سئوال از مکانیک سماوی

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273
سلام تو حل کردن این سئوال شک دارم چون 4 گزینه ای هست س:جسمی به جرم 1کیلوگرم با زاویه 30 درجه و سرعت 20متربرثانیه یکبار در سطح زمین و بار دیگر درسطح ماه پرتاب میشود . نسبت بیشترین ارتفاع و برد در ماه نسبت به زمین کدام است؟ 1-
, 6 2-6,1 3- 6,6 4-
,

a-partovi

New Member
لایک ها
1,015
پاسخ : سئوال از مکانیک سماوی

اين الان مکانيک سماوی هست ؟ اين که همون حرکت پرتابی فيزيکه !

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

میدونم ولی تو سئوالای نجوم بود

sbsani

New Member
لایک ها
64

فك كنم چون ارتفاع ميشه سرعت عمودي به توان دو تقسيم بر دوتا شتاب و جون سرعت ها و زاويه ها برابر ان ميشه نسبت شتاب زمين به شتاب ماه(شتاب ماهو من نميدونم،نجوميا بلدن حتما)
برد هم ميشه سرعت به توان دو ضرب در سينوس دو آلفا تقسيم بر شتاب پس نسبت برد ها هم ميشه نسبت شتاب زمين به ماه!
پس جفتش يكيه و چون شتاب زمين از ماه بيشتره پس ميشه گزينه سه فك كنم
البته همينجوري هم ميشه گفت چون ماه جاذبش كمتره پس برد و ارتفاع پرتابه بيشتره پس بايد گزينه سه بشه
جواب سه درسته حالا؟:4:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

آره درسته ولی اگه کسی راه حل واضحتری داره بگه

sbsani

New Member
لایک ها
64

برادر من!!!!از این واضح تر آخه!کجاش سخت بود؟:4:

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

اون کتابی که این سوالو به عنوان سوال "نجوم" مطرح کرده رو بنداز سطل آشغال ! در حد تست کنکوره ...
شما سینماتیک رو بخون ! بعد اینو حل کن خودت ! بدیهیه جواب مساله به خاطر تفاوت گرانش ماه و زمینه ! (مطمئنا میدونی !)

sbsani

New Member
لایک ها
64

اون کتابی که این سوالو به عنوان سوال "نجوم" مطرح کرده رو بنداز سطل آشغال ! در حد تست کنکوره ...
شما سینماتیک رو بخون ! بعد اینو حل کن خودت ! بدیهیه جواب مساله به خاطر تفاوت گرانش ماه و زمینه ! (مطمئنا میدونی !)
اَوووووو!!!(/Avvvvvvvv/)درختی به خاطر اون کتاب تیکه پاره شده!!!!:4:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سئوال آزمون انرژی اتمی بود و خودم بدست آوردم گزینه ی 2 میشه میشه یکی راه حل رو بنویسه ببینم کجا اشتباه کردم

sbsani

New Member
لایک ها
64

خب شما راهتو بنويس ببينيم كجا اشتب كردي!

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

اینم راه حل که اگه نسبت بگیری برای ارتفاع میشه 6 و برای برد 1

sbsani

New Member
لایک ها
64

اشتباهت تو زمان هاست!تو زمان ماه رو از کجا میدونی با زمین برابره!که در واقع هم نیست!مستقل از زمان باید بنویسی

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

مستقل از زمان باید سرعت در لحظه اوج داشته باشم که من نتونستم بدست لطفا شما راه حلتو بنویس که ما بفهمیم چیکار کردی

sbsani

New Member
لایک ها
64

سرعت عمودي تونقطه ي اوج صفره,افقي هم سرعت در كسينوس تتا هستش ديگه!براي اوج كه مستقل از زمان در جهت عمودي مينويسي و اون رابطه اي كه گفتم به دست ميادبرا برد هم دوتا زمان دار,يكي در جهت افقي و يكي در جهت عمودي مينويسي و زماني كه دوباره به زمين ميرسه رو از تو عمودي تو افقي جايگزين ميكني و مستقل از زمان ميشه و همون رابطه اي كه نوشتم ميشه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سرعت عمودي تونقطه ي اوج صفره,افقي هم سرعت در كسينوس تتا هستش ديگه!براي اوج كه مستقل از زمان در جهت عمودي مينويسي و اون رابطه اي كه گفتم به دست ميادبرا برد هم دوتا زمان دار,يكي در جهت افقي و يكي در جهت عمودي مينويسي و زماني كه دوباره به زمين ميرسه رو از تو عمودي تو افقي جايگزين ميكني و مستقل از زمان ميشه و همون رابطه اي كه نوشتم ميشه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

sbsani

New Member
لایک ها
64

كتاب هاليدي نداري برادر؟:4:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

چرا دارم جلد 1 رو

sbsani

New Member
لایک ها
64

دمت گرم,خدا اجرت بده!اگه مبتكرانه صفحه ي 71 تو فصل حركت هاي دو بعدي و سه بعدي بخش تحليل حركت پرتابيش اثباتش هست!:4:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

بله و خیلی ممنون از کمکتون

بالا