amir007

New Member
لایک ها
120
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

سلام
عید سعید فطر بر شما مبارک

ببخشید باز مزاحم شدم
یه بار یه سوالی پرسیدم ؛ مبنی بر اینکه کدام دروس رو پیشخوانی کنم ، و شما گفتین که چون تا حالا تجربه ی این کار (پیشخوانی ) رو نداشتم ، نمیتونم با قاطعیت پاسخ بدم
فقط تنها سوالی که برام پیش اومده اینه:
از این 5درس:ریاضی 2.فیزیک 2.شیمی 2.زیست و ازماشگاه 1 . زبان انگلیش2 چند درس رو برای نگاه به اینده انتخاب کنم کافیه؟
من نظرم اینه همه دروس منهای فیزیک 2
به خاطر اهمیت فیزیک 1 ، گفتم فیزیک 2 رو نخونم(با اینکه فصل اول فیزیک 2 در حد اینکه بتونم تمارین کتاب درسی رو حل کنم ، بلدم)
بنظرتون چطوره؟

لایک ها
60

ببخشید شما که میگین اصلا نمونین یه سال دیگه به نظرتون کسی دلش میاد تا اخر عمر بیخیال رشته پزشکی شه اونم فقط به خاطر اینکه حال نداره یه سال دیگه درسایی رو که خونده دوره کنه بخصوص اوناییکه تو رشته تجربین چون انگیزه خیلی بالایی دارن معمولا(البته اوناییکه قصدشون واقعا قبولیه)تو سال دوم نتیجشون بهتر از سال پیششون میشه.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

با نام او

چند تا سوال مهم برام پیش اومده که نیاز به راهنمایی دارم
اولیش در مورد آزمونای تابستون قلمچی هستش که یه بخش اجباری و یه بخش انتخابی بین دروس دوم و چهارم داره میخوام بدونم اون بخش انتخابی رو بهتره دوم انتخاب کنم یا چهارم؟؟؟؟؟؟
سوال دوم هم در مورد دو درس فیزیک و عربی هستش من با این دو درس مشکل اساسی دارم به زورمیبتونم تو این درسا درصد بالای 30 بزنم اگه در مورد این دروس راهنماییم کنید ممنون میشم
من امسال قراره چهارم تجربی برم

سلام و وقت بخیر .

برای آزمون های تابستون ، حتما برید سراغ دروس پایه و اصلا دروس پیش دانشگاهی رو برندارید .

توی آخرین مقاله ای که خانم دلارام زارع از اعضای گروه ایرکام توی سایت منتشر کردن به طور کامل در مورد این مسئله

توضیح دادن .

اما اگه سان شهر تهران هستید و یا در مدارسی تحصیل میکنین که از تابستون کلاس های پیش دانشگاهی تون شروع شده ،

طی تابستون باید یک پایه رو به همراه پیش 1 ببرید جلو .

بابت اون دو درس هم مراجعه کنید به صفحه ی دوم همین تاپیک ، پست 14 ، اگه مشکل تون رفع نشد من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام
عید سعید فطر بر شما مبارک

ببخشید باز مزاحم شدم
یه بار یه سوالی پرسیدم ؛ مبنی بر اینکه کدام دروس رو پیشخوانی کنم ، و شما گفتین که چون تا حالا تجربه ی این کار (پیشخوانی ) رو نداشتم ، نمیتونم با قاطعیت پاسخ بدم
فقط تنها سوالی که برام پیش اومده اینه:
از این 5درس:ریاضی 2.فیزیک 2.شیمی 2.زیست و ازماشگاه 1 . زبان انگلیش2 چند درس رو برای نگاه به اینده انتخاب کنم کافیه؟
من نظرم اینه همه دروس منهای فیزیک 2
به خاطر اهمیت فیزیک 1 ، گفتم فیزیک 2 رو نخونم(با اینکه فصل اول فیزیک 2 در حد اینکه بتونم تمارین کتاب درسی رو حل کنم ، بلدم)
بنظرتون چطوره؟

سلام و وقت بخیر .

متاسفانه باز چون تجربه ای ندارم نمیتونم نظری بدم چون میترسم نظر و پیشنهادم غلط باشه .

به نظرم از کسی بپرسید که تجربه ی پیش خوانی رو داشته باشه .

ان شاء الله موفق باشید .

ببخشید شما که میگین اصلا نمونین یه سال دیگه به نظرتون کسی دلش میاد تا اخر عمر بیخیال رشته پزشکی شه اونم فقط به خاطر اینکه حال نداره یه سال دیگه درسایی رو که خونده دوره کنه بخصوص اوناییکه تو رشته تجربین چون انگیزه خیلی بالایی دارن معمولا(البته اوناییکه قصدشون واقعا قبولیه)تو سال دوم نتیجشون بهتر از سال پیششون میشه.

سلام و وقت بخیر .

عذر میخوام ، میشه دقیقا لینک پستی رو که من از قید " اصلا " برای پشت کنکور موندن استفاده کردم رو بدید بهم ؟!

چون تا جایی که یادمه من اومدم جنبه های مختلف پشت کنکور موندن و نموندن رو بررسی کردم و انتخاب رو واگذار کردم به

خود فرد مگر در مواردی که شخص اصرار داشته بسته به شناختی که ازش دارم ، نظرم رو مستقیم به خودش بگم.

میشه دقیقا بگین این قید " اصلا " رو کجا دیدید از من ؟!

ان شاء الله موفق باشید.

aty.taj

New Member
لایک ها
1

سلام . وققتون بخیر اگه بخوام برا ادبیات کنکور کتاب های نشر الگو موضوعی و کتاب دکتر سبطی(نشر دریافت) رو مقایسه کرد کدوم یکی بهتره بخرم؟؟

paarto

New Member
لایک ها
2

خانوم تاج ابادي من يه مشكل خيلي اساسي دارم
اونم اينه كه هميشه بعد از امتحانات ترم اول ديگه نميتونم روي درسا تمركز كافي داشته باشم و خيييييييلليييي خسته ميشم
ميترسم سال كنكورم به اين مشكل بر بخورم و زود خسته بشم:2:

aty.taj

New Member
لایک ها
1

سلام میشه رشته های دارو سازی وپزشکی ودندان پزشکی رو رراجبشون یکم اطلاعات بدین ممنون میشم.:109:

aty.taj

New Member
لایک ها
1

میشه لطفا راهنماییمون کنین.. ممنون میشم.:217::182:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام . وققتون بخیر اگه بخوام برا ادبیات کنکور کتاب های نشر الگو موضوعی و کتاب دکتر سبطی(نشر دریافت) رو مقایسه کرد کدوم یکی بهتره بخرم؟؟

سلام و وقت بخیر .

من خودم کتاب هامون سبطی رو ندیدم اما به نظرم نشرالگو موضوعی کتاب های خوب و کامل و مفیدی هستن .

ببینید مثلا مباحث قرابت و آرایه رو باید با کارکردن یاد گرفت و قلقشون رو بدست آورد . اینطوری یادگیری و بازدهی یادگیری

خیلی بیشتر از زمانیه که برین یه سری فرمول و روش رو صرفا از روی یه کتاب بخونید و بعد برید توی تست ها پیاده کنید.

به هرحال من کتاب هامون سبطی رو ندیدم و نمیتونم نظرقطعی بدم اما همون موضوعی های نشرالگو رو که کار کردم انصافا

کتب خوبی هستن .

ان شاء الله موفق باشید .

خانوم تاج ابادي من يه مشكل خيلي اساسي دارم
اونم اينه كه هميشه بعد از امتحانات ترم اول ديگه نميتونم روي درسا تمركز كافي داشته باشم و خيييييييلليييي خسته ميشم
ميترسم سال كنكورم به اين مشكل بر بخورم و زود خسته بشم:2:

سلام و وقت بخیر .

قبل از ارائه ی راهکار یا نگران شدن واسه این مسئله بهتره ببینیم که مشکل کار کجاست ؟

به نظر خودتون چرا این حالت براتون پیش میاد ؟

فکر کنید لطفا و جواب این سوالم رو بدید تا بیشتر باهم صحبت کنیم .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام میشه رشته های دارو سازی وپزشکی ودندان پزشکی رو رراجبشون یکم اطلاعات بدین ممنون میشم.:109:

سلام و وقت بخیر .

متاسفانه هیچ تجربه ای توی تحصیل این دوتا رشته ندارم که بخوام توضیحی درموردشون بدم !

پست تون هم غیرمرتبط با تاپیک هست تا حدودی .

پیشنهاد میکنم با کسانی صحبت کنید که چندین سال توی این رشته ها تحصیل کردن و با پیچ و خمش آشنان .

در مورد پزشکی هم من فعلا فقط 2 ترمه که دارم تو این رشته تحصیل میکنم و بدیهتا اطلاعاتم در زمینه ی پزشکی فقط به اندازه ی

همین دو ترم هست که خب بخش زیادیش ممکنه از روی جنبه های فردی و دیدگاه خودم باشه . واسه همین نمیتونم اطلاعات

دقیق بدم بهتون :)

ان شاء الله موفق باشید .

سلام و وقت بخیر .

متاسفانه هیچ تجربه ای توی تحصیل این دوتا رشته ندارم که بخوام توضیحی درموردشون بدم !

پست تون هم غیرمرتبط با تاپیک هست تا حدودی .

پیشنهاد میکنم با کسانی صحبت کنید که چندین سال توی این رشته ها تحصیل کردن و با پیچ و خمش آشنان .

در مورد پزشکی هم من فعلا فقط 2 ترمه که دارم تو این رشته تحصیل میکنم و بدیهتا اطلاعاتم در زمینه ی پزشکی فقط به اندازه ی

همین دو ترم هست که خب بخش زیادیش ممکنه از روی جنبه های فردی و دیدگاه خودم باشه . واسه همین نمیتونم اطلاعات

دقیق بدم بهتون :)

ان شاء الله موفق باشید .

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

با اجازه خانم تاج آبادی
ببینید دوست عزیز اگه منظورتون کتاب قرابت آقای هامون سبطی هست باید بگم که دوتاش در کنار هم باید خونده بشن. کتاب آقای سبطی بیشتر بیت و شعر و مفهومشون رو آورده و شما تو تابستون اول باید اونو بخونید و در کنار اون برای تست کار کردن به کتاب قرابت الگو مراجعه کنید. البته کتاب آرایه آقای سبطی هم گرفتنش به نظر من خیلی واجبه. چون بسیار به آدم کمک میکنه.
موفق باشید

only physics

New Member
لایک ها
2,386

با اجازه خانم تاج آبادی
ببینید دوست عزیز اگه منظورتون کتاب قرابت آقای هامون سبطی هست باید بگم که دوتاش در کنار هم باید خونده بشن. کتاب آقای سبطی بیشتر بیت و شعر و مفهومشون رو آورده و شما تو تابستون اول باید اونو بخونید و در کنار اون برای تست کار کردن به کتاب قرابت الگو مراجعه کنید. البته کتاب آرایه آقای سبطی هم گرفتنش به نظر من خیلی واجبه. چون بسیار به آدم کمک میکنه.
موفق باشید

سلام و وقت بخیر .

ممنون از پاسخ تون اما هیچ "باید" ی در خوندن کتاب قرابت هامون سبطی در کار نیست .

من و خیلی های دیگه اصلا سمت این کتاب نرفتیم اما خدا رو شکر تونستیم قرابت مون رو به حد بالایی برسونیم .

قرابت درسی نیست که بشه با فرمول خوندن و قالب بندی یادش گرفت ، تست هاش استنباطی هستن واسه همین باید خود

فرد درگیر بشه و به چالش کشیده بشه .

بهترین کاری که میشه کرد اینه که اول از همه کتاب درسی رو بخونن و مفهوم تک تک ابیات و حتی جمله هاش رو متوجه بشن و

بعد برن سراغ تست زدن .

الزاما هم نیازی به کتاب هامون سبطی نیست .

موفق باشید .

با اجازه خانم تاج آبادی
موفق باشید

سلام و وقت بخیر .

ممنون از پاسخ تون اما هیچ "باید" ی در خوندن کتاب قرابت هامون سبطی در کار نیست .

من و خیلی های دیگه اصلا سمت این کتاب نرفتیم اما خدا رو شکر تونستیم قرابت مون رو به حد بالایی برسونیم .

قرابت درسی نیست که بشه با فرمول خوندن و قالب بندی یادش گرفت ، تست هاش استنباطی هستن واسه همین باید خود

فرد درگیر بشه و به چالش کشیده بشه .

بهترین کاری که میشه کرد اینه که اول از همه کتاب درسی رو بخونن و مفهوم تک تک ابیات و حتی جمله هاش رو متوجه بشن و

بعد برن سراغ تست زدن .

الزاما هم نیازی به کتاب هامون سبطی نیست .

موفق باشید .

ahmed janson

New Member
لایک ها
2

با سلام و تبریک خدمت خانم تاج آبادی

به نظر شما این نمره های امتحان نهایی خوب به حساب میان ? ( برای رتبه زیر 500 کشوری صرفابا آزمون تاثیر مثبت داره یا منفی یعنی رتبه را کمتر میکنه یا بیشتر?)
ادبیات 19.75
زبان فارسی 19.5
عربی 18
دینی 19.75
زبان 18.75
حسابان 20
جبر 17.5
هندسه 18
شیمی 18
فیزیک 18

hossein11

New Member
لایک ها
109

سلام خانم زهره تاج آبادی..تو رو خدا جواب بدین برام خیلی مهمه...من معل نهاییم 15 شده...ایا امکانش هست که رتبه کشوریم زیر 100 بشه؟ من سستی کردمو و نخوندم ولی توی ترازم توی آزمون ها میانگین 7000 هستش...خودم فکر میکنم بتونم میانیگنمو به 8000 برسونم..در اون صورت ایا با معدل 15 رتبم زیر 100 کشوری میشه؟؟؟؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

با سلام و تبریک خدمت خانم تاج آبادی

به نظر شما این نمره های امتحان نهایی خوب به حساب میان ? ( برای رتبه زیر 500 کشوری صرفابا آزمون تاثیر مثبت داره یا منفی یعنی رتبه را کمتر میکنه یا بیشتر?)
ادبیات 19.75
زبان فارسی 19.5
عربی 18
دینی 19.75
زبان 18.75
حسابان 20
جبر 17.5
هندسه 18
شیمی 18
فیزیک 18

سلام و وقت بخير .

ببينيد من از نحوه ي محاسبه ي تراز با دخالت معدل اطلاعي ندارم ، اينا يه سري روندهاي پيچيده ست كه من به شخصه ازش سر در نميارم ولي خب نمره هاتون خوبن خداروشكر .

منتها هيچ تضميني وجود نداره كه بگيم با اين نمرات قراره شما بشين رتبه زير 500 كشور چون نمرات امتحان نهخايي فقط يه جزء موثر توي تعيين رتبه به شمار ميان ، فاكتورهاي زياد

ديگه اي دخيلن از جمله درصدهاتون ، ميزان سختي و آسوني يه درس ، سطح داوطلبان و ...

اما خداروشكر معدل تون خوب شده اما بازم سعي كنيد هر درسي رو به بهترين وجه ممكن بخونيد تا بتونيد خودتون رو به بالاترين درصد ممكن برسونيد .

ان شاء الله موفق باشيد .

سلام خانم زهره تاج آبادی..تو رو خدا جواب بدین برام خیلی مهمه...من معل نهاییم 15 شده...ایا امکانش هست که رتبه کشوریم زیر 100 بشه؟ من سستی کردمو و نخوندم ولی توی ترازم توی آزمون ها میانگین 7000 هستش...خودم فکر میکنم بتونم میانیگنمو به 8000 برسونم..در اون صورت ایا با معدل 15 رتبم زیر 100 کشوری میشه؟؟؟؟

سلام و وقت بخير .

والله من به سوالاي همه جواب ميدم نيازي به قسم دادن نبود اصلا !

ببينيد واقعيت اينه كه براي جبران تاثير منفي معدل تون بايد خيلي تلاش كنيد و بالاترين درصدهاي ممكن رو بگيريد .

صرفا ميتونم بگم با ميانگين تراز 7000 توي كانون و با تاثير اين معدل ، شايد نشه رتبه زير 100 گرفت . حالا بحثي كه هست اينه كه ديگه معدل تون دست شما نيست و نميشه تغييرش داد اما

هنوز فاكتورهاي زيادي توي دست تون داريد كه ميتونيد باهاش نتيجچه رو رقم بزنيد ، يكيش همين تراز و درصدهاتون هست .

سعي كنيد خودتون رو بياريد بالا و ترازها و درصدهاي بالاتري بگيريد .

هيچكس نميتونه هيچ رتبه اي براتون پيش بيني كنه چون شرايط كنكور و داوطلب هاش غيرقابل پيش بينيه اما وقتي رتبه و تراز و درصدهاتون خوب بشه ، ميشه احتمال گرفتن حتي رتبه ي زير 100

رو براتون انتظار داشت پس سعي كنيد دروس تون رو خوبه خوب تقويت كنيد .

پس غصه خوردن بابت معدل پايين رو بذاريد كنار و در عوض با انگيزه شروع كنيد به تقويت و بالا بردن خودتون .

و اينو هم در نظر بگيريد كه رسيدن به تراز 8000 ( يه به طور كلي ، پيشرفت تراز ) به اندازه ي گفتنش آسون نيست و واقعا نياز به مطالعه و تمرين و برنامه ريزي درست داره .

سعي كنيد با اجراي اين موارد ، به ترازي كه ميخواين برسين .

ان شاء الله موفق باشيد .

silent hell

New Member
لایک ها
41

سلام وقت بخیر یک مشاوره فوری برای دوستم میخوام میره سال دوم زیست دوم و سوم و چهارم رو میخواد تا آخر سال تموم کنه طوری که زیست کنکور رو 100 بزنه تمام کتابای رو هکه پیشنهاد میکنید جامع و کامل 3 سالترکیبی و.. برای سه سال به خصوص برای دوم میگن تخته سیاه تانک آرام فر و... خوبه خواهشا شما و بقیه دوستان که اینجا هستن کمک کنید و یک دی وی دی آموزشی زیست صوتی میخوام که همیشه گوشکنه برای سه سال برای کدوم موسسه بهتره که بتونه از بیرون بخره و دوم این که برای فیزیک سوالات فوق العاده سال دوم رو کتاب نیست تشریحی ممنون

در ضمن برای عربی جامع تجربی و عربی سال دوم که درس نامه ک و کلی تست باشه چی پیشنهاد میدین برای هندسه سال دوم تجربی چطور هم سخت هم با تست و پاسخنامه

silent hell

New Member
لایک ها
41

کمک کنید کسی نیست برای ریاضیات جامع تجربی یک کتاب سخت و خوب بگید

ma.gh

New Member
لایک ها
56

سلا خانم تاج ابادی....خوبین؟؟؟
برای کسی مثل من ک تازه تغییر رشته دادم زیست جامع گاج بهتره یا الگو؟؟

M1998

New Member
لایک ها
0

سلام .
ببخشید من طبق گفته ی مشاور مدرسه،واس درسای اختصاصی چهارم میرم کلاس.
البته فقط تدریس درسه و روش تستی زیادی واس حل مسئله ها یاد نمیدن.
و واس حل مسئله های درسایی مثل :زیست،شیمی،فیزیک و ریاضی به روش تستی نیاز داریم تا بتونیم سر جلسه ی کنکور زود تر جوابو به دست بیاریم.
بعضی از معلما هم میگن اگه با همین راهای تشریحی مسئله زیاد حل کنین. ماهر میشین و سر کنکور میتونین با روش تشریحی جوابو زود پیدا کنین.
می خواستم بپرسم که شما روشای کوتاه و تستیو یاد گرفتین یا با همون روشای تشریحی جواب میدادین؟
اگه از روش تستی استفاده کردین،واسشون کلاس رفتین یا خودتون از کتابا و ... یاد گرفتین؟به نظرتون کدوم بهتره؟
و به نظرتون لازمه که تابستونو واس تدریس درسای اختصاصی بریم کلاس یا بهتره بشینیم خونه و دوم و سومو بخونیم؟
یه سوالم اینکه میشه بگین درصد فیزیک و زیست و شیمی و ریاضی شما تو کنکور چقد بود؟و میشه ترازتونم بگین؟ ممنون.
ببخشید خیلی طولانی شد.:167:

آخرین ویرایش توسط مدیر

rezanezam

New Member
لایک ها
19

سلام.
من امسال کنکوری ام و تو تابستون دارم درسای سال دوم و سوم رو میخونم....من برا اکثر تخصصی ها دو تا کتاب کمک آموزشی دارم....میدونم تعدد منابع خیلی خوب نیس ولی حالا کاریه که شده.....حالا سوالم اینه به نظرتون من تو تابستون همه کتاب های کمک درسی که دارم باید کار کنم.؟؟مثلا من الان شیمی مبتکران رو کار کردم آیا لازمه که خیلی سبز هم کار کنم؟؟یا بهتره اونو بزارم و تو مدرسه ها بخونم؟؟؟چون اگه این کارو کنم وقت بیشتری خواهم داشت و میتونم کمی از زیست پیش هم بخونم....شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟؟پیشاپیش ممنون از جوابتون :214:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام وقت بخیر یک مشاوره فوری برای دوستم میخوام میره سال دوم زیست دوم و سوم و چهارم رو میخواد تا آخر سال تموم کنه طوری که زیست کنکور رو 100 بزنه تمام کتابای رو هکه پیشنهاد میکنید جامع و کامل 3 سالترکیبی و.. برای سه سال به خصوص برای دوم میگن تخته سیاه تانک آرام فر و... خوبه خواهشا شما و بقیه دوستان که اینجا هستن کمک کنید و یک دی وی دی آموزشی زیست صوتی میخوام که همیشه گوشکنه برای سه سال برای کدوم موسسه بهتره که بتونه از بیرون بخره و دوم این که برای فیزیک سوالات فوق العاده سال دوم رو کتاب نیست تشریحی ممنون

در ضمن برای عربی جامع تجربی و عربی سال دوم که درس نامه ک و کلی تست باشه چی پیشنهاد میدین برای هندسه سال دوم تجربی چطور هم سخت هم با تست و پاسخنامه

سلام و وقت بخیر .

ببینید قرار نیست الزاما هرکسی که میره سراغ 10 تا کتاب توی بازار و 10 تا دی وی دی موسسات مختلف ، زیستش رو 100

بزنه و بقیه کمتر .

اولا اینکه درنظر داشته باشید خوبه که دوست تون برای بهترین درصد کار کنن و بخونن اما بهتره این حباب دور سرشون رو بترکونن

و صرفا روی درصد 100 متمرکز نشن . این واقعا واسه یه داوطلب کنکوری سمه . دلایلش رو هم بارها و بارها توی تاپیک گفتم .

ثانیا درسای سال دوم به اندازه ی کافی مهم و دشوار هستن و نیاز به کار دارن . پس اشتباهه که دوست تون بخواد طی سال

دوم کل کتب زیس متوسطه رو تموم کنه . این قطعا به ضررشه چون یا مجبوره درسای دوم رو نخونه و به جاش زیستش رو بخونه

یا مجبوره در کنار هم بخونه و ساعت مطالعه شو خیلی ببره بالا این خودش شدیدا خسته کننده میشه براش و از اون طرف خیلی

زود از درس خوندن می بره . پس بگین به هیچ وجه همچین کاری نکنه . این تصمیمی که دوست تون گرفته مثل اینه که آدم ،

نمازش رو که واجب هست ترک کنه اون وقت بره از صبح تا شب یه کار مباح رو انجام بده . این به چه دردی میخوره ؟

ثالثا باید سرش شلوغ نباشه . من همیشه گفتم که چند منبعی بده و اشتباه ، پس باید با یه کتاب و یه موسسه بره جلو .

رابعا من اصلا موافق با دی وی دی های هیچ موسسه ای نیستم ( اعم از قلمچی ، کنکور آسان است و ... )

اما کتاب خوب اگه میخوان ...

برای ژنتیک : تخته سیاه دکتر آرام فر

برای زیست : نشر الگو اشکان هاشمی یا جامع میکروطبقه بندی گاج نقره ای

برای فیزیک 2 : تست نشرالگو

برای عربی که درسنامه داشته باشه و برای هندسه هم من راستش کتاب خوبی سراغ ندارم ( چون کتابی که من واسه عربی

داشتم خیلی خوب بود اما فقط تست بود و جواب کوتاهش ) . از بقیه کمک بگیرید .

ان شاء الله موفق باشید .

کمک کنید کسی نیست برای ریاضیات جامع تجربی یک کتاب سخت و خوب بگید

من خودمو کشتم تا واسه شماها اینو جا بندازم که کتاب خوب به معنی کتابی نیست که سوالات سخت داشته باشه .

کی میخواین قبول کنین اینو ؟!

واسه ریاضی ، جامع مهر و ماه خوبه .

موفق باشید .

سلا خانم تاج ابادی....خوبین؟؟؟
برای کسی مثل من ک تازه تغییر رشته دادم زیست جامع گاج بهتره یا الگو؟؟

سلام و وقت بخیر.

ممنون خداروشکر .

ببینید هردوتاش خوبن منتها جامع میکروطبقه بندی گاج نقره ای ، بیشتر روی کنکور و سنجش مانور میده به همین خاطر برای

شما که تازه تغییر رشته دادید و احتمال میدم که با زیست و سبک طرح سوالاتش آشنایی چندانی ندارین ، اگه برین سراغ

گاج خیلی بهتر باشه .

اگه هم نخواستین میتونین در هفته ، تایم خاصی رو اختصاص بدید به بررسی اجمالی سوالات کنکور تا سبک طرح سوال دست تون

بیاد و بعدش برید سراغ مطالعه و تست زنی از روی نشرالگو یا هرکتاب خوب دیگه ای .

ولی بازم اگه با گاج برید جلو بهتره .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام .
ببخشید من طبق گفته ی مشاور مدرسه،واس درسای اختصاصی چهارم میرم کلاس.
البته فقط تدریس درسه و روش تستی زیادی واس حل مسئله ها یاد نمیدن.
و واس حل مسئله های درسایی مثل :زیست،شیمی،فیزیک و ریاضی به روش تستی نیاز داریم تا بتونیم سر جلسه ی کنکور زود تر جوابو به دست بیاریم.
بعضی از معلما هم میگن اگه با همین راهای تشریحی مسئله زیاد حل کنین. ماهر میشین و سر کنکور میتونین با روش تشریحی جوابو زود پیدا کنین.
می خواستم بپرسم که شما روشای کوتاه و تستیو یاد گرفتین یا با همون روشای تشریحی جواب میدادین؟
اگه از روش تستی استفاده کردین،واسشون کلاس رفتین یا خودتون از کتابا و ... یاد گرفتین؟به نظرتون کدوم بهتره؟
و به نظرتون لازمه که تابستونو واس تدریس درسای اختصاصی بریم کلاس یا بهتره بشینیم خونه و دوم و سومو بخونیم؟
یه سوالم اینکه میشه بگین درصد فیزیک و زیست و شیمی و ریاضی شما تو کنکور چقد بود؟و میشه ترازتونم بگین؟ ممنون.
ببخشید خیلی طولانی شد.:167:

سلام و وقت بخیر .

ببینید برای سریعتر به جواب رسیدن توی تست ها ، باید به دوتا مقوله توجه داشته باشین :

1- روش های تستی 2- ترفندهای تست زنی

اینا دو چیز جدا از همدیگه ن . مثلا توی حل شیمی ، روش تناسب یه روش تستی هست اما مثلا حذف گزینه یه ترفند

تست زنی محسوب میشه .

باید اینا رو تدریجا یاد بگیرید . ترفندهای تست زنی به مرور و با حل تست زیاد و آزمون دادن میاد دست تون اما روش های تستی

رو معمولا همه ی کتب تستی توی خودشون دارن و میتونید از اون رو یاد بگیرید و کار کنید تا براتون جا بیفته .

منتها چندتا نکته هست که باید حواستون بهشون باشه .

پایه ی حل هر سوالی ، روش تشریحی و عادی اون مسئله هست . هیچوقت روش تشریحی حل مسئله رو کنار نذارید و

هیچ توجیهی هم برای این کار قبول نیست . اولا شما تا زمانی که روش تشریحی حل مسئله رو یاد نداشته باشید ، یاد گرفتن

ترفند تستی براتون سخت میشه ثانیا فرض کنید سر کنکور اون ترفند رو یادتون بره ، خب اونجا اگه روش تشریحی رو فراموش کرده

باشید بخاطر کار نکردنش در طول این مدت ، میخواین چیکار کنین ؟!

پس همیشه راه تشریحی و عادی حل مسئله رو یاد داشته باشید و کار کنید .

منتها روش تستی رو هم در کنارش یاد بگیرید ( البته اون ترفندهایی رو یاد بگیرید که واقعا لازمه ! چون یه سری کتاب های میان

واسه هر مسئله ای یه فرمول میدن که زودتر به جواب برسین اون وقت یه نفر میاد تندتند همشونو حفظ میکنه و فکر میکنه که

به نفعشه ! درصورتی که نیست . پس اونایی رو یاد بگیرین که واقعا لازمن ).

روش تستی رو باید یه مدت کار کنید باهاش تا براتون جا بیفته منتها برای اینکه هم اینو یاد بگیرید و هم روش تشریحی رو یادتون

نره ، سعی کنید سوالاتی رو که حل میکنید ، با روش راندوم به جواب برسید . مثلا 5 تا تست رو با روش تستیش حل کنید ،

2 تا تست رو با روش عادی .

نه هیچ جا به نظرم هیچ کلاسی تحت عنوان " آموزش ترفند تستی " نمیذارن ! خودتون باید یاد بگیرین از کتاب های کمک درسی ،

آزمون ها و ... .

حتی الامکان سعی کنید خودتون بخونید و سرتون رو با کلاسای مختلف شلوغ نکنید .

چون بنابه دلایلی که قبلا توی همین تاپیک ذکر کردم ، رفتن به کلاس های متعدد قطعا به ضررتون تموم میشه .

و واسه درسی کلاس برید که بهتون ثابت شده واقعا نمیتونید توش پیشرفت کنید یا اگه اجبار بالا سرتون نباشه نمیخونیدش

یا واقعا نیاز به دبیر دارین ( که از نظر من همچین چیزی هم وجود نداره !) .

فیزیک 100

ریاضی 75

زیست 78

شیمی 85

اولین ترازم 7100 بود ، بیشترینش 7900 ، میانگین حدود 7700 .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام.
من امسال کنکوری ام و تو تابستون دارم درسای سال دوم و سوم رو میخونم....من برا اکثر تخصصی ها دو تا کتاب کمک آموزشی دارم....میدونم تعدد منابع خیلی خوب نیس ولی حالا کاریه که شده.....حالا سوالم اینه به نظرتون من تو تابستون همه کتاب های کمک درسی که دارم باید کار کنم.؟؟مثلا من الان شیمی مبتکران رو کار کردم آیا لازمه که خیلی سبز هم کار کنم؟؟یا بهتره اونو بزارم و تو مدرسه ها بخونم؟؟؟چون اگه این کارو کنم وقت بیشتری خواهم داشت و میتونم کمی از زیست پیش هم بخونم....شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟؟پیشاپیش ممنون از جوابتون :214:

سلام و وقت بخیر .

بله دیگه خودتون واقف هستید که چند منبعی خوب نیست !

در حال حاضر بهترین کار اینه که در درجه ی اول کتاب درسی تون رو واقعا بجوید ! بعدش برید سراغ کتاب کمک درسی .

منتها فقط یه کتاب کمک درسی .

اگه روی یه منبع کار کنید منتها خوب و دقیق کار کنید تا نکاتش و سوالاتش رو یاد بگیرید و اشکالات تون رو برطرف کنید خیلی

بهتر از اینه که دوتا منبع داشته باشید و سرسری کار کنید .

پس الان فقط روی یه کتاب کمک درسی کار کنید ، به نظرم اگه الان مبتکران رو کار کنید واسه شیمی خیلی بهتره چون هم

نسبت به خیلی سبز کتاب بهتری هست و هم اینکه چون حجم زیادی داره بهتره الان که تابستونه و وقت دارید اونو بزنید .

ضمنا نیازی نیست که بری سراغ درسای پیش دانشگاهی . میتونید وقتی که ذخیره میشه رو بذارید روی دروس پایه و خصوصا

دروس اختصاصی و خصوصا دروس مهم رشته تون و خصوصا دروسی که توشون ضعف دارید !

ان شاء الله موفق باشید .

Mehrazin

New Member
لایک ها
0

سلام
من میخوام برم دوم دبیرستان رشته تجربی اگر از امسال کانون نرم ضرری داره?میتونید راهنماییم کنید که به چه روشی درس بخونم که مفید باشه؟ و چه کتابایی بهتره بخونم?

بالا