diyary

New Member
لایک ها
5
سلام دوستان
ببخشید یه سوال داشتم و این بود که برای المپیاد مراحل دوم و سوم زیست تا چه حدی باید از شیمی بدونم برای شاخه ی بیوشیمی . منظورم اینه که تا چه سطحی باید شیمی به صورت جداگانه یادبگیرم که از دروس تخصصی بیوشیمی مانند لنینجر به صورت گیرا و روان حالی شوم؟
چون من وقتی لنینجر رو مطالعه می کردم به قسمت هایی برخورد کردم از همون ابتدا که هیچ اشنایی قبلی نداشتم .

لطفا کمکم کنید
با تشکر:1:

PayeDahom

New Member
لایک ها
9
پاسخ : سطح شیمی در بیوشیمی المپیاد زیست

سلام دوستان
ببخشید یه سوال داشتم و این بود که برای المپیاد مراحل دوم و سوم زیست تا چه حدی باید از شیمی بدونم برای شاخه ی بیوشیمی . منظورم اینه که تا چه سطحی باید شیمی به صورت جداگانه یادبگیرم که از دروس تخصصی بیوشیمی مانند لنینجر به صورت گیرا و روان حالی شوم؟
چون من وقتی لنینجر رو مطالعه می کردم به قسمت هایی برخورد کردم از همون ابتدا که هیچ اشنایی قبلی نداشتم .

لطفا کمکم کنید
با تشکر:1:
سلام
شما باید فصل 2و3 شیمی سوم دبیرستان رو بلد باشی. مخصوصا فصل 2 که خیلی مهمه.
شما همچنین باید فصل 1و2 شیمی پیش دانشگاهی رو بلد باشی. دوست عزیز فصل 2 پیش دانشگاهی و فصل 3 شیمی سوم خیلی مهم نیستن ولی اون دو فصل دیگه خیلی خیلی مهم هستن. اگه وقتش رو نداری فصل 2 پیش دانشگاهی و فصل 3 سوم دبیرستان رو نخون.
تازه؟!؟! شما کمپبل رو تموم کردی که رفتی سراغ لنینجر؟ اگه کمپبل رو نخوندی حتما برگرد و اول کمپبل رو دقیق بخون.
خواهش می کنم

diyary

New Member
لایک ها
5

با تشکر دوست عزیز
قبل از همه بله قسمت بیوشیمی کمپل رو خوندم و تموم کردم و حتی بعضی از سولومون.

ولی مطمئن باشم که دیگه لازم نیست چیز هایی مانند مورتیمر و غیره به عنوان کمک یا پیش مطالعه همراه شیمی دبیرستان بخونم؟

PayeDahom

New Member
لایک ها
9

با تشکر دوست عزیز
قبل از همه بله قسمت بیوشیمی کمپل رو خوندم و تموم کردم و حتی بعضی از سولومون.

ولی مطمئن باشم که دیگه لازم نیست چیز هایی مانند مورتیمر و غیره به عنوان کمک یا پیش مطالعه همراه شیمی دبیرستان بخونم؟
سلام دوباره
ببین دوست عزیز شما اول باید چیز های پایه ی شیمی مثل انواع پیوند های شیمیایی، انواع ترکیب های شیمیایی، عدد اکسایش، گروه های عاملی، واکنش های شیمیایی و موازنه رو بلد باشید و بعد برید سراغ اون فصل هایی که گفتم. اگه همه ی این کار ها رو انجام بدی، دیگه نیازی به کتاب های شیمی عمومی مثا مورتیمر و چانگ و ... نیست و بیوشیمی رو از ته دل!!! درک می کنید.
در ضمن میشه بدونم شما کلاس چندمید؟

diyary

New Member
لایک ها
5

ممنونم دوست عزیز . این اصطلاحاتی رو که گفتید همش رو تقریبا یاد گرفته ام و دارم این فصل هارو هم مطالعه می کنم . ودر ضمن اطلاعاتی که در پروفایلم هست درسته. پایه دهمم.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

برای این هم این تاپیک رو شروع کردم همون اوایل در قسمت بیوشیمی به مشکل برخوردم . احساس کردم شاید سطح دانایی ام از شیمی زیاد باشد.ولی به هر حال ممنونم از کمکتون

بالا