Poacher

New Member
لایک ها
17
کسی جواب آخر سوال ترموشیمی رو داره؟

1490477251

New Member
لایک ها
0
سلام
مي بخشين تو تشريحي ها درصد خلوص سديم هيدروكسيد رو چند آوردين؟

peyman_delan

New Member
لایک ها
14
20 درصد

CallofDuty

New Member
لایک ها
0
من درصد خلوص NaOH رو 20 اوردم

seyyedsaeed

New Member
لایک ها
0
اون سوال فشار هم جواب هاش اين مي شد
p1<p2
p1=pf
p2>pf
در مورد اين سوال هيچ شكي نيست.

baran-h

Active Member
لایک ها
98
سوال فشار.

سلام بچه ها.
در مورد سوال فشار من فکر میکنم p1< Pf باشه چون در مرحله آخر کسر مولی آب توی محلول بیشتر میشه.(بخار آب میعان پیدا میکنه و گلیسیرین بخار میشود پس فشار بیشتر میشه)
میشه شما هم نظرتونو بگید و در مورد پاسختون توضیح بدید؟
ممنون.
موفق باشید.

لایک ها
521
دوستانی هم که میگن p1=pf در واقع به طور تقریبی میگن... وقتی گلیسیرین رو داخل آب میریزیم یه تعداد از مولکولهای آب از فاز گازی میان به فاز مایع و همین باعث افزایش کسر مولی آب میشه... وقتی هم که تو مرحله دوم مانع بین دو تا حباب رو برمیداریم باز هم یه سری از مولکولهای آبی که از حباب سمت راستی میان به حباب سمت چپی، به فاز مایع برمیگردن تا عدم تعادل فشار دو حباب از بین بره ولی بازم کسر مولی آب توی محلول آب و گلیسیرین افزایش پیدا میکنه و میشه با اطمینان گفت که این فشار بخار جدید محلول آب و گلیسیرین (Pf) حتما از فشار بخار محلول آب و گلیسیرین اولیه (P1) بیشتره... ولی این مقدار اون قدر کمه که اختلاف تا چند رقم اعشار خودشو نشون میده... به همین خاطر میشه گفت که تقریبا مساوین...
من خودم توی برگه نوشتم p1< Pf ولی دوست داشتم یه مقدار راجع بهش توضیح بدم که وقت نشد! چون معلوم نیست این سوال رو چه جوری تصحیح کنن... بعضی ها میگن همچین استدلالی توی کتاب درسی نیومده پس حتما p1=pf چون فشار بخار محلول آب و گلیسیرین همیشه ثابته و هیچ بستگی ای به حجم نداره... قبول! ولی خوب اولا اینو تو کتاب درسی ننوشته دوما اگه میخاستیم مبنا رو کتاب درسی قرار بدیم که خیلی سوالا رو باید خالی میذاشتیم!!!
به هر حال خدا عالمتر است!

chemlover

New Member
لایک ها
0
تو کتاب درسی که گفته با غلظت تغییر می کنه نگفته؟
حالا چه کم چه زیاد غلظت تغییر کرده!
اگه اون جوری باشه اگه یه مول شکر رو که تو آب حل کنیم نقطه جوشش 0.5 درجه تغییر می کنه که در حد اعشاره و تو دماسنج تغییر آنچنان محسوسی نداره پس ما می گیم حل شدن یک مول شکر تغییری در نقطه جوش نمی ده؟!!
به نظر منم فشار فاینال بیشتر از فشار اولیه است

baran-h

Active Member
لایک ها
98
خوب وقتی فقط یک علامت خواستن که دیگه تقریب معنی نداره حتی اگه به اندازه ی 0000000000001/ هم بیشتر باشه باید بگیم که بیشتره!!!
و اگر چیزی توی کتاب نبود باید اشتباه جواب بدیم!!!!!؟؟؟؟؟

لایک ها
521
باید دید که نظر طراح محترم این سوال چیه... از نظر علمی مطمئن باشید Pf>P1ه ولی ممکنه نظر طراح سوال... !!! کتاب درسی هم ماشاالله هزار ماشاالله توی حل این قسمت از سوال حرفی برای گفتن نداره... به صفحات 96 و 97 کتاب درسی نگاهی بندازید متوجه میشید...
این سوال قشنگ میشد اگر تشریحی بود! نه اینکه یه جای خالی بذارن و بگن جواب آخرو بگو... اینطوری اصلا عادلانه نیست... چون ممکنه خیلی ها که درک درستی راجع به فشار بخار ندارن با در نظر گرفتن قانون گازها علامت رو درست بنویسن... ولی قشنگ میشد اگر اینطوری میشد! حالا که اینطوری نیست پس همینه که هست و خیلی ها این وسط ضرر میکنن و هیچ کس جوابگو نیست!
خدا کنه این وضع تغییر کنه... شاید وسیلشم ما باشیم!

amin0202

New Member
لایک ها
1
بچه ها میشه یه خورده در مورد این سوال بیشتر توضیح بدین؟؟ ... آخه صورت سوال یادم رفته و تا اونجایی که یادمه توی دو تا مربع آخری علامتهای مخالف جهت هم گذاشتم تو هیچ کدوم از مربعها هم علامت مساوی نگذاشتم

ariamoezzi

New Member
لایک ها
0
نظر ما اصلا مهم نیست.فقط نظر طراح ملاکه.اگه این طوری باشه سوال 47 تستی گزینه ی 1 درست می شه چون تو کتاب حرفی از تقارن نزده ولی کلا فقط نظر طراح مهمه.
طراح این سوال دکتر بهرامی هستن.ایشون هم متاسفانه می گن pf=p1.همین جواب هم صحیح می شه.

a_sarmayeh

New Member
لایک ها
6
تا اونجا که من یادم میاد نظر آقای بهرامی تغییر نمی کنه!
ایشون به دست خط خودشون که غلط بود گفتن همینه که هست... چه برسه به حل سوال که تازه توش شک هست!!!
مثله سوال1 آزمون فاینال شیمی عمومی تابستان 86 که همه اساتید گزینه الف و درست می دونستن... ولی آقای بهرامی نظرشو راجع به گزینه ج تغییر ندادن و متعصفانه ج تصحیح شد!!!!!!
به هر حال خدا جای حق نشسته!!!

arash398

New Member
لایک ها
0
سلام دوستان
امیدوارم مرحله 2 رو به خوبی گزرونده باشید،
فقط یه چیز می خواستم بگما
آقای بهرامی یه فرد واقعا فوق العاده است که از ایشون میشه خیلی چیزا رو یاد گرفت
تاثیر گذارترین فردی که روم تاثیر گذاشته بود همین دکتر بهرامی بود ایشون به هیچ وجه آدم غیر منطقی نبود و اصلا غرور افتخاراتشو نداشت (با این که کمم نیستن)
ازتون خواهش می کنم دوستان یاد گیری رو ملاک قرار بدیم نه چیزه دیگه!

لایک ها
160
با سلام
به نظرم این صحبتا کمکی نمیکنه در ضمن اینطور صحبت کردن راجع به محمد بهرامی رو درست نمیبینم. من در این سالها که ایشون رو میشناسم، ایشون رو چهره ی علمی منطقی و قابله احترام میدونم و از جوونایی که تازه مرحله ۲ دادن خواهش میکنم که به افرادی که خیلی بیشتر از اونا در زمینهای علمی زحمت کشیدن حد اقل احترام رو بذارن.
به هر حال هر امتحانی موافق های خودش رو داره و مخالف های خودش رو هر پپدیده ای که انسان در اون دخیل باشه از خطاهای ناشی از نقصه انسانی بی نصیب نیست و حرف زدن راهی است که انسان ها دارند تا بتونن پیغام های خودشون رو منتقل کنن پس میشه حرف زد استدلال کرد و بعدش اعتقاد داشت که هرچی خیر باشه پیش خواهد اومد از امیر و بچهای دیگه میخام که برن به اصل بپردازن و دست از حاشیه بر داران کسایی که این سوال در قبولشون نقش نداره با این صحبتا ذهنه خودشون و دیگران رو مشغول نکنن و بذارن کسایی که این سوال میتونه تو قبولشون موثر باشه خودشون به دنباله مساله برن

baran-h

Active Member
لایک ها
98
مهمه

سلام.
من آقای بهرانی رو نمیشناسم.
اما از دوستانی که ایشون رو میشناسن میخوام که اگر امکانش هست با ایشون صحبت کنن

این 2.5 نمره میتونه خیلی حیاتی باشه.
بچه ها میشه کمک کنید تا متقاعدشون کنیم که جواب صحیح تر و (المپیادی تر البته) رو تصحیح کنن؟
من راهشو بلد نیستم.
ممنون.
خدانگهدار.

Golden-Star

New Member
لایک ها
0
من اگه این نمره رو از دست بدم، به کل امیدم به قبولی از دست میره!
کاملا منطقیه که به دلیل کاهش غلظت گلیسیرین فشار بخار زیاد میشه! حتی به مقدار خیلی ناچیز.
حداقل می تونستن بگن راه حل بنویسین، اونوقت آخر راه حلمون تغییر فشار رو محاسبه می کردیم و می گفتیم قابل چشم پوشیه پس فشار تغییری نکرده! حالا که راه حل نخواستن باید عادلانه و عاقلانه بپذیرن که فشار زیاد شده و ما درست نوشتیم! امیدوارم عده ای از دوستان ناراحت نشن از نظرم و نگن چون من غلط نوشتم می خوام اعتراض کنم! این جوابی که آقای بهرامی دادن (که منم نمیشناسمشون) به وضوح غلطه!
این نمره هم نمره ی کمی نیست که تاثیری تو نمره ما نداشته باشه!
خواهش می کنم بیاین منطقی فکر کنیم ...

baran-h

Active Member
لایک ها
98
میشه هرکسی که موافقه نسبت به این سوال با باشگاه مکاتبه ای داشته باشیم و ازشون بخوایم همه ی جوانبو در نظر بگیرن ، اینجا اعلام آمادگی کنه؟
البته نمیدونم راهش چیه که متوجه منطق مصححین بشیم و جلوی این اشتباه در تصحیح رو اگه قراره رخ بده بگیریم . شما نمیدونید؟

1490477251

New Member
لایک ها
0
آره،خواهش ميكنم يه كاري كنين،اگه قرار باشه نمرم تو اينجور سوالا بره بايد برم خودكشي كنم

بالا