celestial

New Member
لایک ها
326
پاسخ : سئوالات افرادی که برای اولین بارمیخواهنددرالمپیادنجوم شرکت کنند

اشاره کنم این جانب در رصد تو دوره جزو 10 تای آخر شدم :-""""""" :4: علاقه ای هم به نجوم آماتوری ندارم :4:
خب شاهد (و نمونه) از غیب رسید.:10:
البته ایشون یه نمونه از اون نوع المپی ها هستن.بعضی ها هم مثه جناب انصارین هستن که المپیادو بدون رصد قبول ندارن.نمرات رصد که اعلام شد فکمون افتاد.حدود 90 درصد شد نمرشون.

البته این خیلی مهمه که یه المپیادی در زمینه های آماتوری هم کار کنه. بده از یه المپیاد نجومی سوال نجوم بپرسن و توش بمونه.جسارت به کسی نباشه هااا!

Erakis

New Member
لایک ها
9

سلام.

من امسال می خوام المپ نجوم شرکت کنم.تا حالا بعضی منابع مثه نجوم کروی و کیهان شناسی و مکانیک مداری رو خوندم.ولی چون زیاد به اخترفیزیک علاقه ندارم چیز زیادی ازش بلد نیستم.البته اطلاعات آماتوریم بد نیست.ولی توی منابع اخترفیزیک وقتی اخترفیزیک ستاره ای رو خوندم کلا ازش بدم اومد.
الان چجوری دوپینگی اخترفیزیک کار کنم؟
درباره تلسکوپ ها هم اطلاعاتم خیلی کمه.اگه میشه کتاب معرفی کنید.
راستی اطلاعات آماتوری توی مرحله 1 چقد همه؟
ممنونم....

My World

New Member
لایک ها
81

اگه نجوم آماتوری این باشه من باسرعت نور میرم کلاس هاشوشرکت میکنم.بنده عاشق رصدوکیهان شناسی وپیرامون اینها هستم.
ازراهنمایی هاتون متشکرم.
البته کلاس های نجوم آماتوری در هرجا متفاوته

مثلا انجمن نجوم ما اینجوری تدریس میده

ولی انجمن نجوم دیگه ای هم ک رقیب ما هستند!:d بیشتر حساب و کتابو اخترفیزیک یاد میدن

شما اگه علاقه داری خودت شروع کن ب خوندن! ک البته میدونم شروع کردی و بلدی! ولی خب اینکه خود آدم بدونه خیلی بهتره

انجمن های نجوم فقط مدرکت میدن ک اگه خواستی جایی تدریس کنی بتونی

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام.

من امسال می خوام المپ نجوم شرکت کنم.تا حالا بعضی منابع مثه نجوم کروی و کیهان شناسی و مکانیک مداری رو خوندم.ولی چون زیاد به اخترفیزیک علاقه ندارم چیز زیادی ازش بلد نیستم.البته اطلاعات آماتوریم بد نیست.ولی توی منابع اخترفیزیک وقتی اخترفیزیک ستاره ای رو خوندم کلا ازش بدم اومد.
الان چجوری دوپینگی اخترفیزیک کار کنم؟
درباره تلسکوپ ها هم اطلاعاتم خیلی کمه.اگه میشه کتاب معرفی کنید.
راستی اطلاعات آماتوری توی مرحله 1 چقد همه؟
ممنونم....
اینها دقیقا سوالات من هم هستند
لطفا یکی پاسخگو باشه :)
البته من نجوم کروی رو نخوندم!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

انواع ستارگان و مراحل زندگیشون ب طور کامل و نورهاشون و فیلتر ها و اینا همه ش اخترفیزیکه فرزندم :4: البته اخترفیزیک مقدماتی !
نتیجه ای که میشه گرفت اینه که نجوم آماتوری صرفا آدمو میبره تو جو نجوم و یه سری مقدمات رو یادش میده . خوبه ;) من اصن نجوم آماتوری کار نکرده بودم :4:
حالا خب اختر فیزیک محاسباتی نیست ک زیاد! :4:

و مدرک هم میده!

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

خب شاهد (و نمونه) از غیب رسید.:10:
البته ایشون یه نمونه از اون نوع المپی ها هستن.بعضی ها هم مثه جناب انصارین هستن که المپیادو بدون رصد قبول ندارن.نمرات رصد که اعلام شد فکمون افتاد.حدود 90 درصد شد نمرشون.

البته این خیلی مهمه که یه المپیادی در زمینه های آماتوری هم کار کنه. بده از یه المپیاد نجومی سوال نجوم بپرسن و توش بمونه.جسارت به کسی نباشه هااا!
البته بعضیام هستن رصدو جزو المپ نمیدونن :4: :4: ولی مرسی برادر انصاریان ;)
حرفت مثل این می مونه که بگی زشته از یه مهندس کامپیوتر بپرسی اتوکد چجوری کار می کنه و توش بمونه ! :4: ولی به نظر منم خوبه آدم آماتوری هم کار کنه ;)

celestial

New Member
لایک ها
326

البته بعضیام هستن رصدو جزو المپ نمیدونن :4: :4: ولی مرسی برادر انصاریان ;)
حرفت مثل این می مونه که بگی زشته از یه مهندس کامپیوتر بپرسی اتوکد چجوری کار می کنه و توش بمونه ! :4: ولی به نظر منم خوبه آدم آماتوری هم کار کنه ;)
البته لازم به ذکره "انصارین" درسته نه "انصاریان"
مگه شما اتوکد بلد نیستید؟ چه بد :4:
نه این یه بحث جداس.آخه افراد عادی تر که نمی دونن اتوکد چیه و مهندسی کامپیوتر چی داره.کسایی هم که می دونن،این رو هم می دونن که مهندسی کام چی ها داره.
اما نجوم فرق داره.یه فرد معمولی از کجا بدونه مباحث المپیاد چیه و فایده ای هم براش نداره.یهو میاد می پرسه آقا قمر در عقرب چیه؟!! یا میگه چرا آسمون آبیه؟! یا چرا این ستاره قرمزه اون سفید.
یا یکی که زیاد مستند می بینه میاد می پرسه بوزون هیگز چیه (واسه خودم اتفاق افتاده) یا میگه گربه شرودینگر قضیش چیه؟
درسته که شاید اینا هیچ ربطی به المپیاد نداره.اما بقیه انتظار دارن ما ها اینارو بدونیم.و این واسه نجوم خاص تره.چون 90 درصد مردم ازش چیز زیادی نمی دونن.درس مدرسه هم نیست که بگی تا اینجاش به ما مربوطه.

خلاصه نجوم آماتوری هم مهمه :4:

به Erakis:
آخه مگه کسی هست که بگه از مادرن واسه مقدمات اخترفیزیک کتاب بهتری هم هست؟؟بقیه کتابا شروع خاصی ندارن.مثلا فیلیپس یهو رفته سر اصل مطلب :4: اما مادرن قدم به قدمه.
البته فاندامنتال هم خیلی خوبه.الان یادم افتاد.

لایک ها
0

سلام منم خیلی وقت پیش این سئوال ها رو کردم اول شما برید تو تاپیک ها بگردید جوابتون رو پیدا میکنید در ضمن برای نجوم شما باید ریاضی تون رو قوی کنید یعنی اول به ریاضی 1 و 2 مسلط شید بعد یک کمی حسابان و حساب دیفرانسیل در حد این که ببینید بخونید بعد که تموم شد تازه برید سراغ توماس همزمان کروی و مکانیک رو هم بخونید پیشنهاد میکنم کروی رو اول از کتابی به غیر اسمارت شروع کنید بعد راه افتادید برید سراغ اسمارت مکانیک هم با ج.بلت شروع کنید
ببخشد من توماس رو ندارم مشکلی نیست از لیت هولد استفده کنم

بالا