sarina.n

New Member
لایک ها
66
میشه بگید برای المپیاد شیمی روزی چند ساعت میخونین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160
پاسخ : ساعات مطالعه

میشه بگید برای المپیاد شیمی روزی چند ساعت میخونین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مورد داشتیم پونزده خونده قبول نشده. و مورد داشتیم شیش هفت خونده قبول شده.
برای ادمای مختلف فرق میکنه.شما باید ببینید بهترین حالتون خودتون چیه و تلاشتونو بکنید‌.
در حالت عادی( غیر از رمضان) شاید هفت برا شروع مناسب باشه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مورد داشتیم پونزده خونده قبول نشده. و مورد داشتیم شیش هفت خونده قبول شده.
برای ادمای مختلف فرق میکنه.شما باید ببینید بهترین حالتون خودتون چیه و تلاشتونو بکنید‌.
در حالت عادی( غیر از رمضان) شاید هفت برا شروع مناسب باشه

ehsan.sh76

New Member
لایک ها
2

کاملا یه چیز شخصیه
کاملا
ولی میانگینش همون 6 7 خوبه
البته چون شیمی رو هم بچه های تجربی قبول میشن هم ریاضیا
یکم سخت تره رقابتش
اگه دیدین لازمه باید ساعتتون بیشتر بشه

tt2001

New Member
لایک ها
13

شیش هفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من حدودا هفته ای یک دو میخونم....چه اعتماد به نفسی دارم....جدی جدی واستون سخت نیست؟؟؟؟؟؟؟من نیم ساعت به زور کتابو تحمل میکنم...میخوام قبولم بشم:15::15:یکم انگیزه کم دارم احسایس میکنم...

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

اگه اولت تمام شده و داری میری دوم و اینفدر میخونی، نمیخوام روحیتو نابود کنم ولی خیلی کمه. باید با کیفیت بخونی و تمرکزتو سر درس از دست ندی اونقدر بخونی که وقتی به پیشونیت دست میرنی داغ باشه.....
اگه نمیتونی تحمل کنی کتاباتو و نمیتونی درست وقت بزاری،حالا به هر دلیلی،،،، ول کن عزیزم.
اما مگه میشه که نتونی تحمل کنی؟؟؟ تو تازه اول راهی، بزن همه رو له کن....( با اجازه بچه های شیمی، خودمم هستمااا)
کم کم ساعت مطالعه تو ببر بالا و برسون به ۱۰ ساعت. طی سال وقتت کمتره، تونستی بیشتر هم بخون. ولی یواش یواش... که یه وقت اور دوز نکنی.
مهم عدد ساعت نیست مهم اینه که
۱. تو کی هستی.... و چه قدر لازم داری...
۲. چی داری میخونی و کجای کاری؟
۳. چه قدر وقت داری؟
برات مهم نباشه کی روزی چند ثانیه درس میخونه. ببین کی توانایی حل مسئله اش بیشتره. بازده مهمه....مهم فقط روون شدن روی حل مسایل خفنه. طوری که سوالو ببینی بدونی باید چه الگوریتمی رو دنبال کنی. حالا بعضی جاها ایده هم میخواد.اما باید به قول معروف دستت پر شه. و بتونی به مدادت اعتماد کنی.
چه فلسفه ای بافتمااااا...:16::219::21:

آخرین ویرایش توسط مدیر

tt2001

New Member
لایک ها
13

خیلی ممنون از راهنماییت...
فقط بگم من هنوز نهمم ها....فکر کنم وقتم یکم از شما ها بیشتر باشه...ولی کتاب خستم میکنه...اگه یکی همه رو برام توضیح بده خیلی بهتره....
مرسی:3::3:

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

خیلی ممنون از راهنماییت...
فقط بگم من هنوز نهمم ها....فکر کنم وقتم یکم از شما ها بیشتر باشه...ولی کتاب خستم میکنه...اگه یکی همه رو برام توضیح بده خیلی بهتره....
مرسی:3::3:
خواهش میکنم...
بله فرزندم وقتت بیشتره. خیلی هم وقت داری، ولی خیلی هم کتاب داری برای خوندن. برو بالای ۷۰ تا ۸۰ تا کتاب....:45:
یکی از فواید المپیاد اینه که یاد بگیری خودت بخونی، که بالاخره یاد میگیری،مطمئن باش...اصلا دست خودت نیست، یه جورایی بت اعمال میشه.
سعی کن خود ساخته و مستقل بشی توی درس خوندن. چون هیچ کسی بیشتر از خودت دلسوز خودت نیست...
دارم اینارو میگم چون کاملا معلومه که هنوز با روش المپیاد آشنا نیستی،مادر....:96:
لمش که دستت بیاد اوکی میشی. ولی هرچی زودتر دستگیرت بشه باید چی کار کنی خیلی بیشتر جواب میده، چون اون تایم خوندن هدفدارت بیشتر میشه،
فرزندم، ساعت مطالعه تو ببر بالا و بیشتر حوصله کن....فرق نمیکنه که نهمی یا سوم دبیرستان. کمه عزیزم....
سوالی هم داشتی بپرس ازم، اگه بلد بودم حتما کمکت میکنم.:3:

y.s.n

New Member
لایک ها
298

به نظرتون واسه كنكور متوسط روزي 12 الي 13 ساعت خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

به نظرتون واسه كنكور متوسط روزي 12 الي 13 ساعت خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آره، عالیه. اگه مستمر باشه و با کیفیت. وحواستون پرت نشه عالیییییی.....
فقط خودتون ببینین که از خودتون راضی هستین یا نه... حالا باید درصد آزمونا و سرعتتون توی حل مسایل رو هم نگاه کنین. خودتون یهترین کسی هستین که میتونین برنامه ریزی کنید.

y.s.n

New Member
لایک ها
298

مشكل من تو پايه هستش به خصوص شيمي 2 3فصل آخر كلا نفت و مشتقاتش خيلي رو اعصابن خير سرم ميخوام مهندسي نفت بخونم

مشكل من تو پايه هستش به خصوص شيمي 2 3فصل آخر كلا نفت و مشتقاتش خيلي رو اعصابن خير سرم ميخوام مهندسي نفت بخونم

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

تا اونجایی که من میدونم مشتقات نفت واسه ی فصل ۴ شیمی یکه....
نکنه فصل ۵ شیمی ۲ رو میگین؟شیمی آلی؟؟؟
برای اونا فقط باید خود شیمی آلیو بلد باشین. و با استفاده از ویژگی هایی که اونجا یاد میگیرین میشه کل حفظیات اون فصلو جوید. وقتی استر ها رو بلدی حتما میدونی که خوش بو هستن پس چه کاربردی دارن و کجا پیدا میشن؟؟؟؟
وقتی میدونی الکل نقطه ی جوش کمتریی از آب داره، پس با تقطیر میشه جداش کرد. مثل الکل چوب... اینا رو باید مرتب تکرار کنید و داستان سرایی هم خیلی مهمه.
مثلا ما توی حرفه و فن دوم راهنمایی این چوبا رو باید حفظ میکردیم: تبریزی، گردو، بلوط، ملچ
من اینجوری حفظ کردم: یه روز یه آقای تبریزی میره میشینه زیر یه درخت بلوط بعد یه گردو از جیبش درمیاره و میخوره، ملچ ملچ ملچ... هنوز یادمه!!!!!
با این روش کد گذاری حروف اول کلمات هم خیلی مخالفم مثلا برای بالا میشه تب گم
قبول دارین خودشو حفظ کنیم بهتر و آسون تره؟؟ سعی کنید داستان بسازید. با مولکولا و اتما رفیق شین. وشیمی دو رو تحلیل کنیدو خودتونو برارین جای اتما. ببینید کدوم وضعیت رو انتخاب کنید به نفع تره....
هزار تا مثال میزنم واسه کسی که شیمی رو حفظ میکنه.
آقا یه نفر میحفظه که فلویور الکترونگاتیو ترین اتمه. من میگم اگه بهتون بگم چند تا آدامس بخر کی اعصابت بیشتر خرد میشه و جوش میاری؟ وقتی کلی هنوز آدامس داری که بخری و میدونی حالا حالا ها کار داری یا وقتی یه دونه فقط مونده و منتظری یکی پیدا کنی و ببریش و راحت شی؟\
حالا یه بچه بیشتر عصبی و بی طاقت میشه یا یه آدم بزرگ؟
یه بچه با یه آدامس..... فلویور...
داستان بسازید خیلی جواب میده...

E.coli

New Member
لایک ها
211

هیچ اعتقادی به ساعت مطالعه نداشتم و نخواهم داشت...:)
مهمه کیفیته .

love star

Moderator
لایک ها
942

ببینید شاید به نظر خیلیا این ساعت عالی باشه...ولی از الآن انقدر خوندن فقط خستگی میاره...
و اینکه خیلی به ساعت بها بدید همیشه کیفیت مهمتر از کمیته

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

از الان برات زياده !!
يهو وسط راه خسته ميشي، زده ميشي، مي بُري !
تا اذرماه اينا 9 ساعت خوندن خوبه
بعد از اون 10
از عيد بري رو 11-12-13 خيلي خوبه

ميانگين 10:30 ساعت روزي بخوني عاليه !
متعادل باش، و جلو برو ، رهرو انست كه اهسته و پيوسته رود :)
با بهترين ارزوها..

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

درمورد المپیاد که باید هرچه درتوان دارید رو بذارید هرچی بخونید کمهبرای کنکور هم باید از پنج شش ساعت شروع کنید و کم کم مدت رو بیشتر کنید طبق فرمایشات دوستان اما کم کم درطی مسیر عادت کنید به ساعت مطالعه ی زیاد تا آخراش یهو نبرید!و در آخر خواستم بگم شرمنده بحث تاپیک یه چیز دیگه است!

لایک ها
54

با یه کتاب آلی خیلی معمولی مثه بهنام دیگه رو اعصابتون نیس. به نظر من شیرین ترین قسمت شیمی آلی هستشhttp://www.irysc.com/forum/images/smilies/123.gif

بالا