اگر قرار باشد زبانی غیر انگلیسی بیاموزید کدام را انتخا?

• آلمانی

رای 2 7.1%
  • اسپانیایی

رای 6 21.4%
  • ایتالیایی

رای 3 10.7%
  • عربی

رای 5 17.9%
  • فرانسوی

رای 12 42.9%
  • سایر زبان ها

رای 2 7.1%

• مجموع رای دهندگان
    28

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750
سلام...
تابستان است و بحث کلاس های تابستانی هم داغ داغ...یکی از انواع کلاس هایی که تنوع و طرفدار زیادی هم دارد،کلاس های زبان است...معمول ترین زبانی که اکثرا تمایل به آموختن آن دارند انگلیسی است...اما عده ای هم هستند که به دلیل علاقه،نیاز شخصی یا حتی بعد از کامل کردن انگلیسی شان در پی آموختن زبانی دیگر می روند...
موضوعی که در این تاپیک درموردش بحث می شود همین است...در واقع سوالی که مطرح می شود این است که اگر قرار باشد زبان سومی بیاموزید(بعد از فارسی و انگلیسی) بیاموزید،چه زبانی را انتخاب می کنید و چرا؟...اگر هم اطلاعاتی از سایر زبان ها و سازوکار آموزش آنها دارید لطفا در اختیار سایرین هم قراربدهید تا در انتخاب به آنها کمک کند...
پیروز باشید

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166
پاسخ : زبان سوم؟؟!!

یه زمانی به یه دلیل شخصی اسپانیایی رو دوست داشتم.
الآن میخوام انگلیسیم رو قوی کنم و اگه خدا بخواد عربی. و البته خود ادبیات و زبان فارسی.
به نظرم به عنوان یه ایرانی هیچی از ادبیاتمون نمیدونم.

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

بستگی به شغل و نیاز داره !!!

ما حالا که میریم دانشگاه فکر کنم فقط باید متمرکز بشیم روی انگلیسی !!!

ولی خب اگه حوصله و وقت دارید روی یه زبان دیگه هم سرمایه گذاری کنین !!!

مثلا حالا که تو ایران کلاس فرانسه هست دلیلی نیست بر اینکه ما باید فرانسه یاد بگیریم !!!

یه لحظه فکر کنین و بگین واقعا کجا کارتون بدون دونستن فرانسه گیر میکنه؟

من میگم حتی یادگیری زبان چینی و ژاپنی واجب تره مخصوصا واسه مهندس ها !!!

برای تاجر ها که کلا هر زبانی میتونه مفید باشه با توجه به حوزه ی کارشون!!!

در کل باید ببینین که اگر درآینده یک مهندس ، پزشک ، تاجر و ... شدید به کدوم زبان نیاز شدیدتری پیدا میکنید و از الان روش وقت بزارین !!!

یا حتی اینکه کدوم دانشگاه خارجی میخواین برین و اینها هم واقعا موثر هستند !!!

مثلا یه مهندس برق شاید دوست داره بره نروژ یا یه مهندس معماری و یا عمران دوست داره بره هلند !!! جاهایی که برای اونها فرصت شغلی زیادی هست!!!

به طور مثال فکر نمیکنم که یاد گرفتن فرانسه اون هم فقط برای کلاس توی فامیل اونقدر ارزش داشته باشه که بخوای کلی وقت و انرژی روش بزاری ، به جاش با یاد گرفتن یه زبان کار آمد هم آینده تون تضمین شده و هم اینکه میتونین باههاش کلی کلاس بزارین !!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

یه زمانی به یه دلیل شخصی اسپانیایی رو دوست داشتم.
الآن میخوام انگلیسیم رو قوی کنم و اگه خدا بخواد عربی. و البته خود ادبیات و زبان فارسی.
به نظرم به عنوان یه ایرانی هیچی از ادبیاتمون نمیدونم.
در مورد زبان فارسی که کاملا صحیح می فرمایید...بالاخره انتظاری که از ما میره بیشتر از سایرین هم هست...اما به هر حال هر زبانی که آدم یاد می گیره دریچه ای هست به یه دنیای تازه....

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

به دلیل اینکه استقبال بیشتری از زبان فرانسوی شده(چقدرم که این تاپیک پر بیننده س:3:) با این زبان شروع می کنیم...روش های مختلفی برای آموزش این زبان وجود داره که ما اینجا به معرفی کوتاه روش کنکسیون بسنده می کنیم...متدهای دیگه ای مث cafe creme هم هستن که تاکیدشون رو مکالمه س و رو قواعد خیلی کم کار می کنن(خود من اطلاعاتم از فرانسوی خیلی کمه،دوستان اگه اطلاعات بیشتر دارن لطفا در اختیار ما هم قرار بدن)
"connexions"
این کتاب یکی از متنوع‌ترین ، معتبرترین و پرطرفدارترین کتاب‌های آموزش زبان فرانسه است که برای گروه‌های سنی بزرگسالان و نوجوانان طراحی شده است.متد این کتاب به روشی بسیار اصولی برای سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته در سه جلد کتاب و شش سطح برنامه‌ریزی و تنظیم شده است:
سطح مقدماتی و پایه :A1
سطح مقدماتی و پیش‎میانی : A2
سطح میانی :B1
سطح فوق میانی : B2
سطح پیشرفته : C1
سطح فوق پیشرفته : C2 این کتاب با وجود داشتن سی‌دی صوتی و تصویری بسیار با کیفیت خود ، زبان فرانسه را گام به گام از مبتدی تا پیشرفته بطور سریع و موثر به زبان‌آموزان آموزش خواهد داد. برتری این کتاب به کتاب‌های آموزشی دیگر در زمینه‌ زبان فرانسه، آسانی و سرعت پیشرفت برای کسانی است که قصد مهاجرت به کشورهایی از قبیل کانادا و فرانسه را دارند.
در مجموع این کتاب‌ها با تصاویر و دیالوگ‌های مرتبط این امکان را به زبان‌آموز داده که به آسانی و با قدرتی بالا در آزمون‌های مربوط به سفارت کشور فرانسه شرکت کرده و نتایج خوبی کسب کند. برای مثال به تست‌های دسته‌بندی شده توسط کتاب برای آمادگی در آزمون دلف اشاره می‌کنیم.
در این متد زبان‌آموزان هستند که نقش اصلی را در کلاس بصورت گروهی و با روش‌های نوین یادگیری ایفا می‌کنند نه مدرس و در این صورت است که با تمام شدن یک جلد از این کتاب زبان‌آموزان قادر به صحبت کردن و نوشتن متن‌های مورد نیاز خود هستند.

Delf Diplôme d'études en langue française
نوعی گواهی مدرک زبان فرانسه است که بعد از برگزاری امتحان رسمی‌ از طرف مرکز مطالعات زبان فرانسوی که زیر مجموعه‌ وزارت آموزش فرانسه است، به دانشجویان داده می‌شود و این مدرک نشان‌دهنده‌ توانایی دانشجو در زبان فرانسه است.

لایک ها
2,256

والا من به دلیل اینکه کانادا رو خیلی دوس دارم باید فرانسوی یاد بگیریم!
شایدم جور شد رفتیم سوییس!اون وقت سوییسی یاد میگیرم!:4:!
دانشمندا میخوان تا 20 سال دیگه قرص های زبان درست کنند! به اینصورت که شما میخوریش خودش میره اطلاعات رو تو بخش مربوطه مغز بارگذاری میکنه و بعدش مث بلبل به اون زبون صحبت میکنی :4:!!!

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

من خودم سالهای نسبتا زیادی زبان انگلیسی خوندم اما تازه میفهمم دنیای زبان انگلیسی هرچند در حد نکالمات و محاورات و رفع نیاز پیچیده تر از چیزیه که حتی در سطوح پیشرفته در ایران تدریس میشه

بنابراین به شخصه موافق تقویت زبان انگلیسی هستم

اما به قول آرکئو کشورهای آمریکای شمالی(کانادا و آمریکا)زبان دومشون فرانسه ست و اگر فردا روزی خواستیم بریم اونجا،بهتره فرانسه کار کنیم
از یه جهت دیگه چون تمایل ایرانی ها و پزشکان برای رفتن به کشور آلمان زیاده یادگرفتن آلمانی هم فکر خوبیه
اما با مشورت با چند نفر به این نتیجه رسیدم آلمانی زیاد سودی نداره و بیشتر به درد همون آلمانها و یا مهاجران کشور آلمان میخوره
اگر بخوایم بنا به کاربردهای زبان انتخاب کنیم بعد از انگلیسی,عربی-اسپانیایی-فرانسه گزینه های خوبی هستن:)

pegahmm

New Member
لایک ها
375

من خودم بيشتر دوس دارم از سال ديگه كه انگليسي رو تموم كردم عربي رو شروع كنم!
راستش خودم عقيده دارم بعد از زبان مادرى و مهمترين زبان زنده دنيا بهتره يه سر هم به زبان دينمون بزنيم!

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

من خودم سالهای نسبتا زیادی زبان انگلیسی خوندم اما تازه میفهمم دنیای زبان انگلیسی هرچند در حد نکالمات و محاورات و رفع نیاز پیچیده تر از چیزیه که حتی در سطوح پیشرفته در ایران تدریس میشه

بنابراین به شخصه موافق تقویت زبان انگلیسی هستم

اما به قول آرکئو کشورهای آمریکای شمالی(کانادا و آمریکا)زبان دومشون فرانسه ست و اگر فردا روزی خواستیم بریم اونجا،بهتره فرانسه کار کنیم
از یه جهت دیگه چون تمایل ایرانی ها و پزشکان برای رفتن به کشور آلمان زیاده یادگرفتن آلمانی هم فکر خوبیه
اما با مشورت با چند نفر به این نتیجه رسیدم آلمانی زیاد سودی نداره و بیشتر به درد همون آلمانها و یا مهاجران کشور آلمان میخوره
اگر بخوایم بنا به کاربردهای زبان انتخاب کنیم بعد از انگلیسی,عربی-اسپانیایی-فرانسه گزینه های خوبی هستن:)
مطمئنین زبان دومشون فرانسه است؟
تو فیلماشون من میبینم زبان دوم بهشون اسپانیایی یاد میدن.
چون هم مناطق اسپانیایی زبان اونجا زیاده ، هم مهاجرینشون.

لایک ها
181

من دوست دارم بعد از کنکور همراه با فراگیری زبان انگلیسی(بریتیش) به یادگیری زبان عربی بپردازم به دلایل زیر:
1.ادبیات غنی و بسیار زیبایی داره
2.زبان دینمونه
3.تا حد ممکن بتونم واژگانی رو که تازی های متجاوز وارد زبانمون کردن رو بشناسم و اونا رو به کار نبرم(البته یادگیریه فرانسه و روسی هم به این مورد خیلی کمک میکنه حتی جزئی)(البته من منظورم از تازی ها شبه جزیره ی عربستانه و اصلا منظورم با عرب زبان ها و بخصوص عرب زبان ها نیست.
ضمنا من کاملا به پیامبر گرامی اسلام و امامان معصوم اعتقاد دارم و به نظر من همین یکی از هنر های پیامبره که سعی در ادم کردن این جماعت داشته.)
اگر هم بخوام زبان سومی رو یاد بگیرم اسپانیایی و فرانسوی گزینه های خوبین و هر دو ادبیات غنی ای دارن،ولی از نگاه سفر به کشور های خارجی فرانسه اولویت بیشتری داره،هر چند که بسیار بد آواست!

آخرین ویرایش توسط مدیر

amin

New Member
لایک ها
515

زبان چینی.چون مطمئنا در اینده با توجه به داشتن جمعبت بزیاد و پهناور بودن کشور و همچنین تجارت عظیم چین اینده ی شغلی خیلی خوبی داره حتی برای مترجمین زبان چینی
البته اولویت با یادگیری زبان عربی در حد نیاز برای قرانه

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

برام جالبه بيشتر افرادي كه مي شناسم اسپانيايي / فرانسوي زبان سوم شونه.. اما اخه چرا اين قدر اسپانيايي اين قدر طرفدار پيدا كرده ؟! :confused:
من :
فرانسوي.. :4:
ايتاليايي .. (يعني رفتيم جدي ايتاليايي بخونيم ديديم كه اسم اشاره هاشونم مؤنث مذكر داره هويج مرگ شديم زديم بيرون ديگه ادامه ندادم :21:
ولي الان نظرم عوض شد، خيلي به درد مي خوره ! ( الان ملت مي گن به چه دردي ؟ :4: ))

با بهترين ارزوها..:)

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

آقا نظرات جالب شد!!...اما منم موافقم با اون دوستمون که فرمودن انتخاب هرکسی به نیازهاش بستگی داره...
اما یه چیزی بگم درمورد گستردگی زبانها...کلا در قاره ی آمریکا تنوع زبان بیداد می کنه...در کانادا زبان دوم بعد انگلیسی،فرانسویه.حتی بعضی دانشگاه های اونجا مثل دانشگاه کبک فرانسوی زبانند...تو آمریکای جنوبی و مرکزی بسته به کشورش زبونشون اسپانیایی یا پرتغالیه.اما نه دقیقا اونی که تو خود اسپانیا یا پرتغال حرف می زنن...خود کشور آمریکا هم که زبونش انگلیسیه اما دقیقا نمیشه گفت زبون دومشون چیه....
اما در ادامه ی معرفی زبان ها می پردازیم به ایتالیایی...
کتابی که الان تو اکثر آموزشگاه ها تدریس میشه Espresso هست که یه دوره 3 جلدیه...این توضیحات رو به نقل سایت آموزشگاه سخن سرایان در موردش بخونید:
Espresso نوشته ی ماریا بالی Maria bali و لوچانوزیلیو Locianoziglho می باشد که در سال 2002 جهت تدریس به غیر ایتالیایی زبان ها توسط انتشارات Alma edizione فلورانس ، منتشر شده است . این کتاب 3 جلدی به همراه Audio cd جهت افزایش قدرت درک مطلب شنیداری دانشجو می باشد . دانشجویان با گذراندن این متد آموزشی و در پایان سطح سوم به راحتی قادر به درک مطلب ، صحبت و به کارگیری این زبان در موقعیت های مختلف می باشند . این کتاب از اصطلاحات درباره زندگی ، فرهنگ وآداب مردم کشور ایتالیا غنی می باشد . دانشجو بعد از گذراندن سطح سوم میتواند در امتحان كلی مدرسه ایتالیایی كه درسه سطح 1 و 2 و 3 گرفته میشود شركت كند. لازم به ذکر است امتحان مکالمه نیز توسط سفارت برگزار میشود. *معمولا ثبت نام برای امتحان آزاد در دی ماه میباشد كه پس از كسب نمره لازم از امتحان و قبولی ، مدرسه یک نامه به سفارت ارسال میکند كه برای شما ویزا صادر كنند (البته اگر به منظور تحصیل ، قصد رفتن به ایتالیا داشته باشید) . بعد از انتخاب شهر و رشته مورد علاقه خود از یكی از دانشگاههای ایتالیا پذیرش میگیرید .
اما حالا یه سری توضیحات اضافی:
ایتالیایی جزو زبانهای پیشرفته بشری محسوب میشه...به همین دلیل از نظر قواعد و فرایندها و سایر چیزا حدود 70 درصد مشابه فارسی و حدود 90 درصد شبیه عربیه!!!...با این حال مدلش یه جوریه که ما فارسی زبونا راحت تر از عربی یادش می گیریم(شاید چون مث فارسی از زبونای هند-اروپاییه)...گستردگیش اندازه ی فرانسوی یا اسپانیولی نیست اما تا دلتون بخواد خوش آهنگه!!..سطوح کتاب اسپرسو هم اینطوریه که از صفر شروع می کنه،با خوندن کتاب 1 شخص می تونه مکالمات روزمره انجام بده،با خوندن کتاب 2 یه جوری کامل میشه ایتالیاییش(بستگی به طرف هم داره البته) و می تونه مکالمات پیشرفته بکنه و ساختارهای پیشرفته به کار ببره.کتاب 3 هم مال مکاتبات خیلی رسمی،ژورنالیستی و ادبیات ایتالیایی هست...در مجموع با دوره های عادی(نه فشرده)بخواین بخونینش،سه تا کتابش کمتر از یه سال طول می کشه

لایک ها
181

زبان چینی.چون مطمئنا در اینده با توجه به داشتن جمعبت بزیاد و پهناور بودن کشور و همچنین تجارت عظیم چین اینده ی شغلی خیلی خوبی داره حتی برای مترجمین زبان چینی
البته اولویت با یادگیری زبان عربی در حد نیاز برای قرانه
چینی ها زبان دومشون انگلیسی هست و در مذاکرات و مبادلات تجاری اکثرا از زبان انگلیسی استفاده میکنن.(من برادرم تاجره و اینا رو از ایشون نقل قول میکنم.)
به نظر من به خاطر خیلی خیلی سخت بودن این زبان هر چقدر هم چین در همه ی زمینه ها قدرتمند و چیره بشه باز هم جامعه ی جهانی قبول نمیکنه این زبان،زبان بین المللی،تجاری و علمی بشه.

آقا نظرات جالب شد!!...اما منم موافقم با اون دوستمون که فرمودن انتخاب هرکسی به نیازهاش بستگی داره...
اما یه چیزی بگم درمورد گستردگی زبانها...کلا در قاره ی آمریکا تنوع زبان بیداد می کنه...در کانادا زبان دوم بعد انگلیسی،فرانسویه.حتی بعضی دانشگاه های اونجا مثل دانشگاه کبک فرانسوی زبانند...تو آمریکای جنوبی و مرکزی بسته به کشورش زبونشون اسپانیایی یا پرتغالیه.اما نه دقیقا اونی که تو خود اسپانیا یا پرتغال حرف می زنن...خود کشور آمریکا هم که زبونش انگلیسیه اما دقیقا نمیشه گفت زبون دومشون چیه....
اما در ادامه ی معرفی زبان ها می پردازیم به ایتالیایی...
کتابی که الان تو اکثر آموزشگاه ها تدریس میشه Espresso هست که یه دوره 3 جلدیه...این توضیحات رو به نقل سایت آموزشگاه سخن سرایان در موردش بخونید:
Espresso نوشته ی ماریا بالی Maria bali و لوچانوزیلیو Locianoziglho می باشد که در سال 2002 جهت تدریس به غیر ایتالیایی زبان ها توسط انتشارات Alma edizione فلورانس ، منتشر شده است . این کتاب 3 جلدی به همراه Audio cd جهت افزایش قدرت درک مطلب شنیداری دانشجو می باشد . دانشجویان با گذراندن این متد آموزشی و در پایان سطح سوم به راحتی قادر به درک مطلب ، صحبت و به کارگیری این زبان در موقعیت های مختلف می باشند . این کتاب از اصطلاحات درباره زندگی ، فرهنگ وآداب مردم کشور ایتالیا غنی می باشد . دانشجو بعد از گذراندن سطح سوم میتواند در امتحان كلی مدرسه ایتالیایی كه درسه سطح 1 و 2 و 3 گرفته میشود شركت كند. لازم به ذکر است امتحان مکالمه نیز توسط سفارت برگزار میشود. *معمولا ثبت نام برای امتحان آزاد در دی ماه میباشد كه پس از كسب نمره لازم از امتحان و قبولی ، مدرسه یک نامه به سفارت ارسال میکند كه برای شما ویزا صادر كنند (البته اگر به منظور تحصیل ، قصد رفتن به ایتالیا داشته باشید) . بعد از انتخاب شهر و رشته مورد علاقه خود از یكی از دانشگاههای ایتالیا پذیرش میگیرید .
اما حالا یه سری توضیحات اضافی:
ایتالیایی جزو زبانهای پیشرفته بشری محسوب میشه...به همین دلیل از نظر قواعد و فرایندها و سایر چیزا حدود 70 درصد مشابه فارسی و حدود 90 درصد شبیه عربیه!!!...با این حال مدلش یه جوریه که ما فارسی زبونا راحت تر از عربی یادش می گیریم(شاید چون مث فارسی از زبونای هند-اروپاییه)...گستردگیش اندازه ی فرانسوی یا اسپانیولی نیست اما تا دلتون بخواد خوش آهنگه!!..سطوح کتاب اسپرسو هم اینطوریه که از صفر شروع می کنه،با خوندن کتاب 1 شخص می تونه مکالمات روزمره انجام بده،با خوندن کتاب 2 یه جوری کامل میشه ایتالیاییش(بستگی به طرف هم داره البته) و می تونه مکالمات پیشرفته بکنه و ساختارهای پیشرفته به کار ببره.کتاب 3 هم مال مکاتبات خیلی رسمی،ژورنالیستی و ادبیات ایتالیایی هست...در مجموع با دوره های عادی(نه فشرده)بخواین بخونینش،سه تا کتابش کمتر از یه سال طول می کشه
واقعا یاد گرفتن ایتالیایی راحته؟ منم یه نیم ترم رفتم برا یادگیری این زبان مثله bh2ao وسطاش فراری شدم! ولی واقعا زیباست!

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

چینی ها زبان دومشون انگلیسی هست و در مذاکرات و مبادلات تجاری اکثرا از زبان انگلیسی استفاده میکنن.(من برادرم تاجره و اینا رو از ایشون نقل قول میکنم.)
به نظر من به خاطر خیلی خیلی سخت بودن این زبان هر چقدر هم چین در همه ی زمینه ها قدرتمند و چیره بشه باز هم جامعه ی جهانی قبول نمیکنه این زبان،زبان بین المللی،تجاری و علمی بشه.

واقعا یاد گرفتن ایتالیایی راحته؟ منم یه نیم ترم رفتم برا یادگیری این زبان مثله bh2ao وسطاش فراری شدم! ولی واقعا زیباست!
در مورد چینی موافق باهاتون...اصلا چینی یه جوریه که به دانش آموزاشون هر سالی یه تعدادی از حروفشون رو یاد میدن...چون اصل زبونشون حدود 1000 تا حرف داره و زبان خلاصه شده شون که تو مدارس تدریس میشه حدود 200 تا حرف داره...اما اگه کسی بخواد بره چین زندگی کنه بدون بلد بودن چینی اصلا کارش پیش نمیره
منم نگفتم ایتالیایی آسونه،گفتم آسونتر از زبونی مثل عربی میشه یادش گرفت...البته چون تمرکز مجموعه اسپرسو(خصوصا اسپرسو 1) بیشتر رو مکالمه س،به همین خاطر بعضی قواعد رو به جا و به موقع نمیگه و به همین دلیل هم آدم مجبور میشه یه سری چیزا رو حفظ کنه و فکر میکنه بی قاعده ن،در حالیکه کاملا قاعده مندند....از این نظر یاد گرفتن ایتالیایی به استادش هم بستگی داره...یعنی من فک می کنم اگه استاد زیاد پای بند به کتاب نباشه و هر قاعده ای رو در موقعی که نیازش وجود داره بگه،آدم راحت تر یاد می گیره
یه چیز دیگه هم هست البته...اونایی که میان واسه ایتالیایی اکثرا قبلش انگلیسی خوندن و با این دید میان که ایتالیایی هم مث انگلیسیه...از اونجایی که تفاوت قواعد این دو زبون نسبتا زیاده(ولی خیلی از لغاتشون هم ریشه س) احساس می کنن ایتالیایی سخت تر از انگلیسیه

در مورد چینی موافق باهاتون...اصلا چینی یه جوریه که به دانش آموزاشون هر سالی یه تعدادی از حروفشون رو یاد میدن...چون اصل زبونشون حدود 1000 تا حرف داره و زبان خلاصه شده شون که تو مدارس تدریس میشه حدود 200 تا حرف داره...اما اگه کسی بخواد بره چین زندگی کنه بدون بلد بودن چینی اصلا کارش پیش نمیره
منم نگفتم ایتالیایی آسونه،گفتم آسونتر از زبونی مثل عربی میشه یادش گرفت...البته چون تمرکز مجموعه اسپرسو(خصوصا اسپرسو 1) بیشتر رو مکالمه س،به همین خاطر بعضی قواعد رو به جا و به موقع نمیگه و به همین دلیل هم آدم مجبور میشه یه سری چیزا رو حفظ کنه و فکر میکنه بی قاعده ن،در حالیکه کاملا قاعده مندند....از این نظر یاد گرفتن ایتالیایی به استادش هم بستگی داره...یعنی من فک می کنم اگه استاد زیاد پای بند به کتاب نباشه و هر قاعده ای رو در موقعی که نیازش وجود داره بگه،آدم راحت تر یاد می گیره
یه چیز دیگه هم هست البته...اونایی که میان واسه ایتالیایی اکثرا قبلش انگلیسی خوندن و با این دید میان که ایتالیایی هم مث انگلیسیه...از اونجایی که تفاوت قواعد این دو زبون نسبتا زیاده(ولی خیلی از لغاتشون هم ریشه س) احساس می کنن ایتالیایی سخت تر از انگلیسیه

FaEzeh

New Member
لایک ها
178

من اسپانیایی رو دوست دارم ......
فکر می کنم اینکه بیشتریا زبان سومه شونو اسپانیایی میذارن واس اینه که بیشتر کشورای آمریکای لاتین اسپانیایی حرف میزنن .....

آخرین ویرایش توسط مدیر

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

من کشور فرانسه رو خیلی دوست دارم
اگر امکاناتش فراهم بشه برای ادامه تحصیل حتما میرم به این کشورو احتمال اینکه موندگار بشم هم زیاده
پس ترجیح میدم فرانسوی یاد بگیرم

بالا