واکنش دهنده نمک یا اسید نمک باشند و ترکیب مولکولی نباشند.

حالا طبق روشی که گفتم اصلا لازم نیست فرآورده ها رو بنویسید.ک.م.م منیزیم کرومات میشه 2.ک.م.م پتاسیم نیترات هم میشه 1.حالا عدد 2 رو بدید به پتاسیم نیترات و عدد1 رو بدید به منیزیم کرومات.اما یه نکته.همون طور که گفتم نسبت مولی این دو ماده یک به دو هستش و لزوما ضرایبشون 1 و 2 نیست.برای اینکه مطمئن بشیم که ضریب این دو ماده 1و2 یا 2و4 یا 4و8 یا.... هستش باید فرآورده ها رو بنویسیم که تا اطلاعاتی از فرآورده ها ازمون نخواد لازم نیست این کار رو بکنیم.اگه هم اطلاعاتی از فرآورده ها بخواد کارمون خیلی خیلی راحته.در 99 درصد موارد مثلا دز این مورد کافیه یا حالت 1و2 رو امتحان کنیم یا 2و4.دیگه تقریبا نیازی نیست 4و8 رو امتحان کنیم.این تجربه شخصی منه و شاید زیاد هم درست نباشه.

اگه متوجه نشدید دوباره با دقت بخونید و اگه نشد یه واکنش دیگه بنویسید و موازنه کنید ببینید درست گفتم یا نه.اگه باز هم نشد درخدمتم.

Behrus58

New Member
لایک ها
27

سلام.

با یه مثال جلو میرم.

Mg2CrO4 + KNO3

همون طور که گفتم اکثر سوالات کنکور به فرم بالاست.یکی از دو تا واکنش دهنده رو میده و یه اطلاعات دیگه از اون یکی می خواد.

تذکر مهم:این روش فقط واسه واکنشهایی درسته که دو واکنش دهنده داشته باشیم و این دو واکنش دهنده نمک یا اسید نمک باشند و ترکیب مولکولی نباشند.

حالا طبق روشی که گفتم اصلا لازم نیست فرآورده ها رو بنویسید.ک.م.م منیزیم کرومات میشه 2.ک.م.م پتاسیم نیترات هم میشه 1.حالا عدد 2 رو بدید به پتاسیم نیترات و عدد1 رو بدید به منیزیم کرومات.اما یه نکته.همون طور که گفتم نسبت مولی این دو ماده یک به دو هستش و لزوما ضرایبشون 1 و 2 نیست.برای اینکه مطمئن بشیم که ضریب این دو ماده 1و2 یا 2و4 یا 4و8 یا.... هستش باید فرآورده ها رو بنویسیم که تا اطلاعاتی از فرآورده ها ازمون نخواد لازم نیست این کار رو بکنیم.اگه هم اطلاعاتی از فرآورده ها بخواد کارمون خیلی خیلی راحته.در 99 درصد موارد مثلا دز این مورد کافیه یا حالت 1و2 رو امتحان کنیم یا 2و4.دیگه تقریبا نیازی نیست 4و8 رو امتحان کنیم.این تجربه شخصی منه و شاید زیاد هم درست نباشه.

اگه متوجه نشدید دوباره با دقت بخونید و اگه نشد یه واکنش دیگه بنویسید و موازنه کنید ببینید درست گفتم یا نه.اگه باز هم نشد درخدمتم.
خیلی عالی بود مرسی . فقط 3تا سوال داشتم :
1) راجع به عناصر چی ؟
2)فکر کنم شما اشتباها ب.م.م رو ک.م.م نوشتین آخه با مطالبی که توضیح دادین جور در نمیاد !
3)ترکیب مولکولی نباشه یعنی هرچی یونی بود میتونیم از این روش استفاده کنیم ؟

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

1-

خب همون طور که میبینید ک.م.م Fe میشه 2 و هیدروکلریک اسید میشه 1 و ....

2- نه.درست گفتم.ک.م.م دو تا عدد میشه حاصلضرب دو عدد تقسیم بر ب.م.م شون

3- 100 درصد بلی.منتها باز یه دام هم میشه چید.مثلا توی واکتشی که در جواب سوال 1 نوشتم یه دام وجود داره.من از کجا گفتم ظزفیت آهن 2 هستش؟؟ از نگاه کردن به سمت راست واکنش.در ضمن اگه دقت کنی متوجه میشی که واکنش های جابجایی یگانه اصلا نیازی به این روش ندارند و با روش کتاب هم زیر 10 ثانیه موازنه میشن.گیر اصلی بچه ها سر جابجایی دو گانه هاست.

NiLOOFAR-Z

New Member
لایک ها
161

سلام.

با یه مثال جلو میرم.

Mg2CrO4 + KNO3

ک.م.م منیزیم کرومات میشه 2 یعنی چی!؟ بین کدوم 2عدد ک.م.م. گرفتین!؟؟! بین زیروندهاش!؟

Behrus58

New Member
لایک ها
27

ک.م.م منیزیم کرومات میشه 2 یعنی چی!؟ بین کدوم 2عدد ک.م.م. گرفتین!؟؟! بین زیروندهاش!؟
من حدس میزنم منظور مهران جان ظرفیتاشونه.منیزیم ظرفیتش 2 و کرومات هم 2 ! پس ک.م.م میشه 2.همینطور پتاسیم یکه و نیترات هم ÷ پس ک.م.م میشه یک! حالا 2 رو بده به پتاسیم نیترات و 1 برای منیزیم کرومات ! و واقعا جواب میده ! خیلی جالبه !یه مثال دیگه@! مثلا واکنش هیدروکلریک اسید با کلسیم کربنات. هیدروکلریک اسید که دوتا ظرفیته 1 داره پس ک.م.م میشه 1.کلسیم 2 و کربنات هم 2.پس ک.م.م میشه 2.حالا 2 رو به اسیدت بده و 1 به کلسیم کربنات! اینم واکنشش :

2HCl + CaCO3 = CaCl2 + CO2 + H2O
واقعا ممنون از مهران جان خیلی روشه جالبیه​

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

سلام.

ممنون دوست خوبم.توضیحی که شما دادین یکی از مشکلات اساسی من بود که کم کم داشتم از حل مسائل فصل1نا امید میشدم.
من همیشه فکر میکردم بچه ها برای حل مسئله ها یه روشای خاصی دارن که فوری به جواب میرسن.واقعا ممنون.فقط یک سوال؟
برای شیمی 3 همه بهم گفتن مبتکران بخر.خیلی خوبه.ولی الآن میبینم تستای تالیفی وگیج کننده زیاد داره.به نظرتون چیکار کنم؟کدوم تستاشو حل کنم بهتره؟
باید کتاب دیگه ای بخرم؟؟
من با مسائل مشکلی ندارم.ولی الآن که میخوام بدون ماشین حساب حل کنم خیلی برام سخت شدن........

Dimond96

New Member
لایک ها
373

من با مسائل مشکلی ندارم.ولی الآن که میخوام بدون ماشین حساب حل کنم خیلی برام سخت شدن........
واقعا خیلی مشکل بدیه ............... !!!!:207:

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

شما راه حلی پیدا نکردین؟
من دارم روشون کار میکنم.احساس میکنم کم کم دارم راه میفتم.شایدم حس میکنم...!!:99:

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

توی مبتکران روش (کسر های پیش ساخته)روتوضیح داده.خیلی روش خوبیه.امتحانش کن.سریع تر به جواب میرسونتت...

Behrus58

New Member
لایک ها
27

ممنون دوست خوبم.توضیحی که شما دادین یکی از مشکلات اساسی من بود که کم کم داشتم از حل مسائل فصل1نا امید میشدم.
من همیشه فکر میکردم بچه ها برای حل مسئله ها یه روشای خاصی دارن که فوری به جواب میرسن.واقعا ممنون.فقط یک سوال؟
برای شیمی 3 همه بهم گفتن مبتکران بخر.خیلی خوبه.ولی الآن میبینم تستای تالیفی وگیج کننده زیاد داره.به نظرتون چیکار کنم؟کدوم تستاشو حل کنم بهتره؟
باید کتاب دیگه ای بخرم؟؟
سلام!میدونم سوالتو از مهران پرسیدی ولی خب من خودم خداروشکر با حل مبتکران تونستم این مشکلو حل کنم ! فقط راجع به مبتکران یه تجربه دارم که به نظرم کارتو راه میندازه و ایشالله شیمی 3 رو فول میشی.
توی اوله کتاب نوشته اول تست های VIT رو حل کن بعد برو بقیه ! یه وقت پیش خودت Perfectionist یا کمال گرایی (!) نکنی بگی "نه میخوام همشو حل کنم !" خب نمیشه!
ببین.سعی کن اول VIT هارو دقیق و به صورته آموزشی حل کنی.درسنامه هارو خیلی دقیق بخون.بعد بیا کنکور هارو حل کن.ترجیحا با زمان ولی خب.اگه نشد اصلا ناراحتی نداره.ولی مطمئن باش که تا یه حده خوبی را میوفتی.
البته من خودم شیمی 3 خیلی ضعیفم ! حالا اومدم راهنمایی هم میکنم ! در هر حال !!! امیدوارم مفید باشه

Alice

New Member
لایک ها
189

توی مبتکران روش (کسر های پیش ساخته)روتوضیح داده.خیلی روش خوبیه.امتحانش کن.سریع تر به جواب میرسونتت...
شبنم خانوم میشه این روشو یه کوچولو توضیح بدین؟راستی در مورد کتاب چون چاپ
جدید دو جلدیوحجیم بود من چاپ نودشو پیدا کردم کم حجمو مفید اگه کسی اونو
با جدیدش مقایسه کرده ممنون میشم نظرشو بگه.:p

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

باید کتاب دیگه ای بخرم؟؟

سلام.ببخشید. الان متوجه پست تون شدم.

یه سوال میپرسم.

شما میخوایید از هر 13 سوال مسئله کنکور به هر 13 تاش پاسخ درست بدید؟ یا 12 تاش کافیه؟

اگه 13 رو میخوایید مبتکران بگیرید.تازه یه نکته.حل 13 سوال مسئله کنکور به کمک کتاب مبتکران شرط لازمه نه شرط کافی.توی کشور هز ساله حدود 10000 نفر کتاب بهمن بازرگان رو میزنن ولی میانگین پاسخ گویی به سوالات مسئله قطعا زیر 6 هستش.شاید کلا 10 نفر در کل کشور موفق بشن به هر 13 سوال جواب بدند.گفتم در بدترین حالت ممکنه 1 سوال عجیب غریب بدند(که عمرا نمیدند) که تازه شاید مشابه یکی از 100 تست فوق خفن بهمن باشه.

من یه چیزی رو توی پستم نوشتم شما اصلا دقت نکردید که این سوال رو پرسیدید.گفتم شما روند مسائل چهار پنج سال اخیر کنکور رو مشاهده کنید می بینید که هیچ تفاوت چشمگیری با هم نکرده اند.پس عقل سلیم چی میگه؟ تمام سوالات کنکور داخل و خارج ریاضی و تجربی از سال 85 به این ور رو بزنید.

کلا میشه 32 دوره. هر دوره هم از 13 سوال مسئله فکر کنم 6 تاش استوکیومتری و محلول باشه. پس شما همین الان که دارید تستای فصل 1 شیمی 3 رو میزنید 192 سوال کنکور مفت در اختیارتونه؟ آیا کافی نیست؟

باز هم تکرار میکنم.کسایی که در کنکور مثلا درس شیمی رو بالای 80 میزنن اصلا کسایی نیستند که سوالات سخت رو بلدند یا با روش های عجیب وغریب سوالات رو حل میکنند.فقط همون روش های عادی رو سریعتر اجرا میکنند که این هم به جز تمرین هیچ راهی نداره.سعی کنید از تمرین کردن نترسید.

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

سلام!میدونم سوالتو از مهران پرسیدی ولی خب من خودم خداروشکر با حل مبتکران تونستم این مشکلو حل کنم ! فقط راجع به مبتکران یه تجربه دارم که به نظرم کارتو راه میندازه و ایشالله شیمی 3 رو فول میشی.
توی اوله کتاب نوشته اول تست های VIT رو حل کن بعد برو بقیه ! یه وقت پیش خودت Perfectionist یا کمال گرایی (!) نکنی بگی "نه میخوام همشو حل کنم !" خب نمیشه!
ببین.سعی کن اول VIT هارو دقیق و به صورته آموزشی حل کنی.درسنامه هارو خیلی دقیق بخون.بعد بیا کنکور هارو حل کن.ترجیحا با زمان ولی خب.اگه نشد اصلا ناراحتی نداره.ولی مطمئن باش که تا یه حده خوبی را میوفتی.
البته من خودم شیمی 3 خیلی ضعیفم ! حالا اومدم راهنمایی هم میکنم ! در هر حال !!! امیدوارم مفید باشه
من الآن دقیقا دارم همین کارو میکنم.چون واقعا تستاش زیاد ووقت گیره.
به هر حال ممنون از راهنماییتون

بالا